CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R | FotoŠkoda

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

*****
(2 recenze) | Kód produktu: 4015617 | PN: 3380C023

Doposud nejmenší a nejlehčí full frame bezzrcadlovka systému Canon EOS cílí především na pokročilé amatéry, kteří chtějí postoupit do světa CSC fotoaparátů s opravdu velkým snímačem. Velkou výhodou je možnost použití, s objektivovým adaptérem EF-EOS R, zrcadlovkových objektivů EF i EF-S, díky tomu je nabídka objektivů i pro tento zcela nový systém stejně široká jako pro klasické DSLR.
Více o produktu »

 • 54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S
 • 26,2 Mpx snímač velikosti FF
 • Výkonný procesor DIGIC 8
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 93%

Canon loni napodzim rozšířil nabídku fotoaparátů o fullframe bezzrcadlovku Canon EOS R a minulý týden k němu přidal další model. Jedná se o Canon EOS RP, který nabízí téměř stejné možnosti jako EOS R, ale je výrazně levnější a také trochu menší. Po víkendovém zkoušení téhle novinky musím opět...

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • velice rychlý a naprosto přesný AF systém
 • stabilizovaný snímač by ještě o něco rozšířil možnosti použití
 • oproti modelu EOS R nemá chráněný snímač

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S
 • 26,2 Mpx snímač velikosti FF
 • Výkonný procesor DIGIC 8
 • Základní ISO 40 000 rozšířitelná na 102 400
 • Automatické ostření systémem Dual pixel - spolehlivě zaostří i při kompozici expozice až - 5 EV, ostří za 0,05 sekundy
 • Elektronický hledáček s rozlišením 2,36 Mpx
Specifikace od výrobce
94%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

Canon EOS RP

Tělo, ergonomie a další

Základem fotoaparátu je šasi ze slitiny hořčíku doplněné o vysoce přesně vyrobené další části těla včetně těsnících materiálů, které zajišťují odolnost vůči prachu a vlhkosti. Kompaktní (výrazně menší než EOS R) a lehké (pouze 485 g) plně utěsněné tělo nabízí téměř veškeré ovládání s možností přizpůsobení, což přináší nový rozměr personalizace a užívání EOS majiteli. Ergonomie EOS je založená na  robustním, ale kompaktnějším, oproti EOS R, tělu z hliníkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům. Fotoaparát dovoluje uživatelům fotit delší dobu, a přitom si stále užívat pohodlí gripu a intuitivního rozhraní.

Nově představeným uživatelským prvkem všech RF objektivů, kompatibilních s tělem EOS R, je nový ovládací prstenec, tzv. „Control ring“, který umožní rychlé nastavení clony, rychlosti závěrky, ISO či kompenzaci expozice velmi jednoduše, bez přerušení koncentrace na záběr.

Procesor, snímač

Kombinace vysoce výkonných objektivů řady RF, full frame CMOS senzoru s přibližně 26,2 miliony efektivních pixelů a nejnovějšího procesoru DIGIC 8, umožňuje EOS RP vytvářet nejvyšší kvalitu obrazu. Komunikace mezi tělem fotoaparátu a objektivem RF je na takové úrovni, že dokonce i režim Digital lens optimizer (DLO), který díky informacím přenášeným bajonetem „dočišťuje“ optický výsledek, má minimální dopad na zpomalení kontinuálního snímání, který se projeví pouze při nastavení vysokorychlostního kontinuálního snímání.

Nový bajonet (prvně použitý u modelu Canon EOS R)

Canon EOS RP

Canon RF je po třiceti letech první bajonet, který zásadně mění podmínky pro objektivy nový řady Canon RF. Bajonet byl navržen v perfektní optické, mechanické
a elektronické kombinaci tak, aby zachytil jedinečné okamžiky tak, jak to nikdy dříve nebylo možné. RF má průměr 54 mm a je vzdálený od snímače pouze 20 mm.

Ultra rychlé, tiché snímání, ostření a neuvěřitelný počet pozic AF bodů

Skrze nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě – jen 0.05 vteřiny (platné k 13.2. 2019) a schopnosti souvisle zachytit pohybující se objekty rychle a precizně, s možností až 5 snímků za vteřinu v režimu kontinuálního snímání (pevný AF) a 4 snímky za vteřinu s AF tracking, nabízí EOS RP velmi konzistentní uživatelské rozhraní pro sebevědomé fotografy. Takto vysoká rychlost přináší v kombinaci s paměťovou kartou UHS-II neomezený1 buffer na snímky ve formátu JPEG nebo RAW dostatečný pro pohotové zachycení snímků na cestách.

Intuitivní možnost výběru z 4 779 pozic AF v široké oblasti záběru až 88 x 100 procent. Dále je tu možnost automaticky zaostřovat v tmavém prostředí až do –5EV. K tomu je určen i OLED elektronický hledáček (Electronic Viewfinder – EVF) velikosti 0,39“ s 2,36 miliony bodů, poskytující 100 % pokrytí snímané scény a dává možnost vidět objekty v jejich skutečných barvách i prostředí skoro absolutní tmy.

Canon EOS RPUniverzálnost EOS RP zvyšuje i stabilizace obrazu technologií Dual Sensing IS, která snižuje chvění fotoaparátu při focení z ruky, a scénický režim tichého fotografování pro diskrétní pořizování snímků.

Jednou ze čtyř metod ostření je automatické zaostřování dotykem a přetažením, které umožňuje snadnou kontrolu nad zaostřovací oblastí při kompozici záběru pomocí hledáčku nebo prostým dotykem na LCD displej. Užitečné je také automatické zaostřování na oči, které ve spojení s režimem detekce tváře nepřetržitě zaostřuje na oko fotografovaného objektu a zajišťuje vždy profesionální kvalitu výstupu včetně tak důležité ostrosti. Canon EOS RP má funkci nepřetržitého sledování objektů a umožňuje tak, aby kameramani i fotografové pořizující snímky pohybujících předmětů, zvířat nebo lidí udrželi akci v zamýšleném záběru.

S dosažením ideální hloubky ostrosti a maximálně ostrých výstupů při makrofotografii pomůže bracketing zaostřování – na jediné stisknutí spouště je automaticky pořízena řada snímků s více rovinami zaostření. Následně lze využít například aplikaci Digital Photo Professional pro platformy Windows nebo macOS a vytvořit výsledný snímek, který bude ostrý v celé požadované hloubce ostrosti. Bodové automatické zaostřování zajišťuje perfektní ostrost např. makrofotografie, další režimy včetně automatického zaostřování s detekcí obličeje, automatického zaostřování s jednou pozicí, rozšířeného automatického zaostřování a zónového zaostřování přináší vysokou flexibilitu při pořizování snímků široké škály objektů.

Vybraná specifikace

 • Canon EOS RPVestavěné Wi-Fi společně s bluetooth umožňuje spárování se smartphonem a následně okamžité sdílení do cloudových služeb, dálkové ovládání, převody a zálohování v terénu i přidávání GPS dat
 • Snímač Dual Pixel CMOS AF - umožňuje, mimo jiné, plynulý a přesný posuv bodu zaostření
 • Automatické zaostřování na oči
 • Dokáže automaticky zaostřit i v tak obtížných světelných podmínkách jako -5 EV
 • Nejrychlejší možnost automatického zaostřování na světě - 0.05 vteřiny (k 11.2. 2019)
 • Tichá závěrka
 • Formát 4K videa s možnost 4:2:2, 8 bitového výstupu skrze HDMI

Fotoaparát i kamera v jednom!

Canon EOS RPKromě špičkového výkonu ve foto režimech je EOS RP výjimečný i jako kompaktní videokamera, je vhodný i pro amatérské tvůrce filmů skrze možnost točit na formát 4K (16:9) 3 840 × 2 160 (25; 23,98 sn./s) nebo až 60 snímkové FHD video. Díky technologii Dual Pixel CMOS AF můžete plynule zaostřovat a natáčet stabilní záznamy se stabilizací obrazu Movie Digital IS v rozlišení až 4K s celou řadou snadno použitelných a upravitelných kodeků. Konektory pro mikrofon a sluchátka umožňují plnou kontrolu nad ovládáním zvuku a otočný dotykový displej LCD zajišťuje stabilitu a zřetelné zobrazení objektu.

Funkce jako pořizování časosběrných filmů v rozlišení 4K, intervalové snímání, průběžné automatické zaostřování při natáčení filmů nebo filmy s vysokým dynamickým kontrastem HDR umožňují zachytit rychlé akce i pomalé sekvence a využít všech výhod rozšířeného dynamického rozsahu.

Systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS1 umožňuje přesné ostření i detekci tváře a Movie Digital IS poskytuje stabilizaci filmů v pěti osách, čímž při natáčení z ruky předchází roztřeseným záběrům. Pozornost si zaslouží i konektory pro mikrofon a sluchátka, díky kterým mohou sledovat uživatelé okolní zvuk v reálném čase. Skvělým pomocníkem je i otočný dotykový displej zajišťující pohodlí při focení a natáčení z různých úhlů.

Nechybí ani režim Video Snapshot, který vytváří sumarizační videa spojující 4,6 nebo 8sekundové klipy – uživatelé tak mohou snadno získat přehled o nezapomenutelných událostech a scénách třeba ze svých cest. Všeobecně kompatibilní kodek umožňuje pohotové editace i redukci objemu ukládaných dat.

Canon EOS RPEditace přímo ve fotoaparátu

Široké jsou i možnosti následných úprav pořízených snímků – uváděný fotoaparát využívá nejnovější generaci 14bitového formátu RAW CR3 včetně úsporného formátu kompaktní RAW, ve kterém jsou soubory až o 40 procent menší. Výsledkem je celkově vyšší počet snímků, které lze na paměťovou kartu uložit a současně zachovat flexibilitu následných úprav umožněnou formátem RAW. Uživatelé mohou pořízené fotografie editovat přímo ve fotoaparátu, a to pomocí kreativního asistenta nabízejícího širokou škálu filtrů, efektů i ovládacích prvků, které usnadňují získání požadovaného výstupu umožňujícího okamžité sdílení.

Konektivita

Díky chytré Bluetooth a Wi-Fi konektivitě je mnohem snadnější pořizování i sdílení snímků. Prostřednictvím Wi-Fi a chytrého telefonu nebo tabletu mohou uživatelé EOS RP vzdáleně fotit i natáčet videa. Jde o užitečnou vlastnost zejména v situacích, kdy je nutné předcházet vyrušení fotografovaného objektu nebo při snaze o netradiční kreativní záběry – například při focení zvířat v jejich přirozeném prostředí a během pořizování sportovních záběrů z jedinečných úhlů. Vše je velmi jednoduché, stačí si stáhnout aplikaci Canon Connect, která umožňuje měnit jednotlivá nastavení fotoaparátu, pomocí režimu živého náhledu sledovat dění před objektivem, a dokonce i prostřednictvím technologie Bluetooth vzdáleně probudit EOS RP z režimu spánku. Je-li fotoaparát připojený ke kompatibilnímu zařízení se systémem iOS nebo Android, může EOS RP vkládat do snímků souřadnice GPS a usnadnit tak udržování záznamů o navštívených lokalitách. Fotoaparát také umí automaticky synchronizovat snímky na chytrá zařízení – a zjednodušit tak sdílení na cestách – nebo přenášet data ve formátu RAW do aplikace Canon DPP Express pro editaci přímo v mobilním zařízení.

Rozměry a hmotnost

132,5 × 85,0 × 70,0 mm při 485 g

Obsah balení

 • Tělo fotoaparátu Canon EOS RP
 • Kryt fotoaparátu R-F-5
 • Závěsný popruh na krk
 • Nabíječka baterií LC-E17E
 • Bateriový zdroj LP-E17
 • Napájecí kabel
 • Krytka objektivu proti prachu RF
 • Kryt fotoaparátu R-F-3
 • Sada uživatelské příručky

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Rozlišení v Mpx26,2
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO102 400
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0" | výklopná | dotyková
Velikost snímačeFull Frame (24×36 mm)
Druh snímačeCMOS
BajonetCanon RF
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | kontinuální AF | 4K/UHD (3840x2160)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)4779
Scénické režimyano
Rozhranímikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm)
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu5
Časosběrano
Režimy zaostřovacích políFace detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů
Formát snímkuRAW | JPEG
Hmotnost (g)485
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

CANON EF 135 mm f/2 L USM

CANON EF 135 mm f/2 L USM

*****
(3 recenze)
CANON EF 135 mm f/2 L USM
 • Ohnisková vzdálenost 135 mm
 • Světelnost f/2
 • Ultrazvukový USM motor
28 690,-
CANON EF 50 mm f/1,4 USM

CANON EF 50 mm f/1,4 USM

*****
(6 recenzí)
CANON EF 50 mm f/1,4 USM
Recenze
 • Ohnisková vzdálenost 50 mm
 • Světelnost f/1,4
 • USM motor
10 790,-
Poslední kus
CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM

CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM

*****
(4 recenze)
CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
Recenze
 • Širokoúhlý zoom pro DSLR EOS s APS-C snímačem
 • Ohnisková vzdálenost 10–22 mm
 • Světelnost f/3,5–4,5
15 890,-
Skladem 2 - 3 ks
SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF

SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF

SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF
 • Rozsah zoomu 24–105 mm
 • Zorný úhel 84,1–23,3 °
 • Optická konstrukce 19 členů / 14 skupin
22 890,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

*****
(1 recenze)
THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna
 • pojme standardní CSC systém s 2 – 3 středními objektivy (např. Olympus OM-D E-M5, 17mm...
 • nastavitelné vnitřní děliče, prostor pro paměťové karty
 • vnější rozměr: 22,5 x 15,5 x 11,5 cm
1 490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0

SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0

*****
(2 recenze)
SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0
 • čtečka speciálně navržena pro paměťové karty UHS II
 • rychlost přenosu dat až 500 MB / s USB 3.0
 • zpětně kompatibilní s USB 2.0 a UHS I kartami
550,-
Skladem 2 - 3 ks
CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

*****
(2 recenze)
CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk
 • Výkon ve spojení s kompaktními rozměry pro snadné přenášení
 • Jednoduché ovládací prvky a intuitivní rozhraní
 • Ovládání blesku na dálku umožňuje dosáhnout požadovaného nasvícení
7 990,-
Skladem 4 - 5 ks
CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

*****
(2 recenze)
CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk
 • Pokrytá ohnisková vzdálenost: 20 až 200 mm
 • Automatické řízení expozice: E-TTL II / E-TTL / TTL
 • Vysoký výkon se směrným číslem 60 (m, ISO 100)
15 990,-
Skladem > 5 ks
COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
 • rádiová frekvence: 2,4 GHz
 • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
 • anténa: vestavěná PCB anténa
1 390,-
Poslední kus
HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon

HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon

HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon
 • Poháněný Hahnel Extreme baterií
 • Velmi rychlá recyklace - 1,5sec.
 • Vestavěné video světlo
5 490,-
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
8 190,-
Skladem 2 - 3 ks
GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
Sleva
 • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
 • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
 • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
17 990,-
Poslední kus
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

*****
(4 recenze)
GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
Recenze Sleva

Původní cena

18 990,-
 • kompaktní stativ s kulovou hlavou
 • nízká hmotnost (1,055 kg)
 • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
13 990,-
Skladem > 5 ks
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

*****
(8 recenzí)
ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
Recenze
 • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
 • Nízká hmotnost 1,63 kg
 • Maximální výška 171,5 cm
4 890,-
Skladem 4 - 5 ks
Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

2 690,-
> 3 volných míst
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(9 recenzí)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

290,-
Skladem > 5 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

*****
(1 recenze)
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Skladem 2 - 3 ks
SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

360,-
Poslední kus
50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
 • POČET STRAN 224 stran
 • VAZBA Měkká s přebalem
 • JAZYK Čeština
499,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 93%

Canon loni napodzim rozšířil nabídku fotoaparátů o fullframe bezzrcadlovku Canon EOS R a minulý týden k němu přidal další model. Jedná se o Canon EOS RP, který nabízí téměř stejné možnosti jako EOS R, ale je výrazně levnější a také trochu menší. Po víkendovém zkoušení téhle novinky musím opět Canon pochválit. Fotilo se mi s ním totiž stejně dobře jako s EOS R. Do prodeje tedy míří doposud nejdostupnější fullframe bezzrcadlovka, která je ideálním vstupem do světa velkých snímačů.

94%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

 • špičkový obrazový výkon
 • minimální šum na vysokých citlivostech
 • velice rychlý a naprosto přesný AF systém
 • rozsah ISO 100 až 40 000 (po rozšíření 50 až 102 400)
 • odolnost proti prachu a stékající vodě
 • výklopný a otočný dotykový displej
 • vynikající ovládání a dobrá ergonomie
 • stabilizovaný snímač by ještě o něco rozšířil možnosti použití
 • oproti modelu EOS R nemá chráněný snímač

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
90%*****
11.03.2019 09:26:51

zatím ještě nemám vše prozkoumáno

   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Příslušenství k produktu CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

   CANON EF 135 mm f/2 L USM

   CANON EF 135 mm f/2 L USM

   *****
   (3 recenze)
   CANON EF 135 mm f/2 L USM
   • Ohnisková vzdálenost 135 mm
   • Světelnost f/2
   • Ultrazvukový USM motor
   28 690,-
   CANON EF 50 mm f/1,4 USM

   CANON EF 50 mm f/1,4 USM

   *****
   (6 recenzí)
   CANON EF 50 mm f/1,4 USM
   Recenze
   • Ohnisková vzdálenost 50 mm
   • Světelnost f/1,4
   • USM motor
   10 790,-
   Poslední kus
   CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM

   CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM

   *****
   (4 recenze)
   CANON EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
   Recenze
   • Širokoúhlý zoom pro DSLR EOS s APS-C snímačem
   • Ohnisková vzdálenost 10–22 mm
   • Světelnost f/3,5–4,5
   15 890,-
   Skladem 2 - 3 ks
   SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF

   SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF

   SIGMA 24-105 mm f/4 DG OS HSM Art pro Canon EF
   • Rozsah zoomu 24–105 mm
   • Zorný úhel 84,1–23,3 °
   • Optická konstrukce 19 členů / 14 skupin
   22 890,-
   HAMA šňůrka na krytku 5899

   HAMA šňůrka na krytku 5899

   *****
   (7 recenzí)
   HAMA šňůrka na krytku 5899

   Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

   120,-
   Skladem > 5 ks
   FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

   FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

   FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
   • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
   • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
   • Bezpečné nošení
   THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

   THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

   THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
   • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
   • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
   • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
   THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

   THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

   *****
   (1 recenze)
   THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna
   • pojme standardní CSC systém s 2 – 3 středními objektivy (např. Olympus OM-D E-M5, 17mm...
   • nastavitelné vnitřní děliče, prostor pro paměťové karty
   • vnější rozměr: 22,5 x 15,5 x 11,5 cm
   1 490,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

   SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

   *****
   (8 recenzí)
   SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
   • SDXC karta s kapacitou 32 GB
   • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
   • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
   1 790,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

   SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

   *****
   (1 recenze)
   SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
   • SDXC karta s kapacitou 128 GB
   • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
   • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
   5 990,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

   SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

   *****
   (9 recenzí)
   SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
   • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
   • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
   • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
   3 290,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0

   SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0

   *****
   (2 recenze)
   SANDISK čtečka Extreme Pro Type - A SDHC/SDXC UHS-II USB 3.0
   • čtečka speciálně navržena pro paměťové karty UHS II
   • rychlost přenosu dat až 500 MB / s USB 3.0
   • zpětně kompatibilní s USB 2.0 a UHS I kartami
   550,-
   Skladem 2 - 3 ks
   CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

   CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk

   *****
   (2 recenze)
   CANON Speedlite 430 EX III-RT Blesk
   • Výkon ve spojení s kompaktními rozměry pro snadné přenášení
   • Jednoduché ovládací prvky a intuitivní rozhraní
   • Ovládání blesku na dálku umožňuje dosáhnout požadovaného nasvícení
   7 990,-
   Skladem 4 - 5 ks
   CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

   CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk

   *****
   (2 recenze)
   CANON Speedlite 600EX II-RT Blesk
   • Pokrytá ohnisková vzdálenost: 20 až 200 mm
   • Automatické řízení expozice: E-TTL II / E-TTL / TTL
   • Vysoký výkon se směrným číslem 60 (m, ISO 100)
   15 990,-
   Skladem > 5 ks
   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1

   COMMLITE CommTrig T-320 rádiový odpalovač blesku - sada 1+1
   • rádiová frekvence: 2,4 GHz
   • typ signálu: klíčování frekvenčním posuvem (FSK)
   • anténa: vestavěná PCB anténa
   1 390,-
   Poslední kus
   HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon

   HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon

   HAHNEL Modus 360RT Speedlight pro Canon
   • Poháněný Hahnel Extreme baterií
   • Velmi rychlá recyklace - 1,5sec.
   • Vestavěné video světlo
   5 490,-
   MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

   MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

   MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
   • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
   • max. výška: 151,5 cm
   • min. výška: 9.0 cm
   8 190,-
   Skladem 2 - 3 ks
   GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

   GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE

   GITZO GK1542-82QD Mountaineer - GT1542 + GH1382QD AKCE
   Sleva
   • výhodný set čtyř sekčního karbonového stativu a kulové stativové hlavy
   • maximální zatížení stativu [kg] 10, hlavy 14
   • maximální výška s vysunutou středovou tyčí v [cm] 159
   17 990,-
   Poslední kus
   GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

   GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE

   *****
   (4 recenze)
   GITZO GK1545T-82TQD Traveler - GT1545T + GH1382TQD AKCE
   Recenze Sleva

   Původní cena

   18 990,-
   • kompaktní stativ s kulovou hlavou
   • nízká hmotnost (1,055 kg)
   • ve vysunutém stavu má stativ 153 cm (s hlavou 162 cm)
   13 990,-
   Skladem > 5 ks
   ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

   ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou

   *****
   (8 recenzí)
   ROLLEI C6i karbonový stativ s kulovou hlavou
   Recenze
   • Vyrobeno z osmivrstvého karbonu
   • Nízká hmotnost 1,63 kg
   • Maximální výška 171,5 cm
   4 890,-
   Skladem 4 - 5 ks
   Focení zvířat v Bavorském lese

   Focení zvířat v Bavorském lese

   Focení zvířat v Bavorském lese

   Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

   2 690,-
   > 3 volných míst
   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
   Sleva
   • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
   • životnost pera je cca 500 použití
   • velmi jednoduché použití
   269,-
   Skladem > 5 ks
   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
   • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
   • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
   • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
   20,-
   Skladem > 5 ks
   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
   • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
   1 190,-
   Skladem > 5 ks
   HAMA čisticí set na optiku 5930

   HAMA čisticí set na optiku 5930

   *****
   (9 recenzí)
   HAMA čisticí set na optiku 5930

   Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

   290,-
   Skladem > 5 ks
   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   *****
   (1 recenze)
   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

   269,-
   Skladem 2 - 3 ks
   SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

   SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

   SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

   Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

   OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

   OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

   OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

   Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

   360,-
   Poslední kus
   50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

   50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

   50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
   • POČET STRAN 224 stran
   • VAZBA Měkká s přebalem
   • JAZYK Čeština
   499,-
   Skladem > 5 ks
   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Alternativy k produktu

   Poradna k produktu

   CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

   Přidat příspěvek
   • Tomáš P.
    Odpovědět

    RP vs. 6D mark II

    Tomáš P. 11.02.2021 20:23:40
    Dobrý den, vlastníme Canon 6D mk II a zajímalo by mě zda obměna za RP dává smysl? Zda je to opravdu krok kupředu, nebo z nějakého důvodu ne?
    Předem děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:RP vs. 6D mark II

     Jakub Valdivia 12.02.2021 15:05:05

     Dobrý den,

     fotoaparát Canon RP dokáže nabídnout uživateli jednodušší obsluhu, rychlejší autofocus, živý náhled v hledáčku či kvalitnější video. Pro model 6D II se v tomto srovnání rozhodnu v momentě kdy mi záleží na větší výdrži baterii, lepším úchopu a mírně robustnější konstrukci. 

   • Kateřina H.
    Odpovědět

    Kompatibilita

    Kateřina H. 25.01.2021 16:04:04
    Dobrý den,
    omlouvám se za natvrdlý dotaz, ale chápu dobře, že je tělo kompatibilní s objektivy EF a EF-S (které třeba teď používá se 700D)? Moc děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Kompatibilita

     Jakub Valdivia 25.01.2021 16:06:24

     Dobrý den, 

     Canon EOS RP s dodávanou redukcí, bude kompatibilní s objektivy EF. Objektivy s bajonetem EF-S jsou určeny pro menší APS-C snímače. 

   • Pavel N.
    Odpovědět

    Canon EOS RP a SIGMA 17-70 mm f/2,8-4 DC OS HSM C

    Pavel N. 05.01.2021 18:07:45
    Dobrý den,
    bude fungovat objektiv Sigma 17-70 f/2,8-4 přes redukci na Canon PR, případně, bude nějaké omezení? Zvažuji přechod z Canon 100d a rád bych použil stávající objektiv na nový stroj.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon EOS RP a SIGMA 17-70 mm f/2,8-4 DC OS HSM C

     Jakub Valdivia 06.01.2021 09:50:01

     Dobrý den,

     objektiv není určený pro full-frame snímače a nedokáže vykreslit celou plochu. Jinak bude fungovat. 

   • Libor V.
    Odpovědět

    Canon EOS RP

    Libor V. 31.12.2020 12:00:59
    Dobrý den,

    při použití redukce a objektivu EF-S (Tamron 17-50/F2,8) je trvale sepnutá stabilizace objektivu narozdíl od klasické APS-C zrcadlovky, kdy se spíná pouze s aktivací spouště. Je to tak správně nebo lze někde v nastavení změnit?
    Druhý dotaz na stabilizaci. Digitální stabilizace funguje pouze pro video? Obchody velmi často uvádí 5-osou stabilizaci pro fotky i video, navíc neuvádí, že se jedná pouze o digitální.
    Bohužel oficiální podpora Canonu mi na toto neodpověděla.
    Děkuji, Valenta
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon EOS RP

     Jakub Valdivia 04.01.2021 10:01:33

     Dobrý den,

     uvedený objektiv není primárně určený pro model EOS RP. Může tedy dojít k nestandardnímu chování objektivu. Digitální stabilizace funguje pouze na video. 

   • Pavka
    Odpovědět

    Propojovací kabel k PC - stahování fotografií

    Pavka 25.10.2020 09:21:54
    Dobrý den, jaký mně doporučíte kabel k propojení EOS RP se stolním PC, kde mám klasické USB 2/ne mini. Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Propojovací kabel k PC - stahování fotografií

     Jakub Valdivia 26.10.2020 13:42:43

     Dobrý den,

     pro Canon EOS RP mohu nabídnout tento kabel: https://www.fotoskoda.cz/avacom-kabel-usb-usb-type-c-100cm-cerny/ . 

   • Miroslav P.
    Odpovědět

    Nastavení snímání

    Miroslav P. 14.09.2020 20:18:02
    Dobrý den, jak prosím nastavím sekvenční snímání 5 sn/s? Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nastavení snímání

     Jakub Valdivia 17.09.2020 15:48:13

     Dobrý den,

     v režimu snímání, po zmáčknutí tlačítka "Q" je možnost nastavení sériového snímání. 

   • Andrea S.
    Odpovědět

    Studentský cashback

    Andrea S. 14.07.2020 18:01:00
    Dobrý den, u produktu Canon eos RP uvádíte i možnost odečtu tzv. studentského cashbacku do 30.08.2020, avšak na stránkách Canonu je tato možnost platná jen při nákupu do 30.06.2020. Jak to prosím je?
    Děkuji Sieglová
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Studentský cashback

     Jakub Valdivia 15.07.2020 10:08:59

     Dobrý den,

     bohužel firma Canon tuto akci ukončila dříve než jsme očekávali. Pokud už máte přístroj zakoupený, ozvěte se mi prosím na: jakub.valdivia@fotoskoda.cz a vyřešíme to. 

   • Petr V.
    Odpovědět

    C-log

    Petr V. 05.03.2020 07:04:39
    Má Canon RP c-log, nebo nějaký plochý profil na video?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:C-log

     Jakub Valdivia 05.03.2020 13:11:10
     Dobrý den, profil na video má až vyšší model EOS R.
     • Petr V.
      Odpovědět

      24fps

      Petr V. 06.03.2020 18:49:56
      A 24fps při full HD už bylo přidáno?
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:24fps

       Jakub Valdivia 07.03.2020 11:09:14
       Dobrý den, nový firmware umožňuje natáčet ve 24 fps při fullHD.
   • Martin T.
    Odpovědět

    interiéry

    Martin T. 01.03.2020 17:15:18
    Dobrý den, jaký širokoúhlý objektiv byste doporučili k tomuto modelu? ...zajímá mě předevsim fotografie interierovych celků a architektury,...
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:interiéry

     Jakub Valdivia 02.03.2020 11:00:58
     Dobrý den, pokud chcete objektiv bez použití redukce, tak mohu například nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/samyang-14-mm-f-2-8-af-pro-canon-rf/ . S redukcí by to mohl být například: https://www.fotoskoda.cz/canon-ef-16-35-mm-f-4-l-is-usm/ .
   • Miroslav P.
    Odpovědět

    Canon EOS RP

    Miroslav P. 29.02.2020 09:07:49
    Dobrý den, fotím převážně zátiší, portréty a rodinnou dovolenou. Chtěl bych přejít z 4/3 na full frame. Rozhoduji se mezi Canon EOS RP a Sony A7ii.
    Se kterým fotoaparátem dostanu lepších výsledků a který mi doporučíte? Děkuji. M.P.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon EOS RP

     Jakub Valdivia 29.02.2020 14:51:21
     Dobrý den, zvolil bych v tomto srovnání novější model Canon EOS RP. Získáte lepší obrazovou kvalitu a výrazně rychlejší automatické zaostřování.
   • Stanislav R.
    Odpovědět

    Canon EOS RP

    Stanislav R. 20.01.2020 13:53:16
    Uvádíte, že tento model nemá chráněný snímač. V čem přesně se tento nedostatek projeví? Díky za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon EOS RP

     Jakub Valdivia 20.01.2020 14:12:02
     Dobrý den, tím že snímač není krytý, může být náchylnější na mechanické poškození, nebo nečistoty na snímači.
   • Jan M.
    Odpovědět

    Objektiv 24-70

    Jan M. 16.01.2020 14:58:37
    Dobrý den,
    je lepší volbou k tomuto fotoaparátu EF 24-70mm f/2,8 L USM II s redukcí nebo RF 24-70mm f/2,8 L IS USM ? Budu mít s EF nějaké omezení funkčnosti, nebo se s redukcí nějak mění parametry? Mohu s redukcí využít světelnost 2,8?

    Ptám se i vzhledem k tomu, že vlastním zrcadlovku Canon a EF bych mohl využít i tam. Bez ohledu na cenu. Díky moc za odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektiv 24-70

     Jakub Valdivia 17.01.2020 14:16:36
     Dobrý den při použití redukce nedochází k žádnému omezení funkcí či zhoršení parametrů. Objektiv bude plně kompatibilní. Objektivy RF jsou přímo konstruovány pro bezzrcadlovky EOS R a díky tomu je nabídnuta špičková obrazová kvalita či naplno využitá rychlost autofocusu.
   • Milan K.
    Odpovědět

    Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD

    Milan K. 08.01.2020 09:07:54
    Lze použít objektiv Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD na EOS RP
    děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Tamron 24-70mm F2,8 Di VC USD

     Jakub Valdivia 08.01.2020 09:23:27
     Dobrý den, objektiv bude skrze redukci kompatibilní.
   • pavel H.
    Odpovědět

    ostření na hvězdičku

    pavel H. 06.01.2020 12:34:08
    Dobrý den. Jde u této bezzrcadlovky nastavit ostření na hvězdičku tak jako je tomu u zrcadlovek Canon?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:ostření na hvězdičku

     Jakub Valdivia 07.01.2020 13:25:27
     Dobrý den, ostření lze nastavit i na hvězdičku u modelu Canon EOS RP.
     • pavel H.
      Odpovědět

      ostreni na hvezdicku

      pavel H. 08.01.2020 09:55:49
      A mohl by jste mě prosím vás nějak navést, já jsem to zkoušel a hledal v návodu ale neuspěl jsem. předem děkuji
   • Jiří S.
    Odpovědět

    Samospoušť

    Jiří S. 10.11.2019 20:00:35
    Dobrý den, nejsem fotograf profík a nikde jsem nenašel počet snímků samospuští. A jejich interval. Pro vysvětlenou, potřebuji také fotit úlovky při rybaření a jeden snímek samospouští je nedostačující . Dekuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Samospoušť

     Jakub Valdivia 11.11.2019 12:23:25
     Dobrý den, fotoaparát umožňuje nastavit až 10 snímků v kontinuální samospoušti pořízených rychle za sebou.
   • Leoš U.
    Odpovědět

    EF objektivy

    Leoš U. 06.10.2019 21:52:51
    Dobrý den, budou mít objektivy Canon po připojení na RPčko přes základní adaptér úplně stejné vlastnosti (kvalitu, rychlost) a ovladatelnost jako třeba u 6D Mark2 (což je můj druhý kandidát). Konkrétně mi jde o objektiv Canon EF 24-105mm f/4 IS II USM. Díky moc.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:EF objektivy

     Jakub Valdivia 07.10.2019 13:10:35
     Dobrý den, přes redukci nepřicházíte o kvalitu, či rychlost. Naopak díky autofocusu u modelu RP je ostření velmi rychlé a spolehlivé.
   • Luboš H.
    Odpovědět

    objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM s EOS RP

    Luboš H. 01.10.2019 21:47:58
    Dobry den, vlastnim objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, krery je urcen pro APS-C snimace. Budu moci pouzit tento objektiv s fullframe snimacem v Canonu EOC RP?
    Dekuji za objasneni.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:objektiv Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM s EOS RP

     Jakub Valdivia 03.10.2019 21:33:47
     Dobrý den, v APS-C režimu, kdy fotoaparát nepoužije celou plochu snímače je možné využít objektiv Canon 15-85 mm.
   • Petr T.
    Odpovědět

    Kompatibilní objektivy

    Petr T. 20.09.2019 09:59:58
    Dobrý den, vlastním trochu starší stroj EOS 40D a k němu používám objektivy Canon: EFS 60mm ultrasonic, ZOOM EF 16-35mm 1:2,8 L II USM, ZOOM EF 70-200mm 1:2,8 L IS USM, Macro Photo MP-E 65mm 1:2,8 (1-5x), dále extender EF 2x II a jako poslední je obektiv Tokina SD 12-24 F4(IF) DX.
    Budu je moci všechny používat i na novém RP?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Kompatibilní objektivy

     Jakub Valdivia 22.09.2019 19:35:13
     Dobrý den, uvedené objektivy budou přes redukci kompatibilní s fotoaparátem Canon EOS RP.
   • Marek Š.
    Odpovědět

    Dual pixel v crop mode

    Marek Š. 20.09.2019 07:13:41
    Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali funguje ostřící funkce Dual Pixel u tohoto fotoaparátu i v APS-C crop modu. Rád bych jej totiž využíval s full frame objektivem na jeho reálném i přepočtém ohnisku namísto nutnosti používat dva objektivy. Megapixely pro mne tedy nejsou až tak důležité, ale potřebuji si být jist, že mě rychlost ostření nebude v crop modu nijak limitovat. Děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Dual pixel v crop mode

     Jakub Valdivia 24.09.2019 21:34:17
     Dobrý den, funkce Dual Pixel funguje i v APS-C režimu, tato funkce mizí v případě funkce 4K mode.
   • Ondřej V.
    Odpovědět

    EOS RP nebo Sony A7 II nebo ?

    Ondřej V. 15.09.2019 19:11:29
    Dobrý den, prosím o radu, co bude nejlepší varianta pro rodinné focení, oslavy, portréty, příroda všeho druhu, výlety, skoro vše kromě sportu. Videa netočím. EOS RP nebo Sony Alpha A7 II nebo Sony Alpha A7R, což je cca stejné finační rozmezí, nebo jiná varianta na Full Freame ? Přecházím z Canonu 60D a zvažuji bezzrcátko. Plánuji si koupit Sigmu ART 24 nebo 35 (1,4) a pak nějaký univerzál. Nebude mě limitovat nejkratší závěrka 1/4000 pří focení Sigmou na plnou díru ? Díky.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:EOS RP nebo Sony A7 II nebo ?

     Jakub Valdivia 17.09.2019 11:38:28
     Dobrý den, ve většině případů je čas 1/4000s naprosto dostačující pro univerzální využití. Volba fotoaparátu Canon EOS RP bude ideální. Nabídne velmi dobrý poměr výkonu, technologií a ceny. Je z uvedených přístrojů nejnovější a díky tomu bude přechod z Canonu 60D výrazným krokem kupředu.
   • Vladimír L.
    Odpovědět

    Objektiv Tamron 16 - 300

    Vladimír L. 08.09.2019 21:39:27
    Pěkný den,
    mám u starého foťáku objektiv Tamron 16 - 300 (https://www.fotoskoda.cz/tamron-16-300-3-5-6-3-di-ii-vc-pzd-pro-canon-eos/). Bude již nyní fungovat s tímo fotoaparátem?
    Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektiv Tamron 16 - 300

     Jakub Valdivia 09.09.2019 14:45:30
     Dobrý den, univerzální objektiv Tamron 16-300 mm je určený pro menší APS-C snímače a nevykreslí FF políčko. Je pro tento fotoaparát nevhodný.
   • Jiří H.
    Odpovědět

    EOS RP vs kapesní tiskárna

    Jiří H. 19.08.2019 21:44:17
    Dobrý den,je možnost propojit tento fotoaparát s kapesní tiskárnou canon zoemini popř. kapesní tiskárnou od jiného výrobce přes bluetooth nebo wifi rovnou bez použití mobilního telefonu? Jak to má třeba fujifilm,kdy se dá fotka z fotoaparátu rovnou poslat do tiskárny fujifilm istax share. Děkuji Hušek
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:EOS RP vs kapesní tiskárna

     Jakub Valdivia 22.08.2019 16:04:37
     Dobrý den, bohužel fotoaparát Canon RP nemá možnost připojení na tiskárnu Canon Zoemini, to je možné pouze přes tablet/mobilní telefon. Je však možné jej sprárovat s tiskárnami řady Selphy: https://www.fotoskoda.cz/canon-selphy-cp1300-termosublimacni-tiskarna-bila/ .
   • Aleš P.
    Odpovědět

    Samyang Rf

    Aleš P. 18.06.2019 13:43:29
    Dobrý den . Co musím nastavit aby mi RP čko fungovalo s manuálním samyangen rf 85 1,4 ? Po nasazení nenamáčknu spoušť . Děkuji
    • Aleš P.
     Odpovědět

     Samyang Rf

     Aleš P. 18.06.2019 17:59:15
     Už jsem vyřešil :-)
   • radim C.
    Odpovědět

    cr3

    radim C. 09.06.2019 13:29:31
    Dobrý, koupil jsem u vá RP, ale není tu žádný software, kterým bych otevřel CR3.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:cr3

     Jakub Valdivia 10.06.2019 14:26:55
     Dobrý den, pro editaci raw snímků firma Canon nabízí tento software: https://www.canon.cz/support/consumer_products/software/digital-photo-professional.html?os=macos%2010.14%20(mojave)&language= .
   • Ivo M.
    Odpovědět

    doplňky

    Ivo M. 03.06.2019 16:03:16
    Dobrý den, stal jsem se majitelem tohoto setu. Nicméně chtěl znát vaše doporučení pro Polarizační filtr a ochranu LCD. přiznám se, že v těch druzích poněkud nevyznám. Můžete mi něco doporučit?

    Také bych rád znal váš názor na použití Canon teleconvertoru 2x v kombinaci EOS RP a objektivu EF100-400/4,5-5,6 L IS USM . Děkuji za odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:doplňky

     Jakub Valdivia 04.06.2019 11:57:17
     Dobrý den, z polarizačních filtrů mohu určitě nabídnout a doporučit: https://www.fotoskoda.cz/vffoto-filtr-polarizacni-cirkularni-ps-us-77-mm/ . Z ochranných fólií mohu nabídnout: https://www.fotoskoda.cz/s-m-hybridni-sklo-na-lcd-pro-canon-eos-rp/ . Telekonvertor lze s objektivem Canon 100-400 mm využít, jen dojde k snížení přesnosti a rychlosti automatického zaostřování.
   • Tereza S.
    Odpovědět

    korekce

    Tereza S. 21.05.2019 10:37:59
    Dobrý den, dá se do foťáku nahrát korekce vinětace a aberace EF a EF-S objektivů? Jak je dlouhý a jakou hmotnost má korekční kroužek pro nasazení EF a EF-S objektivů? Děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:korekce

     Jakub Valdivia 22.05.2019 09:20:31
     Dobrý den, fotoaparát má v sobě databázi EF a EF-S objektivů. Po nasazení lze v menu zapnout korekci objektivu.
    • Tereza S.
     Odpovědět

     re: korekce

     Tereza S. 22.05.2019 09:08:51
     Tak parametry adaptéru jsem dohledala: základní EF-EOS R adaptér má hmotnost 110g a délku 24 mm.
   • Martin K.
    Odpovědět

    Vybava

    Martin K. 03.04.2019 12:22:59
    Dobrý den, uvažujeme nad nákupem RP. Mělo by pro nás výhodu, ze máme již dva objektivy, které bychom mohli s tímto tělem použit, ale nebránili bychom se ani přechodu na jinou platformu (sony, nikom,...) pokud by to mělo nějaký smysl. Ten bych osobně spatřoval snad jen v tom, ze by RP neměl nějakou vybavu/vlastnosti, ktere konkurence standardně ma a mohla by nám chybět. Jsme amatérští fotografové. Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Vybava

     Jakub Valdivia 03.04.2019 18:33:40
     Dobrý den, fotoaparát Canon EOS RP je velmi dobrou volbou v této kategorii bezzrcadlovek. Samozřejmě že spolu se vzrůstající cenou bude výbava bohatější, ale pro tento segment je to vybavený přístroj plný funkcí. Čili bych u této značky nadále zůstal.
   • Pavel K.
    Odpovědět

    objektiv Sigma

    Pavel K. 13.03.2019 10:42:05
    Dobrý den, nevíte zda funguje/bude fungovat s EOS RP objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM a pokud ano, tak jakým omezením. předem děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:objektiv Sigma

     Jakub Valdivia 13.03.2019 11:06:06
     Dobrý den, uvedený objektiv není určený pro Full-Frame snímače, nevykreslí celou plochu snímače. S největší pravděpodobností také nebude správně fungovat automatické zaostřování.
   • Olda
    Odpovědět

    Cashback

    Olda 04.03.2019 08:31:02
    Dobrý den, pokud koupím Canon EOS RP ve výhodném setu s objektivem RF 24-105/4, bude mi u Canonu uznán Cashback 5400kč? A pokud spolu se setem koupím ještě další objektiv RF 35/1.8, bude se Cashback vztahovat i na nej? Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Cashback

     Jakub Valdivia 04.03.2019 15:57:00
     Dobrý den, dle podmínek firmy Canon lze Virtual kit cashback uplatnit pouze na jeden objektiv včetně objektivu, který je v setu.
     • Filip B.
      Odpovědět

      Cashback

      Filip B. 16.04.2019 10:22:18
      Dobrý den, to tedy znamená, pokud chápu správně, že pokud zakoupím EOS RP v kitu s 24-105mm, mám nárok na cashback? Klidně mě opravte, ale zatím mi nikdo bohužel nikde nedokázala odpovědět.
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Cashback

       Jakub Valdivia 16.04.2019 15:11:10
       Dobrý den, pokud zakoupíte fotoaparát s objektivem v setu, tak bude cashback uznán.
   • David M.
    Odpovědět

    Přechod z 6D na RP?

    David M. 03.03.2019 08:40:35
    Dobrý den, mám podobný dotaz jako Jiří Hušek, Budu přecházet z Canonu 6D a RP mi nasadil brouka do hlavy
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Přechod z 6D na RP?

     Jakub Valdivia 03.03.2019 15:59:04
     Dobrý den, po stránce výkonu a schopností je model RP určitě dobrou volbou. Zatím se průběžně vydávají firmwary na objektivy jiných značek, chce to však ještě chvíli čas. Některé objektivy fungují a některé vůbec.
   • Jan P.
    Odpovědět

    Objektivy od jiných vyrobcu

    Jan P. 03.03.2019 07:43:14
    Dobrý den. Funguji na adaptéru i ne Canon objektivy? Rad bych přešel na FF a toto je pro mě dost dobrá možnost. Mám nějaké objektivy Sigma a Tamron. Pokud by na tomto fotokaku nefungovaly, byl by to pro mě dost problém. Dekuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektivy od jiných vyrobcu

     Jakub Valdivia 03.03.2019 15:57:38
     Dobrý den, zatím jiné objektivy moc nefungují, je to však otázkou času, než výrobci aktualizují firmware a tím pádem nebude plné kompatibilitě nic stát v cestě.
     • Jan P.
      Odpovědět

      YONGNUO YN600EX-RT II

      Jan P. 04.03.2019 11:02:36
      Děkuji. Mám ještě jeden dotaz. Dokážete odhadnout zda bude s tělem komunikovat korektně i blesk YONGNUO YN600EX-RT II? Zatím jsem na internetu nic nedohledal. Děkuji
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:YONGNUO YN600EX-RT II

       Jakub Valdivia 04.03.2019 11:19:43
       Dobrý den, dle dostupných informací budou neoriginální blesky kompatibilní stejně jako na Canon EOS zrcadlovkách.
   • Jiří H.
    Odpovědět

    Sigma art vs EOS RP

    Jiří H. 27.02.2019 11:15:04
    Dobrý den,vidím,že fotoaparát už máte skladem.Mohli byste vyzkoušet objektivy Sigma art přes adaptér,zdali ostří přesně po celé ploše a zdali funguje automatické ostření na oko? Mám Canon 6d a objektivy Sigma art pevné ohnisko a zvažuji přechod na Canon RP. Děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Sigma art vs EOS RP

     Jakub Valdivia 03.03.2019 12:14:19
     Dobrý den, objektivy Sigma zatím nefungujíé všechny. Je to otázkou času a úpravy firmwaru, aby byla plná kompatibilita s fotoaparáty Canon EOS RP zajištěna.
   • Vladimír Z.
    Odpovědět

    Objektivy EFS na EOS RP?

    Vladimír Z. 20.02.2019 21:33:08
    V popisu EOS RP s adapterem uvádíte, že lze použít i objektivy EFS. Mám Canon EOS 7D s objektivem EFS15-85mm 3.5-5.6 IS USM. Podle označení tedy objektiv vhodný pro snímače APS-C. Pokud bych ho připojil k fullframe EOS RP, bude schopen plně a kvalitně osvítit celou plochu snímače?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektivy EFS na EOS RP?

     Jakub Valdivia 21.02.2019 16:57:50
     Dobrý den, objektivy EF-S lze použít, ale snímač se automaticky ořízne na menší velikost.
   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...