Na Film! Filmové muzeum v Praze? | FotoŠkoda
Výstavy

Na Film! Filmové muzeum v Praze?

Termín: 4. 6. - 25. 10. 2015
23. 7. 2015 | 3 minuty čtení

Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy, v Museum Montanelli, které je na půl roku ve filmové muzeum proměněné.

Návrh budoucího muzea českého filmu

Interaktivní výstava projektu NaFilM seznámí návštěvníky s českým filmem. Každý, kdo se do muzea přijde podívat, objeví tajemství filmového obrazu, zvuků i ruchů. Pozná také osudy a filmy tvůrců, kteří z politických důvodů odešli do zahraničí, a získá přehled o tom, jak promítání vnímali avantgardisté první poloviny 20. století.

Na výstavě budou prezentovány také dosud nezveřejněné návrhy budoucího muzea českého filmu. Prostřednictvím doprovodného programu dostanete i vy příležitost zapojit se do hledání jeho ideální podoby. Součástí výstavy budou mimo jiné i cykly přednášek a diskuzí, filmové workshopy, speciální komentované prohlídky nebo programy pro školy.


Chceme vám ukázat, že film není pouze to, na co se chodí do kina

– a pozvat vás Na film! i do muzea.

Výstava je součástí projektu studentů Katedry filmových studií FF UK - NaFilM: Národní filmové muzeum – kteří jsou přesvědčeni o tom, že český film si svoje muzeum jednoznačně zaslouží. Pojďte do toho s námi!

Projekt NaFilM si získal přízeň významných českých filmových profesionálů. Jiří Menzel a Olga Sommerová svou podporu vyjádřili již v rámci crowdfundigové kampaně, která umožnila vznik výstavy Na film!

Výstava Na film! věnovaná století vývoje české kinematografie je spolufinancována prostřednictvím jedné z nejúspěšnějších kampaní v historii českého crowdfundingu, během které bylo vybráno více než 200 000Kč. Výstava si dává si za cíl posloužit také jako platforma otevřená nápadům a připomínkám, které inspirují a dotvoří finální podobu návrhu budoucího filmového muzea.

Záštitu projektu poskytli: Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Rektor Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, děkanka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy doc. Mirjam Friedová Ph.D., Asociace producentů v audiovizi.

Mezi partnery se hrdě hlásí také Centrum FotoŠkoda, které ve svém ProfiStudiu zpracovalo tisky výstavy.

Museum Montanelli, MuMo
Nerudova 13, 118 00 Praha 1
Otevřeno|Út–Ne |12.00 – 19.00

SONY SDXC 512GB UHS-II R:277MB/s W:150MB/s

rozhraní: UHS-II, typ karty: SDXC, kapacita: 512 GB

7 690,-
Jaromír Funke - BETWEEN CONSTRUCTION AND EMOCION

Součástí knihy je antologie textů Jaroslava Funkeho, Monografie zasazuje Funkeho dílo do kontextu evropského avantgardního umění, Jazyk: anglický

1 950,-
FUJIFILM Instax Pal zelený

Kapesní digitální fotoaparát, Ohnisko 16,25 mm (ekv. 35mm), USB-C port a Bluetooth

2 499,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...