Fotogalerie (10)

Nejmenší GoPro všech dob!

Nejmenší GoPro všech dob! Zobrazit fotografie v galerii (10)

Představujeme vám GoPro Hero4 Session nejmenší GoPro všech dob. Dále jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější videa, které mají společné téma. Tím je tato miniaturní a přesto dostatečně výkonná kamera. Informace o ní jsou veřejným tajemstvím již několik týdnů, videí o ní je již mnoho tisíc, specializované příslušenství roste jako houby po dešti, ale jak se v přehršli informací vyznat a vybrat si z nich jen ty hodnotné, které povedou ke správnému výběru a získání maximu informací? Pojďte je prozkoumat s námi!

GOPRO HERO4 SESSION

GoPro: HERO4 SessionJe odkazem na původní verzi GoPro kamery, která byla maximálně jednoduchá a díky tomu zbytečně nerozptylovala kameramana, tedy spíše nadšeného sportovce, který si chtěl poprvé zaznamenat své sportovní výkony takříkajíc přímo z akce. Díky mnohaletému vývoji je nová verze nesrovnatelně výkonnější a zároveň i menší. Kvůli miniaturním rozměrům došlo i na zmenšení displeje, který je nyní dvouřádkový. To ovšem v zásadě nevadí, protože Wi-Fi a Bluetooth ve spojení s dálkovým ovladačem, mobilem či tabletem absenci většího displeje zdárně nahrazují. Pomocí dálkového ovladače, spárovaného mobilu, tabletu se pohodlně dostanete do nastavení kamery a zároveň jí budete moct na dálku spouštět. Připojený mobil, tablet navíc přidává tak žádanou funkci živého náhledu, díky němuž bude nastavení toho správného úhlu záběru opravdovou hračkou.

​Malé rozměry přinášejí zásadní výhodu jak v aero a hydrodynamice přístroje, tak zejména v inovativních možnostech uchycení kamery, která je o 40 % lehčí než větší GoPro kamery čtvrté generace. Takto malá kamera (o 50% menší než ostatní GoPro 4) se snadněji umísťuje do neobvyklých míst, pozic a její lehkost je výhodou především v situacích, kdy na kameru velké kinetické síly - sjezdová cyklistika, lyžování, auto a moto použití apod.

Kamera má pravidelný čtvercový průřez, díky němuž jsou možné různé způsoby vložení kamery do jejího rámu. Navíc se vám již nikdy nestane, že by natočení obraz byl otočení o 90, 180 stupňů, protože kamera náklon pozná a automaticky ho vyrovná. Důležitou informací je i to, že kamera je zpětně kompatibilní se všemi dosavadními držáky.

Kde zjistit více informací?

Základním zdrojem informací jsou webové stránky gopro.com, kde se dovíte prakticky vše, co lze o tomto "prckovi" vyčíst. Podpora GoPro ovšem stojí i za řadou tutoriálových videí, které jsou na youtube v kanálu GoPro Tutorials. Zde se dá najít mnoho instruktážních videí jak přímo ke kamerám, tak i specializovaným držákům. Inspirace k zajímavým úhlům záběrů se zde hledá opravdu snadno, což je velmi důležité, protože bohatost záběrů z různých úhlů je jeden z nejúčinnějších způsobů jak vytvořit atraktivní video.

Ten kdo by se rozmýšlel mezi miniaturní novinkou Session a větší sestřičkou Hero4 Silver, pro něho je tu velmi podrobné srovnání, ze kterého Session nevychází vůbec špatně, zvlášť když vezmeme v úvahuj jeho rozměry a váhu. Nic na tom nezmění ani při srovnání s minulou generací nejvýkonnější verze GoPro kamery, a to verze Black edition.

 

Další možností jak získat informace o GoPro kamerách je na našich kurzech Seznámení s GoPro kamerou, kde je možnost si nejnovější verze i řádně otestovat.

Produktová stránka GoPro Hero4 Session na našem webu, kde ho máme ve více než dostatečném množství.

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Aktualizovaná recenze Panasonic G9: 80 Mpx fotka ke stažení
Aktualizovaná recenze Panasonic G9: 80 Mpx fotka ke stažení

18. 1. - Recenzi fotoaparátu Panasonic Lumix DC-G9 jsme právě aktualizovali o nové zkušenosti s ostrým kusem. Tedy s takovým,...

Firmware 1.01 pro Nikon D850
Firmware 1.01 pro Nikon D850

17. 1. - Nikon včera vydal aktualizaci firmwaru pro svůj nejvýkonnější přístroj, zrcadlovku Nikon D850. Nový firmware opravuje...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace