FotoŠkoda FestFotoŠkoda Fest

Osobnosti na festivalu

| 3 minuty čtení

Už se to blíží a my se prostě nemůžeme dočkat! Že nevíte, o co jde? Dáme vám tedy malou nápovědu. Nejvýznamnější osobnosti české fotografie. Desítky zajímavých přednášek a workshopů. Více než týden stvořený pro milovníky fotografie všeho druhu. Už víte? Samozřejmě, že se jedná o FotoŠkoda festival! Pojďme si krátce představit osobnosti, které #fotoskodafest v Paláci Langhans navštíví.

Představujeme některé z osobností festivalu:

Robert Vano

Módní a reklamní fotograf slovenského původu. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylight nude“. Nejraději fotografuje při denním světle.

www.robertvano.cz

Robert Vano
© Robert Vano

Jan Šibík

Významný český fotoreportér, který je známý svými fotografiemi z válečných konfliktů. Je držitelem třetího místa v kategorii Sportovní příběhy v soutěži World Press Photo, dvakrát byl hodnocen hlavní cenou v soutěži Czech Press Photo.

www.sibik.cz

Václav Šilha

S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Czech Press Photo za rok 2012 a ceny Trigema Czech Press Photo za rok 2014.

www.photo-silha.cz

VáclaV Šilha
© Václav Šilha

Tomáš Třeštík

Fotograf zaměřující se převážně na street foto a fotografie známých osobností. Pro Pražany byla jistě nepřehlédnutelná výstava Letenští, která byla v prostorách Galerie ArtWall prezentována v loňském roce.

www.tomastrestik.com

Dan Vojtěch

Je znám díky svým sportovním fotografiím, a to především fotografiím extrémních sportů, které fotí například pro světoznámý RedBull. Známé jsou i jeho lifestyle fotografie. V dnešní době se věnuje lektorské činnosti na Institutu digitální fotografie či pro firmy Nikon, Fomei a Lowepro.

www.danvojtech.cz

Dan Vojtěch
© Dan Vojtěch

Sára Saudková

Česká fotografka, manažerka a bývalá dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka. Fotografuje od roku 1999 a to převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Inscenovanými fotografiemi ztvárňuje svůj soukromý život.

www.saudek.com/cz/sara

Jiří Růžek

Uznávaný fotograf, věnující se převážně tvorbě uměleckého aktu, ve kterém často spojuje žánry jako glamour, akt, fetiš a erotika. Jiřího fotografie jsou převážně černobílé. V červenci 2009 získal za fotografii s názvem České středohoří hlavní cenu v soutěži o nejlepší akt Akty X, pořádané časopisem Reflex.

www.jiriruzek.net

chci se zúčastnit a vybrat si program

FUJIFILM GFX 50S II
FUJIFILM GFX 50S II tělo

Rozlišení 51,4 MPix, snímač CMOS 43,8×32,9 mm, Zpracování obrazu X-Processor 4, OLED hledáček s rozlišením 3,69 mil bodů

99 990,-
SIRUI 50 mm T2,9 Anamorphic 1,6x pro Nikon Z

Objektiv 50 mm pro Nikon Z-bajonet, Poměr stran 2.8:1 – wide filmový look, 1,6x (crop) anamorfní přední prvek

36 990,-
F-STOP Tilopa DuraDiamond - Cypres

objem 50 l, materiál DuraDiamond™ - lehčí, pevnější a odolnější vůči vlivům počasí, hliníkový rám pro přenesení váhy z ramen na boky

9 790,-

Související články

FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi, těšíme se na vás na jaře!

FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi, těšíme se na vás na jaře!

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které nikdo neviděl

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které...

Fotograf Martin Stranka - český umělec světového formátu

Fotograf Martin Stranka - český umělec světového formátu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...