VýstavyVýstavy

Zakladatelé spolku 400 ASA vystavují v Národní galerii

Termín: 1. 3. - 8. 9. 2019
Zakladatelé spolku 400 ASA vystavují v Národní galerii
| 2 minuty čtení

Spolek 400 ASA sdružuje dokumentární fotografy, z nichž každý má osobitý pohled na svět. Nyní můžete až do 8. září v Národní galerii navštívit výstavu sedmi zakladatelů spolku, kde každý představí rozsáhlý výsek ze své tvorby. Těšit se tak můžete na snímky Alžběty Jungrové, Antonína Kratochvíla, Karla Cudlína, Jana Dobrovského, Jana Mihaličeka, Martina Wágnera a Tomkiho Němce.

7 fotografů, 7 individuálních pohledů

Od 1. března do 8. září si v Národní galerii můžete prohlédnout tvorbu zakladatelů spolku 400 ASA, Alžběty Jungrové, Antonína Kratochvíla, Karla Cudlína, Jana Dobrovského, Tomkiho Němce, Jana Mihaličeka a Martina Wágnera.

Ač je každý z nich individualitou, jejich tvorba se spojuje v realismu, jehož optikou pohlížejí na svět a zachycují jeho proměny. Společným tématem jich je člověk a lidská společnost, zejména v projevech, kterých je čím dál méně. Řeč je třeba o oživování náboženských tradic, které sledují Karel Cudlín a Jan Mihaliček, nebo o současných tématech, jak je vidět třeba v souboru Rodiny Jana Dobrovského či Burlesku Alžběty Jungrové. Historicky výstavu ukotvuje tvorba Antonína Kratochvíla a na této výstavě můžete vidět ukázky ze souborů zaměřujícících se na soudobou transformaci postkomunistických částí střední a východní Evropy.

Na otázky, které si autoři kladou a které spolu souvisejí, hledá každý z autorů osobitou odpověď. Výstava vzdává hold také černobílé tradici dokumentární fotografie. Každý z autorů se představuje monotematicky, rozsáhlým výsekem z tvorby. Fotografy a jejich společné prohlášení najdete na stránkách spolku 400 ASA.

HASSELBLAD 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad kamera kit - pamětní sada k 80. výročí firmy, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

394 590,-
WALTHER FUN 10x15/200, béžová, popisové pole

transparentní kapsy, pro fotografie 10 x 15 cm, možnost vložení 200 fotografií

550,-
Man Ray - MAGICIAN ON PAPER ... AND THE MAGIC OF OBJECTS

důraz na "rayografie", vliv na dadaismus a surrealismus, přibližně 100 děl

790,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím