VýstavyVýstavy

Angelo Purgert - Jiný svět

Termín: 4. 5. - 16. 5. 2015| Místo: Minigalerie
| 3 minuty čtení

Po velkém úspěchu charitativního fotografického projektu První republika se rozhodl fotograf Angelo Purgert pro vytvoření nového charitativního fotografického projektu, tentokrát s názvem Jiný svět. Fotografie budou vystaveny v naší Minigalerii od 4. 5. 2015.

O PROJEKTU

Celý projekt vznikal uprostřed nádherných přírodních scénerií, jakými jsou například Prokopské údolí a Skanzen v Praze. Dále bylo využito romantických lokací Šumavy v okolí hradu Kašperk a divoké řeky Vydry.

Hlavním námětem celého projektu byl útěk od dnešní uspěchané a přetechnizované doby do příjemného prostředí, kde zmizí předsudky mezi lidmy, jejich rasou a životní úrovní. Záměrně zde nešlo o umělé vytváření prostředí a scén, ale o zachování lidské přirozenosti. Také zde bylo poukázáno na návrat k přírodě a základním lidským hodnotám. Důležité bylo také zachování určitého časoprostoru, aby z fotografií nebylo patrné, ve kterém časovém období vznikaly a jestli v nás mají evokovat návrat člověka k minulosti a nebo jeden z kroků k časům budoucím.

Fotografický projekt Jiný svět je charitativní. Finanční výtěžek z výstav, které budou v rámci tohoto projektu pořádány u nás i v zahraničí je určen na pomoc dětem v oblastech kde to nejvíce potřebují.

Výstava je prodejní. Cena jedné fotografie činí 2.490,- . Výtěžek bude věnován Dětskému domovu v Unhošti. (Kromě fotografií lze v oddělení Knih zakoupit knihy, pohlednice a záložky do knížek.)FOTOGRAF JAKO BÁSNÍK

"Každý fotograf je tak trochu básník. V případě pražského fotografa Angela Purgerta platí tento příměr dvojnásob. Již v „První Republice“, fotografickém projektu, jenž diváka přenesl do období vrcholné elegance nově vznikající republiky, se zračilo nadšení pro estetické uchopení krásy člověka. Nejen fyzické zastoupené líčidly, oblečením, ale i duševní plné tolerance, vzájemné úcty a pochopení. Tento aspekt s ještě silnějším vyzněním pak tvoří kontrapunkt k autorovu novému fotografickému projektu „Jiný svět“. Zůstalo mnohé z „První republiky“, a přesto se také mnohé změnilo. Osobitý autorský rukopis je v projektu Jiný svět pevně otisknut, ovšem nezůstává strnulý, není pouze kopií úspěšné „První Republiky“. Hledá nové cesty skrze fotografické způsoby vyjádření, jako je kompozice, světlo či hloubka ostrosti. V těchto elementech se ještě více objevuje rukopis fotografa – básníka, který hledá čirý tvar a téma. „Jiný svět“ je hledáním lidské bytosti a života, z něhož jsou vyňaty všechny nánosy technické modernosti. Dívat se na tyto fotografie znamená procitnout z hektičnosti a navrátit se bez falešného patosu k pravosti bytí."

 Jakub Gantner

HASSELBLAD 907X Komfort kit

Hasselblad kamera kit, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

299 990,-
KNIŽNÍ BALÍČEK 1+1 Portrét....

výhodný balíček, knihy PORTRÉT - HEADSHOT a 100% dítě – Průvodce fotografováním dětí, autoři Peter Hurley + Allison Tyler Jones

559,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím