Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl je hotový, v červnu jde do kin | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl je hotový, v červnu jde do kin

Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl je hotový, v červnu jde do kin
18. 5. 2020 | 3 minuty čtení

4 ceny World Press Photo, cizinecká legie, vězení, bezdomovectví, před objektivem válka i celebrity. Život Antonína Kratochvíla je všechno, jen ne obyčejný a nudný. Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl mapuje jeho životní osudy na pozadí světových dějin, jejichž byl svědkem. Právě dokončený dokument půjde do kin 4. června - konečně :) . Je nám ctí, že jsme generálním patnerem dokumentu.

Život významného fotografa na pozadí světových dějin

„Když chceš dobře zafotit, musíš jet tam, kde se bojuje. Krev v botách, znáš to,“ říká celosvětově uznávaný fotograf Antonín Kratochvíl v novém filmu Andrey Sedláčkové. Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl v kinech od 4. června.

Dokumentární snímek zachycuje dramatický životní příběh významného českého a světového fotografa a zakládajícího člena fotografické agentury Sedm (VII Photo Agency) Antonína Kratochvíla a významné dějinné události 20. století i současnost.

Vznikal od roku 2018 a před několika dny ho režisérka Andrea Sedláčková dokončila. Do kin zamíří 4. června pod hlavičkou společnosti Aerofilms. V průběhu natáčení nafotili otec Antonín a syn Michael, který se s otcem setkal až v dospělosti, snímky, které můžete od 11. 5. zhlédnout v Leica Gallery Prague.

Dokument se natáčel na několika místech světa, která do života Kratochvíla zasáhla - v jeho rodných Lovosicích, ve Vinoři, kde prožil útlé dětství v pracovním táboře, ale i na místě, kde stával rakouský uprchlický tábor v Traiskirchenu, kam se dostal po emigraci ve svých 18 letech. Natáčelo se i v New Yorku nebo Černobylu a samozřejmě také v Praze, kam se fotograf po letech strávených v USA nedávno vrátil.

Kratochvíla zařadil časopis American Photo mezi sto nejzásadnějších osobností fotografie. Na kontě má spolupráci s řadou časopisů, např. s The New York Time, Newsweek, Time nebo The Rolling Stone, fotografoval ale i válečné konflikty.

Byl svědkem utrpení v Africe, Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Rwandě či na Haiti, fotografoval v barmském vězení pro obchodníky s heroinem či nevolníky v indickém státě Biháru. Průpravou pro drsné prostředí mu přitom byly životní zkušenosti, neboť byl v cizinecké legii, ve vězení a nějakou dobu prožil i na ulici. Za svou činnost obdržel čtyři ceny World Press Photo.

Kromě dokumentárních snímků z konfliktních zón ale fotil i řadu známých osobností, mezi nimi např. George Clooneyho, Davida Bowieho a Johnnyho Deppa.

Dokument vznikl v produkci společnosti Punk Film v koprodukci s Českou televizí a s podporou Státního fondu kinematografie a Nadačního fondu rodiny Orlických. Partnery jsou Centrum FotoŠkoda, Leica GAllery Prague, 4Press, 400ASA a nakladatelství Kant.

Kde všude můžete film zhlédnout, zjistíte zde.

U nás si také můžete zakoupit knihu AK47, kde novinářka Lenka Klicperová zaznamenává Kratochvílovy životní zkušenosti a zážitky.

LEICA M11 black paint finish

Leica M11 s full frame BSI CMOS senzorem, Trojí rozlišení: L-DNG / M-DNG / S-DNG, Počet aktivních obr. bodů: 18 MPix / 36 MPix / 60 MPix

216 990,-
LEICA D-Lux 7 black

17 Mpx 4/3" snímač MOS, Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm přepočteno na FF), Vysoká světelnost f/1,7–2,8

33 490,-
LEICA Q2 černý elox

plnoformátový snímač, který má nyní rozlišení 47 Mpx, prachu i voděodolné tělo (IP 52), pevný, neměnný 28 mm objektiv s perfektní světelností f/1,7

139 990,-

Související články

EIZO slaví 10 let a představuje nové monitory

EIZO slaví 10 let a představuje nové monitory

Tradice v hledáčku: 20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

Tradice v hledáčku: 20 let Centra FotoŠkoda v paláci...

Křest knihy a nového kalendáře Adolfa Ziky

Křest knihy a nového kalendáře Adolfa Ziky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...