FUJIFILM X10 + SDHC 16 GB + originální pouzdro LC-X10
Sleva

FUJIFILM X10 + SDHC 16 GB + originální pouzdro LC-X10

Fujifilm
*****
4.5 4 (4 recenze) | Kód produktu: 4012647

Fotoaparát Fujifilm Finepix X10 disponuje mnoha vlastnostmi, pro které si jej zamilujete. Vedle 12Mpx EXR CMOS snímače, čtyřnásobného zoomového objektivu a širokou škálou praktických režimů nabízí také videozáznam v Full HD kvalitě. Optický hledáček a LCD displej umožňuje sledování fotografovaného objektu v jakémkoli prostředí a díky vysoce světelnému objektivu jej daném prostředí můžete i vyfotografovat. Fotoaparát svým stylovým retro designem potěší nejen začínající a pokročilé fotografy, ale i ty z nás, kteří dávají přednost formě před obsahem.
Více o produktu »

 • 12Mpx EXR CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • 4x optický zoom (28-112mm)
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 12Mpx EXR CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • 4x optický zoom (28-112mm)
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • Optický hledáček
 • 7 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • Zápis do RAW formátu
 • Citlivost 100-12 800 ISO
 • Video v Full HD kvalitě (1080p)
 • Režim EXR Auto
 • Motion Panorama 360
 • Celokovové tělo fotoaparátu
 • Vyrobeno v Japonsku
90%
*****

hodnotilo 4 uživatelů

Parametry

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekoptický
LCD obrazovka2,8"

Popis produktu FUJIFILM X10 + SDHC 16 GB + originální pouzdro LC-X10

Ukázkové snímky ve vysokém rozlišení ( 1 / 2 / 3 / 4 )

Vzhled a ergonomie

FUJIFILM pouzdro LC-X10 kožené pro X10

ZDARMA k fotoaparátu Fujifilm X10
originální kožené pouzdro LC-X10

Akce platí do vyprodání zásob.

Fotoaparát Fujifilm Finepix X10 staví stejně jako revoluční X100 na základech dálkoměrných filmových fotoaparátů, s jejichž výrobou má firma dlouholetou tradici. X10 se ke svým kořenům přiznává klasickým vzhledem, kde je vše, tak jak má být. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů.

Že se nejedná o žádnou " trendy rychlokvašku" hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Optický hledáček fotoaparátu X10 využívá tří asférických a dvou vysoce kvalitních skleněných prismat, jež hledáčku propůjčuje jasný a ostrý obraz, který navrací fotografům možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx EXR CMOS snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 7 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání a až 10 snímků v nižším rozlišení M. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X10 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X10 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920x1080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

ukázka simulace filmu Fujifilm Provia ukázka simulace filmu Fujifilm Astia ukázka simulace filmu Fujifilm Velvia černobílý snímek bez použití barevného filtru černobílý snímek s použitím žlutého barevného filtru černobílý snímek s použitím červeného barevného filtru černobílý snímek s použitím zeleného barevného filtru

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 300 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

Stránky výrobce (tisková zpráva / EN)
Microsite Fujifilm Finepix X10

Rozměry a hmotnost:
117 x 69,6 x 56,8 mm při 330 g (350 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X10
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekoptický
LCD obrazovka2,8"
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Video výstupHDV
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost snímače2/3"
NapájeníLi-Ion
GPS modulNe
Barvačerná
Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | S hledáčkem
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

*****
(1 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

Baterie Avacom Fujifilm NP-50 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s

S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s

S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s
Sleva

Folie S+M je určena k ochraně LCD displeje digitálního fotoaparátu. Předností folie je rychlé a jednoduché připevnění na displej.

50,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
70%*****
07.12.2013 21:04:52

   avatar
   100%*****
   27.11.2013 12:33:37

     avatar
     100%*****
     22.11.2013 06:11:29

       avatar
       80%*****
       14.10.2013 10:34:54

         Další podobné produkty

         Alternativy k produktu

         Příslušenství k produktu FUJIFILM X10 + SDHC 16 GB + originální pouzdro LC-X10

         AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

         AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

         *****
         (1 recenze)
         AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

         Baterie Avacom Fujifilm NP-50 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

         S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s

         S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s

         S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s
         Sleva

         Folie S+M je určena k ochraně LCD displeje digitálního fotoaparátu. Předností folie je rychlé a jednoduché připevnění na displej.

         50,-
         Skladem 2 - 3 ks
         Další podobné produkty

         Alternativy k produktu

         Alternativy k produktu

         Poradna k produktu

         FUJIFILM X10 + SDHC 16 GB + originální pouzdro LC-X10

         Přidat příspěvek
         • Jan Tippner
          Odpovědět

          Blooming

          Jan Tippner 11.12.2013 22:03:06
          Dobrý den,
          jaké série je konkrétně prodávaný aparát? Jedná se o sérii trpící blooming efektem? Děkuji.
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Blooming

           Jakub Valdivia 11.12.2013 22:35:35
           Dobrý den,

           na prodejně jsem byl ujištěn že se jedná a verze které netrpí tímto jevem.
         • Pavel Manák
          Odpovědět

          Mass Storage

          Pavel Manák 18.09.2013 15:48:55
          Dobrý den.
          Umí tento aparát připojení k PC tkzv. Mass Storage? Jde mi o to, aby se po připojení k PC karta zobrazila jako disk.

          Popřípadě nějaký jiný kompakt, který to umí doporučíte?

          Děkuji přeji hezký den.

          Pavel Manák
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Mass Storage

           Jakub Valdivia 18.09.2013 22:31:56
           Dobrý den,

           tento fotoaparát se připojuje pomocí Mass Storage.
         Další podobné produkty

         Alternativy k produktu

         Servisní knížka plná výhod
         • 4 servisní prohlídky
         • základní kurz ovládání zrcadlovky
         • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

         Kompletní informace »

         Čekejte prosím...

         Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

         Rozumím