Michaela Pfeifferová: "Indie trochu jinak III." | FotoŠkoda
Výstavy

Michaela Pfeifferová: "Indie trochu jinak III."

Termín: 27. 8. - 8. 9. 2018
20. 8. 2018 | 3 minuty čtení

Od pondělí 27. 8. do soboty 8. 9. 2018 si můžete již potřetí v Minigalerii Centra FotoŠkoda prohlédnout dokumentární výstavu fotografií z cest po Indii paní Michaely Pfeifferové s názvem „Indie trochu jinak III.“ Všichni jste srdečně zváni i na vernisáž, která proběhne v den zahájení výstavy od 17:00 hodin.

Něco z historie

Můj první zájem o fotografii byl v mých 8 letech. Babička mi přivezla malý plastový foťáček na kinofilm z východního Německa. Za čas jsem fotila na malé kompakty (piškoty) různých značek jako Fujifilm, Olympus a Canon. Focení se stalo mým koníčkem.

Pak jsem přešla na Nikon a fotila na kinofilm, bavila mě hodně černobílá fotografie a krajiny. Se vzestupem „digitálů“ jsem si vyzkoušela a zakoupila CANON EOS 600D, se kterým jsem navštívila mimo jiné i fotoexpedici Island v roce 2013 s Fotoinstitutem, kde mými lektory a znalými průvodci byli paní Helena Macenauerová a úžasný průvodce a znalec Islandu a fotograf pan Standa Daniš. 

Indii jsem navštívila vždy na přelomu roku v těchto pěti letech: 2013 - 2014, 2014 - 2015, 2015 – 2016, 2016 - 2017, 2017 - 2018, kde mě pokaždé doprovázeli úžasní a milý spolucestovatelé. Od roku 2016 již fotím s Nikonem D810.

I nadále

Ráda fotím a cestuji. Poznávám nové lidi, místa, krajiny, architekturu. Ráda dělám portréty lidí, koncerty a jiné kulturně společenské akce. Ale momentky také potěší. Při svých cestách až na malé výjimky fotoaparát nepouštím z ruky, mám jej stále připraven k akci. Při cestách hlavně po Indii jsem ve velké nevýhodě, nemohu čekat na dobré světlo a takzvaně „očíhávat“ objekty k focení. Je to na první dobrou a většina fotografií může vzniknout jen při cestě autobusem. Ale to mě právě baví, ta autentičnost daných okamžiků, tak jak se mi právě podaří fotografie zachytit či ne.

Když jsem pro vás připravovala tuto třetí výstavu, bylo jasné, že se musí jmenovat stejně… Jak jinak, než „Indie trochu jinak III.“

Věřím, že se vám výstava bude líbit, a doufám, že díky těmto fotografiím budete moci nahlédnout do tajů indického života a stanete se na chvíli mými spolucestovateli…

Vzdělání a profese

  • vyučena knihařskému oboru v Praze
  • OSVČ
  • od roku 2002 vede obchod se zdravou výživou Zdravé žití U tří růží
  • různé fotografické kurzy
  • večerní škola fotografie – rekvalifikace fotoreportér

Reference

Úspěchy v několika českých fotografických soutěžích a jednou na Slovensku. Byla oceněna cenou poroty v 1. Pražském FotoMaratonu.

Fotografická technika

Nikon D810, objektiv Nikkor AF-S 24-120 mm

Michaela Pfeifferová, autorka výstavy

Výstava je prodejní, cena fotografie je 700,- Kč.

SONY blesk HVL-F46RM

Kompatibilní blesk se Sony ADI / P-TTL, Ovládání blesku P-TTL po jednotlivých snímcích, Blesk a transceiver ve fotoaparátu

12 090,-
PANASONIC Lumix DC-TZ95D

30x optický zoom - ohniska 24 až 720 mm, 20,1 Mpx snímač, výklopný a dotykový displej

11 490,-
FOMEI LED 80B trvalé světlo

Ideální pro svícení při natáčení videa i focení, Maximální výkon 80 W s barevnou teplotou 5600 K, Manuální ovládání na zadní straně

4 690,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...