Produktové novinkyRecenzeProduktové novinky,Recenze

Nejmenší GoPro všech dob!

| 4 minuty čtení

Představujeme vám GoPro Hero4 Session nejmenší GoPro všech dob. Dále jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější videa, které mají společné téma. Tím je tato miniaturní a přesto dostatečně výkonná kamera. Informace o ní jsou veřejným tajemstvím již několik týdnů, videí o ní je již mnoho tisíc, specializované příslušenství roste jako houby po dešti, ale jak se v přehršli informací vyznat a vybrat si z nich jen ty hodnotné, které povedou ke správnému výběru a získání maximu informací? Pojďte je prozkoumat s námi!

GOPRO HERO4 SESSION

GoPro: HERO4 SessionJe odkazem na původní verzi GoPro kamery, která byla maximálně jednoduchá a díky tomu zbytečně nerozptylovala kameramana, tedy spíše nadšeného sportovce, který si chtěl poprvé zaznamenat své sportovní výkony takříkajíc přímo z akce. Díky mnohaletému vývoji je nová verze nesrovnatelně výkonnější a zároveň i menší. Kvůli miniaturním rozměrům došlo i na zmenšení displeje, který je nyní dvouřádkový. To ovšem v zásadě nevadí, protože Wi-Fi a Bluetooth ve spojení s dálkovým ovladačem, mobilem či tabletem absenci většího displeje zdárně nahrazují. Pomocí dálkového ovladače, spárovaného mobilu, tabletu se pohodlně dostanete do nastavení kamery a zároveň jí budete moct na dálku spouštět. Připojený mobil, tablet navíc přidává tak žádanou funkci živého náhledu, díky němuž bude nastavení toho správného úhlu záběru opravdovou hračkou.

​Malé rozměry přinášejí zásadní výhodu jak v aero a hydrodynamice přístroje, tak zejména v inovativních možnostech uchycení kamery, která je o 40 % lehčí než větší GoPro kamery čtvrté generace. Takto malá kamera (o 50% menší než ostatní GoPro 4) se snadněji umísťuje do neobvyklých míst, pozic a její lehkost je výhodou především v situacích, kdy na kameru velké kinetické síly - sjezdová cyklistika, lyžování, auto a moto použití apod.

Kamera má pravidelný čtvercový průřez, díky němuž jsou možné různé způsoby vložení kamery do jejího rámu. Navíc se vám již nikdy nestane, že by natočení obraz byl otočení o 90, 180 stupňů, protože kamera náklon pozná a automaticky ho vyrovná. Důležitou informací je i to, že kamera je zpětně kompatibilní se všemi dosavadními držáky.

Kde zjistit více informací?

Základním zdrojem informací jsou webové stránky gopro.com, kde se dovíte prakticky vše, co lze o tomto "prckovi" vyčíst. Podpora GoPro ovšem stojí i za řadou tutoriálových videí, které jsou na youtube v kanálu GoPro Tutorials. Zde se dá najít mnoho instruktážních videí jak přímo ke kamerám, tak i specializovaným držákům. Inspirace k zajímavým úhlům záběrů se zde hledá opravdu snadno, což je velmi důležité, protože bohatost záběrů z různých úhlů je jeden z nejúčinnějších způsobů jak vytvořit atraktivní video.

Ten kdo by se rozmýšlel mezi miniaturní novinkou Session a větší sestřičkou Hero4 Silver, pro něho je tu velmi podrobné srovnání, ze kterého Session nevychází vůbec špatně, zvlášť když vezmeme v úvahuj jeho rozměry a váhu. Nic na tom nezmění ani při srovnání s minulou generací nejvýkonnější verze GoPro kamery, a to verze Black edition.

 

Další možností jak získat informace o GoPro kamerách je na našich kurzech Seznámení s GoPro kamerou, kde je možnost si nejnovější verze i řádně otestovat.

Produktová stránka GoPro Hero4 Session na našem webu, kde ho máme ve více než dostatečném množství.

FUJIFILM GFX 50S II
FUJIFILM GFX 50S II tělo

Rozlišení 51,4 MPix, snímač CMOS 43,8×32,9 mm, Zpracování obrazu X-Processor 4, OLED hledáček s rozlišením 3,69 mil bodů

99 990,-
CANON EOS R3

Full frame snímač BSI CMOS 24 MPix, RF bajonet, Dual Pixel CMOS AF

159 990,-
SIGMA 150-600 mm f/5-6,3 DG DN OS Sports pro Sony E

Ideální pro focení přírody, sportu a krajiny, Optická konstrukce s 25 členy v 15 skupinách, Optika je vysoce odolná proti aberaci, nechtěným odrazům a odleskům

37 990,-

Související články

Canon EOS R3 a dva objektivy: novinky v portfoliu Canon

Canon EOS R3 a dva objektivy: novinky v portfoliu Canon

Nikon Z 40 mm f/2: nový pevný objektiv pro bezzrcadlovky

Nikon Z 40 mm f/2: nový pevný objektiv pro bezzrcadlovky

Sigma 24 mm f/2 a 90 mm f/2,8 DG DN: přírůstky pro Sony a bajonet L

Sigma 24 mm f/2 a 90 mm f/2,8 DG DN: přírůstky pro Sony a...

Další Recenze

Recenze Nikon D6: čistě profesionální pracovní nástroj
Hodnocení 99%

Recenze Nikon D6: čistě profesionální pracovní nástroj

CANON RF 16 mm f/2,8 STM - sklo, které každý potřebuje
Hodnocení 96%

CANON RF 16 mm f/2,8 STM - sklo, které každý potřebuje

První dojmy: Canon EOS R3 je první skutečně profesionální bezzrcadlovkou
Hodnocení 99%

První dojmy: Canon EOS R3 je první skutečně profesionální...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím