Novinky FUJIFILM v řadě GFX | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Fujifilm GFX100 II - nová vlajková loď FUJIFILM s novými objektivy!

Fujifilm GFX100 II - nová vlajková loď FUJIFILM s novými objektivy!
12. 9. 2023 | 16 minut čtení

FUJIFILM představuje vlajkovou loď FUJIFILM GFX100 II a s ní nové objektivy - základní objektiv s vysokou světelností GF55mm F1,7 R WR, širokáč GF30mm F5,6 T/S a makroobjektiv GF110mmF5.6 T/S Macro.

Bezzrcadlový digitální fotoaparát FUJIFILM GFX100 II – nová vlajková loď FUJIFILM

Fujifilm GFX100 II - novinka v řadě GFX, je vybavena velkým snímačem, který je 1,7krát větší než full frame snímač a poskytuje nejvyšší výkon při sériovém snímání, automatickém zaostřování a natáčení videa v historii řady GFX, čímž značně rozšiřuje žánrový záběr.

Fotoaparát GFX100 II je vybaven nově vyvinutým 102Mpx vysokorychlostním obrazovým snímačem GFX 102MP CMOS II HS a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu X-Processor 5, který poskytuje až dvojnásobnou rychlost čtení signálu ve srovnání se současným modelem. 

Fujifilm GFX100 II vás dostane vynikající kvalitou obrazu, které dosahuje díky použití velkého snímače. Ten poskytuje fotoaparátu bohatou tonální reprodukci a výrazné trojrozměrné definice. Nejnovější vysokorychlostní obrazový snímač ve spojení s vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu navíc umožnil poprvé do řady GFX přenést automatické zaostřování s detekcí objektu založené na umělé inteligenci, vyvinuté pomocí technologie Deep Learning, a také nejnovější algoritmus prediktivního automatického zaostřování vyvinutý u modelu X-H2S.

Široký záběr - od módy po reportážní fotku

Zlepšil se také výkon sériového snímání ze současných 5,0 snímků za sekundu na 8,0 snímků za sekundu, a rozšířil se tak záběr žánrů - od kategorie módy, přes reklamy a krajiny až po sportovní a zpravodajskou fotografii, kde je vysokorychlostní výkon nezbytný. Použití nového snímače vedlo také k výraznému zvýšení výkonu při záznamu videa.

Fujifilm GFX100 II dokáže interně zaznamenávat 10bitové video 4K/60p 4:2:2 a poprvé v řadě GFX podporuje video 8K/30p. Nabízí také nové režimy "Video Formátu", které využívají vlastností velkého snímače. Fotoaparát podporuje různé objektivy, včetně série Premista a anamorfních objektivů s redukcí. To umožňuje pořizovat videozáznamy ve všestranné škále situací, které doplňuje také zvýšená rychlost čtení ze snímače a sledovací automatické zaostřování.

Tělo je vybaveno ethernetovým portem a konektory HDMI typu A a USB-C pro další možnosti připojení externích zařízení.

Pro profesionály skvělá volba!

Kvalita snímků je zvýšena zavedením minimální základní citlivosti ISO 80 a režimu nové filmové simulace REALA ACE. Mezi hardwarová vylepšení patří až osmi kroková pětiosá stabilizace obrazu (IBIS), zvětšení hledáčku 1,0x a elektronický hledáček s vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů. Mezi nové konstrukční prvky těla fotoaparátu patří velký sub - LCD displej a nakloněný horní panel. GFX100 II představuje evoluci oproti současnému modelu ve všech oblastech, a vyhoví tak potřebám profesionálních fotografů a kameramanů.

 

Čím vás Fujifilm GFX100 II nadchne?

 • Nejvyšším výkonem sériového snímání a automatického ostření v historii řady GFX.
 • 102Mpx obrazovým snímačem GFX 102MP CMOS II HS - dvojnásobná rychlost čtení signálu ve srovnání se současným modelem a  sériové snímání rychlostí až 8,0 snímků za sekundu. Díky posílené vyrovnávací paměti si bez stresu můžete vychutnat sériové snímání v rychlých intervalech.
 • Automatickým zaostřováním na obličej a oči a nově zavedeným automatickým zaostřováním s detekcí objektů na bázi umělé inteligence, vyvinuté pomocí technologie Deep Learning. Díky výkonu umělé inteligence nyní fotoaparát dokáže rozpoznat zvířata, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla, vlaky, hmyz a drony. Detekovaný objekt je automaticky sledován a zároveň je udržováno zaostření, takže se uživatelé mohou soustředit na možnosti expozice a kompozici. Vyvinutý algoritmus prediktivního automatického zaostřování poskytuje uživatelům další usnadnění v žánrech vyžadujících pokročilou schopnost sledování rychle se pohybujících objektů - například při fotografování sportu.
 • Hledáčkem EVF s velkým zvětšením a vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů a zvětšením 1,0x
 • Přizpůsobitelnou funkcí Zone AF -tvar oblasti AF lze upravit tak, aby vyhovoval situaci při fotografování a automatické zaostřování bylo přesnější.
 • Širokým rozsahem fotografického vyjádření se základní minimální citlivostí ISO80 a novými režimy filmové simulace. Režimů filmové simulace je zde celkem 20.
 • Funkcí Pixel Shift Multi-Shot, která umožňuje 4násobné rozlišení a přesnou reprodukci barev. IBIS je přesně řízen tak, aby posunul obrazový snímač o 0,5 pixelu a pořídil 16 snímků RAW v rychlém sledu. Speciální software "Pixel Shift Combiner" pak slouží ke spojení 16 souborů RAW a vytvoření 400Mpx snímku. Jde tak o ideální volbu pro komerční fotografii nebo digitální archivaci kulturních statků.
 • Podporou formátu souborů HEIF, který poskytuje 10bitovou barevnou hloubku při zachování velikosti souboru na 70 % dat JPEG, což umožňuje ukládání snímků s vyšší kvalitou a efektivitou.

 

Fujifilm GFX100 II BUDE MŮJ!

 

Natáčení videa s fotoaparátem Fujifilm GFX100 II

 • Použití nového snímače umožnilo interně nahrávat video v rozlišení 4K/60P a dokonce I 8K/30P 4:2:2 v 10bitovém záznamu. Rychlost čtení snímače byla zvýšena pro potlačení efektu rolling shutter pro přirozené natáčení pohybujícího se objektu. V režimu videa je k dispozici také citlivost ISO100 pro natáčení ještě kvalitnějšího obrazu.
 • GFX100 II podporuje tři kodeky Apple ProRes , tj. Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 a Apple ProRes 422 LT. Při natáčení v kodeku Apple ProRes může fotoaparát používat proxy záznam videa, například Apple ProRes 422 Proxy, který snižuje pracovní zátěž při úpravách videa a zefektivňuje tak celkový pracovní postup od natáčení až po postprodukci.
 • Modelu GFX100 II byla přidána funkce sledování AF pro záznam videa. Uživatelé mohou dotykem na obrazovce určit objekt, který má být sledován při natáčení v režimu AF-C + Wide / Tracking AF. To umožňuje fotoaparátu sledovat správný objekt v situacích, kdy je v záběru více objektů.
 • Jedná se o první fotoaparát řady GFX, který je vybaven funkcí F-Log2 s dynamickým rozsahem rozšířeným na více než 14 stupňů. Toto vylepšení umožňuje záznam videa s obohacenou tonalitou, čímž se výrazně rozšiřuje postprodukční potenciál. 
 • Kamera podporuje synchronizaci time code s ATOMOS AirGlu™ BT. To umožňuje bezproblémovou synchronizaci časového kódu s více kamerami, což vyhovuje požadavkům různých videoprodukcím.

 

FUJIFILM GF 55 mm F1,7 R WR - objektiv naplno vystihující půvab velkoformátového snímače

Nový objektiv se připojuje k řadě objektivů GF, tedy výměnných objektivů pro digitální bezzrcadlovky Fujifilm řady GFX vybavené velkým snímačem o velikosti 1,7násobku 35mm plnoformátového snímače.

Kombinace velkého snímače a příjemného bokehu

GF 55 mm F1,7 R WR je základní objektiv s vysokou světelností a standardní ohniskovou vzdáleností 55 mm (ekvivalent 44 mm u 35mm filmového formátu). Výhody velkého snímače jsou nakombinovány s příjemným bokehem, charakteristickým pro vysokou světelnost. Díky tomu hlavní objekt vynikne na rozostřeném pozadí. Ohnisková vzdálenost objektivu poskytuje zorné pole blízké zornému poli lidského zraku, vytváří tak přirozenou perspektivu a je ideální pro snímky s velkým množstvím informací, které zachycují vztah hlavního objektu k pozadí, a také pro portréty s ostrým objektem na pozadí s krásným bokehem.

  

První GF objektiv používající 11 lamel v cloně

Objektiv je vybaven optimálně rozmístěnými asférickými prvky a velkoryse využívá osmičlennou skupinu zaostřovacích čoček, včetně jednoho z asférických prvků a dvou prvků ED. Účinně tak kontroluje posuny chromatické aberace, sférické aberace a komatické aberace při změně polohy zaostření a zajišťuje pokročilý výkon při rozlišení obrazu. Objektiv je se  svou ohniskovou vzdálenosí ideálním a univerzálním parťákem ve všech fotografických situacích a naplno si díky němu vychutnáne půvab velkoformátového snímače - od každodenních momentek až po plnohodnotné portréty v interiéru i exteriéru.  Jedná se o první objektiv GF, který používá 11 lamel clony pro dosažení téměř dokonalého kruhu v cloně. 

Skvělý parťák v děšti, prachu a mrazu!

Objektiv GF 55 mm F1,7 R WR využívá stejnosměrný motor, který přesně ovládá zaostřovací skupinu obsahující clonovou jednotku a osm prvků, které zajišťují pokročilé rozlišení obrazu a krásný bokeh. Motor umožňuje objektivu rychle a přesně automaticky zaostřit na objekt, a to i při fotografování s malou hloubkou ostrosti, aby uživatelé měli jistotu, že zachytí rozhodující fotografické příležitosti. Objektiv je odolný vůči prachu a povětrnostním vlivům a je plně schopný provovzu i při teplotě -10 ℃. Bez obav jej tak můžete s klidným svědomím používat k fotografování venku za mírného deště nebo na prašných místech.

Díky použití velmi přesných asférických členů a optimalizované konstrukci objektivu váží tento objektiv pouze 780 g a měří 99,3 mm na délku, přestože se jedná o objektiv s vyšší světelností F1,7. 

 

POTŘEBUJI OBJEKTIV GF55mm f1,7 KE SVÉMU GFX100 II

 

FUJIFILM GF 30 mm F5,6 T/S a FUJIFILM GF 110 mm F5,6 T/S Macro - objektivy dokonale splňující potřeby profesionálů

Nové objektivy schopné fotografovat s funkcí tilt-shift se na podzim připojí k řadě objektivů GF, tedy výměnných objektivů pro digitální bezzrcadlovky Fujifilm řady GFX vybavené velkoformátovým snímačem o velikosti 1,7násobku 35mm plnoformátového snímače.

Architektura, krajina i komerční fotografie

Objektivy GF 30 mm F5,6 T/S (na trh uveden v říjnu 2023) a GF 110 mm F5,6 T/S Macro (na trh uveden v listopadu 2023) nabízejí funkci naklápění optické osy a funkci posunu, která umožňuje paralelní posun optické osy, aby bylo možné měnit vztah optické osy k obrazové rovině a záměrně manipulovat s oblastmi zaostření a perspektivy. To vychází vstříc potřebám profesionálních fotografů, kteří chtějí volně zkoumat kompozici a pozice snímků v architektuře, krajině a komerční fotografii. Objektivy s posunem náklonu jsou vybaveny optickou konstrukcí, která zajišťuje přibližně 85mm obrazový okruh pokrývající rozsah nastavení posunu až ±15 mm. Otočný provoz změny směru naklápění a posunu je kombinován s otočným provozem T/S, při kterém se otáčí mechanismus naklápění, aby bylo možné nastavit směr naklápění a posunu do libovolného úhlu od kolmého po rovnoběžný, aby bylo možné použít specializovaný styl fotografování při zachování vynikající kvality obrazu řady GFX.

 Fujifilm GF 30 mm F5,6 T/S - širokáč s výklopnou konstrukcí

GF 30 mm F5,6 T/S je širokoúhlý objektiv s výklopnou konstrukcí a ohniskovou vzdáleností 30 mm (ekvivalent 24 mm u 35mm filmu). Potlačuje zkreslení a neduhy, které se obvykle vyskytují u širokoúhlých objektivů, a dosahuje tak vysoké úrovně rozlišení obrazu. Tento objektiv splňuje profesionální potřeby při fotografování krajiny, kdy je zaostřeno vše v záběru od trávy v popředí až po vzdálené hory, nebo při fotografování architektury, kdy je korigováno zkreslení charakteristické pro fotografování vysokých budov.

 

Pokročilá optická konstrukce

Objektiv se skládá z 16 optických prvků v 11 skupinách včetně tří asférických čoček, dvou prvků ED a jednoho prvku Super ED. Jeho velkorysá konfigurace s použitím asférického prvku s velkou clonou jako předního prvku a tří prvků ED poskytuje pokročilou optickou konstrukci, která eliminuje potřebu elektronické korekce zkreslení a boční chromatické aberace. Sférická aberace, komatická aberace a zakřivení pole jsou maximálně potlačeny, aby bylo dosaženo ostrosti od okraje k okraji i při posunu.

Použití jedinečné technologie Nano GI Coating společnosti Fujifilm mírně reguluje index lomu na povrchu objektivu, aby se potlačily zbytečné odrazy světla a omezily duchy a odlesky, které se obvykle vyskytují u širokoúhlých objektivů.

Plně využívá výhod velkoformátového snímače

Tiling ±8,5° a posun až ±15 mm umožňují ovládat ohniskovou rovinu a perspektivu objektu. Otáčení se změnou směru naklápění a posunu v rozmezí ±90° je kombinováno s otáčením T/S, kdy lze úhel naklápění a směr posunu nastavit od kolmého po rovnoběžný v rozmezí 0°-90°, což poskytuje vysokou míru svobody při fotografování.

Objektiv má zabudovaný snímač, který detekuje stupeň posunu a otáčení. Tyto údaje lze kontrolovat v režimu živého náhledu a jsou zaznamenány do obrazových dat, takže je lze použít při zpracování RAW.

Kompaktní design a snadné použití

Širokoúhlé objektivy bývají velké. U tohoto objektivu se však podařilo udržet optickou soustavu pokrývající přibližně 85mm obrazový kruh na délce pouhých 138,5 mm a hmotnosti 1 340 g díky optimálnímu rozmístění 16 členů v 11 skupinách, včetně asférických členů a členů ED. Kromě toho je jako přední člen použit asférický člen s velkou clonou, který udržuje filtrový závit objektivu na univerzální délce 105 mm, což uživatelům umožňuje používat různé filtry vhodné pro různé situace včetně krajiny.

 

CHCI se podívat na FUJIFILM GF 30 mm f/5,6 T/S 

Makroobjektiv se středním teleobjektivem - Fujifilm GF110mm F5,6 T/S Macro

GF 110 mm F5,6 T/S Macro je makroobjektiv se středním teleobjektivem s naklápěcím posunem, ohniskovou vzdáleností 110 mm (ekvivalent 87 mm ve formátu 35mm filmu) a maximální reprodukcí 0,5x. Potlačuje různé typy aberací včetně zkreslení, boční chromatické aberace a axiální chromatické aberace, čímž dosahuje pokročilé úrovně rozlišení obrazu. Ohnisková poloha objektu v detailním záběru může být volně řízena, aby vyhovovala potřebám komerční fotografie zátiší apod. 

Neuvěřitelně ostrý obraz

Tento objektiv se skládá z 11 optických prvků v devíti skupinách včetně jednoho asférického prvku a dvou prvků ED. Asférický prvek kontroluje komatickou aberaci a zakřivení pole, zatímco prvky ED minimalizují axiální chromatickou aberaci. Konfigurace objektivu se středovou clonou navíc potlačuje zkreslení a boční chromatickou aberaci, aby bylo dosaženo ostrosti od okraje k okraji bez nutnosti elektronické korekce.

Tento objektiv dosahuje maximálního zvětšení 0,5x pro fotografování zblízka. Uživatelé mohou volně ovládat ohnisko nakloněním až do blízkosti objektu, což je funkce užitečná při komerčním fotografování objektů, jako je například zátiší.

Tvůrčí svoboda

Tiling ±10° a posun až ±15 mm umožňují ovládat ohniskovou rovinu a perspektivu objektu. Otáčení se změnou směru naklápění a posunu v rozsahu ±90° je kombinováno s otáčením T/S, kdy lze úhel naklápění a směru posunu nastavit od kolmého po rovnoběžný v rozsahu 0°-90°, což poskytuje vysokou úroveň svobody fotografování.

Objektiv má zabudovaný snímač, který detekuje stupeň posunu a otáčení. Tyto údaje lze kontrolovat v režimu živého náhledu a jsou zaznamenány do obrazových dat, takže je lze použít při zpracování RAW.

Kompaktní konstrukce

Tento objektiv měří 149 mm a váží 1 255 g, závit filtru má velikost 72 mm. Používá zaostřovací systém, který vysouvá přední skupinu, aby celková velikost objektivu zůstala kompaktní.

Velká pozornost byla věnována konstrukci ovládacích částí, aby bylo dosaženo vysoce funkčního designu, který snižuje zátěž uživatelů při delším fotografování.

​ FUJIFILM GF 110 mm f5,6 T/S MACRO MĚ ZAJÍMÁ  

 

FUJIFILM spoušť kabelová RR-100

kompatibilita: Fujifilm GFX 50S, X-H1, X-Pro2, X-T3, X-T2, X-T1, X-T20, X-T10, X-T100, X-E3, X-E2S, X-E2, X-A5, X-A10, X100F, X100T, X70, X30 a XF10

990,-
FUJIFILM Hand grip MHG-XT5 pro X-T5

Vylepší úchop a ovládání fotoaparátu, Vyroben z vysoce kvalitní slitiny hliníku, Ponechává přístup k baterii a paměťové kartě

3 990,-
FUJIFILM Hand grip MHG-XPRO3 pro X-Pro3

Komaptibilní s Fuji X-Pro3, Usnadňuje držení fotoaparátu, Průchozí okno pro výměnu aku a karty

3 490,-

Související články

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Fujifilm představuje novinku INSTAX PAL

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Přichází zbrusu nový Panasonic LUMIX G9II

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...