Fotogalerie (4)

Jan ŠibíkTomáš Třeštík
Sára Saudková
Jan Růžek

Osobnosti na festivalu

Osobnosti na festivalu Zobrazit fotografie v galerii (4)

Už se to blíží a my se prostě nemůžeme dočkat! Že nevíte, o co jde? Dáme vám tedy malou nápovědu. Nejvýznamnější osobnosti české fotografie. Desítky zajímavých přednášek a workshopů. Více než týden stvořený pro milovníky fotografie všeho druhu. Už víte? Samozřejmě, že se jedná o FotoŠkoda festival! Pojďme si krátce představit osobnosti, které #fotoskodafest v Paláci Langhans navštíví.

Představujeme některé z osobností festivalu:

Robert Vano

Módní a reklamní fotograf slovenského původu. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

www.robertvano.cz

Robert Vano
© Robert Vano

Jan Šibík

Významný český fotoreportér, který je známý svými fotografiemi z válečných konfliktů. Je držitelem třetího místa v kategorii Sportovní příběhy v soutěži World Press Photo, dvakrát byl hodnocen hlavní cenou v soutěži Czech Press Photo.

www.sibik.cz

Václav Šilha

S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012 a ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014.

www.photo-silha.cz

VáclaV Šilha
© Václav Šilha

Tomáš Třeštík

Fotograf zaměřující se převážně na street foto a fotografie známých osobností. Pro Pražany byla jistě nepřehlédnutelná výstava Letenští, která byla v prostorách Galerie ArtWall prezentována v loňském roce.

www.tomastrestik.com

Dan Vojtěch

Je znám díky svým sportovním fotografiím, a to především fotografiím extrémních sportů, které fotí například pro světoznámý RedBull. Známé jsou i jeho lifestyle fotografie. V dnešní době se věnuje lektorské činnosti na Institutu digitální fotografie či pro firmy Nikon, Fomei a Lowepro.

www.danvojtech.cz

Dan Vojtěch
© Dan Vojtěch

Sára Saudková

Česká fotografka, manažerka a bývalá dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka. Fotografuje od roku 1999 a to převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Inscenovanými fotografiemi ztvárňuje svůj soukromý život.

www.saudek.com/cz/sara

Jiří Růžek

Uznávaný fotograf, věnující se převážně tvorbě uměleckého aktu, ve kterém často spojuje žánry jako glamour, akt, fetiš a erotika. Jiřího fotografie jsou převážně černobílé. V červenci 2009 získal za fotografii s názvem České středohoří hlavní cenu v soutěži o nejlepší akt Akty X, pořádané časopisem Reflex.

www.jiriruzek.net

chci se zúčastnit a vybrat si program

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Průvodcování je nejvděčnější práce, jakou jsem kdy zatím dělal
Průvodcování je nejvděčnější práce, jakou jsem kdy zatím...

21. 3. - Jeho vášněmi jsou cestování, focení a divoká voda. A všechny tři je spojil dohromady. Viděl třeba Měsícem osvícenou...

Těšíme se na vás zase na jaře!
Těšíme se na vás zase na jaře!

14. 11. - Odolali jsme větru a dešti a přes podmínky často lákající spíš k poležení v posteli s hrnkem čaje jsme si společně...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace