Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4 | FotoŠkoda
Produktové novinky

Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4

Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4
6. 9. 2013 | 4 minuty čtení

Společnost FUJIFILM uvádí na trh FUJIFILM X-A1: kompaktní a stylový základní fotoaparát řady FUJIFILM X s výměnnými objektivy, velkým snímačem APS-C CMOS a procesorem EXR II.

FUJIFILM Corporation (Prezident: Shigehiro Nakajima) dnes oznámila, že uvede na trh svůj čtvrtý fotoaparát s výměnnými objektivy, přístroj FUJIFILM X-A1. Díky nejnovějšímu přírůstku bude řada FUJIFILM X atraktivní pro širší cílovou skupinu; fotoaparát je navržen jako posun vzhůru proti kompaktním fotoaparátům a zacílen na uživatele, kteří si chtějí pořídit svůj první systémový fotoaparát s výměnnými objektivy.

Základní funkce

Na první dojem velmi lehký a kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy, bude osazen  APS-C CMOS snímačem s rozlišením 16Mpx. Ten přináší bohaté barevné tóny, nádherný efekt „bokeh“, větší dynamický rozsah a maximální citlivost až ISO 25600. Chybět nebude třípalcový výklopný LCD displej s vysokým rozlišením, věstavěný blesk ani Wi-fi modul pro přenos fotografií do chytrých telefonů. Díky procesoru EXR II bude tento model nabízet i velice rychlou odezvu - čas potřebný k zapnutí 0,5 vteřiny, zpoždění závěrky 0,05 vteřiny a maximální rychlost sériového snímání 5,6 snímků za vteřinu

Design

Nový model bude opět vynikat svým zpracováním v tzv. retro stylu, a připomíná tak oblíbené přístroje FUJIFILM X-Pro1 a FUJIFILM X-E1, na rozdíl od nich je však k dispozici ve třech barvách: černé, modré a červené. Tělo černé a modré varianty je potaženo kůží s plastickým reliéfem. Červená varianta je pak potažena stejnou kůží, jako oblíbený fotoaparát FUJIFILM XF1. Povrchová úprava z umělé kůže dále posiluje pocit z držení fotoaparátu a její textura připomíná pravou kůži.

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem Fujifilm X

 

S novým modelem, společnost FUJIFILM rozšiřuje i řadu výměnných objektivů s bajonetem X Mount. Jedná se o výkonný kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro běžné fotografování s kvalitními výsledky.

FUJINON XF23mmF1.4

FUJINON XF23mmF1.4 je kompaktní a lehký objektiv, který Vás nezatěžuje při nošení. Je vyvážený, kvalitní, s pevnou ohniskovou vzdáleností a nabízí vysokou obrazovou kvalitu při fotografování různých scén,jako například krajin, momentek a portrétů. Objektiv využívá vnitřní zaostřovací systém a obsahuje ukazatel vzdálenosti předmětu a stupnici hloubky ostrosti na těle objektivu. Vysoce přesný zaostřovací kroužek, vyrobený z kovu umožňuje přesné ovládání při manuálním ostření.

Nový objektiv váží 300 gramů a měří pouhých 63 mm na délku což je nejvíce kompaktní a lehký objektiv ve své třídě.

 

 

Fotopřání 10 × 21

formát 10 × 21 cm, lesk a mat, objednání online přes editor Designer

25,-
ZONE IMAGING Eco Zonefix práškový ustalovač na 1000 ml

ekologický a bez zápachu, práškový univerzální ustalovač

210,-
SMALLRIG 3989 FreeBlazer AD-100 karbonový videostativ s hlavou

sada stativu a video hlavy SmallRig, výška 94-197 cm, složený stativ měří 99 cm

11 990,-

Související články

Nový Nikon Z f je tady!

Nový Nikon Z f je tady!

TG-7: neuvěřitelně odolná novinka od OM System

TG-7: neuvěřitelně odolná novinka od OM System

Polaroid I-2, první instantní analog s manuálním nastavením

Polaroid I-2, první instantní analog s manuálním nastavením

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...