FotosoutěžeFotosoutěže

Po stopách zimy - krajinářská fotografie

Termín: 1. 2. - 31. 3. 2016
| 3 minuty čtení

Zima má mnoho podob a dobrý fotograf dokáže v zimní přírodě najít skrytou krásu. Zapojte se do soutěže o nejlepší snímky zimní krajiny a vyhrajte skvělé fotografické ceny. Svou soutěžní fotografii můžete komponovat tak, aby byl středobodem výrazný objekt, nebo naopak zachytit linie a křivky horizontu. Ať už vyrazíte na hory nebo zůstanete ve městě, krajina má díky sněhu a mrazu vždy svůj specifický nádech. Využijte svou zrcadlovku, širokoúhlý objektiv nebo objektiv s dlouhým ohniskem, stativ a filtry. Důležité je také nastavení fotoaparátu pro docílení čistého snímku a prokreslení detailů.

Zachyťte zimní krajinu ve svých fotografiích

Zima má mnoho podob, ale zimní příroda je vždy na první pohled pochmurná a prázdná. Dobrý fotograf však umí i v tom nejméně přívětivém ročním období najít skrytou krásu. Zima je vlastně pro focení krajinek ideální – v jednotném světle, pod sněhovou pokrývkou, dokonale vyniknou tvary krajiny a horizontu.

V zimní krajině se vyjímá jakýkoliv osamocený objekt, například strom, kostel či kopec. Toho můžete využít při výběru kompozice a udělat ze zdánlivě obyčejného objektu středobod svého snímku.

NAHRÁT SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE

Jakou fotografickou techniku použít?

Pro zachycení působivého soutěžního snímku vám postačí vaše běžná fotografická technika. Použijte svou zrcadlovku základní nebo střední třídy. Podle vybrané kompozice použijte širokoúhlý objektiv, nebo objektiv s dlouhým ohniskem pro detaily.

Pro prokreslení detailů, které je v tomto případě velmi důležité, využijte clonu a nastavte nízké ISO pro čistý snímek. Efektnější fotografie docílíte s využitím filtrů (ND, polarizační, přechodové). Inspirujte se v záložce Fototipy.

Hodit se vám bude také stativ. Abyste venku nemuseli zbytečně mrznout, připravte si vše předem a místo pro pořízení snímku vybírejte například z auta. Nezapomeňte se před a po focení dobře postarat o svou zrcadlovku, které dlouhý pobyt v mrazu nedělá dobře.

Soutěž probíhá od 1. 2. do 31. 3. 2016

Výherce vybere odborná porota. Vybrané snímky budou uveřejněny také na stránkách www.fotoskoda.cz a Facebooku. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí při výběru tématu i při samotném focení. Jako motivaci vám nabízíme výčet cen, které jsou ve hře.

Co můžete vyhrát?

  • 1. místo: Canon EOS 1200D + EF-S 18-135 mm + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč
  • 2. místo: Poukázka na tříhodinový individuální FotoKurz + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč
  • 3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč
  • 4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč
  • 9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč

Informace a podmínky fotosoutěže: www.foto-vize.cz

SARAMONIC Blink 500 Pro B2 bílý

Ultra kompaktní a lehký v bílé barvě, Zvuk ve vysílací (broadcast) kvalitě pro 2 osoby, Vhodný pro použití s fotoaparáty, smartphony, tablety, počítači a dalšími zařízeními

8 990,-
B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 72 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

2 990,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární PS 49 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

1 335,-

Související články

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím