Produktové novinkyRecenzeProduktové novinky,Recenze

První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat!

| 4 minuty čtení

První akce pro Olympus E-1Mark II! Olympus v poslední době nahradil lehce nudné představovací přednášky zábavnými akčními workshopy, kde se především fotí! A to je dobře, protože jak jinak otestovat fotoaparát hned v době uvedení na trh? Z představení E-M1 Mark II jsme nadšeni.

E-M1 Mark II je fotoaparátem, od kterého je očekáváno mnoho. A tak se novináři a první potenciální zákazníci sešli v prostorách továrny na pražských Maninách, aby otestovali tuhle novinku pořádně v akci. Ke zkoušení bylo hned 30 testovacích "é-emjedniček", nespočet objektivů, blesků a dalšího příslušenství.

Olympus pro všechny příchozí připravil 7 scén, na kterých jsme jednotlivé vlastnosti fotoaparátu testovali. A tak jsme fotili pohyb a akci bikerů, malovali jsme světlem, využili připravenou studiovou scénu s krásnými modelkami, fotili lego panáčky na makro objektivy, nebo se snažili zachytit správný okamžik, kdy jablko padá do vody! Vezmeme to pěkně po jednotlivých stanovištích, několik fotek najdete v galerii!

Speed studio

Fotoaparát dokáže fotit rychlostí až 60 snímků za sekundu a pozor: mluvíme o fotkách v RAW formátu. Funkce Pro Capture pak zařídí, že fotky se začínají ukládat již při namáčknutí spouště, a tak Vám ten správný okamžik neuteče už nikdy! Ano, u 60 snímků za sekundu se jedná o fotky bez přeostřování, ale v režimu C-AF je to pořád parádních 18 snímků za vteřinu. Kolik, že to mají aktuální TOP modely zrcadlovek? To se nehodí prozrazovat, abychom je nezahanbili. Každopádně s takovou rychlostí pohodlně zachytíte i praskající balonek - mrkněte do galerie!

High resolution studio

Běžné rozlišení fotoaparátu je rozumných 20,4 Mpx na Live MOS snímači. Pro ty, kterým by to nestačilo, je připravena parádní vychytávka. Při zapnutí režimu High Res shot pořídí E-M1 je Mark II 8 snímků, které složí dohromady a vznikne fotka s rozlišením cca 50 Mpx. Detaily jsou neuvěřitelné, podívejte se sami!

Action studio

Zaostřování bylo donedávna pro kompakty s výměnnými objektivy trochu problém. Při vyšších rychlostech pohybujících se objektů prostě autofokus nestíhal. Proto AF systém fázové detekce na čipu E-M1 Mark II používá 121 křížových zaostřovacích bodů a díky skupině sledovacích zón zobrazovaných přímo na displeji je s novou funkcí kontinuálního zaostření na pohybující se objekty v režimu AF tracking jednodušší, než kdykoli dřív. Začínáme chápat, proč jeden z nejznámějších českých wildlife fotografů Rosťa Stach kompletně přechází na Olympus! 

Light studio - Malování světlem

Tohle není úplná novinka, ale tentokrát jsme měli možnost vyzkoušet parádní využití v praxi - jedná se o režimy Live Composite a Live Bulb. Při fotografování na dlouhý čas se Vám prostě fotka postupně zobrazuje na displeji v živém náhledu a vy nemusíte tipovat expozici. Na displeji přesně vidíte, jak obraz postupně vzniká. Vyzkoušejte takto fotit i noční oblohu!

 

A to zdaleka není všechno, co Olympus E-M1 Mark II umí, v článku jsme se nevěnovali příjemným rozměrům fotoaparátu, kvalitnímu zpracování těla, odolnosti protě vlhkosti a prachu nebo 4K videu. Všechno se dozvíte na produktové kartě. Celkové hodnocení fotoaparátu: Jsme unešeni!

Olympus E-M1 II v eshopu

ZEISS sluneční clona pro Milvus 21/2,8

pro Zeiss Milvus 21 mm f/2.8, zabraňuje vniknutí nežádoucích slunečních paprsků

5 890,-
ZHIYUN WEEBILL 2 Stabilizátor

Vylepšený senzor stability a odezvy, Zatížení až 16 kg, 2,9" otočný barevný dotykový LCD

15 090,-
VFFOTO magnetický adaptér pro filtr 52 mm

upevnění magnetických filtrů VFFOTO na objektiv, bez adaptéru / UV magnetického filtru nelze další filtry používat, magnety neovlivňují elektroniku fotoaparátu ani data na kartě

430,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Další Recenze

Recenze SONY ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy
Hodnocení 85%

Recenze SONY ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s...

Recenze: Saramonic Blink 500 PRO B1 - skvělý zvuk do videa a bez drátů
Hodnocení 92%

Recenze: Saramonic Blink 500 PRO B1 - skvělý zvuk do...

Recenze Nikon Z MC 105 mm f/2,8 VR S Macro: krása se ukrývá v detailech
Hodnocení 94%

Recenze Nikon Z MC 105 mm f/2,8 VR S Macro: krása se...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím