Jiří Heller - ENZO Medové dny 2 | FotoŠkoda
Výstavy

Jiří Heller - ENZO Medové dny 2

Termín: 8. 6. - 13. 6. 2015| Místo: Minigalerie
8. 6. 2015 | 4 minuty čtení

Druhý ročník fotografické výstavy na téma zlatý retrívr, tentokrát pohledem devíti autorů. Jednotícím prvkem souboru fotografií jsou retrívři pocházející z Chovatelské stanice zlatých retrieverů Z Botičských Meandrů a jejich přátelé. Spolu s Jiřím Hellerem, páníčkem Enza, tentokrát vystaví své práce Jan Rohan, Eva Šípová, Jaromír Antoš, Lukáš Beránek, Jana Mašterová, Šárka Hellerová, Monika Mašterová a Jana Steidl-Kindernayová.

Štěk kurátora Enza:

Přátelství, vzájemné dobírání se i nezištná podpora a přízeň. Touha užít si legraci a dobrodružství, něco výjimečného dokázat. Radost ze společných setkávání a úspěchů ostatních. To jsou tmelící prvky naší smečky. Party retrívrů, labradorů, jednoho bígla a páníčků s nekonečnou trpělivostí a zápalem pro hru všeho druhu. My psi jsme krásná a ušlechtilá stvoření. Často tudíž na nás spočine se zalíbením nejen oko páníčků, ale i čočka objektivu jejich milovaného fotoaparátu. Je lhostejné, jaké značky, formátu, či zda se jedná o nejnovější dělo, které je právě na trhu. Naše lidi spojuje, kromě oddanosti nám chlupatcům, ještě vášeň pro fotografii. Mám velkou radost, že pozvání na druhou společnou výstavu Medové dny přijali naši kamarádi, skvělí fotografové a báječní chovatelé psů.
 

Jana Mašterová

Perfekcionistka, kouzelnice se světlem, snažící se neúnavně zachytit na svých snímcích hmatatelnou atmosféru dané chvíle. Nejhodnější psí máma pod sluncem.

Jana Steidl-Kindernayová

Pohotová pozorovatelka, zobrazující každodenní život s jemným humorem a uměním vystihnout ten správný okamžik. Její psi žijí v její Rajské zahradě.

Jan Rohan

Svého retrievera miluje, cvičí, rozmazluje, krmí, fotí, baví, vystavuje, kartáčuje, respektuje. Páníček, jakého by si přál každý pes. Čerstvý inženýr.              

Jaromír Antoš

Skvělý fotograf, zodpovědný a náročný k sobě i ostatním. Kontroluje každý pixel a svými snímky přináší hravost a radost. V kolektivu oblíbený.

Eva Šípová a Lukáš Beránek

Vynikající fotografové, dokumentující s láskou svoji početnou smečku, psí výstavy, sportovní klání, lovecký výcvik, s vlastním portrétním ateliérem. Starostliví a úspěšní chovatelé. Jejich hafani je zbožňují.

Šárka a Lenka Hellerovy

Milované paničky. Mám pro jejich snímky pochopitelnou slabost.

Monika Mašterová

Půvabná víla. Dříč. Éterická bytost mnoha talentů. Baletka. Skvělá malířka. Ilustrátorka. Její kresby zdobí i mou knihu „Enzo Medové dny“.

Jiří Heller

Můj drahý páníček, kumpán a vzor. Až vyrostu, budu jako on.

Děkuji své psí rodině, bráchovi Lýsovi, Joy, Amálce, Domenice, Brůče, Berince, Erunce, Andrýskovi, Rozárce, Lexy, Finnovi, Dorce, Fidorce, Kipovi, Hawkeymu, Mydlíčkovi, Codymu zvanému Kouďák, Enricovi, Diance a jejich dětem, Bastienkovi a Cristie za to, že trpělivě stáli modelem.

Děkuji panu Milanu Škodovi, velkému guru české fotografie a příznivci hafanů, za poskytnutí výstavních prostor.

Posílám hubana páníčkovi za to, že mi s výstavou pomohl.

Pac a hubu. Enzo.

 

LENSBABY Soft Focus II 50 optika

Lensbaby Soft Focus II 50 mm, Kompatibilní s Optic Swap System, Pro full-frame senzor

4 990,-
ROLLEI Rock Solid ALPHA XL Mark III karbonový stativ

Rollei Rock Solid Alpha XL Mark III, Velký profesionální karbonový stativ, Model XL disponuje extrémně vysokou nosností

10 990,-
VFFOTO závitový UV NANO PRO filtr 77 mm

Průměr 77 mm, Ochrana čočky objektivu, 16 antireflexních vrstev

1 555,-

Související články

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v Czech Photo Centre

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v...

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...