FotokurzyFotokurzy

Fotokololoď od Geotour

Fotokololoď od Geotour
| 4 minuty čtení

Pokud rádi jezdíte na kole i fotíte, můžete tyto záliby spojit v pilotním cyklisticko-fotografickém speciálním sdruženém programu od CK Geotour. Zatímco s jízdou na kole byste měli mít zkušenosti, neplatí totéž o vaší úrovni fotografických znalostí.

Mimořádné zážitky

Chorvatské pobřeží s ostrovy je mimořádně fotogenické, s výjimečnými světelnými podmínkami, zvláště v květnu (proto jsme tento termín vybrali). Vše má výraznější, svěží barvy a na ostrovech i pobřeží je dost květů. Vhodnými motivy budou architektura, pole, vinice, přístavní ruch, krajina, domorodci (posádky i ostrované), pobřeží z dálky a z výšky, záběry zblízka (rostliny, květy, hadi, atd.).  Na kole i na lodi se dostaneme do některých míst, která jiným způsobem nejsou přístupná – někdy tedy pořídíme záběry vpravdě originální. To vše nabízí nespočet námětů a skvělou příležitost přivézt si domů nejen nevšední zážitky, ale i jedinečné záběry – a ve fotografování se trochu zdokonalit.

Pro koho je Fotokololoď?

Pro všechny, kdo jezdí rádi na kole (tj. zúčastnili by se i “standardní” kololodi) a zároveň mají vztah k digitální fotografii – od začátečníků s malými kompaktními přístroji až po pokročilé se zrcadlovkou.

Jaký bude program dne i celé plavby?

 • Základnou je standardní kololodní program, nadstavbou je odborný fotografický program.
 • Po nalodění proběhne první schůzka týmu fotokololodi – seznámení s lektory, vybavením a programem fotografických aktivit během týdenní plavby.
 • Během jednotlivých dnů budou účastníci pořizovat snímky na cyklotrase, kterou si sami zvolí (na základě standardních kololodních informací doplněných o předpokládané fotografické “highlighty”).
 • V některý den bude i možnost společné jízdy po vybrané kratší “fototrase” (a pořízení vlastních snímků pod odborným dohledem během řízených fotozastávek) - tehdy je nutná trpělivost účastníků, ve skupině je třeba počítat s výrazně delším časem než při jízdě individuální.
 • Jednotlivé dny mohou být tématicky zaměřeny na určitý druh snímků.
 • Po dojezdu k lodi si každý účastník promaže paměťovou kartu a sám si označí několik nejlepších snímků k posouzení (jejich počet bude stanoven podle počtu účastníků). Po večeři budou snímky na lodi vyhodnoceny na kalibrovaném monitoru Eizo. Ty nejlepší budou vytištěny na tiskárně Epson (zde je však nutno přihlížet k limitovaným možnostem a kapacitě technického vybavení – notebook, tiskárna, tiskový materiál).
 • Při přeplavbách budou (na základě předchozí instruktáže, případně i odborného dohledu) pořizovány plavební a mořské snímky s následným vyhodnocením.

Grantem akce je profesionální fotograf MgA. Petr Šálek

Odborným garantem akce je MgA. Petr Šálek, profesionální fotograf a nositel evropského titulu QEPwww.art33.com – bude během plavby k dispozici účastníkům s odbornými tipy i individuálním poradenstvím. Specialista na barevný tisk Ing. Petr Vaněk bude tisk komentovat.  Velkým přínosem bude možnost srovnání vlastní způsob fotografického vyjádření s ostatními kolegy – účastníky.

Co vzít s sebou?

 • vlastní digitální fotoaparát, nabíječku, dost paměťových karet /nebo přenosné úložiště dat
 • pevný batoh/baťůžek (pro techniku vlastní, event. zapůjčenou)
 • stativ (máte-li); na lodi bude k dispozici jeden stativ k zapůjčení a vyzkoušení
 • prázdné fotoalbum A4
 • standardní kololodní propriety

Co za to?

Kololoď s fotografickou nadstavbou vám nabízíme v ceně standardní kololodi. Přidaná hodnota tedy jde na účet sponzorů akce. Sponzoři si však vyhrazují právo disponovat s vybranými snímky účastníků a využít je pro vlastní účely (obchodní, výstavy fotografií apod.), a to bez autorského honoráře, avšak s uvedením autorství snímků v případech, kde je uvedení autora pravidlem. Více na: www.geotour.cz/specialy/fotokololod.

HASSELBLAD 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad kamera kit - pamětní sada k 80. výročí firmy, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

394 590,-
WALTHER BOOK OF LOVE klasické, 28x30,5 cm, svatební

knižní vazba, 50 bílých stran, embosovaná a barevná srdce

890,-
Tina Trumpp - SHADES OF SENSUALITY

ženský akt, smyslnost, citlivost, svůdnost a krása, 180 barevných a černobílých fotografií

1 490,-

Související články

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Věnujte pod stromeček fotokurz - zážitek na celý život!

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme (Rozhovor)

Akt a glamour v ráji: Rádi lidem předáme vše, co umíme...

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Objevujte svět na našich fotoexpedicích!

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím