FUJIFILM FinePix S2980
Sleva
FUJIFILM FinePix S2980FUJIFILM FinePix S2980FUJIFILM FinePix S2980

FUJIFILM FinePix S2980

Fujifilm
Kód produktu: 4012855

Fujifilm Finepix S2980 si lze oblíbit pro jeho schopnosti. V relativně malém těle se ukrývá širokorozsahový objektiv s úctyhodným přiblížením, které lze využít pro fotografování i filmování. Obojí ve vysoké kvalitě. Cílovou skupinou, pro níž je fotoaparát určen, jsou začínající i pokročilý kompaktáři, kteří se již nespokojí s možnostmi svého stávajícího přístroje a chtějí se posunout na vyšší úroveň.
Více o produktu »

 • 14 Mpx CCD (1/2,3")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv / 18x optický zoom
 • 3,0" LCD monitor / EVF hledáček
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 14 Mpx CCD (1/2,3")
 • 28 mm širokoúhlý objektiv / 18x optický zoom
 • 3,0" LCD monitor / EVF hledáček
 • Video v HD kvalitě / HDMI
 • Citlivost 64-1600 ISO / při nižším "S" rozlišení až 6400 ISO
 • SR AUTO
 • Mechanická CCD Shift Image stabilizace
 • Výdrž až 700 snímků na jedno nabití (s volitelnými lithiovými bateriemi)

Parametry

Popis produktu FUJIFILM FinePix S2980

Vzhled a ergonomie

Digitální fotoaparát Fujifilm Finepix S2980 je vyráběn v černém barevném provedení, a ačkoli se nejedná o fotoaparát, které by bylo možné vložit do kapsy, může plnit funkci vašeho společníka, ať už vyrazíte kamkoli. Nejnápadnějším prvkem, který upoutá vaši pozornost je zoomový objektiv s úctyhodným přiblížením, nad nímž je umístěný výklopný blesk a po straně bateriový grip. Vzadu je nejvíce místa vyhrazeno 3,0" LCD monitoru s rozlišením 230 tisíc bodů a širokým pozorovacím úhlem. Displej je dostatečně světlý a zřetelný pro přehledné přehrávání exponovaných snímků. Pro pohodlnější komponování záběru je fotoaparát vybaven i elektronickým hledáčkem. K dispozici je celá řada voličů, které umožňují přímou volbu konkrétní funkce.

Snímač a objektiv

Objektiv Fujinon s 18x optickým zoomem (28-504 mm ekv. 135, f/3.1-5.6, super makro od 2 cm) vám poskytne plný komfort jak v situacích, kdy budete fotografovat široké krajinné scenérie či živý pouliční ruch, tak i tehdy, budete-li chtít fotografovat vzdálené objekty. Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 14 Mpx CCD (1/2,3"). Citlivost senzoru je možné z nativní citlivosti na 1600 ISO a v nižším rozlišení až na hodnotu 6 400 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC. Dvojí ochrana proti rozmazání snímků v sobě kombinuje digitální stabilizaci využívající vysoké citlivosti senzoru a mechanicky stabilizovaným snímačem kompenzujícím chvění ruky. Tato důmyslná kombinace snižuje riziko rozmazání na absolutní minimum.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix S2980 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). SR AUTO rozpozná stávající situaci a přiřadí ji vhodný scénický režim. V režimu Motion Panorama je snadné pořídit panoramatické snímky (stačí jen držet spoušť a pohybem ruky zachytit krásu před vámi). Pro ty fotografy, kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven jak prioritou clony (A), prioritou expozičního času v rozmezí 8-1/2000 sec. (S), tak i možností volby plného manuálu (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix S2980 disponuje videosekvenci v HD rozlišení (1280x720 bodů) při rychlosti snímání 30 fps a mono záznamem zvuku. Funkce Photobook assist se vám stane spolehlivým průvodcem při tvorbě fotografického alba. Fotografie tak můžete organizovat do vytvořených složek (např.: dovolená apod.) a následně je nechat vytisknout přesně tak, jak jste sami zadali.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Čtveřice AA baterií napájí fotoaparát životadárnou energií, která umožní pořídit až 700 snímků (při použití lithium baterií).

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
110 x 73,4 x 81,4 mm při 341 g (437 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm FinePix S2980
4x AA baterie
kabel USB
kabel AV
poutko na ruku
návod
disk CD-ROM se software

Poradna k produktu

FUJIFILM FinePix S2980

Přidat příspěvek
 • Karel Černý
  Odpovědět

  Neostrý obraz

  Karel Černý 30.08.2013 v 00:32:30

  Vážení, v lednu letošního roku jsem u Alza.cz zakoupil na dobírku fotoaparát Fine Pix S2980. Po půlročním trápení,jsem vyzkoušel vše,ale fotoaparát není schopen v žádném re- žimu pořídit ostrou fotografii. Uvažuji o odeslání fotoaparátu do záruční opravy. Prosím o názor vašeho odborníka. Děkuji.

  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE:Neostrý obraz

   Pavel Galler 30.08.2013 v 11:37:31

   Dobrý den, dle Vašeho popisu určitě fotoaparát reklamujte.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace