FotoŠkoda FestFotoŠkoda Fest

FotoŠkoda Fest: Vydejte se po cestě za lepší fotkou

Termín: 4. 11. - 10. 11. 2019
FotoŠkoda Fest: Vydejte se po cestě za lepší fotkou
| 7 minut čtení

FotoŠkoda Fest, podzimní týden ve znamení fotografie, je opět tady! Od 4. do 10. listopadu se můžete těšit na více než 150 workshopů a přednášek, produktové prezentace vašich oblíbených značek, fotografické výstavy a především řadu osobností naladěných na stejnou fotografickou vlnu jako vy. Registrace startují už 14. 10., tak si pohlídejte akce, o které nechcete přijít! :)

7 dní nabitých akcí v paláci fotografie

Dny jsou sice čím dál kratší, ale fotografické nadšení se tím v týdnu od 4. do 10. listopadu rozhodně neumenší. Ba naopak - zde, v paláci fotografie v centru Prahy bude probíhat již tradiční podzimní FotoŠkoda Fest a s ním nastává i čas setkávání se starými i novými přáteli a nasávání nových zkušeností a znalostí při cestě za čím dál lepší fotkou.

Těšit se můžete na více než 150 workshopů a přednášek, kde se potkáte s vycházejícími hvězdami i stálicemi fotografického nebe, celý týden vám budou k dispozici produktoví specialisté značek Canon, DJI, Fomei, Fujifilm, Hasselblad, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Peak Design, Sony, Sigma, Zeiss a dalších, kteří vám zodpoví všechny dotazy a ukážou vám žhavé předvánoční novinky i osvědčené špičkové kousky.

Registrace startují už 14. října

Teď už zbývá poznačit si v kalendáři datum 14. 10., protože přesně o půlnoci z neděle na pondělí se spouštějí registrace. Počet míst je vždycky omezený, tak si pohlídejte workshopy a přednášky, aby si vaše místo nezarezervoval někdo jiný. Už teď si můžete v programu kroužkovat, na které akce se přihlásíte. Vybírat můžete z mnoha fotografických žánrů.

chci prozkoumat program

Festival plný hvězd

Hlavní hvězdou festivalu je lifestyle fotograf a celosvětový ambasador značky Canon David Turecký, jehož tvorbu si kromě Minigalerie můžete prohlédnout také na přednášce, kde vám fotky doplní o zajímavé a vtipné backstage historky. Na workshopu vás zase naučí, jak komunikovat s fotografovaným a zacházet se světlem, aby z toho vznikla fotka, která portrétovaného dokonale vystihne.

Kromě Davida se můžete těšit také na Elišku Sky Kyselkovou, která vám představí svou tvorbu a ukáže vám, jak vytvořit perfektní editorial. Petr Bambousek vás na workshopu i přednášce zavede do světa zvířat. Fanoušci rychlých kol si zase nesmí nechat ujít přednášku Mariana Chytky. Do světa originálního a chytlavého videa vás zasvětí exYouTuber Jirka Král. Obchodní svět fotografa vám přiblíží fotograf architektury Jiří Šebek. Arktický sever vám ukáže Vilém Veverka. Do vzduchu se s vámi podívá Petr Jan Juračka. Jak spolu může fungovat akt a ambrotypie, vám ukáže Petr Jedinák.

Do světa umělecké fotografie vás uvede Bára Prášilová. Jak se fotí reklamní fotka, vám řekne Goran Tačevski. Malovat světlem budete s Viktorem Pavlovičem. Své nedokonale dokonalé fotografie ukáže Zara Wildmoons a poví vám také, jak na ně. O tom, jak fotit originální akt, vám řekne Jiří Růžek, a ukáže vám to i v praxi. Těšit se můžete také na přednášku Adolfa Ziky a hned dvě přednášky Tomáše Pospěcha - bude moderovat besedu o focení jídla s Markem Bartošem a o válečné fotce se Standou Krupařem.

Sledujete Instagram? A jsou vám povědomé přezdívky @tomashavel, @kristynakvapilovaphotography, @barunkaga, @zahorizont, @petrklempa a @bezfrazi? Jejich fotografie vám dokonce slouží jako meta, které byste chtěli dosáhnout? Potom vás určitě potěší zpráva, že právě s Tomášem Havlem, Kristýnou Kvapilovou, Bárou Gajovou, Jakubem Gráfem, Petrem Klempou a projektem Bez frází se budete moci seznámit osobně a poznat tvůrce těchto inspirativních účtů offline.

A tak trochu mimo festival a vlastně vůbec ne si můžete poslechnout povídání Petra Jana Juračky o jeho nesčetných dobrodružstvích, která s foťákem v ruce zažil. Kdo ho zná, ví, že očekávat suché vyprávění je velmi lichá představa - těšit se můžete na jedinečný zážitek, kde nebudete poslouchat, jak Petr navštívil to či ono místo, ale se všemi emocemi, které přitom prožíval on, se na ně podíváte s ním!

všechny hvězdy festivalu

Inspirativní fotografické výstavy

Volné skulinky ve svém programu můžete využít k načerpání inspirace na fotografických výstavách. Pokud tíhnete k reportážní fotce, nenechte si ujít výstavu Petra Joska v Czech Photo Centre nebo výstavu válečného reportéra Krzysztofa Millera v Leica Gallery Prague, která bude zahájena 7. listopadu. V naší Minigalerii vás výstava Davida Tureckého dost možná podnítí k originálním portrétům, v Maxigalerii vás zase přivítá výstava Adolfa Ziky. V galerii Mánes budete moci po celou dobu konání festivalu navštívit výstavu FOCUSED ON: X- PHOTOGRAPHERS BACK IN BLACK. Po předložení akreditace budete mít vstup do Czech Photo Centre, Leica Gallery Prague i galerie Mánes zcela zdarma - a protože víme, že program může být velmi nabitý, platí akreditace na výstavy i týden po skončení festivalu.

Čím dřívější registrace, tím bohatší program

Základní vstupné činí 490 Kč a získáte s ním vstup na více než 150 akcí. Program si sestavíte sami podle svých časových možností a zájmů. A protože fotografie je především o praxi, i na našem festivalu se můžete těšit na krásné modelky, techniku k vyzkoušení a zkušené lektory, kteří vám na workshopech i přednáškách předají své know-how, jež pak můžete přenést i do vlastní tvorby.

Nezapomeňte však na omezenou kapacitu především u workshopů - aby se vám lektoři mohli opravdu věnovat, je u každého workshopu k rezervaci jenom pár míst. Proto platí heslo "kdo dřív rezervuje, ten víc fotí".

chci si vytvořit program

#fotoskodafest žije - i na sociálních sítích!

Během festivalu ožije fotografií nejen jeho samotné dějiště, ale také náš Instagram a Facebook. Tam s vámi budeme sdílet festivalovou atmosféru, abyste si ji mohli užívat, i když tady s námi zrovna nemůžete být. A protože festival je především o sdílení zkušeností mezi lidmi, rádi se na festival podíváme i vaším hledáčkem! Stačí povedenou fotku z workshopu nebo momentku z prodejny na Instagram nebo Facebook nahrát s hashtagem #fotoskodafest.

Celý festival se odehrává jak prostorách naší prodejny, tak v kavárně Člověka v tísni. Tam můžete také dobít energii vynikajícím zákuskem a skvělou kávou. Celý víkend se pak budete moci občerstvit lahůdkami asijské kuchyně.

Těšíme se na vás i na vaše fotky!

RICOH Theta SC2 modrá

Automatická detekce obličejů a jejich centralizace v záběru, Korekce expozice a redukce šumu rozjasňující tváře, takže pokožka vypadá jasněji a lépe, 360° 4K video lze nahrát až do 3 minut s vestavěnou kapacitou paměti 14GB

7 790,-
MANFROTTO Element MII Carbon MobBT BK 4 S BH

komaptní/lehký stativ, materiál karbon/hliník, výška 160 cm

5 290,-
HOYA filtr polarizační cirkulární HD 58 mm + HOYA ND 1000x PRO 58 mm

set polarizačního filtru a filtru ND 1000, průměr 58 mm, profesionální použití

3 350,-

Související články

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím