Beseda ON-LINE: Jak se točí fantasy pohádka? | FotoŠkoda

Beseda ON-LINE: Jak se točí fantasy pohádka?

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Petr Kubík, Lukáš Daniel Pařík, Viktor Krištof, tři hlavní tvůrci výborně hodnocené první české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase. Tito tři nezastavitelní kreativci vás vezmou na cestu tvorby scénáře, samotného natáčení a celé filmové postprodukce, která běžnému divákovi většinou zůstává skryta. Nahlédnete do zákulisí a současně se vám dostane tři různých úhlů pohledu na tvorbu českého filmu. Beseda je určená jak pro filmové profesionály, tak pro ty z vás, kteří začínáte a tvorbou videí se spíše bavíte.

Nahlédněte pod pokličku filmového natáčení

Na začátku byl nápad, na konci jeden z nejlepších a nejvíce průkopnických filmů posledních 20 let. Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase na ČSFD získala hodnocení 84 % a vy se nyní spolu se třemi hlavními tvůrci, Petrem Kubíkem, Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem, pohroužit do kompletního procesu přípravy a natáčení celovečerního filmu.

Příběh a scénář

Tvůrčí trio vás vezme na dlouhou cestu začínající u prvního nápadu a končící odevzdáním scénáře televizím - a to, jak zjistíte, je cesta skutečně strastiplná, naplněná jak radostí, tak i zoufalstvím a hádkami. Cesta, která vznikla z křižovatky tří různých pohledů na moderní i kultovní kinematografii a která vyústila v okamžité podepsání smlouvy s televizí, trvala bezmála rok a půl.

Jaké měl scénář atributy oproti jiným filmům a jiným pohádkám? Jak vypadá kreativní proces, když tvoříte filmový příběh z fantastického světa? Čím jsou dány hranice? Existují vůbec nějaké? Celý výklad doplní Viktor Krištof z pohledu renomovaného filmového producenta.

Natáčení

Jak tvůrci sami rádi říkají, natáčení je za odměnu. Proč? Především díky stovkám hodin strávených přípravou, analyzováním každého slova, každého záběru a také díky čteným zkouškám s herci. Právě díky všem těmto atributům se pak tvůrci mohou plně ponořit do natáčení s vědomím, že mají scénář, který znají i pozpátku a kterému mohou bezmezně důvěřovat.

Postprodukce a hudba

Petr Kubík nejprve povypráví o tom, jak se vytváří koncept pro komplexní trikové efekty, které jsme schopni v Čechách realizovat. Doplní ho Lukáš Daniel Pařík, který se rozpovídá o filmové hudbě k Princezně zakleté v čase, o tom, jak a proč se liší od klasických českých soundtracků, a z jakého důvodu se stala titulní píseň Tam za řekou jednou z nejúspěšnějších filmových písní posledních let.

Distribuce v době covidu

Producent Viktor Krištof pohovoří o uzavřených kinech a současně přiblíží nejen pohádku Princezna zakletá v čase a to, jak vytvořila zcela nový fenomén ONLINE KINA, ale zároveň zabředne i do diskuse o největším českém filmu Jan Žižka.

SOUTĚŽ

Zasoutěžte si o tři vstupenky na online projekci filmu Princezna zakletá v čase, o hrací karty s filmovými postavami a plakát! Jediná správná odpověď na otázku, kterou vám tvůrco položí a ceny jsou vaše!

Jak to bude probíhat

 • Beseda bude vysílána přes aplikaci ZOOM.

  Odkaz pro sledování: https://us02web.zoom.us/j/86411375819?pwd=aFZtVHZmSnU4S1F1d0VteFpTME5VUT09

  ID: 864 1137 5819
  Heslo: pohadka
 • Místa se předem nerezervují - kdo v den konání dřív přijde, ten se dřív kouká. Maximální kapacita je 100 účastníků.
 • Není se čeho bát, není potřeba žádných složitých instalací. Návod, jak můžete aplikaci bez obav používat, jsme pro vás připravili ZDE.
 • Během besedy je možné pokládat dotazy v chatu nebo se lze i zeptat nahlas.
 • Budete potřebovat přijímač s připojením na internet (PC, notebook, tablet, telefon...), sluchátka, nebo reproduktory, a pokud se budete chtít i zapojit do diskuze, tak mikrofon.
 • Beseda bude trvat přibližně 60 minut, zbytek času je věnován pro vaše dotazy.

Režisér a scénárista Petr Kubík

Petr Kubík studoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor režie. Po roce studií, kdy dosahoval výrazně nadprůměrných výsledků, se vrhl rovnou do praxe komerční a reklamní režie. Od té doby má na kontě desítky reklam a spotů, ale také úspěšné dokumenty, kde za zmínku stojí například ctrl EMOTION.

V roce 2012 se podílel jako VFX supervisor na výpravném projektu Cyril a Metoděj. Dnes už je Petr Kubík známým režisérem i v oblasti celovečerních filmů. Stojí například za snímkem Lost Legion hollywoodské produkce Lions Gate, za road movie Montenegro, kde se podílel i na scénáři, a především za snímkem Princezna zakletá v čase, která se stala nejúspěšnější českou pohádku za posledních 20 let.

Hudební skladatel, scénárista Lukáš Daniel Pařík

Lukáš Daniel Pařík už během studií na gymnáziu napsal dva romány žánru fantasy, které získaly mnohá ocenění, mezi nimi i nominaci na prestižní cenu Magnesia Litera. V Praze vystudoval rockový zpěv na Mezinárodní konzervatoři a na státní Pražské konzervatoři poté mistrovskou školu kompozice se zaměřením na filmovou hudbu. Přijat byl pouze na základě prezentace svojí tvorby. Na kontě má hudbu k reklamním spotům, desítky písní a autorský rockový muzikál Králové Avalonu uváděný na prknech divadla Hybernia v sezóně 2015/2016. K filmu Princezna zakletá čase napsal hudbu včetně titulní písně Tam za řekou, je spoluautorem scénáře a stojí za většinou reklamních textů.

Filmový producent Viktor Krištof

Viktor Krištof měl během své kariéry možnost dlouhodobě pobývat v Austrálii a Japonsku. Představuje nastupující generaci rodinné produkční společnosti Three Brothers, kde se zajímá především o možnosti mezinárodních koprodukcí, obchod a servis pro zahraniční filmy. Má za sebou více jak 10 celovečerních filmů a na stovkách dalších se podílel v nejrůznějších rolí. Nejnovějším je největší český film roku 2018, Jan Žižka. 


 

Beseda ON-LINE: Jak se točí fantasy pohádka?
Video Pouze ON-LINE

Beseda ON-LINE: Jak se točí fantasy pohádka?

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Beseda ON-LINE: Jak se točí fantasy pohádka?

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Postprocessing rukama Petra Klempy
Postprocessing rukama Petra Klempy
Postprodukce Pouze ON-LINE

Postprocessing rukama Petra Klempy

Naučte se pokročilé techniky gradingu, tedy úprav fotek, a všeho, co s nimi úzce souvisí, a vytvářet vlastní presety! Na on-line kurzu se dozvíte, jak zefektivnit svou práci a ušetřit si...

LektorPetr Klempa
Lokalita-
Nejbližší termín-
1 890,-
Bez termínu
Jak natáčet videa aneb REELs v kostce
Jak natáčet videa aneb REELs v kostce
Video

Jak natáčet videa aneb REELs v kostce

Skočte do základů natáčení videa pod vedením lifestyle content creatora Petra Klempy. Společně projdete celým procesem - ovládnete důležité nastavení fotoaparátu i natáčení a naučíte se,...

LektorPetr Klempa
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín1. 3. 2024
2 390,-
1 - 3 volná místa
Začínáme s Capture One ON-LINE
Začínáme s Capture One ON-LINE
Postprodukce Pouze ON-LINE

Začínáme s Capture One ON-LINE

V našem kurzu se naučíte pracovat s profesionálním programem Capture One, který vám nabízí řadu nástrojů pro správu, organizaci a především vyvolávání, úpravy a retuše RAW snímků. Ponořte...

LektorMichal Krause
LokalitaOn-line kurz
Nejbližší termín11. 3. 2024
1 490,-
> 3 volných míst
Adobe Lightroom pro začátečníky: Úprava fotek snadno a rychle ON-LINE
Adobe Lightroom pro začátečníky: Úprava fotek snadno a rychle ON-LINE
Postprodukce Pouze ON-LINE

Adobe Lightroom pro začátečníky: Úprava fotek snadno a rychle ON-LINE

Lightroom je jedním z nejpopulárnějších nástrojů postprodukce. Pokud v něm ale maličko tápete a ještě jste neobjevili jeho plný potenciál, bude pro vás on-line kurz s Jirkou Šebkem to...

LektorJiří Šebek
Lokalita-
Nejbližší termín-
1 990,-
Bez termínu
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...