Islandské kameny

Islandské kameny

Islandské kameny

Klub islandských fanatiků vyhlašuje fotografickou soutěž na téma Islandské kameny. Soutěž bude probíhat prostřednictvím internetových stránek klubu, na nichž budou fotografie zasílané do soutěže vystavovány v došlém pořadí od 20. ledna 2015 pod jménem autora a jeho zvoleným názvem.

Klub islandských fanatiků vyhlašuje fotosoutěž

Všechny došlé fotografie, které budou odpovídat níže uvedeným podmínkám soutěže, bude hodnotit odborná porota. Z jejich bodování bude sestaven výběr dvaceti nejlépe hodnocených fotografií včetně trojice vítězných. Z těchto dvaceti snímků budou vyhlašovatelem soutěže na jeho náklady zhotoveny klasické fotografie rozměru 13x18 cm, které budou vystaveny po dobu konání 14. Islandského dne 11. dubna 2015 v Městské knihovně v Praze 1, kde návštěvníci (s platnou vstupenkou) svým hlasováním rozhodnou o nejlepší fotografii vybranou publikem. Na stejném místě také proběhne celkové vyhodnocení a předání cen od sponzorů soutěže třem nejúspěšnějším autorům vybraným odbornou porotou. V rámci Islandského dne bude promítnuta slideshow sestavená z většiny snímků zaslaných do soutěže.

Podmínky soutěže:

Fotografie zasílejte v elektronické podobě, a to do maximální velikosti 10 Mpx, ve formátu JPG mailem na adresu . Ke každé fotografii musí být uvedeno jméno a příjmení autora a název snímku (nejlépe do 25 znaků).

Fotografie musí být zaslány nejpozději do 21. 3. 2015.

(Pokud nedostanete potvrzení o přijetí vašich snímků nebo neuvidíte vaše snímky do 5 dnů pověšené na stránkách, ozvěte se. Nenechávejte posílání fotografií na poslední chvíli, aby byl čas na případné reklamace při ztraceném mailu či jiných nesrovnalostech.)

Maximální počet fotografií od jednoho autora je omezen na 6 snímků. Na oceněném místě, tj. na prvním, druhém a třetím místě, vybraném odbornou porotou, se může umístit stejný autor pouze jedenkrát, ve výsledné dvacítce maximálně dvakrát.

Porota bude složena z odborníků, ze zástupců sponzorů a správní rady klubu. Každý porotce vybere 5 fotografií, kterým body určí pořadí (5 bodů udělí fotografii, kterou by dal na první místo, druhé 4 body atd. až po 1 bod fotografii na pátém místě). Body udělené každé fotografii se sečtou a bude sestaveno výsledné pořadí, přičemž budou brány v potaz podmínky uvedené v předchozím odstavci. Při rovnosti bodů rozhodne losování.

Požadavky na soutěžní fotografie:

  1. Fotografie musí vyjadřovat zadané téma. Hodnotit se bude zejména originalita, propojení kamene s islandskou krajinou, estetická a technická kvalita snímku.
  2. Digitálně zpracované fotografie musí svojí kvalitou umožnit tisk o rozměrech 13 x 18 cm (tj. mít rozměr min. 2100 x 1500 px) případně 13 x 13 cm v případě čtvercového formátu.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nezařadit do soutěže fotografie, které nebudou splňovat požadavky na zadané téma a fotografie špatné kvality.

Zasláním fotografií do soutěže dává autor svolení s jejich publikací na internetových stránkách, facebooku, popřípadě na stránkách sponzorů soutěže a stejně tak s jejich tiskem za účelem vystavení na 14. Islandském dni a zapracováním do slideshow.

Podobné články

V srpnu soutěžíme na IG @fotoskodacz se streetem
V srpnu soutěžíme na IG @fotoskodacz se streetem

3. 8. - Nové kolo fotografické soutěže pro všechny instagramery bude mít reportážní charakter. Vyrazte do ulic a pořiďte...

Okem profesionála
Okem profesionála

26. 7. - Celoroční fotografický seriál na dané téma pro každého fotografa. Profesionální fotograf vyhodnotí téma měsíce,...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací