Probuzení přírody - makrofotografie

Probuzení přírody - makrofotografie

Probuzení přírody - makrofotografie

Makrofotografie má za cíl zachytit detaily, které lidské oko nezachytí. U zvířat proto hledejte zajímavé okamžiky v pohybu nebo v soukromí, u rostlin a hmyzu se zaměřte na nečekané úhly pohledu, rozmanitost barev a tvarů. Postačí vám vaše základní zrcadlovka, důležitý je ovšem výběr objektivu kvůli zvětšení.

Zaznamenejte probouzení přírody

Inspiraci pro své snímky můžete najít nejen venku v přírodě, ale také v časopisech zabývajících se cestováním, zvířaty a rostlinami. Makrofotografie má za cíl zachytit detaily, které lidské oko nezachytí. U zvířat proto hledejte zajímavé okamžiky v pohybu nebo v soukromí, u rostlin a hmyzu se zaměřte na nečekané úhly pohledu, rozmanitost barev a tvarů.

nahrát soutěžní fotografie

Jakou fotografickou techniku použít?

Předtím, než se vypravíte do terénu, si pečlivě připravte techniku. Postačí vám vaše základní zrcadlovka, důležitý je ovšem výběr objektivu kvůli zvětšení. Nejlepší volbou je samozřejmě mít makro objektiv, například 60 mm  nebo 100 mm . Pokud makro objektiv nemáte a nechcete si ho pořizovat, můžete využít mezikroužky, které nasazením mezi fotoaparát a objektiv umožní objektivu ostřit na kratší vzdálenost. Tím umožní i s běžným objektivem fotit detaily. Další možností jsou předsádkové makro čočky, což jsou spojné čočky, které se šroubují na přední stranu objektivu do filtrového závitu.

Nastavte nižší ISO a čas závěrky takový, aby zmrazil případný pohyb. Určitě nezapomeňte na stativ pro co nejstabilnější snímky.

Soutěž probíhá od 18. 4. do 12. 6. 2016.

Výherce vybere odborná porota. Vybrané snímky budou uveřejněny také na stránkách www.fotoskoda.cz a Facebooku. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí při výběru tématu i při samotném focení. Jako motivaci vám nabízíme výčet cen, které jsou ve hře.
 

Co můžete vyhrát?

  • 1. místo: Nikon D3300 + AF-S 18-55 VR + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč
  • 2. místo: Poukázka na 3 hodinový individuální FotoKurz + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč
  • 3. místo: Předplatné časopisu Foto na 1 rok + Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda 300 Kč
  • 4. - 8. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 500 Kč
  • 9. - 15. místo: Poukázka na FotoSlužby Centra FotoŠkoda v hodnotě 300 Kč

Informace a podmínky fotosoutěže: www.foto-vize.cz

Podobné články

Sony World Photography Awards zná kompletní výsledky
Sony World Photography Awards zná kompletní výsledky

19. 4. - Sony World Photography Awards 2019 vyhlásily výsledky profesionální soutěže a dalších kategorií. Fotografem roku se...

Soutěžte a vystavujte fotky v Czech Photo Centre!
Soutěžte a vystavujte fotky v Czech Photo Centre!

17. 4. - Společnost Fujifilm a Czech Photo Centre spojily své síly a společně pořádají první výstavu instax fotografií vůbec....

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací