Průvodce patentovaným systémem Peak Design 1/2 | FotoŠkoda
Produktové novinkyRecenze

Průvodce patentovaným systémem Peak Design 1/2

28. 3. 2016 | 5 minut čtení

Systém Peak Design se neustále rozšiřuje o nové prvky, které dohromady tvoří velmi ucelenou skupinu příslušenství, kterou využijete nejenom na DSLR, CSC nebo kompaktech, ale i s takzvanými akčními kamerami. Pojďme si vysvětlit, z čeho se, obvykle patentované, součásti skládají a které z nich opravdu využijete a zpříjemní vám čas strávený fotografováním nebo natáčením videí.

Držáky

Peak Design CapturePeak Design Capture

Základním prvkem je patentovaný držák Peak Design Capture, který se nabízí ve dvou variantách, a to v základní verzi a pokročilejším provedení Pro. Verze Pro se liší zejména zadní stranou držáku, která je z duralu, čímž je ještě pevnější než základní verze, ale jeho předností je především stativový závit, díky němuž nemusíte sundávat fotoaparát z držáku, tím je použití ještě příjemnější.

Čím jsou tyto držáky tak výjimečné?

Jejich zásadní výhodou je, že nejsou jako většina obdobných držáků konstruovaná na jeden typ přístroje - DLSR. Použití je opravdu téměř neomezené, a to jak z hlediska přístrojů, které na držák umístíte, tak i samotným řešení upnutí držáku. Ten se dá opravdu bleskově přichytit k téměř jakémukoliv popruhu (batohu, tašky) nebo pásku například kalhot. Díky tomu je přístroj perfektně přístupný a je opravdu po ruce. Praktické je upnutí držáku, ke kterému nepotřebujete žádné nářadí a navíc je dílem okamžiku.

Jak je to s pevností držáku a celkovou bezpečností připojeného zařízení?

Peak Design CapturePevnost je opravdu nekompromisní, a to i u základního Capture z tvrzeného platu. Ze zkušenosti jej nejde při běžném použití zničit. To samozřejmě klade větší nároky na popruh, pásek, který by měl být pevný, ideálně kožený nebo vyrobený z velmi pevných materiálů. To ovšem platí pouze pro těžké DSLR s velkými objektivy. Vyvstává ovšem otázka, jak je zařízení chráněno proti případným nenechavcům? Odpověď je prostá: velmi dobře. Zaprvé držák na pásku, popruhu sundáte až po povolení dvou šroubů. Stativová destička má speciální pojistku proti nechtěnému uvolnění. Zároveň je možné stativovou destičku dotáhnout k držáku, takže bude pevně držet, i když by si případný zloděj pojistku odjistil a chtěl fotoaparát nebo kameru se stativovou destičkou odcizit.

Peak Design ProPadPraktickou součástí Peak Design systému je ProPad, což je podložka pro držák Capture, která zajistí a zvětší základnu držáku, díky čemuž bude výrazně pohodlnější nošení těžších fotoaparátů a objektivů. Podložka zabraňuje vyvrácení pásku, popruhu, pod větším zatížením. Navíc přidává dvě možnosti nošení, respektive zacvakávání rychloupínací destičky do držáku.

Varianta pro akční kamery, a to zejména GoPro.

Peak Design ProPadPokud již Peak Design Capture máte, stačí vám dokoupit pouze P.O.V. KIT, díky kterému do držáku připevníte akční kameru GoPro. Díky tomu získáte unikátní záběry z pohledu jezdce. Kameru můžete připevnit na popruh batohu. Získáte tak atraktivní pohled dopředu na řídítka motocyklu, horského, silničního kola. V případě upevnění přímo na batoh získáte záběry jezdce, který jede za vámi. Možnosti využití jsou téměř nekonečné, stejně tak jak je rozsáhlé využití GoPro a jiných akčních kamer.

Výhodná sada Capture P.O.V. Camera Clip je určená pro začátečníky se systémem Peak Design, najdete v ní vše potřebné k připevnění GoPro kamery, ale i jiné akční kamery, a jakéhokoliv fotoaparátu, a to díky destičce se stativovým závitem.

Novinky v sortimentu držáků

Univerzálnost tohoto systému podporují i následující novinky.

Peak Design bino kitBino kit a Capture Bino

Bino kit je samostatný držák pro dalekohledy, který umožňuje nošení dalekohledu na univerzálním Capture držáku, a to bez jakéhokoliv pohupování při chůzi či běhu. Capture Bino je výhodnou sadou Capture držáku se speciálním držákem na dalekohled.

Capture Lens

Peak Design capture lens

I objektivy je potřeba přenášet. Proč to nedělat stejně elegantně, jako to jde s fotoaparáty a videokamerami? Stejně tak jako fotoaparát/kameru potřebujete mít stále dostupnou, abyste nepromeškali žádný záběr, tak je zásadní bleskový přístup k objektivům, které je potřeba podle situace měnit, protože jeden objektiv na vše není ta správná cesta k dokonalým fotografiím, videím. Capture Lens zajistí, že máte dva objektivy neustále k dispozici, například u pasu, a výměna skla je tak otázkou několika málo vteřin. Prozatím jsou dostupné bajonety Canon, Nikon a Sony, což ovšem většině fotografů bude postačovat.

Domovské stránky výrobce

ROLLEI Rock Solid ALPHA XL Mark III karbonový stativ

Rollei Rock Solid Alpha XL Mark III, Velký profesionální karbonový stativ, Model XL disponuje extrémně vysokou nosností

10 990,-
VFFOTO magnetický POLARIZAČNÍ NANO PRO filtr 72 mm

Vysoce kvalitní optické sklo, Světelná ztráta 1 EV, Nejnovější nanovrstvy

2 595,-
VFFOTO magnetický UV NANO PRO filtr 77 mm

Magnetický filtr 77 mm, 16 antireflexních vrstev, Výška rámečku 4 mm

1 625,-

Související články

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

Další Recenze

Recenze: TOKINA Super Tele 500 mm f/8 Reflex MF
Hodnocení 85%

Recenze: TOKINA Super Tele 500 mm f/8 Reflex MF

Recenze SONY FE 24-70 mm f/2,8 G Master II: Nový pracant pro profíky
Hodnocení 99%

Recenze SONY FE 24-70 mm f/2,8 G Master II: Nový pracant...

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech
Hodnocení 99%

Recenze Leica M11: nejlepší ze všech

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...