Islandské kameny | FotoŠkoda
Fotosoutěže

Islandské kameny

Termín: 20. 1. - 21. 3. 2015
Islandské kameny
23. 1. 2015 | 4 minuty čtení

Klub islandských fanatiků vyhlašuje fotografickou soutěž na téma Islandské kameny. Soutěž bude probíhat prostřednictvím internetových stránek klubu, na nichž budou fotografie zasílané do soutěže vystavovány v došlém pořadí od 20. ledna 2015 pod jménem autora a jeho zvoleným názvem.

Klub islandských fanatiků vyhlašuje fotosoutěž

Všechny došlé fotografie, které budou odpovídat níže uvedeným podmínkám soutěže, bude hodnotit odborná porota. Z jejich bodování bude sestaven výběr dvaceti nejlépe hodnocených fotografií včetně trojice vítězných. Z těchto dvaceti snímků budou vyhlašovatelem soutěže na jeho náklady zhotoveny klasické fotografie rozměru 13x18 cm, které budou vystaveny po dobu konání 14. Islandského dne 11. dubna 2015 v Městské knihovně v Praze 1, kde návštěvníci (s platnou vstupenkou) svým hlasováním rozhodnou o nejlepší fotografii vybranou publikem. Na stejném místě také proběhne celkové vyhodnocení a předání cen od sponzorů soutěže třem nejúspěšnějším autorům vybraným odbornou porotou. V rámci Islandského dne bude promítnuta slideshow sestavená z většiny snímků zaslaných do soutěže.

Podmínky soutěže:

Fotografie zasílejte v elektronické podobě, a to do maximální velikosti 10 Mpx, ve formátu JPG mailem na adresu . Ke každé fotografii musí být uvedeno jméno a příjmení autora a název snímku (nejlépe do 25 znaků).

Fotografie musí být zaslány nejpozději do 21. 3. 2015.

(Pokud nedostanete potvrzení o přijetí vašich snímků nebo neuvidíte vaše snímky do 5 dnů pověšené na stránkách, ozvěte se. Nenechávejte posílání fotografií na poslední chvíli, aby byl čas na případné reklamace při ztraceném mailu či jiných nesrovnalostech.)

Maximální počet fotografií od jednoho autora je omezen na 6 snímků. Na oceněném místě, tj. na prvním, druhém a třetím místě, vybraném odbornou porotou, se může umístit stejný autor pouze jedenkrát, ve výsledné dvacítce maximálně dvakrát.

Porota bude složena z odborníků, ze zástupců sponzorů a správní rady klubu. Každý porotce vybere 5 fotografií, kterým body určí pořadí (5 bodů udělí fotografii, kterou by dal na první místo, druhé 4 body atd. až po 1 bod fotografii na pátém místě). Body udělené každé fotografii se sečtou a bude sestaveno výsledné pořadí, přičemž budou brány v potaz podmínky uvedené v předchozím odstavci. Při rovnosti bodů rozhodne losování.

Požadavky na soutěžní fotografie:

  1. Fotografie musí vyjadřovat zadané téma. Hodnotit se bude zejména originalita, propojení kamene s islandskou krajinou, estetická a technická kvalita snímku.
  2. Digitálně zpracované fotografie musí svojí kvalitou umožnit tisk o rozměrech 13 x 18 cm (tj. mít rozměr min. 2100 x 1500 px) případně 13 x 13 cm v případě čtvercového formátu.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nezařadit do soutěže fotografie, které nebudou splňovat požadavky na zadané téma a fotografie špatné kvality.

Zasláním fotografií do soutěže dává autor svolení s jejich publikací na internetových stránkách, facebooku, popřípadě na stránkách sponzorů soutěže a stejně tak s jejich tiskem za účelem vystavení na 14. Islandském dni a zapracováním do slideshow.

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

13 990,-
B+W filtr UV T-Pro MRC nano 58 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

2 090,-
LIPTOVSKÁ RAPSODIE

Dokumentární fotografie, Pevná vazba, 184 stran

790,-

Související články

Canon ZOOM 2022: Do ZOO s fotoaparátem!

Canon ZOOM 2022: Do ZOO s fotoaparátem!

Soutěžte ve FotoZoo a vyhrajte zážitky a další ceny

Soutěžte ve FotoZoo a vyhrajte zážitky a další ceny

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...