První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat!

První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat!

První test Olympus E-M1 Mark II - když hranice přestávají existovat!
Zobrazit fotografie v galerii (15)

První akce pro Olympus E-1Mark II! Olympus v poslední době nahradil lehce nudné představovací přednášky zábavnými akčními workshopy, kde se především fotí! A to je dobře, protože jak jinak otestovat fotoaparát hned v době uvedení na trh? Z představení E-M1 Mark II jsme nadšeni.

E-M1 Mark II je fotoaparátem, od kterého je očekáváno mnoho. A tak se novináři a první potenciální zákazníci sešli v prostorách továrny na pražských Maninách, aby otestovali tuhle novinku pořádně v akci. Ke zkoušení bylo hned 30 testovacích "é-emjedniček", nespočet objektivů, blesků a dalšího příslušenství.

Olympus pro všechny příchozí připravil 7 scén, na kterých jsme jednotlivé vlastnosti fotoaparátu testovali. A tak jsme fotili pohyb a akci bikerů, malovali jsme světlem, využili připravenou studiovou scénu s krásnými modelkami, fotili lego panáčky na makro objektivy, nebo se snažili zachytit správný okamžik, kdy jablko padá do vody! Vezmeme to pěkně po jednotlivých stanovištích, několik fotek najdete v galerii!

Speed studio

Fotoaparát dokáže fotit rychlostí až 60 snímků za sekundu a pozor: mluvíme o fotkách v RAW formátu. Funkce Pro Capture pak zařídí, že fotky se začínají ukládat již při namáčknutí spouště, a tak Vám ten správný okamžik neuteče už nikdy! Ano, u 60 snímků za sekundu se jedná o fotky bez přeostřování, ale v režimu C-AF je to pořád parádních 18 snímků za vteřinu. Kolik, že to mají aktuální TOP modely zrcadlovek? To se nehodí prozrazovat, abychom je nezahanbili. Každopádně s takovou rychlostí pohodlně zachytíte i praskající balonek - mrkněte do galerie!

High resolution studio

Běžné rozlišení fotoaparátu je rozumných 20,4 Mpx na Live MOS snímači. Pro ty, kterým by to nestačilo, je připravena parádní vychytávka. Při zapnutí režimu High Res shot pořídí E-M1 je Mark II 8 snímků, které složí dohromady a vznikne fotka s rozlišením cca 50 Mpx. Detaily jsou neuvěřitelné, podívejte se sami!

Action studio

Zaostřování bylo donedávna pro kompakty s výměnnými objektivy trochu problém. Při vyšších rychlostech pohybujících se objektů prostě autofokus nestíhal. Proto AF systém fázové detekce na čipu E-M1 Mark II používá 121 křížových zaostřovacích bodů a díky skupině sledovacích zón zobrazovaných přímo na displeji je s novou funkcí kontinuálního zaostření na pohybující se objekty v režimu AF tracking jednodušší, než kdykoli dřív. Začínáme chápat, proč jeden z nejznámějších českých wildlife fotografů Rosťa Stach kompletně přechází na Olympus! 

Light studio - Malování světlem

Tohle není úplná novinka, ale tentokrát jsme měli možnost vyzkoušet parádní využití v praxi - jedná se o režimy Live Composite a Live Bulb. Při fotografování na dlouhý čas se Vám prostě fotka postupně zobrazuje na displeji v živém náhledu a vy nemusíte tipovat expozici. Na displeji přesně vidíte, jak obraz postupně vzniká. Vyzkoušejte takto fotit i noční oblohu!

 

A to zdaleka není všechno, co Olympus E-M1 Mark II umí, v článku jsme se nevěnovali příjemným rozměrům fotoaparátu, kvalitnímu zpracování těla, odolnosti protě vlhkosti a prachu nebo 4K videu. Všechno se dozvíte na produktové kartě. Celkové hodnocení fotoaparátu: Jsme unešeni!

Olympus E-M1 II v eshopu

Galerie

Podobné články

Recenze objektivu Canon EF 35 mm f/1,4 L II USM: Vánoce každý den v roce
Recenze objektivu Canon EF 35 mm f/1,4 L II USM: Vánoce...

21. 11. - Blíží se Vánoce a já jsem se rozhodl, že si dnešní recenzí udělám radost. Vzal jsem si na to objektiv, který mi měl...

LED MINI RGB 12: Fomei uvádí na trh nové světlo!
LED MINI RGB 12: Fomei uvádí na trh nové světlo!

20. 11. - Fomei dnešní zprávou potěší všechny, co si potřebují posvítit na cestách - představuje nové světlo LED Mini RGB 12,...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací