FotoŠkoda FestFotoŠkoda Fest

Osobnosti na festivalu

Osobnosti na festivalu
| 3 minuty čtení

Už se to blíží a my se prostě nemůžeme dočkat! Že nevíte, o co jde? Dáme vám tedy malou nápovědu. Nejvýznamnější osobnosti české fotografie. Desítky zajímavých přednášek a workshopů. Více než týden stvořený pro milovníky fotografie všeho druhu. Už víte? Samozřejmě, že se jedná o FotoŠkoda festival! Pojďme si krátce představit osobnosti, které #fotoskodafest v Paláci Langhans navštíví.

Představujeme některé z osobností festivalu:

Robert Vano

Módní a reklamní fotograf slovenského původu. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

www.robertvano.cz

Robert Vano
© Robert Vano

Jan Šibík

Významný český fotoreportér, který je známý svými fotografiemi z válečných konfliktů. Je držitelem třetího místa v kategorii Sportovní příběhy v soutěži World Press Photo, dvakrát byl hodnocen hlavní cenou v soutěži Czech Press Photo.

www.sibik.cz

Václav Šilha

S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012 a ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014.

www.photo-silha.cz

VáclaV Šilha
© Václav Šilha

Tomáš Třeštík

Fotograf zaměřující se převážně na street foto a fotografie známých osobností. Pro Pražany byla jistě nepřehlédnutelná výstava Letenští, která byla v prostorách Galerie ArtWall prezentována v loňském roce.

www.tomastrestik.com

Dan Vojtěch

Je znám díky svým sportovním fotografiím, a to především fotografiím extrémních sportů, které fotí například pro světoznámý RedBull. Známé jsou i jeho lifestyle fotografie. V dnešní době se věnuje lektorské činnosti na Institutu digitální fotografie či pro firmy Nikon, Fomei a Lowepro.

www.danvojtech.cz

Dan Vojtěch
© Dan Vojtěch

Sára Saudková

Česká fotografka, manažerka a bývalá dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka. Fotografuje od roku 1999 a to převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Inscenovanými fotografiemi ztvárňuje svůj soukromý život.

www.saudek.com/cz/sara

Jiří Růžek

Uznávaný fotograf, věnující se převážně tvorbě uměleckého aktu, ve kterém často spojuje žánry jako glamour, akt, fetiš a erotika. Jiřího fotografie jsou převážně černobílé. V červenci 2009 získal za fotografii s názvem České středohoří hlavní cenu v soutěži o nejlepší akt Akty X, pořádané časopisem Reflex.

www.jiriruzek.net

chci se zúčastnit a vybrat si program

FUJIFILM INSTAX WIDE 300 Toffee

Materiál: Fujifilm Instax Wide (celkové rozměry 108 × 86 mm / obrazová plocha 99 × 62 mm), Objektiv: Fujinon 95 mm f/14, Optický hledáček s 0,37× zvětšením

2 999,-
ROLLEI CT-5C+52Q karbonový stativ s kulovou hlavou

extrémně flexibilní a kompaktní stativ, uzamykatelné rychloupínací prvky, pro cestovatele

4 490,-

Související články

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

Uvidíme se na podzimním FotoŠkoda Festu!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

FotoFest je za námi, uvidíme se znovu na jaře!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Klapka, střih, FotoŠkoda Fest!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím