VýstavyFotosoutěžeVýstavy,Fotosoutěže

Sportovní fotografie roku 2018 na Staroměstské radnici

Termín: 6. 2. - 17. 3. 2019| Místo: Staroměstská radnice
Sportovní fotografie roku 2018 na Staroměstské radnici
| 2 minuty čtení

Fanoušci sportovní fotografie, zbystřete! Od 6. 2. do 17. 3. se budete moci na Staroměstské radnici podívat na výběr těch nejlepších sportovních snímků od profesionálních novinářů. Soutěž je otevřená pro členy Klubu sportovních novinářů, a to až do 3. ledna. Ochutnávku z výstavy budete moci zhlédnout i v naší maxigalerii.

Nejlepší sportovní fotografie roku 2018

Výběr nejlepších sportovních snímků roku navazuje na tradici, kterou započali legendy žurnalistické fotografie v roce 1971. Naposledy se výstava spojená se soutěží konala v roce 2001 a až do roku 2010 se realizovaly nesoutěžní výstavy. Po sedmi letech Klub sportovních novinářů tradici obnovil, a to v soutěžní podobě.

Do loňské soutěže se přihlásilo 43 profesionálních fotoreportérů s 501 snímky. Letos mohou členové Klubu sportovních novinářů soutěžní snímky zasílat až do 3. ledna a do 10. ledna bude porota snímky vyhodnocovat. Soutěžit mohou v kategoriích fotbal, ostatní sporty, portrét, motorismus a série. Porota ze všech zaslaných snímků vybere vítěznou fotografii. Byly vypsány také samostatné ceny Sport v Praze (cena Hl. města Prahy) a Sport a volný čas (cena Agentury Czech Tourism). Kompletní pravidla naleznete na stránkách soutěže.

Vítězné a další porotou vybrané snímky potom bude možné vidět na Staroměstské radnici, a to od 6. 2. do 17. 3. 2019. Malou ochutnávku uvidíte i u nás v Maxigalerii v prostoru nad schodišti.

Soutěž Sportovní fotografie roku 2017 pořádá Klub sportovních novinářů, organizátorem výstavy je agentura Seven Days. Výstava proběhne za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Českého olympijského výboru a České unie sportu. Výrobu a tisk fotografií zajišťuje Centrum FotoŠkoda.

Termín konání výstavy na Staroměstské radnici: 6. 2. - 17. 3. 2018

NIKON Z fc
NIKON Z fc tělo

Unikátní retro design, Manuální ovládací prvky, 20,9 MPX snímač CMOS

22 790,-
RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární GS 95 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

3 185,-

Související články

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Vojta Hurych: VESELICE

Vojta Hurych: VESELICE

Další Fotosoutěže

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

V květnu soutěžíme na Instagramu s fotkou zvířat

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím