B+W filtr Polarizační cirkulární F-Pro NC 39 mm
B+W filtr Polarizační cirkulární F-Pro NC 39 mm

B+W filtr Polarizační cirkulární F-Pro NC 39 mm

B+W
Kód produktu: 2123391

Cirkulární polarizační filtry B+W jsou přednostně určeny pro autofokusové analogové a digitální fotoaparáty, a to z prostého důvodu, že zabraňují nesprávnému měření expozice (k němuž by mohlo dojít při použití polarizačních filtrů lineárních) a neovlivňují chod automatického zaostřování. Filtry řady NC jsou opatřeny dvounásobnou antireflexní vrstvou, která minimalizuje reflexe a zabraňuje mechanickému poškození samotného skla.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu B+W filtr Polarizační cirkulární F-Pro NC 39 mm

Více než půlstoletí dlouhá tradice filtrů B+W, vyráběných ve spolupráci se specializovanou optickou firmou Schneider produkující objektivy prvotřídních kvalit, řadí filtry B+W mezi nejlepší filtry na světě.

Speciální vlastnosti

NC - několikanásobné antireflexní vrstvy (dvě vrstvy po každé straně) ochraňují povrch filtru proti mechanickému poškození a účinně redukují vznik nežádoucích odlesků.

K čemu slouží

Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosférického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje?

Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde. Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku - filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Ukázka funkce filtru

Jak se používá

Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.

katalog filtrů (ENG)

Poradna k produktu

B+W filtr Polarizační cirkulární F-Pro NC 39 mm

Přidat příspěvek
  • Mirek
    Odpovědět

    Fuji X10

    Mirek 23.03.2013 v 16:05:58

    Dobrý den,lze tento filtr aplikovat na Fuji X10? Můžete mi popřípadě doporučit náhradu?Děkuji

    •  Jana Žílová
      Odpovědět

      RE: Fuji X10

      Jana Žílová 25.03.2013 v 11:23:48

      Dobrý den, Mirku,pro použití filtru potřebujete clonu, na kterou lze našroubovat filtr, naleznete ji zde:www.fotoskoda.cz/eobchod/p2022465-cz-fujifilm-lhx10-slunecni-clona-pro-x10Na redukci lze použít všechny filtry o velikosti 52mm.

  • Honza T.
    Odpovědět

    polarizační filtr

    Honza T. 26.03.2012 v 12:13:58

    Dobrý den,potlačí polarizační filtr při focení krajiny lehký mléčný opar, nebo no to je účinnější jiný filtr,děkuji, přeji hezký den, Honza T.

    • Sylva Pineckerová
      Odpovědět

      RE: polarizační filtr

      Sylva Pineckerová 26.03.2012 v 14:37:51

      Dobrý den, Honzo,polarizační filtr je sice nejvodnější, ale mléčný opar potlačí jen z části.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací