VýstavyVýstavy

Havel

Termín: 28. 10. - 13. 2. 2017
Havel
| 3 minuty čtení

Chtěli bychom vás pozvat na výstavu, která se koná ku příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla. Výstava představí fotografické dílo dvou předních českých fotografů Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka, kteří řadu let zaznamenávali zásadní historické okamžiky i obyčejné chvíle v životě prezidenta Václava Havla. Výstava se koná do 13. 2. 2017, otevřeno st–po. Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7.

Dramatik, politik, prezident, občan

Více než tři stovky fotografií doplní umělecky zpracované dosud nezveřejněné filmové dokumentární záznamy, jejichž autorem je dokumentarista Petr Jančárek. Fotograf Tomki Němec současně vydává fotografickou publikaci Václav Havel – Tomki Němec – Fotografie, která bude v době výstavy představena.


© Bohdan Holomíček, Hrádeček (1978)

Tomki Němec

Patří k předním českým fotografům. Začal se prosazovat v osmdesátých letech minulého století, především na české neoficiální fotografické scéně. V letech 1989–1992 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Havla. V období let 1997–2003 byl přizván, aby dokumentoval oficiální život prezidenta jako jeden z členů nově vytvořeného týmu fotografů. V roce 2001 vydal knihu, která přinesla výběr snímků z Havlova prvního prezidentského období. Dvakrát byl oceněn v soutěži World Press Photo.

Bohdan Holomíček

V souvislosti s tvorbou Bohdana Holomíčka se často mluví o fotografickém deníku. Lidé, místa a události se stávají součástí jeho nekonečného příběhu o minulosti zpřítomňované fotografií a v obrovském počtu okamžiků, které zachycuje, se rýsuje subjektivní pohled na nedávné české dějiny. Bohdan Holomíček nafotil nespočet nejrůznějších lidí, od těch úplně obyčejných až po ikony disentu. V sedmdesátých letech se seznámil s Václavem a Olgou Havlovými a stal se dokumentátorem společenských a kulturních událostí na Hrádečku i jinde.

Petr Jančárek

Režisér, kameraman a nezávislý producent Petr Jančárek je držitelem několika cen a nominací. Autorsky se podílel na více než sedmdesátce vzdělávacích pořadů, byl redaktorem a režisérem Hlavního centra publicistiky a dokumentaristky ČT, trvale spolupracuje s organizací Člověk v tísni, jejímž je zakládajícím členem. Účastnil se humanitárních misí, v posledních letech se věnuje hlavně společenskému dokumentu. Od roku 2003 spolupracoval s Václavem Havlem jako autor audiovizuálních programů a v letech 2009 – 2011 podrobně zaznamenával poslední roky prezidentova života.

(Zdroj: www.dox.cz)

Centrum současného umění DOX

SAMYANG 75 mm f/1,8 AF FE pro Sony E

E-Mount objektiv, Full-frame format, Portrétní objektiv

10 790,-
NANLITE PavoTube 15C RGB LED trubice

RGB+WW LED trubice, Velikost: 60 cm, Barevná teplota: 2700K - 6500K

9 590,-
XSORIES Capxule Small Blue

pro sportovní kamery GoPro, Wi-Fi ovladač, SD karty a držák XSories U-Shot, pružná kapsička, součástí je karabina a poutko

370,-

Související články

Petr Jan Juračka: Dronovky

Petr Jan Juračka: Dronovky

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník 2019–2020

Kevin V. Ton: Mlčenlivá krajina - Moldavský zápisník...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím