VýstavyVýstavy

Jizerská 50 viděna šesti: výstava v Leica Gallery Prague

Termín: 14. 1. - 11. 4. 2021| Místo: Leica Gallery Prague - virtuální prohlídka
Jizerská 50 viděna šesti: výstava v Leica Gallery Prague
| 2 minuty čtení

Jizerská 50 je fenomén, který se dá fotografovat mnoha způsoby. Na šest z nich se můžete podívat v Leica Gallery Prague, kde se snímky legendárního závodu společně vystavují Jan Šibík, Markéta Navrátilová, Jiří Langpaul, Tomáš Vocelka, Daniel Hušták a Lukáš Dvořák. Do otevření galerie můžete výstavu navštívit virtuálně.

Jizerská 50 očima šesti fotografů

Jizerská 50 je fenomén. Na výstavě v Leica Gallery Prague se na ni můžete podívat optikou šesti různých výrazných českých fotografů. Protože kvůli vládním nařízením tak nemůžete učinit osobně, až do otevření galerie bude výstava přístupná ve virtuální podobě.

Jan Šibík (*1963) má charakteristický reportážní rukopis a Jizerskou 50 dokáže perfektně zaznamenat, ačkoliv se sportovní fotografii běžně nevěnuje. V jeho pojetí je závod plný radosti i bolesti účastníků.

Markéta Navrátilová (*1972) se naopak na sportovní fotografii specializuje, a díky tomu ví, jaký úhel dodá fotografii ten správný náboj a poskytne jí výmluvnou emocionální výpovědní hodnotu.

Jiří Langpaul (*1974) se jako jediný fotografování Jizerské 50 věnuje již několik let. Specializuje se na portréty závodníků ze všech kategorií.

Tomáš Vocelka (*1965) se soustředí na závod jako celek, který mu poskytuje ptačí perspektiva - fotí ho z paluby malého sportovního letadla. Díky tomu mají fotografie jedinečný výtvarný charakter.

Daniel Hušták (*1990) zaměřuje svou pozornost na detaily a drobnosti prvky, které ve výsledku tvoří celý závod. Jeho fotografie se vyznačují minimalismem a kompoziční čistotou a nenajdete na nich žádné konkrétní lidi.

Lukáš Dvořák (*1982) se věnuje především aktu a módní fotografii a i Jizerskou 50 vnímá skrze krásu ženského těla, které je plné života a energie.

LEICA Q2 černý elox

plnoformátový snímač, který má nyní rozlišení 47 Mpx, prachu i voděodolné tělo (IP 52), pevný, neměnný 28 mm objektiv s perfektní světelností f/1,7

132 290,-
LEICA D-Lux 7 black

17 Mpx 4/3" snímač MOS, Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm přepočteno na FF), Vysoká světelnost f/1,7–2,8

31 690,-
LEICA Q2 Monochrom

47,3 MPX CMOS s plným snímkem, Full Frame s černobílým výstupem, Robustní hořčíkové tělo

148 190,-

Související články

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Vojta Hurych: VESELICE

Vojta Hurych: VESELICE

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím