VýstavyVýstavy

Marie Bartošová: Barvy a vůně světa

Termín: 28. 6. - 17. 7. 2021
| 2 minuty čtení

Kdo z nás si někdy nevyfotil jídlo. Marie Bartošová se ovšem food fotografii věnuje s takovou péčí, že při pohledu na její snímky se sbíhají sliny, a má je vymazlené do detailu. Její fotky se objevují v časopise o jídle, prezentacích restaurací i v řadě kuchařek. Od 28. 6. do 17. 7. si budete moci její barevně vyladěné a lákavě vypadající snímky vychutnat u nás v minigalerii.

Food fotografie z různých kuchyní

Marie si zamilovala fotografii už jako dítě, nedlouho na to objevila "kouzelný proces" vyvolávání a zvětšování fotografií. Později vystudovala reklamní tvorbu v oboru fotografie a po škole krátce pracovala jako fotoeditorka v kulturním měsíčníku. Při focení jídla, kterému se primárně věnuje, spojila svoji největší vášeň – jídlo a gastronomii – se samotným focením. Při focení pracuje především s denním světlem a řídí se zásadou, že při pohledu na fotku jídla se člověku musejí sbíhat sliny.

Spolupracovala na několika úspěšných kuchařských knihách, jako jsou třeba nejbarevnější kuchařky od Kamu, sváteční od Josefa Maršálka nebo posledních pár z edice Jíme zdravě a další. Její fotografie se pravidelně objevují třeba v časopise Gurmet, stejně tak v prezentaci vyhlášených restaurací, jako je například síť italských restaurací Riccarda Lucqueho – Finestra, La Bottega bistra a další. Pořádá vlastní workshopy ve spolupráci s FotoŠkoda a je hrdým X-photographer značky Fujifilm. Nejraději pracuje s modelem Fujifilm X Pro2 a GFX50s.

FUJIFILM GFX 50R
FUJIFILM GFX 50R

kompaktní provedení zavedené středofomátové bezzrcadlovky GFX50S, kompletní zatěsnění hořčíkového těla, vysoká odolnost proti prachu, lehkému dešti i mrazu do - 10 stupňů, lehčí o 145 g (775g), o 16 mm nižší a o 25 mm tenčí,

95 990,-
FUJIFILM GFX 50S
FUJIFILM GFX 50S - ROZBALENO

kombinace středoformátového snímače 43,8?32,9 mm s rozlišením 51,4 Mpx (formát FUJIFILM G) a kompaktního těla bezzrcadlovky, obrazový procesor X Processor Pro, hmotnost pouze 825g/920g včetně EVF (cca 60% obvyklé váhy středoformátu)

87 990,-
FUJIFILM X-Pro3 DR
FUJIFILM X-Pro3 DR tělo stříbrné

Atraktivní retro design, 26.1MP snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4, Obrazový procesor X-Processor 4

46 990,-

Související články

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Diskuze

Marie Bartošová: Barvy a vůně světa

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...