Capture One Pro 23 Leica | FotoŠkoda

Capture One Pro 23 Leica

Kód produktu: 4190016 | PN: 88200038

Se softwarem Capture One Pro můžete upravovat i uspořádat snímky a dotvořit perfektní fotografie. Kromě původních funkcí, které zde zůstaly zachovány a k nimž patří práce s expozicí, kontrastem, saturací, barevnou tonalitou, křivkami, vrstvami, maskami či možnost snímky zostřit a korigovat optické nedokonalosti objektivu se můžete u nové verze těšit na snazší a rychlejší třídění snímků, funkci Smart Adjustments výrazně zkracující dobu úprav, vylepšenou práci se styly a další užitečné novinky.
Více o produktu »

 • pro fotoaparáty Leica
 • profesionální úpravy RAW snímků
 • snímání přímo do počítače s živým náhledem
222929020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • pro fotoaparáty Leica
 • profesionální úpravy RAW snímků
 • snímání přímo do počítače s živým náhledem
 • realistické barvy
 • nastavitelné rozhraní
 • vrstvy, masky
 • křivky
 • barevná tonalita
 • vyvážení pleťové barvy

Parametry

Popis produktu Capture One Pro 23 Leica

Se softwarem Capture One Pro můžete upravovat i uspořádat snímky a dotvořit dokonalé fotografie. Rychle importuje i exportuje snímky, zachovává realistické barvy a rozhraní si můžete uzpůsobit podle svých potřeb a představ. S pomocí tohoto softwaru můžete ze svých RAW souborů dostat maximum – kromě expozice, kontrastu a saturace přesně nastavíte barevnou tonalitu, křivky, vrstvy, masky, korekce objektivu, zostření či odstranění šumu – a také své RAW soubory uspořádat tak, abyste se v nich vždy vyznali. Program je v angličtině.

Další funkce Capture One

 • Speed Edit pro rychlé úpravy bez posuvníku v rozhraní. Pro úpravu lze využít označení a scrollování / šipky. Lze upravovat i více fotek najednou.
 • Funkce Dehaze umožňuje eliminaci mlžných oparů a dalších nežádoucích atmosférických jevů. Automaticky vypočítá saturaci, kontrast a další parametry pro realistické zobrazení snímku.
 • Faster Asset Management pro rychlejší import snímků a prohledávání složek.
 • Improved Importer pro snazší výběr importovaných snímků a rychlejší import. Lze importovat i z více složek najednou.
 • Nápověda nad funkcemi vám umožní rychleji proniknout do fungování programu. Nachází se u nich také odkazy, které vám pomohou se s funkcí naučit pracovat.
 • Tlačítko Learn vám zobrazí tutorialy, díky nimž se s funkcemi v Capture One naučíte pracovat snadno a rychle.
 • S podporou formátu HEIC můžete v Capture One upravovat třeba fotky ze zařízení Apple a dalších.
 • Profily ProStandard zajišťují, že barvy zůstanou přes různé úpravy (např. kontrast) reálné, což ocení zejména portrétní fotografové. Tato funkce je prozatím dostupná pouze pro některé modely fotoaparátů.
 • Velikost a další vlastnosti štětce (tvrdost či průsvitnost) nastavujete snáze, bez nutnosti kliknutí pravým tlačítkem.

Bezdrátový tethering pro Sony a další vylepšení

Capture One 23 podporuje bezdrátový tethering pro nové fotoaparáty Sony. Uživatelé budou mít možnost připojit několik zařízení Sony přes bezdrátovou síť se stejnou funkčností jako přes běžné kabelové připojení USB. 

Pokud fotíte s Canonem, můžete si nyní vybrat, kam chcete snímky ukládat při tetheringu – na kartu, do počítače nebo do obou. Capture One dále přidává podporu RAW pro Canon EOS M50 Mark II a Canon EOS R5C a možnost korekce profilu objektivu pro Canon RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM, Canon RF 100-500 mm f/4.5-7.1 L IS USM, Canon RF 800 mm f/5.6L IS USM a Canon RF 1200 mm f/8L IS USM.

Rozhraní Capture One bylo přepracováno tak, aby lépe odpovídalo nové edici iPadu a bude obsahovat větší ikony s textovými popisky (ty lze vypnout) a přeskupené, zjednodušené karty nástrojů. Mezi další vylepšení patří možnost uložit poměr stran u jednotlivých fotografií a plynulejší rotace obrázku na Macu.

 

Capture One banner

Novinky ve verzi 23

 • Rychlejší třídění fotografí – díky automatickému skupinovému zobrazení získáte rychlejší přehled o podobných snímcích. Okamžité procházení navíc umožňuje třídit snímky s nulovým zpožděním.
 • Pomocí funkce Smart Adjustments výrazně zkrátíte dobu úprav. Získejte podobný vzhled fotografií pořízených za různých světelných podmínek automatickým nastavením expozice a vyvážení bílé – optimalizováno např. pro portréty, svatby.
 • Získejte větší kontrolu nad úpravami – při práci se styly máte možnosti zahrnout vrstvy do stylů. Úpravy můžete aplikovat na více vrstev z jediného stylu, což umožňuje snadnou kontrolu krytí. 
 • Zajistěte přesné pořadí fotografií pro snadnější třídění změnou času pořízení. Při fotografování dvěma nebo více fotoaparáty, které nejsou synchronizovány nebo je čas snímání nastaven na špatné časové pásmo, můžete snadno upravit čas na jednotlivých snímcích tak, aby se zobrazovaly chronologicky. 
 • Snadné třídění různých variant snímku v samostatných albech umožňuje efektivnější organizaci fotografií.
 • Magic Eraser – nástroj, který poskytuje podobné funkce jako Magic Brush. Nyní můžete snadno odstranit části masek na podobných místech, jako je obloha, kůže atd.

Jak nainstalovat program a aktivovat licenci

 1. Jděte na stránku www.captureone.com a klikněte na záložku Account (Účet).
 2. Pokud ještě nemáte založený účet, je potřeba kliknout na Sign up, vyplnit e-mail a potvrdit kliknutím na Send verification code.
 3. Zadejte kód, který přišel do zadaného emailu.

POSTUP INSTALACE PRO WINDOWS

 1. Po přihlášení do účtu přejděte na záložku Download Capture One, program stáhněte (stáhne se soubor s koncovkou .exe) a nainstalujte.

  Stažení instalačního souboru Capture One
 2. Na otázku Do you want to allow this app to make changes to your device? (Chcete povolit této aplikaci, aby prováděla změny ve vašem zařízení?) odpovězte kliknutím na Yes (Ano).
 3. Pozorně si přečtěte licenční podmínky a po jejich odsouhlasení klikněte na tlačítko Next (Další).
 4. Dále postupujte podle instrukcí na monitoru. Program Capture One spustí také instalaci aplikace Microsoft® .NET Framework 4.7, pokud už ji nemáte.

POSTUP INSTALACE PRO MAC

 1. Po přihlášení do účtu přejděte na záložku Download Capture One, program stáhněte a nainstalujte. V závislosti na rychlosti stahování může stažení trvat několik vteřin i minut. Po dokončení stahování najdete soubor s koncovkou .dmg mezi staženými soubory ve vašem prohlížeči.

  Stažení instalačního souboru Capture One
 2. Klikněte na instalační ikonu Capture One (.dmg). Dvojitým kliknutím zahájíte instalaci balíčku aplikací Capture One. V závislosti na vašem zařízení to může trvat 15-30 vteřin. Může se také objevit okno s žádostí o potvrzení.
 3. Pozorně si přečtěte licenční podmínky.
 4. Přetáhněte ikonu Capture One do složky s aplikacemi.
 5. Otevřete program ze složky.
  Instalace Capture One na zařízení Mac - přetažení ikony do složky s aplikacemi
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

filtr
Začínáme s Capture One ON-LINE

Začínáme s Capture One ON-LINE

Začínáme s Capture One ON-LINE

Softwary jsou temnou komorou digitálního fotografického věku. Pro dosažení skvělého výsledku jste kdysi museli přesně vědět, jak v temné komoře pracovat, a nejinak je...

1 490,-
> 3 volných míst
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu Capture One Pro 23 Leica

filtr
Začínáme s Capture One ON-LINE

Začínáme s Capture One ON-LINE

Začínáme s Capture One ON-LINE

Softwary jsou temnou komorou digitálního fotografického věku. Pro dosažení skvělého výsledku jste kdysi museli přesně vědět, jak v temné komoře pracovat, a nejinak je...

1 490,-
> 3 volných míst
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

Capture One Pro 23 Leica

Přidat příspěvek
 • Pavel Š.
  Odpovědět

  Capture one 21 pro Leicu i Sony

  Pavel Š. 20.07.2021 07:06:21
  Mám Leicu V-lux 5 a Alfu Mark III. Mohu použít jeden z těchto programů pro obě kamery, nebo musím mít oba? Pokud jeden, tak který je vhodnější pro tyto dva přístroje?
 • Honza
  Odpovědět

  capture one pro Leica

  Honza 21.12.2020 16:28:38
  Vysvětlí mi to někdo?

  Díky.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:capture one pro Leica

   Jakub Valdivia 23.12.2020 10:01:33

   Dobrý den,

   jedná se opravdu o speciální verzi vytvořenou přímo pro fotoaparáty značky Leica. 

   • Honza
    Odpovědět

    capture one pro Leica

    Honza 23.12.2020 17:02:42
    Logicky by cena měla být jako je u obdobných "speciálních" variant (sony, fuji, nikon) - ale je stejná jako univerzální verze, která kromě řady dalších značek Leicu "umí" také. A na ofiko webu Capture není o verzi pro Leicu ani čárka.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:capture one pro Leica

     Jakub Valdivia 07.01.2021 19:10:55

     Dobrý den, 

     jedná se o plnou verzi softwaru Capture One pro všechny značky včetně Leica fotoaparátů. 

 • Honza
  Odpovědět

  capture one pro Leica

  Honza 18.12.2020 20:10:29
  Dobrý den.
  Nevloudila se chybička? Speciální verze Capture one pro nikon, fuji a sony jsou cca za necelé 4 tisíce, "univerzální" verze PRO - pro všechny fotopřístroje je za necelých 9 tisíc - to je pochopitelné, ale teď máte na webu i spec verzi pro Leicu a ta stojí jak ta univerzální PRO, která je pro všechny fotopřístroje, tedy cca 9 tisíc. Díval jsem se na ofiko stránky Capture one a tam verze pro Leicu uvedena není. Tak nevím...
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...