Příběhy současného Banátu - fotografická dílna v Rumunsku s Jindřichem Štreitem vol. III | FotoŠkoda
Fotokurzy

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna v Rumunsku s Jindřichem Štreitem vol. III

14. 2. 2018 | 4 minuty čtení

Už potřetí se můžete spolu s Jindřichem Štreitem vydat do rumunského Banátu a přivézt si s sebou nejen spoustu fotografií, ale také zážitků a životní zkušenost. Fotografická dílna se v rámci dokumentární podstaty bude soustředit především na portrét, fotoesej a nalezená zátiší. A díky vřelým vztahům s rodinami, které Jindřich Štreit a jeho studenti navázali v minulých letech, můžete zažít neobyčejnou blízkost. Dílna se bude konat od 5. do 13. května v Šumici.

Vizuální dokument života krajanů v odlehlé české vesnici Šumice v rumunském Banátu

Po dvou úspěšných ročnících navazuje dílna pod vedením fotografa Jindřicha Štreita, Romana France a Gabriely Kolčavové na nové možnost dokumentární práce s důrazem na portrét, fotoesej a nalezená zátiší.
Dílnu vnímáme jako společnou příležitost vytvořit ucelený obraz výjimečné komunity v nejdále položené banátské vesnici Šumice. Díky její odlehlosti a izolovanosti nebyla tato vesnice zasažena turismem tak, jak je tomu u většiny ostatních českých vesnic v rumunském Banátu. 

Vřelé a blízké vztahy s konkrétními rodinami, které jsme zde v minulých letech s Jindřichem Štreitem navázali, umožní studentům zažít neobvyklou blízkost, zásadní pro fotografickou práci během dílny. Naším cílem tak nejsou jen a pouze silné fotografie, ale stejným dílem i cenná životní zkušenost, kterou si každý student z této dílny odnese. 

  • Bydlení a jídlo přímo v rodinách. Zapojení se do každodenního života místních obyvatel.

  • Dílna je otevřena nejen digitální, ale i analogové technice bez omezení. K dispozici bude vyvolání černobílých filmů přímo na místě a jejich kvalitní skenování, předtisková příprava a tisk pod vedením Ondřeje Žižky z firmy Fotografiks.

  • Studenti si budou každodenně střádat vizuální, textové a poslechové záznamy, které nakonec vytvoří ucelený soubor z osobních poznámek a fotografií, které bude možné denně za odborné asistence na místě vytisknout. Toto závěrečné kompaktní album bude složené z jednotlivých částí dílny (medailonů vybraných místních rodin, fotografické reflexe okolní krajiny, nalezených typických zátiší, hledání vlastního místa v této lokalitě pomocí autoportrétů aj.). Každý student si z dílny odnese svůj hotový ucelený soubor s fotografiemi, texty a dalšími postřehy. 

  • Součástí dílny budou inspirativní přednášky, každodenní společné projekce s konzultací nad vlastními fotografiemi s Jindřichem Štreitem, Gabrielou Kolčavovou a Romanem Francem.

TERMÍN: 5. 5. - 13. 5. 2018
MÍSTO: Šumice
POČET STUDENTŮ: 10 

CENA: 24 900,- KČ 

Cena zahrnuje: kurzovné, veškerou dopravu a ubytování s plnou penzí, vyvolávání i digitalizaci černobílých negativů na místě, možnost kvalitního skenování, digitální úpravy fotografií, předtiskové přípravy a samotný každodení tisk fotografií pod vedením Ondřeje Žižky.

V ceně dílny je zahrnutý také kvalitní fotografický papír pro digitální tisk a všechny další materiály potřebné k přípravě knižního alba, včetně chemikálií pro negativní vyvolávání ve fotokomoře.

Odjezd společnou dopravou z Brna 5. 5. v 6:00 h ráno a příjezd zpět do ČR 13.5. kolem 17:00. 

chci jet do Banátu s Jindřichem Štreitem

Ruční vyvolání černobílých filmů

lepší prokreslení a podání polotónů než u strojového vyvolání, lepší ostrost než strojové vyvolání, vyšší kvalita důležitá pro zvětšování snímků ve větších formátech

260,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Pro Midnight

Určeno pro: Apple iPhone 15 Pro, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 15 Pro Max Sun

Určeno pro: Apple iPhone 15 Pro Max, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 190,-

Související články

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Pronajměte si temnou komoru jen pro sebe!

Téma měsíce února: Externí blesky

Téma měsíce února: Externí blesky

10+1 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

10+1 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...