VýstavyVýstavy

Na Film! Filmové muzeum v Praze?

Termín: 4. 6. - 25. 10. 2015
| 3 minuty čtení

Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy, v Museum Montanelli, které je na půl roku ve filmové muzeum proměněné.

Návrh budoucího muzea českého filmu

Interaktivní výstava projektu NaFilM seznámí návštěvníky s českým filmem. Každý, kdo se do muzea přijde podívat, objeví tajemství filmového obrazu, zvuků i ruchů. Pozná také osudy a filmy tvůrců, kteří z politických důvodů odešli do zahraničí, a získá přehled o tom, jak promítání vnímali avantgardisté první poloviny 20. století.

Na výstavě budou prezentovány také dosud nezveřejněné návrhy budoucího muzea českého filmu. Prostřednictvím doprovodného programu dostanete i vy příležitost zapojit se do hledání jeho ideální podoby. Součástí výstavy budou mimo jiné i cykly přednášek a diskuzí, filmové workshopy, speciální komentované prohlídky nebo programy pro školy.


Chceme vám ukázat, že film není pouze to, na co se chodí do kina

– a pozvat vás Na film! i do muzea.

Výstava je součástí projektu studentů Katedry filmových studií FF UK - NaFilM: Národní filmové muzeum – kteří jsou přesvědčeni o tom, že český film si svoje muzeum jednoznačně zaslouží. Pojďte do toho s námi!

Projekt NaFilM si získal přízeň významných českých filmových profesionálů. Jiří Menzel a Olga Sommerová svou podporu vyjádřili již v rámci crowdfundigové kampaně, která umožnila vznik výstavy Na film!

Výstava Na film! věnovaná století vývoje české kinematografie je spolufinancována prostřednictvím jedné z nejúspěšnějších kampaní v historii českého crowdfundingu, během které bylo vybráno více než 200 000Kč. Výstava si dává si za cíl posloužit také jako platforma otevřená nápadům a připomínkám, které inspirují a dotvoří finální podobu návrhu budoucího filmového muzea.

Záštitu projektu poskytli: Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Rektor Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, děkanka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy doc. Mirjam Friedová Ph.D., Asociace producentů v audiovizi.

Mezi partnery se hrdě hlásí také Centrum FotoŠkoda, které ve svém ProfiStudiu zpracovalo tisky výstavy.

Museum Montanelli, MuMo
Nerudova 13, 118 00 Praha 1
Otevřeno|Út–Ne |12.00 – 19.00

LEICA S3 tělo

Kompaktní středoformát, 64MP CMOS senzor, Fyzická velikost senzoru 30x45mm

483 590,-
CHASING PODVODNÍ DRON GLADIUS MINI S - 200m

Kompaktní design, Hmotnosti do 3 kg, Tělo z hliníkové slitiny

46 890,-
CANON RF 14-35 mm f/4 L IS USM

Širokoúhlý objektiv vhodný pro krajinu, architekturu, reportáž, Rozsah ohnisek 14-35mm, Světelnost f/4 v celém rozsahu zoomu

46 990,-

Související články

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery Prague

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery...

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Jen tak jsem šel kolem: výstava Petra Bruknera v Czech Photo Centre

Jen tak jsem šel kolem: výstava Petra Bruknera v Czech...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím