Angelo Purgert - Jiný svět | FotoŠkoda
Výstavy

Angelo Purgert - Jiný svět

Termín: 4. 5. - 16. 5. 2015| Místo: Minigalerie
24. 4. 2015 | 3 minuty čtení

Po velkém úspěchu charitativního fotografického projektu První republika se rozhodl fotograf Angelo Purgert pro vytvoření nového charitativního fotografického projektu, tentokrát s názvem Jiný svět. Fotografie budou vystaveny v naší Minigalerii od 4. 5. 2015.

O PROJEKTU

Celý projekt vznikal uprostřed nádherných přírodních scénerií, jakými jsou například Prokopské údolí a Skanzen v Praze. Dále bylo využito romantických lokací Šumavy v okolí hradu Kašperk a divoké řeky Vydry.

Hlavním námětem celého projektu byl útěk od dnešní uspěchané a přetechnizované doby do příjemného prostředí, kde zmizí předsudky mezi lidmy, jejich rasou a životní úrovní. Záměrně zde nešlo o umělé vytváření prostředí a scén, ale o zachování lidské přirozenosti. Také zde bylo poukázáno na návrat k přírodě a základním lidským hodnotám. Důležité bylo také zachování určitého časoprostoru, aby z fotografií nebylo patrné, ve kterém časovém období vznikaly a jestli v nás mají evokovat návrat člověka k minulosti a nebo jeden z kroků k časům budoucím.

Fotografický projekt Jiný svět je charitativní. Finanční výtěžek z výstav, které budou v rámci tohoto projektu pořádány u nás i v zahraničí je určen na pomoc dětem v oblastech kde to nejvíce potřebují.

Výstava je prodejní. Cena jedné fotografie činí 2.490,- . Výtěžek bude věnován Dětskému domovu v Unhošti. (Kromě fotografií lze v oddělení Knih zakoupit knihy, pohlednice a záložky do knížek.)FOTOGRAF JAKO BÁSNÍK

"Každý fotograf je tak trochu básník. V případě pražského fotografa Angela Purgerta platí tento příměr dvojnásob. Již v „První Republice“, fotografickém projektu, jenž diváka přenesl do období vrcholné elegance nově vznikající republiky, se zračilo nadšení pro estetické uchopení krásy člověka. Nejen fyzické zastoupené líčidly, oblečením, ale i duševní plné tolerance, vzájemné úcty a pochopení. Tento aspekt s ještě silnějším vyzněním pak tvoří kontrapunkt k autorovu novému fotografickému projektu „Jiný svět“. Zůstalo mnohé z „První republiky“, a přesto se také mnohé změnilo. Osobitý autorský rukopis je v projektu Jiný svět pevně otisknut, ovšem nezůstává strnulý, není pouze kopií úspěšné „První Republiky“. Hledá nové cesty skrze fotografické způsoby vyjádření, jako je kompozice, světlo či hloubka ostrosti. V těchto elementech se ještě více objevuje rukopis fotografa – básníka, který hledá čirý tvar a téma. „Jiný svět“ je hledáním lidské bytosti a života, z něhož jsou vyňaty všechny nánosy technické modernosti. Dívat se na tyto fotografie znamená procitnout z hektičnosti a navrátit se bez falešného patosu k pravosti bytí."

 Jakub Gantner

THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
SONY FDR-AX43A
SONY FDR-AX43A

UHD 4K 24/30p a 16,6 Mpx, Vestavěný Gimbal, Optická stabilizace

17 990,-
SONY 15 mm f/1,4 G pro bajonet E

SONY 15 mm f/1,4 G, Bajonet E / pro APS-C senzor, Světelnost f/1,4

21 990,-

Související články

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Svébytné snímky Ralpha Gibsona v Leica Gallery Prague

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Jiří Tvaroh: Na svatbu tvarohové koláčky

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...