Marie Bartošová: Barvy a vůně světa | FotoŠkoda
FotoŠkoda FEST je v plném proudu!
Chci na festival!
Výstavy

Marie Bartošová: Barvy a vůně světa

Termín: 28. 6. - 17. 7. 2021
25. 6. 2021 | 2 minuty čtení

Kdo z nás si někdy nevyfotil jídlo. Marie Bartošová se ovšem food fotografii věnuje s takovou péčí, že při pohledu na její snímky se sbíhají sliny, a má je vymazlené do detailu. Její fotky se objevují v časopise o jídle, prezentacích restaurací i v řadě kuchařek. Od 28. 6. do 17. 7. si budete moci její barevně vyladěné a lákavě vypadající snímky vychutnat u nás v minigalerii.

Food fotografie z různých kuchyní

Marie si zamilovala fotografii už jako dítě, nedlouho na to objevila "kouzelný proces" vyvolávání a zvětšování fotografií. Později vystudovala reklamní tvorbu v oboru fotografie a po škole krátce pracovala jako fotoeditorka v kulturním měsíčníku. Při focení jídla, kterému se primárně věnuje, spojila svoji největší vášeň – jídlo a gastronomii – se samotným focením. Při focení pracuje především s denním světlem a řídí se zásadou, že při pohledu na fotku jídla se člověku musejí sbíhat sliny.

Spolupracovala na několika úspěšných kuchařských knihách, jako jsou třeba nejbarevnější kuchařky od Kamu, sváteční od Josefa Maršálka nebo posledních pár z edice Jíme zdravě a další. Její fotografie se pravidelně objevují třeba v časopise Gurmet, stejně tak v prezentaci vyhlášených restaurací, jako je například síť italských restaurací Riccarda Lucqueho – Finestra, La Bottega bistra a další. Pořádá vlastní workshopy ve spolupráci s FotoŠkoda a je hrdým X-photographer značky Fujifilm. Nejraději pracuje s modelem Fujifilm X Pro2 a GFX50s.

FUJIFILM X-H2S tělo

FUJIFILM X-H2S X-Trans CMOS 5 HS BSI, Rozlišení 26,1MP APS-C snímač, Video 4K 120p / 6,2K 30p / FHD 240p 10-bitové video

68 990,-
FUJIFILM X-S10
FUJIFILM X-S10 tělo

IBIS - 5osá stabilizace, Fujifilm X objektivy, Kovové robustní tělo

26 990,-
FUJIFILM GFX 100s

Rozlišení 102 MPX, 43,8 x 32,9 mm BSI CMOS senzor, Procesor X-Processor 4

129 990,-

Související články

Verum Photo: ZINy

Verum Photo: ZINy

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre

Zažijte FOTOŠKODA FEST v Czech Photo Centre

Cuba – People and Country

Cuba – People and Country

Diskuze

Marie Bartošová: Barvy a vůně světa

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...