První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat! | FotoŠkoda
Produktové novinkyRecenze

První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat!

14. 12. 2016 | 4 minuty čtení

První akce pro Olympus E-1Mark II! Olympus v poslední době nahradil lehce nudné představovací přednášky zábavnými akčními workshopy, kde se především fotí! A to je dobře, protože jak jinak otestovat fotoaparát hned v době uvedení na trh? Z představení E-M1 Mark II jsme nadšeni.

E-M1 Mark II je fotoaparátem, od kterého je očekáváno mnoho. A tak se novináři a první potenciální zákazníci sešli v prostorách továrny na pražských Maninách, aby otestovali tuhle novinku pořádně v akci. Ke zkoušení bylo hned 30 testovacích "é-emjedniček", nespočet objektivů, blesků a dalšího příslušenství.

Olympus pro všechny příchozí připravil 7 scén, na kterých jsme jednotlivé vlastnosti fotoaparátu testovali. A tak jsme fotili pohyb a akci bikerů, malovali jsme světlem, využili připravenou studiovou scénu s krásnými modelkami, fotili lego panáčky na makro objektivy, nebo se snažili zachytit správný okamžik, kdy jablko padá do vody! Vezmeme to pěkně po jednotlivých stanovištích, několik fotek najdete v galerii!

Speed studio

Fotoaparát dokáže fotit rychlostí až 60 snímků za sekundu a pozor: mluvíme o fotkách v RAW formátu. Funkce Pro Capture pak zařídí, že fotky se začínají ukládat již při namáčknutí spouště, a tak Vám ten správný okamžik neuteče už nikdy! Ano, u 60 snímků za sekundu se jedná o fotky bez přeostřování, ale v režimu C-AF je to pořád parádních 18 snímků za vteřinu. Kolik, že to mají aktuální TOP modely zrcadlovek? To se nehodí prozrazovat, abychom je nezahanbili. Každopádně s takovou rychlostí pohodlně zachytíte i praskající balonek - mrkněte do galerie!

High resolution studio

Běžné rozlišení fotoaparátu je rozumných 20,4 Mpx na Live MOS snímači. Pro ty, kterým by to nestačilo, je připravena parádní vychytávka. Při zapnutí režimu High Res shot pořídí E-M1 je Mark II 8 snímků, které složí dohromady a vznikne fotka s rozlišením cca 50 Mpx. Detaily jsou neuvěřitelné, podívejte se sami!

Action studio

Zaostřování bylo donedávna pro kompakty s výměnnými objektivy trochu problém. Při vyšších rychlostech pohybujících se objektů prostě autofokus nestíhal. Proto AF systém fázové detekce na čipu E-M1 Mark II používá 121 křížových zaostřovacích bodů a díky skupině sledovacích zón zobrazovaných přímo na displeji je s novou funkcí kontinuálního zaostření na pohybující se objekty v režimu AF tracking jednodušší, než kdykoli dřív. Začínáme chápat, proč jeden z nejznámějších českých wildlife fotografů Rosťa Stach kompletně přechází na Olympus! 

Light studio - Malování světlem

Tohle není úplná novinka, ale tentokrát jsme měli možnost vyzkoušet parádní využití v praxi - jedná se o režimy Live Composite a Live Bulb. Při fotografování na dlouhý čas se Vám prostě fotka postupně zobrazuje na displeji v živém náhledu a vy nemusíte tipovat expozici. Na displeji přesně vidíte, jak obraz postupně vzniká. Vyzkoušejte takto fotit i noční oblohu!

 

A to zdaleka není všechno, co Olympus E-M1 Mark II umí, v článku jsme se nevěnovali příjemným rozměrům fotoaparátu, kvalitnímu zpracování těla, odolnosti protě vlhkosti a prachu nebo 4K videu. Všechno se dozvíte na produktové kartě. Celkové hodnocení fotoaparátu: Jsme unešeni!

Olympus E-M1 II v eshopu

THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
FOMEI LED 80B trvalé světlo

Ideální pro svícení při natáčení videa i focení, Maximální výkon 80 W s barevnou teplotou 5600 K, Manuální ovládání na zadní straně

4 690,-
INSTA360 X3

Instax360 X3 – panoramatická kamera 360°, Dual-Mode 360 a standardní kapesní fotoaparát, 1/2" snímač, 72 Mpx 360° fotografie

13 990,-

Související články

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Nové Swarovski dalekohledy pro vaše outdoorové dobrodružství

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Sony Cinema řada se rozrůstá o kameru FX30

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Nová instantní fototiskárna od Canonu se vejde do kapsy

Další Recenze

Recenze Canon EOS R7 a R10: neuvěřitelně vysoký výkon v malých a dostupných přístrojích
Hodnocení 93%

Recenze Canon EOS R7 a R10: neuvěřitelně vysoký výkon v...

Recenze: Sigma 20 mm f/1,4 DG DN Art
Hodnocení 98%

Recenze: Sigma 20 mm f/1,4 DG DN Art

Recenze Nikon Z30: Kreativní nástroj v kapse
Hodnocení 96%

Recenze Nikon Z30: Kreativní nástroj v kapse

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...