NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR
2 sety Recenze Sleva Doprava zdarma Servisní knížka testcentrum
NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VRNIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VRNIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VRNIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VRNIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR

NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR

Nikon
*****
4.3 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4015212

Fotoaparát Nikon D5600 je přístroj, který dodá vašim tvůrčím myšlenkám sílu. Fotoaparát je vybavený výkonnými obrazovými technologiemi Nikon, spolu s řadou legendárních objektivů NIKKOR tak nebudete nikdy limitováni tvůrčími možnostmi. Funkce Nikon SnapBridge vám umožní synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování nebo v libovolném okamžiku snadno přenášet videosekvence.
Více o produktu »

 • 24,2 Mpx CMOS DX snímač
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–25 600 ISO
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Obsah výhodného setu

NIKON D5600 tělo černý

NIKON D5600 tělo černý

NIKON D5600 tělo černý Fotoaparát Nikon D5600 je přístroj, který dodá vašim tvůrčím myšlenkám sílu. Fotoaparát je vybavený výkonnými obrazovými technologiemi Nikon, spolu s řadou legendárních objektivů NIKKOR tak...

15 490,-

NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6 G VR AF-P DX

NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6 G VR AF-P DX

NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6 G VR AF-P DX Kompaktní zoomový objektiv Nikon AF-P DX Nikkor 18–55 mm f/3,5–5,6G VR s 3,1× optickým přiblížením pokrývajícím ohniskové vzdálenosti odpovídajícím 27–82,5 mm kinofilmu. Jedná se o první AF-P...

6 490,-

Hodnocení odborníka 85%

Novinka od Nikonu, fotoaparát Nikon D5600, cílí zejména na nadšené a náročné amatéry. Ergonomie se stále drží ověřené konstrukce a kompaktních rozměrů, bez ohledu na úkor pohodlného ovládání. Zajímalo nás, zda-li stále dokáže udržet krok v této kategorii s ostatními.

 • -vysoká obrazová kvalita
 • -příjemná velikost a ergonomie
 • -nízký výstup šumu
 • -absence vysokorychlostní synchronizace s bleskem
 • -komplikované připojení přes bluetooth

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 24,2 Mpx CMOS DX snímač
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–25 600 ISO
 • Výklopný a otočný 3,2" LCD monitor s rozlišením 1 037 000 bodů
 • LiveView režim
 • 39 zaostřovacích polí (9 křížových)
 • 2016 bodový RGB snímač pro měření expozice
 • Možnost připojení stereofonního mikrofonu Nikon ME-1
 • Full HD video (1920×1080 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
 • Systém redukce nečistot udržuje prach mimo obrazový snímač
 • 5 snímků za vteřinu při kontinuální snímání
 • Wi-Fi konektivita

Parametry

Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO25 600
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
LCD obrazovka3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200

Popis produktu NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR

Vzhled a ergonomie

Kompaktní provedení

Bezchybná ergonomie výjimečně snadno přenosného fotoaparátu D5600 vám usnadní ponořit se do fotografických zážitků. Fotoaparát s hmotností pouhých 465 g a monolitickým tělem zesíleným uhlíkovými vlákny je lehký a dostatečně odolný pro libovolná prostředí. Jakmile jednou uchopíte prsty hluboký grip tohoto fotoaparátu a začnete fotografovat, již nebudete chtít přístroj odložit – bez ohledu na to, jestli půjde o vaše poslední cestovatelské dobrodružství nebo o snímky z ulic rušného města.

Optický hledáček

Vysoce kvalitní optický hledáček, který zobrazuje cca 95 % obrazového pole při cca 0,82x zvětšení, zprostředkovává brilantní obraz aktuálního záběru objektivu. Můžete vytvářet působivé kompozice – soustředěni na fotografovaný objekt v hledáčku blokujícím sluneční světlo a další rušivé prvky. Rovněž tak získáte stabilnější držení fotoaparátu při použití teleobjektivu.

Jednoduché ovládání

Klepnutím na dotykový monitor zaostříte a exponujete, stejně jako u chytrého telefonu. A ovládání dotykem můžete používat i při fotografování s využitím hledáčku nebo při přehrávání snímků. Optimálně umístěný příkazový a multifunkční volič usnadňují změny nastavení během fotografování. A navíc můžete použít funkci Fn dotykem pro úpravy nastavení s využitím velkého dotykového monitoru bez vzdálení oka od hledáčku.

3,2" LCD dotykový monitor

Rozměrný 8,1 cm (3,2“) výklopný a otočný monitor LCD nabízí široký pozorovací úhel, 1 037 000 pixelů a vysoké rozlišení. Monitor umožňuje vytvářet přesné kompozice snímků, provádět kontrolu pořízených snímků, aplikovat speciální efekty a pozorovat brilantní obraz při použití venku i uvnitř. Monitor s vysokým rozlišením zobrazí každý detail vašich snímků a videosekvencí během snímání z různých působivých perspektiv. Prostřednictvím monitoru můžete vybírat zaostřovací pole nebo upravovat důležitá nastavení, jako je clona, automatická citlivost a další. Sevřením či rozevřením prstů můžete zoomovat a rychle oříznout snímek.

Snímač, procesor, expoziční režimy a ovládání

Snímač 24,2 Mpx CMOS DX

Obrazový snímač velikosti DX (APS-C) fotoaparátu D5600 maximálně využívá vysoké rozlišení 24,2 milionu pixelů pro ostré zachycení i těch nejjemnějších struktur a získání snímků s neuvěřitelně ostrými detaily.

Procesor EXPEED 4

Systém zpracování obrazu umožňuje rychlé zpracování dat a zaručuje pořízení brilantních snímků i při použití vysokých citlivostí ISO. Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon je vybaven pokročilými technologiemi redukce šumu a umožňuje plynulý záznam videosekvencí.

Vysoká citlivost

Rozsah citlivostí ISO 100–25 600 a zvýšená citlivost ISO 6 400 v režimu Noční krajina zaručují snadné zvládnutí motivů za nízké hladiny osvětlení a v obtížných světelných situacích.

Automatické ostření

Perfektní systém automatického zaostřování fotoaparátu D5600 zaostří fotografovaný objekt vždy rychle a udržuje jej zaostřený. 39 zaostřovacích polí systému automatického zaostřování pokrývá širokou oblast obrazového pole a devět vysoce přesných křížových snímačů uprostřed obrazu poskytuje zvýšenou přesnost. Pokud fotografujete v režimu živého náhledu, umožní vám automatické zaostřování s detekcí kontrastu udržet zaostření fotografovaného objektu.

Manuální ovládání

Pro pokročilé uživatele jsou připraveny režimy manuální a poloautomatické, jež umožní zvolit libovolné expoziční hodnoty. Počínaje programovou automatikou (P), přes režim priority času závěrky (S) – v rozsahu 1/4 000 až 30 sec. a moment „B“, režim priority clony (A) – rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, až po plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí 5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV nebo 1/2 EV v režimech P, S, A, M, SCENE a v režimu nočního vidění.

Další funkce

Snapbridge

Převratná funkce Nikon SnapBridge využívá technologii Bluetooth® low energy s nízkým příkonem pro trvalé spojení fotoaparátu D5600 a kompatibilního chytrého zařízení. Propojení fotoaparátu s chytrým zařízením je snadné. Jakmile je provedeno, může fotoaparát synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování, bez nutnosti opakovaného navazování spojení. Každý vámi pořízený snímek se tak okamžitě objeví na vašem telefonu nebo tabletu – připravený ke sdílení. A kdykoli chcete, můžete manuálně přenášet videosekvence. Připojitelnost pomocí funkce SnapBridge vám rovněž umožní používat chytré zařízení k dálkově ovládanému fotografování. Bez ohledu na to, jak budete používat funkci SnapBridge, můžete i nadále bez přerušení používat své chytré zařízení a nemusíte se bát nadměrného vybíjení baterie ve fotoaparátu.

Tvůrčí nástroje

Maximalizujte účinek svých snímků a videosekvencí prostřednictvím řady tvůrčích nástrojů ve fotoaparátu. S pomocí speciálních efektů snadno vytvoříte působivější snímky: účinek vybraného efektu lze posoudit v režimu živého náhledu a před pořízením snímku upravit jeho intenzitu. Pro ještě vyšší míru kontroly nad vzhledem a působením snímků lze fotografovat s využitím předvoleb Picture Control pro jemné doladění parametrů, jako je kontrast a sytost barev. Předvolba Picture Control usnadňuje tvorbu perfektních videosekvencí při postprodukci. Navíc lze vytvářet a ukládat uživatelské předvolby vlastní charakteristický vzhled snímků.

Full HD video

Zaznamenejte plynulé Full HD videoklipy s jemnými detaily, které budete s hrdostí sdílet. Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videosekvence snímací frekvencí až 50p/60p. A pokud zaznamenáváte videosekvence s objektivem AF-P NIKKOR dodávaným v sadě, bude zaznamenaná stopáž díky vestavěnému krokovému motoru objektivu prostá téměř všech provozních zvuků. Videosekvence pořízené fotoaparátem D5600 lze snadno sdílet s využitím připojení SnapBridge ve fotoaparátu.

Časosběr a kontinuální snímání

Kontinuální zaostřování v režimu živého náhledu (režim nepřetržitého zaostřování) udržuje objekty ostré i v případě rychlých akcí. Fotoaparát může pracovat snímací frekvencí 5 sn./sec. pro perfektně přesné zachycení každého okamžiku. Časosběrné snímání, převzaté z pokročilých digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, transformuje scény jako pomalu se pohybující mraky nebo zalidněné ulice do dramatických zrychlených sekvencí.

Rozšiřitelný systém

Rozšiřte své tvůrčí možnosti s využitím systémového příslušenství pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon. Odhalte, jak může být snadná záblesková fotografie v kombinaci s přenosným bleskem Nikon, nebo dosáhněte maximální kvality zvukových záznamů s pomocí volitelného stereofonního mikrofonu ME-1. Bez ohledu na to, jaký fotografický žánr si zvolíte, vždy jsou k dispozici ty správné nástroje Nikon.

Obsah balení

 • tělo Nikon D5600
 • gumová očnice DK-25
 • krytka těla BF-1B
 • dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14a (s krytkou kontaktů)
 • popruh AN-DC3
 • nabíječka baterií MH-24

Parametry produktu

Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO25 600
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
LCD obrazovka3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 50p | 60p
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělavestavěný blesk | živý náhled
Zaostřovací body (křížové)39 (9)
Scénické režimyano
RozhraníGPS modul | systémový blesk | možnost LAN | HDMI | bezdrátový zábleskový systém | mikrofonní vstup | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu5
Časosběrano
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F
Recenze Doprava zdarma záruka 5 LET
 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Macro 1:2
4 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX
Recenze Doprava zdarma testcentrum
 • Pevné ohnisko 35 mm (52 mm ekv. ke kinofilmu-full frame)
 • Vysoká světelnost f/1,8 (min. clona f/22)
 • Ostrá kresba, asférický člen pro minimum aberace
4 790,-
Skladem > 5 ks
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

*****
(3 recenze)
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro
Recenze Doprava zdarma testcentrum
 • Kompaktní a lehký makroobjektiv formátu DX s ohniskovou vzdáleností 85 mm (35 mm odpovídá cca 127,5 mm).
 • Reprodukční poměr 1:1 nabízí makrosnímky v životní velikosti.
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,286 m.
12 490,-
TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F
Recenze Doprava zdarma záruka 5 LET
 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Tříosá optická stabilizace VC (Vibration Compensation)
11 590,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(5 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
JOBY Pro Sling Strap L-XXL

JOBY Pro Sling Strap L-XXL

*****
(1 recenze)
JOBY Pro Sling Strap L-XXL
 • velmi propracovaný popruh nabízený ve dvou velikostech
 • s tímto systémem je váš fotoaparát připraven k akci kdykoli
 • nový systém SpeedCinch
820,-
Poslední kus
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
Doprava zdarma
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
Doprava zdarma
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
Doprava zdarma
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300
Doprava zdarma
 • Snadno přenosný: ideální vybavení, které je praktické v okamžiku, kdy je třeba doplňkové osvětlení objektu a v případech tvůrčí práce se světlem. Kompatibilní s režimem i-TTL.
 • Kompatibilní: s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a fotoaparáty COOLPIX vybavenými sáňkami pro upevnění příslušenství.
 • Všestranné možnosti: směrné číslo 18 (m, ISO 100) umožňuje osvětlit vzdálené objekty i za nízké hladiny osvětlení.
NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500
Doprava zdarma
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem 4 - 5 ks
VELBON EX-330Q - stativ

VELBON EX-330Q - stativ

*****
(1 recenze)
VELBON EX-330Q - stativ
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
 • dokonalá pevnost a stabilita
VELBON Videomate 538 - stativ

VELBON Videomate 538 - stativ

VELBON Videomate 538 - stativ
Doprava zdarma
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH

MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH

*****
(1 recenze)
MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH
Recenze Doprava zdarma
 • materiál: hliník
 • 40 cm ve složeném stavu
 • nosnost až 8 kg
4 490,-
Skladem 4 - 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(6 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
230,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

420,-
Skladem > 5 ks
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

*****
(1 recenze)
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14
Doprava zdarma

Kvalitní a originální nabíječka vhodná pro dobíjení baterií typu EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

*****
(1 recenze)
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df
Doprava zdarma

Nikon EN-EL14a je originální dobíjecí baterie o kapacitě 1230 mAh pro digitální fotoaparáty Nikon D5300 a Df.

1 690,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Poslední kus
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
SIGMA Krytka objektivu 55 mm

SIGMA Krytka objektivu 55 mm

SIGMA Krytka objektivu 55 mm

Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 55 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

250,-
Skladem > 5 ks
KAISER převlečná krytka 55 mm

KAISER převlečná krytka 55 mm

KAISER převlečná krytka 55 mm

Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 55 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A
 • průměr 55mm
HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm
 • UV filtr o průměru 55 mm
 • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
 • HD obroučka
630,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 85%

Novinka od Nikonu, fotoaparát Nikon D5600, cílí zejména na nadšené a náročné amatéry. Ergonomie se stále drží ověřené konstrukce a kompaktních rozměrů, bez ohledu na úkor pohodlného ovládání. Zajímalo nás, zda-li stále dokáže udržet krok v této kategorii s ostatními.

 • -vysoká obrazová kvalita
 • -příjemná velikost a ergonomie
 • -nízký výstup šumu
 • -video
 • -spolehlivé automatické ostření
 • -absence vysokorychlostní synchronizace s bleskem
 • -komplikované připojení přes bluetooth

Ukázkové snímky

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon F
Recenze Doprava zdarma záruka 5 LET
 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Macro 1:2
4 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX
Recenze Doprava zdarma testcentrum
 • Pevné ohnisko 35 mm (52 mm ekv. ke kinofilmu-full frame)
 • Vysoká světelnost f/1,8 (min. clona f/22)
 • Ostrá kresba, asférický člen pro minimum aberace
4 790,-
Skladem > 5 ks
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro

*****
(3 recenze)
NIKON 85 mm f/3,5 G ED VR AF-S DX Micro
Recenze Doprava zdarma testcentrum
 • Kompaktní a lehký makroobjektiv formátu DX s ohniskovou vzdáleností 85 mm (35 mm odpovídá cca 127,5 mm).
 • Reprodukční poměr 1:1 nabízí makrosnímky v životní velikosti.
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 0,286 m.
12 490,-
TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 SP Di VC USD pro Nikon F
Recenze Doprava zdarma záruka 5 LET
 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Tříosá optická stabilizace VC (Vibration Compensation)
11 590,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(5 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
JOBY Pro Sling Strap L-XXL

JOBY Pro Sling Strap L-XXL

*****
(1 recenze)
JOBY Pro Sling Strap L-XXL
 • velmi propracovaný popruh nabízený ve dvou velikostech
 • s tímto systémem je váš fotoaparát připraven k akci kdykoli
 • nový systém SpeedCinch
820,-
Poslední kus
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
Doprava zdarma
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
Doprava zdarma
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
Doprava zdarma
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300
Doprava zdarma
 • Snadno přenosný: ideální vybavení, které je praktické v okamžiku, kdy je třeba doplňkové osvětlení objektu a v případech tvůrčí práce se světlem. Kompatibilní s režimem i-TTL.
 • Kompatibilní: s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a fotoaparáty COOLPIX vybavenými sáňkami pro upevnění příslušenství.
 • Všestranné možnosti: směrné číslo 18 (m, ISO 100) umožňuje osvětlit vzdálené objekty i za nízké hladiny osvětlení.
NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500
Doprava zdarma
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem 4 - 5 ks
VELBON EX-330Q - stativ

VELBON EX-330Q - stativ

*****
(1 recenze)
VELBON EX-330Q - stativ
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
 • dokonalá pevnost a stabilita
VELBON Videomate 538 - stativ

VELBON Videomate 538 - stativ

VELBON Videomate 538 - stativ
Doprava zdarma
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH

MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH

*****
(1 recenze)
MANFROTTO Befree - MKBFRTA4BM-BH
Recenze Doprava zdarma
 • materiál: hliník
 • 40 cm ve složeném stavu
 • nosnost až 8 kg
4 490,-
Skladem 4 - 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(6 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
230,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

420,-
Skladem > 5 ks
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

*****
(1 recenze)
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14
Doprava zdarma

Kvalitní a originální nabíječka vhodná pro dobíjení baterií typu EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

*****
(1 recenze)
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df
Doprava zdarma

Nikon EN-EL14a je originální dobíjecí baterie o kapacitě 1230 mAh pro digitální fotoaparáty Nikon D5300 a Df.

1 690,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Poslední kus
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
SIGMA Krytka objektivu 55 mm

SIGMA Krytka objektivu 55 mm

SIGMA Krytka objektivu 55 mm

Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 55 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

250,-
Skladem > 5 ks
KAISER převlečná krytka 55 mm

KAISER převlečná krytka 55 mm

KAISER převlečná krytka 55 mm

Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 55 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A

NIKON Krytka objektivu 55mm LC-55A
 • průměr 55mm
HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm

HOYA filtr UV HMC 55 mm
 • UV filtr o průměru 55 mm
 • 16 vrstvá povrchová úprava HMC
 • HD obroučka
630,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Výhodné sety

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

NIKON D5600 + 18-55 mm AF-P VR

Přidat příspěvek
 • Petr Milhard
  Odpovědět

  rychlost ukládání snímků

  Petr Milhard 17.08.2020 12:15:28
  Dobrý den, zajímalo by mě jakou rychlostí je Nikon D5600 schopen ukládat fotografie s dlouhou expozicí (např. snímky noční oblohy), Nikon D5000 ukládá snímek s expozici 20 sekund cca také 20 s, což je relativně dlouhá doba.
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:rychlost ukládání snímků

   Jakub Valdivia 17.08.2020 15:11:05

   Dobrý den,

   pokud se v menu fotoaparárátu vypne funkce "redukce šumu na dlouhé expozice" , tak se doba ukládání výrazně zkrátí. 

 • Jitka Pulkrábková
  Odpovědět

  Objektiv

  Jitka Pulkrábková 28.06.2020 22:48:52
  Dobrý den, mám dotaz ohledně kompability objektivu 18-105, který používám u těla Nikon d5100?
  Dekuji.
  • Fotoaparáty FotoŠkoda
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Fotoaparáty FotoŠkoda 29.06.2020 16:55:11

   Dobrý den,

   ano, fotoaparát bude fungovat.

    

    

    

 • Pavel A.
  Odpovědět

  Obsah balení

  Pavel A. 11.03.2020 08:04:50
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jaký je přesný obsah balení této sady. Zajímá mně zejména, zda je u objektivu jeho krytka a sluneční clona a u těla popruh na krk, nebo je nutno toto příslušenství dokoupit? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Obsah balení

   Jakub Valdivia 11.03.2020 11:03:56
   Dobrý den, sluneční clona není součástí balení u kitu těla s objektivem. Krytky a popruh jsou součástí balení.
 • Jaroslav S.
  Odpovědět

  Objektiv pro focení hokeje

  Jaroslav S. 10.01.2020 23:13:52
  Dobrý den, jaký by jste doporučili objektiv k Nikon D5600 pro focení sportu - hokeje do cca.15 - 20 tis. kč ? Má smysl ohnisková vzdálenost 300mm při f/6,3 ? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv pro focení hokeje

   Jakub Valdivia 11.01.2020 13:02:03
   Dobrý den, nejvíce světelnou variantou v dané cenové relaci bude Tamron 70-210/4: https://www.fotoskoda.cz/tamron-70-210-mm-f-4-di-vc-usd-pro-nikon/ . Pro zmíněné účely jej mohu rozhodně doporučit.
   • Jaroslav
    Odpovědět

    Objektiv pro focení hokeje

    Jaroslav 16.01.2020 21:24:00
    Dobrý den, děkuji za doporučení, mám ještě dotaz, jak by jste porovnal tento doporučený Tamron 70-210/4 s objektivem NIKON 70-300 mm f/4,5-5,6 ED VR AF-P (popřípadě varianta DX), rychlost ostření a obrazovou kvalitu ? AF-P krokový motorek vs. ultrazvukový USD u Tamronu ? Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektiv pro focení hokeje

     Jakub Valdivia 17.01.2020 14:04:50
     Dobrý den, objektivy budou po stránce obrazové kvality velmi podobné. Co se rychlosti týče, tak ostřící motor AF-P bude mírně rychlejší.
 • Renata
  Odpovědět

  Nikon AF-S 50mm f/1,8G

  Renata 12.11.2019 14:20:50
  Nikon AF-S 50mm f/1,8G Je ten to objektiv vhodný? Bude dobře ostřit ? Mám už doma se starou zrcadlovkou.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon AF-S 50mm f/1,8G

   Jakub Valdivia 13.11.2019 16:36:56
   Dobrý den, objektiv Nikon AF-S 50 mm bude s fotoaparátem Nikon D5600 plně spolupracovat.
 • honza
  Odpovědět

  externí GPS

  honza 26.10.2019 22:58:55
  dobrý den, lze pro zápis polohy použít bluetoth modul Navibe GB621 nebo ?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:externí GPS

   Jakub Valdivia 28.10.2019 16:18:11
   Dobrý den, informace o GPS lze uložit do fotografie pouze skrze telefon a aplikaci Snapbridge.
 • honza
  Odpovědět

  starší objektivy Praktika

  honza 19.10.2019 20:59:47
  Dobrý den, bylo by teoreticky možné použít na nikon d5600 objektiv z fotoaparátu Praktica. které jsou na závit? /ale třeba objektiv 200/4,5 má závit s redukcí a količek na bajonet/
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:starší objektivy Praktika

   Jakub Valdivia 23.10.2019 13:59:10
   Dobrý den, pro použití objektivů z fotoaparátu Praktica mohu nabídnout tuto redukci: https://www.fotoskoda.cz/fotodiox-adapter-objektivu-m42-na-telo-nikon-s-optikou/ .
   • honza
    Odpovědět

    RE:starší objektivy Praktika

    honza 26.10.2019 22:41:24
    super, děkuji mnohokrát za info.
 • Renata
  Odpovědět

  Nikon Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S

  Renata 29.08.2019 17:35:55
  Bude dobře fungovat s Nikon Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S ?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon Nikkor 50 mm f/1.8 G AF-S

   Jakub Valdivia 29.08.2019 18:02:42
   Dobrý den, uvedený objektiv je plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D5600.
 • Dalibor H.
  Odpovědět

  blesk Nikon speedlight SB-600

  Dalibor H. 13.06.2019 17:10:43
  Dobrý den, prosím o informaci zda funguje u fotoaparátu Nikon D5600 dálkové řízení blesku, či několika blesků SB-600 podobně jako fungovalo u D90. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:blesk Nikon speedlight SB-600

   Jakub Valdivia 13.06.2019 17:55:29
   Dobrý den, fotoaparát samotný neumožňuje dálkové řízení blesků, je však možné skrze druhý externí blesk na těle fotoaparátu ovládat další blesky mimo tělo fotoaparátu.
 • Zora K.
  Odpovědět

  OBJEKTIV

  Zora K. 24.03.2019 16:19:43
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, který z objektivů bude do začátku nejlepší pořídit pro focení krajiny a zvířat (sport - koně) ? 18-55 mm AF-P VR / 18-140 mm VR / 18-105 mm VR ?
  Postupně bych poté přikoupila další, ale teď si jej nemohu dovolit. Proto žádám o radu, který pořídit jako první.
  Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Konupková
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:OBJEKTIV

   Jakub Valdivia 26.03.2019 12:10:23
   Dobrý den, nejvíce univerzálním objektivem je Nikon 18-140 mm, díky vyššímu ohnisku se vám také budou snáze zachycovat vzdálenější objekty. Také má tento objektiv velmi rychlé a přesné automatické zaotřování.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  ISO

  Cedrik H. 12.01.2019 17:30:20
  Dobrý den,
  jaké je maximální rozumné ISO na tomtu aparátu?
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:ISO

   Jakub Valdivia 14.01.2019 12:48:37
   Dobrý den, můj subjektivní pocit maximálního použitelného ISO u fotoaparátu Nikon D5600 je 6400.
 • Tomáš O.
  Odpovědět

  první použití

  Tomáš O. 10.01.2019 16:21:24
  Hezký den, po vybalení z krabice a nabití baterie (světlo již neblikalo) jsem vložil baterii do fotoaparátu a fotoaparát nereaguje na zapnutí. Děkuji za radu.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:první použití

   Jakub Valdivia 11.01.2019 16:35:32
   Dobrý den, pokud fotoaparát nefunguje správně, doporučuji jej vrátit a reklamovat. Po nabití baterie by měl fotoaparát bez problémů ihned fungovat.
 • Cedrik H.
  Odpovědět

  obj. 105 mskro

  Cedrik H. 10.01.2019 09:14:50
  Dobrý den, mám obj. Nikon 105 mm G, 2,8, bude kompatibilní s Nikonem 5600? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:obj. 105 mskro

   Jakub Valdivia 10.01.2019 11:39:23
   Dobrý den, uvedený objektiv je plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D5600.
 • Radek C.
  Odpovědět

  chybějící formát snímače

  Radek C. 08.01.2019 00:05:14
  Dobrý den, proč u NIKON D5600 nikde neuvádíte formát snímače (APS-C vs. FullFrame)?
  Čekal bych, že to bude jedna z prvních informací, kterou u fotoaparátu uvedete a nenašel jsem ji tu nikde...
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:chybějící formát snímače

   Jakub Valdivia 08.01.2019 11:41:49
   Dobrý den, děkujeme za upozornění, popis produktu upravíme.
 • Dan T.
  Odpovědět

  Objektiv

  Dan T. 16.08.2018 08:37:09
  Dobrý den prosím o Váš názor k výběru objektivu k D5600. Váhám mezi Nikon 18-200mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II a Tamron 18-200 mm f/3,5-6,3 Di II VC. Předem děkuji. S pozdravem Dan Tucek
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Jakub Valdivia 16.08.2018 13:20:03
   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality je na tom lépe objektiv Nikon 18-200 mm. Získáte rychlejší ostření, silnější stabilizaci obrazu a ostřejší kresbu.
 • Josef M.
  Odpovědět

  SD karta

  Josef M. 05.07.2018 01:25:42
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jaká SD karta by byla pro daný model nejlepší. Jde mi hlavně o maximalizaci zápisu na kartu při focení do Rawu, často jde o sport či jinou rychlou akci.
  ...
  Jistě vyšší modely těla by udělaly víc muziky, ale zatím jsou mimo hru :) Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:SD karta

   Jakub Valdivia 05.07.2018 10:53:37
   Dobrý den, tato paměťová karta bude pro fotoaparát Nikon D5600 nejrychlejší využitelnou volbou: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdhc-32gb-extreme-pro-95mbs/ .
 • Václav Paštika
  Odpovědět

  automatické zaostřování

  Václav Paštika 05.04.2018 15:26:28
  Hezký den,
  nedávno jsem od Vás koupil tento fotoaparát a mám k němu ze staršího modelu objektiv NIKKOR 24-85mm f/2.8-4 AF ZOOM D a nefunguje mně automatické ostření. Nevíte, kde může být chyba ?

  děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:automatické zaostřování

   Jakub Valdivia 05.04.2018 15:35:08
   Dobrý den, objektiv bohužel nemá vlastní ostřící motorek a nebude na těle řady Nikon D5xxxx automaticky ostřit.
 • Meshulam Zisso
  Odpovědět

  Nikon D5600 + 2 lenses

  Meshulam Zisso 23.03.2018 09:58:18
  I have all ready lense Nikon 18-105, so I dont need the 18-55.
  Can I get instead the Tamron 18-270?
  How much I should pay more?
  Thank you
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D5600 + 2 lenses

   Jakub Valdivia 25.03.2018 21:14:24
   Hello, its possible to sell lens in our purchase department. They will told you price exactly. After that ypu can build a Tamron 18-270 mm for better price.
 • Bohuslav Kyjánek
  Odpovědět

  Nikon D5600 + 18-140 VR

  Bohuslav Kyjánek 07.03.2018 14:59:48
  Dobrý den,

  mohl bych u Vás mít tento set také s červeným tělem fotoaparátu ? Díky
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D5600 + 18-140 VR

   Jakub Valdivia 08.03.2018 11:32:28
   Dobrý den, bohužel firma Nikon nenabízí vůbec tento set.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D5600 + 18-140 VR

   Jakub Valdivia 08.03.2018 11:25:14
   Dobrý den, bohužel firma Nikon vůbec takový set nenabízí.
 • Martin Svoboda
  Odpovědět

  Nikon D5600

  Martin Svoboda 06.03.2018 19:48:41
  Dobrý den,rád bych si koupil Nikona D5600 a kněmu objektiv Nikon 10-20mm f4,5-5,6 G AF-P VR DX.Jde mi o to jak jsem se dočetl že stabilizace tohoto objektivu dá se vypnout v menu výše uvedeného fotoaparátu D5600 až po upgradu softwaru.Je to pravda nebo to jde ihned ? Prosím o radu.Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D5600

   Jakub Valdivia 08.03.2018 16:02:20
   Dobrý den, zkoušel jsem na prodejně fotoaparát s verzí firmwaru 1.00, což je základní verze a stabilizace šla vypnout.
 • Jaromir Marek
  Odpovědět

  objektivy

  Jaromir Marek 31.01.2018 15:37:45
  Dobrý den, ze své předchozí "nikonovské"zálibě mě zůstaly objektivy Nikor Dx s bajonetem, např. Nikkor 35 mm.. Jsou samozřejmě kompatibilní s D5600 i případně D7100? Jen se chci ujistit, jestli tímto směrem jít. Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektivy

   Jakub Valdivia 31.01.2018 17:05:34
   Dobrý den, veškeré objektivy Nikon DX jsou plně kompatibilní se stroji Nikon D7100 a D5600.
 • Hana Schwambergerová
  Odpovědět

  Nástupce

  Hana Schwambergerová 09.11.2017 09:45:41
  Dobrý den, mám niž sedm let Nikon D90 a podle “kvality” fotografií z poslední doby bych řekla, že je na čase uvažovat o výměně. Mám Nikkor pevnou 50 1,4f, Sigmu 59 2,8f Macro a setovou 18-105, v budoucnu bych ráda dokoupila ještě nějaké dlouhé sklo a 35. Externí blesk SB-910, paměťovka SanDisc SDXC. Ráda bych se trochu posunula při zachování kompatibility - splní to 5600?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nástupce

   Jakub Valdivia 09.11.2017 12:50:46
   Dobrý den, všechny požadované parametry model Nikon D5600 splní. Je potřeba počítat s jinou kategorií těla fotoaparátu. Nikon D5600 nemá stavový display a menší rozměry fotoaparátu. Kategorie těl, které vycházejí z modelu Nikon D90 jsou aktuálně modely D7100 a D7200.
 • Petr Petr
  Odpovědět

  paměťová karta

  Petr Petr 04.11.2017 07:57:54
  Dobrý den, k aparátu Nikon d5500 stačí paměťová karta SDHC nebo musí být SDXC kvůli záznamu Full HD videa při 60 snímcích? Popřípadě jaký je datový tok? Děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:paměťová karta

   Jakub Valdivia 04.11.2017 08:10:02
   Dobrý den, označení SDHC nebo SDXC je pouze o velikosti paměťové karty. Obě karty jsou fotoaparátem Nikon D5600 podporovány. Důležitější je rychlost zápisu dat, je vždy u paměťové karty zmiňována. Mohu například nabídnout adekvátně rychlou kartu od firmy Sandisk: https://www.fotoskoda.cz/sandisk-sdhc-32gb-extreme/ .
 • Vladimír Trojáček
  Odpovědět

  zrcadlovka

  Vladimír Trojáček 17.09.2017 14:43:34
  Dobrý den.Nevím jestli nikon d5600 nebo d7100 nebo d7200?Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:zrcadlovka

   Jakub Valdivia 17.09.2017 19:33:40
   Dobrý den, záleží jestli preferujete vyšší řadu těla s pokročilejším ovládáním za cenu vyšší váhy, nebo spíše chcete malý a jednoduchý fotoaparát se snadnou obsluhou. Obrazová kvalita je u všech přístrojů velmi podobná. Nikon D5600 má navíc otočný a dotykový display, malé rozměry a jednoduchou obsluhu. Modely řady D7xxx nabídnou lepší ergonomii, pokročilé ovládání, lepší autofocus a utěsnění vůči nepříznivým vlivům. Z nich je model D7200 vybaven modernější technikou. Pro uživatele nabídne vyšší rychlost a mírně kvalitnější obrazové výstupy.
   • Vladimír Trojáček
    Odpovědět

    zrcadlovka

    Vladimír Trojáček 17.09.2017 21:38:37
    Děkuji.Mám d5100 a chtěl jsem jít o level výše do té d7100,7200,ale z recenzí jsem vyčetl,že ta d5600 je taky pěkně nabušená.Tak nevím
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:zrcadlovka

     Jakub Valdivia 18.09.2017 09:57:14
     Dobrý den, model Nikon D5600 díky novým komponentům nabídne z hlediska obrazové kvality to samé, co model Nikon D7200.
 • Karolína Z.
  Odpovědět

  kompatibilita

  Karolína Z. 13.08.2017 13:35:47
  Dobrý den, mám aktuálně D5100 s objektivy Sigma 15-35 art 1,8 a Sigma 17-50 2,8, budou tyto objektivy "sedět" i k 5600? Bude k tomu zárověň sedět externí blesk SB 700? Dále by mě zajímalo rychlost ostření v protisvětle v porovnání s 5100. MAximální použitelné ISO pro mě na 5100 je 1250, u té vyšší řady předpokládám asi bude i to maximální použití vyšší bez extra šumu? Děkuji za odpověď...
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilita

   Jakub Valdivia 14.08.2017 09:03:01
   Dobrý den, objektivy a externí blesk budou s fotoaparátem Nikon D5600 plně kompatibilní. Ostření je rychlejší a zvýšila se i jeho přesnost, v protisvětle bude například reagovat lépe. Citlivost ISO je individuální záležitost, osobně jsem neměl problém s kvalitou obrazu u modelu Nikon 5600 na citlivosti ISO 3200.
 • martin jasan
  Odpovědět

  Objektiv z aparátu Zenit

  martin jasan 28.05.2017 14:19:24
  Dobrý den ještě jednou, bylo by teoreticky možné použít na nikon d5600 nebo 7200 objektiv z fotoaparátu Zenit či z jiných starších strojů? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv z aparátu Zenit

   Jakub Valdivia 29.05.2017 14:00:43
   Dobrý den, rozdíly nejsou tak výrazné v obrazové kvalitě, tam je téměř shodná výbava, ale v těle samotném. Model Nikon D7200 nabídne velké a robustní tělo, utěsněné vůči nepříznivým vlivům. Dále má lepší a rychlejší autofocus, více ovládacích prvků a pro zkušeného uživatele je to lepší nástroj pro používání. Osobně bych se vzhledem k požadavku na dlouholeté využívání těla zaměřil právě na model D7200. Až se s ním seznámíte, tak pro vás pokročilé tělo znamená rychlejší a snadnější obsluhu. Doporučil bych pro začátek set s univerzálním a povedeným objektivem 18-140 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7200-18-140-mm-vr/ .
 • martin jasan
  Odpovědět

  nikon d5600 versus nikon d7200

  martin jasan 28.05.2017 13:21:35
  Dobrý den, rozhoduji se mezi těmito dvěma typy Nikonu. Jsem amatér, rád fotím krajinu, lidi, ale i detaily, hodně pak v šeru. Jaké jsou prosím základní pro a proti těchto dvou typů? Který z nich nabídně kvalitnější výsledek, a jaké objektivy budou pro amatéra, který pořídil mnoho běžných snímků a rád by docílil vyšší kvality ve focení, nejvýhodnější? Dočetl jsem se, že 7200 je předražený a 5600 zvládne ty samé výsledky jako 7200. Finančně pak tedy tápám mezi 5600 a dva objektivy či 7200 a jeden objektiv, zřejmě univerzální. V prvé řadě mi jde o kvalitu snímku, dotykový displej a další kudrlinky jsou druhořadé, ale člověk se vždy rozhoduje co je pro něho výhodnější (cena-výkon). Předpokládám, že fotoaparát budu mít na velmi dlouho dobu a budu jen přikupovat objektivy. Děkuji velmi za rady.
 • Patrik Bonnan
  Odpovědět

  NIKON ML-L3 dálkové ovládání

  Patrik Bonnan 15.02.2017 09:46:43
  Dobrý den, je možno ovládat D5600 dálkovým ovladačem NIKON ML-L3 ?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON ML-L3 dálkové ovládání

   Jakub Valdivia 16.02.2017 16:04:09
   Dobrý den, bohužel fotoparát Nikon D5600 nepodporuje infračervenou dálkovou spoušť ML-L3.
 • Igor Gorjunov
  Odpovědět

  Bluetooth D5600

  Igor Gorjunov 13.01.2017 20:42:45
  P.s. Na kameře je pořad "tmavý" knoflík BLUETOOTH - OFF a ne dá se ho zapnout na ON.... děkuji IG
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Bluetooth D5600

   Jakub Valdivia 14.01.2017 08:33:50
   Dobrý den, pokud máte možnost zastavit se u nás na prodejně, tak vám všichni kolegové z oddělení ochotně pomohou. Baterie by měla být nabitá a paměťová karta vložená do fotoaparátu. Také by měl být fotoaparát nastavený v některém z režimů P,S,A,M. Potřebujete mít instalovanou aplikaci Snapbridge v telefonu nebo tabletu pro správné spárování.
 • Igor Gorjunov
  Odpovědět

  Přenos přes SnapBridge

  Igor Gorjunov 13.01.2017 19:08:49
  Dobrý den , koupil jsem od Vás D5600, ale nejde mi nastavit vůbec připojení k chytrému zářízení, ani iPhone ani iPad..... Dá se obrátit na odborníka Fotoškody aby mi s tím individuálně pomohl?
  Děkuji IG
 • Tomas Strach
  Odpovědět

  objektiv

  Tomas Strach 08.12.2016 10:17:04
  Dobry den,

  budu kupovat tenhle fotak, jen mam problem vybrat, ktery setak:

  NIKON 18-140/3,5–5,6G ED VR
  nebo
  NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6 G VR AF-P DX

  je obrazova klvalita, ostrost a ostreni u obou v rozsahu 18-55 srovnatelna? Tim by bylo vyhodne koupit 18-140, protoze je univerzalnejsi, nevyhoda je jenom velikost a vaha. Nebo ma 18-55 kvalitnejsi vystup? To je pro mne dulezitejsi.

  Diky za odpoved!
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 08.12.2016 17:12:08
   Dobrý den, rozhodně bych si vybral objektiv Nikon 18-140 mm. Nabídne kvalitnější zpracování, kovový bajonet a větší univerzálnost. Po stránce optické kvality budou oba objektivy podobné, zde chybu ani s jedním neuděláte.
 • Karel Honzl
  Odpovědět

  Rozdíly oproti D5500

  Karel Honzl 14.11.2016 17:00:56
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jaké jsou rozdíly oproti D5500. Zatím mi vychází pouze možnosti připojení přes bluetooth a funkce snapBridge. Jsou ještě nějaké výraznější rozdíly?
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Rozdíly oproti D5500

   Jakub Valdivia 15.11.2016 10:19:07
   Dobrý den, model D5600 má možnost nastavení auto ISO na Fn tlačítko, funkci Timelapse a lepší ovladatelnost dotykového displaye. Poté očekáváme mírné zlepšení obrazové kvality, zejména výstup šumu.
   • Karel Honzl
    Odpovědět

    RE: Rozdíly oproti D5500

    Karel Honzl 29.11.2016 13:06:10
    Děkuji za odpověď.

    Řeším jestli se vyplatí si počkat na D5600 nebo si koupit D5500. Nevím jestli ty novinky stojí za cca 5000 rozdílu...
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:RE: Rozdíly oproti D5500

     Jakub Valdivia 29.11.2016 19:27:05
     Dobrý den, zajímavá volba může také být pořízení těla Nikon D5500 a ušetřené peníze zainvestovat do druhého objektivu, např: https://www.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ . Tento objektiv díky nižší hodnotě clony umí velmi dobře pracovat s hloubkou ostrosti a nabídne lepší práci v horších světelných podmínkách.
 • Massimo L.
  Odpovědět

  Kompatibilita s objektivem ED AF-S Nikkor 70-300 mm :4.5-5.6 G VR

  Massimo L. 02.01.2020 12:14:47
  Dobrý den, mám starý objektiv ED AF-S Nikkor 70-300 mm :4.5-5.6 G VR na starou analogickou Nikon F70. Bude ten objektiv fungovat/kompatibilní s D5600?
  Na oficiální stranu nikon jsem to nenašel.
  Díky z odpověď, Massimo
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kompatibilita s objektivem ED AF-S Nikkor 70-300 mm :4.5-5.6 G VR

   Jakub Valdivia 02.01.2020 12:32:22
   Dobrý den, objektiv s označením AF-S bude plně kompatibilní s modelem Nikon D5600.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím