Na Film! Filmové muzeum v Praze?

Na Film! Filmové muzeum v Praze?

Na Film! Filmové muzeum v Praze?
Zobrazit fotografie v galerii (5)

Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy, v Museum Montanelli, které je na půl roku ve filmové muzeum proměněné.

Návrh budoucího muzea českého filmu

Interaktivní výstava projektu NaFilM seznámí návštěvníky s českým filmem. Každý, kdo se do muzea přijde podívat, objeví tajemství filmového obrazu, zvuků i ruchů. Pozná také osudy a filmy tvůrců, kteří z politických důvodů odešli do zahraničí, a získá přehled o tom, jak promítání vnímali avantgardisté první poloviny 20. století.

Na výstavě budou prezentovány také dosud nezveřejněné návrhy budoucího muzea českého filmu. Prostřednictvím doprovodného programu dostanete i vy příležitost zapojit se do hledání jeho ideální podoby. Součástí výstavy budou mimo jiné i cykly přednášek a diskuzí, filmové workshopy, speciální komentované prohlídky nebo programy pro školy.


Chceme vám ukázat, že film není pouze to, na co se chodí do kina

– a pozvat vás Na film! i do muzea.

Výstava je součástí projektu studentů Katedry filmových studií FF UK - NaFilM: Národní filmové muzeum – kteří jsou přesvědčeni o tom, že český film si svoje muzeum jednoznačně zaslouží. Pojďte do toho s námi!

Projekt NaFilM si získal přízeň významných českých filmových profesionálů. Jiří Menzel a Olga Sommerová svou podporu vyjádřili již v rámci crowdfundigové kampaně, která umožnila vznik výstavy Na film!

Výstava Na film! věnovaná století vývoje české kinematografie je spolufinancována prostřednictvím jedné z nejúspěšnějších kampaní v historii českého crowdfundingu, během které bylo vybráno více než 200 000Kč. Výstava si dává si za cíl posloužit také jako platforma otevřená nápadům a připomínkám, které inspirují a dotvoří finální podobu návrhu budoucího filmového muzea.

Záštitu projektu poskytli: Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Rektor Univerzity Karlovy Prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA, děkanka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy doc. Mirjam Friedová Ph.D., Asociace producentů v audiovizi.

Mezi partnery se hrdě hlásí také Centrum FotoŠkoda, které ve svém ProfiStudiu zpracovalo tisky výstavy.

Museum Montanelli, MuMo
Nerudova 13, 118 00 Praha 1
Otevřeno|Út–Ne |12.00 – 19.00

Galerie

Podobné články

Soutěžte a vystavujte fotky v Czech Photo Centre!
Soutěžte a vystavujte fotky v Czech Photo Centre!

17. 4. - Společnost Fujifilm a Czech Photo Centre spojily své síly a společně pořádají první výstavu instax fotografií vůbec....

Nejlepší snímky Prahy jsou k vidění na Staroměstské radnici
Nejlepší snímky Prahy jsou k vidění na Staroměstské radnici

16. 4. - Praha fotografická zná vítěze a vy se až do 31. května můžete na ty nejlepší snímky, které letos účastníci zaslali do...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací