FotoŠkoda WEEK

7 dní nabitých fotoinspirací a videozábavou

Fotografie je vášeň, bez které si už naše dny neumíme představit. A protože víme, že jste na tom úplně stejně, chceme ji s vámi pořádně oslavit! Namísto FotoŠkoda Festu, který jsme nakonec nemohli zrealizovat, jsme pro vás proto stejně jako v první půlce roku přichystali FotoŠkoda WEEK, jenž proběhne ve stejném termínu, kdy jsme se těšili na Fest, tedy od 2. do 8. listopadu 2020.

Během něj se každý den můžete těšit na inspirativní společnost známých fotografů a ambasadorů renomovaných značek Canon, Nikon, Sony, Panasonic, Fujifilm, Olympus, Peak Design a Fomei, kteří vám přes živě streamované besedy, videorozhovory a rozhovory na našem blogu přiblíží různé fotografické žánry, zástupců jednotlivých značek a našich specialistů, kteří vám představí žhavé novinky a stálice ze svého portfolia.

Po dobu WEEKu se můžete těšit také na speciální nabídky na fototechniku a příslušenství a na výstavu Františka Ortmanna, která vás zavede do zákulisí festivalu Letní Letná, s níž se během WEEKu budete moci seznámit alespoň virtuálně a kterou doufejme brzy uvidíte i naživo.

Každý den se tak můžete těšit na:

  • rozhovor na blogu,
  • streamované fototipy (od 13:30 do 14:30),
  • stream produktové prezentace (od 15:00 do 16:00) a
  • streamovanou besedu s osobností (od 18:00 do 19:30)
  • Videoarchiv z každého dne

Právě vysíláme živě na Facebooku

 

Kompletní program můžete sledovat na Facebooku a YouTube FotoŠkoda

Program - zdarma a bez registrací

Podrobnější informace naleznete v FAQ - aneb Vše, co jste o FotoŠkoda Weeku chtěli vědět.

Osobnosti WEEKu - fotografové a videomakeři

Jakub Frey

Jakub Frey

Vše začalo akčními sporty a zlomenou rukou asi před 25 lety. Místo závodění, které do té doby viděl jako svou budoucnost, začal Jakub své kamarády-soupeře fotit. Od té doby poznal řadu skvělých lidí, podíval se na neuvěřitelná místa v různých koutech planety a fotil portréty, auta, motorky i heliskiing od Aljašky až po Japonsko. Jakub fotí technikou Canon.


František Ortmann

František OrtmannDržitel několika ocenění Czech Press Photo poslední získal v roce 2010 za 1. místo Zlaté oko v kategorii Lidé, o nichž se mluví. Samostatná retrospektivní výstava portrétů ve Sbírce moderního umění Národní galerie. Řadí se k nejmladším samostatně vystavujícím fotografům v NG. Autor více než 400 titulních stran v mnoha světov‎ých magazínech. V posledních letech se zaměřuje převážně na studiovou fotografii, z jeho fotoaparátu spatřily světlo světa monografie mnoha osobností. Používá techniku Nikon.


Martina Kaufmannová

Martina KaufmannováMartina Kaufmannová – fotografka, stylistka a blogerka. Už více než 5 let fotí na Olympus a tyto fotky sdílí se všemi svými followery. Na sociálních sítích jí můžete znát jako @Freecoolina a vedle nejrůznějších fotografií se u ní můžete těšit například na cestovatelské fotografie s nejrůznějšími tipy na výlety, které doplňuje i články u sebe na blogu.


Petr Hricko

Petr HrickoPetr Hricko se narodil v roce 1976 v Teplicích. K fotografii se dostal náhodou, když mu jeho kamarád do nemocnice, kde se léčil s rakovinou, přinesl fotoaparát, aby ho rozptýlil. Záměr se vyvedl náramně, kromě toho, že mu pomohl odvést myšlenky od nemoci, zaujal Petra focením natolik, že od roku 2003 nedal mladý geodet fotoaparát z ruky. Od nemocničních hadiček, doktorů a sestřiček se vypracoval až na dráhu profesionálního fotografa. To mu konečně uvolnilo ruce a nyní nastal čas, kdy fotografií začal pomáhat. Užívá techniku Fomei.


Ondřej Prosický

Ondřej ProsickýOndřej Prosický je fotografem divokých zvířat, vedle toho píše, působí jako lektor, copywriter a průvodce, především ale je milovníkem přírody. Na svých snímcích zaznamenává chování zvířat v jejich přirozeném prostředí a na svých cestách za fotkou si zamiloval Arktidu a tropické oblasti Střední Ameriky. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a Evropské federace profesionálních fotografů, která mu v roce 2011 udělila titul QEP v kategorii Wildlife Photography. Používá techniku Sony.


Petr Horký

Petr HorkýPetr Horký je polárník, filmový režisér a živil se i jako moderátor v televizi. Na svém kontě má např. film Století Miroslava Zikmunda a (spolu)podílel se na deseti knihách, mj. i na těch o životě Miroslava Zikmunda a jeho výpravách s Jiřím Hanzelkou. Navštívil přes 100 zemí, došel i na severní pól a pěšky přešel Grónsko. Byl nominovaný na Českého lva i na Czech Press Photo a pyšní se dvěma cenami Egona Ervína Kische za literaturu faktu. Používá přístroje značky Panasonic.


David Gaberle

David GaberleDavid Gaberle je X-Photographer a street fotograf z Prahy. Vystudoval antropologii a vydal fotoknihu o souvislosti mezi lidskými prožitky a architekturou měst. Aby mu nebylo smutno, tak si vymyslel projekt o mužských sebevraždách a s týmem novinářů dali pro Aktuálně dohromady projekt www.nejsisam.cz. Tento rok si dává od focení pauzu fotit plánuje zase příští rok, až začne znovu cestovat. Při focení se spoléhá na techniku Fujifilm.

 

Celým týdnem vás budou provázet moderátoři

S osobnostmi si budou povídat Luděk Bouška a Vašek Křížek, které znáte z našich videí a fotokurzů, a také Michal Houdek z F22, která nám pomůže všechna videa zrealizovat.

Luděk Bouška

Václav Křížek

Michal Houdek

Luděk BouškaLuděk s fotografováním začal v 17 letech se starou filmovou Praktikou, dvěma objektivy a expozimetrem. Později začal fotit i se středoformátovými fotoaparáty, na kterých ho uchvátila bezkonkurenční kvalita obrazu. Věnuje se psaní recenzí a znáte ho také jako lektora fotografických kurzů.

Václav KřížekVašek se od malička pohybuje v přírodě. Skrze rodinu, koníčky a následné studium si k ní vybudoval vztah, který nyní uplatňuje v její dokumentaci prostřednictvím fotoaparátu. Svou tvorbou se všem lidem snaží přiblížít krásu zvířat a krajiny kolem nás.

Michal HoudekMichal z F22 je nadšený fotograf a marketingový manažer několika různých značek pro Česko i východní Evropu. Fotí ve volném čase a v F22 můžete vidět jeho fotografie z cest po světě i Česku.

 

Videoarchiv vysílání

Galerie

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím