Sportovní fotografie roku 2018 na Staroměstské radnici

Sportovní fotografie roku 2018 na Staroměstské radnici

Sportovní fotografie roku 2018 na Staroměstské radnici

Fanoušci sportovní fotografie, zbystřete! Od 6. 2. do 17. 3. se budete moci na Staroměstské radnici podívat na výběr těch nejlepších sportovních snímků od profesionálních novinářů. Soutěž je otevřená pro členy Klubu sportovních novinářů, a to až do 3. ledna. Ochutnávku z výstavy budete moci zhlédnout i v naší maxigalerii.

Nejlepší sportovní fotografie roku 2018

Výběr nejlepších sportovních snímků roku navazuje na tradici, kterou započali legendy žurnalistické fotografie v roce 1971. Naposledy se výstava spojená se soutěží konala v roce 2001 a až do roku 2010 se realizovaly nesoutěžní výstavy. Po sedmi letech Klub sportovních novinářů tradici obnovil, a to v soutěžní podobě.

Do loňské soutěže se přihlásilo 43 profesionálních fotoreportérů s 501 snímky. Letos mohou členové Klubu sportovních novinářů soutěžní snímky zasílat až do 3. ledna a do 10. ledna bude porota snímky vyhodnocovat. Soutěžit mohou v kategoriích fotbal, ostatní sporty, portrét, motorismus a série. Porota ze všech zaslaných snímků vybere vítěznou fotografii. Byly vypsány také samostatné ceny Sport v Praze (cena Hl. města Prahy) a Sport a volný čas (cena Agentury Czech Tourism). Kompletní pravidla naleznete na stránkách soutěže.

Vítězné a další porotou vybrané snímky potom bude možné vidět na Staroměstské radnici, a to od 6. 2. do 17. 3. 2019. Malou ochutnávku uvidíte i u nás v Maxigalerii v prostoru nad schodišti.

Soutěž Sportovní fotografie roku 2017 pořádá Klub sportovních novinářů, organizátorem výstavy je agentura Seven Days. Výstava proběhne za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Českého olympijského výboru a České unie sportu. Výrobu a tisk fotografií zajišťuje Centrum FotoŠkoda.

Termín konání výstavy na Staroměstské radnici: 6. 2. - 17. 3. 2018

Podobné články

Sony World Photography Awards přidává do soutěže novou kategorii
Sony World Photography Awards přidává do soutěže novou...

11. 6. - Součástí Sony World Photography Awards 2020 bude nová kategorie a přibude i zcela nový formát soutěže pro mladé...

Botanická zahrada: "Zahrada vašima očima"
Botanická zahrada: "Zahrada vašima očima"

11. 6. - Od 24. června do 6. července si můžete v Minigalerii prohlédnout nejlepší snímky ze soutěže, kterou pořádala...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací