FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)
Recenze
FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)YouTube video - Fujifilm X20 - prezentace

FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

*****
(8 recenzí) | Kód produktu: 4013537

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X20, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X20 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
Již není v prodeji Doprava zdarma
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1....

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • Optický hledáček
 • Inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • Citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • Režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • Vstup pro externí stereo mikrofon
 • Funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
80%
*****

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

 

Vzhled a ergonomie

 

Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Inovovaný optický hledáček fotoaparátu X20 nový Digital Trans Panel, díky tomu máte přehled o nastavených hodnotách času, clony, ISO zaostřovacím bodě a ostatních informacích. Optický hledáček je synchronizovaný se zoomem objektivu, takže vidíte jaká část scény bude zachycena.

Fotografům je tak navrácena možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Inovace se dočkal i snímač a v X20 je použit nový 12Mpx 2/3-inch X-Trans CMOS II snímač a EXR Processor II, který nabízí lepší rozlišení a až o 30% nižší šum.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR II. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X20 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X20 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X2080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 270 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze -test Fujifilm X20

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
118,7 x 69,6 x 56,8 mm při 333 g (353 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X20
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekoptický
LCD obrazovka2,8"
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost snímače (snímačů)2/3"
NapájeníLi-Ion
GPS modulNe
Barvačerná
Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | Rodinný | S hledáčkem
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

 • pevná a zároveň lehká konstrukce
 • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
 • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
LOWEPRO Apex 100AW - brašna
Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
990 ,- 818 ,- bez DPH

LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna

 • Praktická brašna pro profi kompakty Canon G.., Olympus XZ..) a bezzrcadlové fotoaparáty (Olympus PEN a Sony NEX...)
 • Kapacita: CSC fotoaparát s objektivem, dalším kompaktním objektivem, nebo profi kompakt a příslušenství
 • Vnitřní rozměry: 130 x 70 x 135 mm
LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna
Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
890 ,- 736 ,- bez DPH

O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20/30 černé

 • Kompatibilita: Fujifilm X10/20/30
 • Barva: černá
 • Materiál: koženka
O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20/30 černé
Doprava zdarma
Skladem 4 - 5 ks
790 ,- 653 ,- bez DPH

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

 • Rozměry:
 • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
 • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
790 ,- 653 ,- bez DPH

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
750 ,- 620 ,- bez DPH

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

*****

Skladem > 5 ks
230 ,- 190 ,- bez DPH

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

 • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
 • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
 • Pop-up design chrání sloty pro karty
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

*****

Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
750 ,- 620 ,- bez DPH

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

 • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
890 ,- 736 ,- bez DPH

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

 • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
 • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
 • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
Doprava zdarma
Zjistit dostupnost
1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****

Skladem > 5 ks
490 ,- 405 ,- bez DPH

VELBON EX-888 - stativ

 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
VELBON EX-888 - stativ

*****

Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

JOBY GORILLAPOD - ministativ

 • unikátní ohebný stativ
 • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
 • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
JOBY GORILLAPOD - ministativ

*****

Sleva
Skladem > 5 ks
399 ,- 330 ,- bez DPH

LENSPEN štětec

 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
LENSPEN štětec

*****

Skladem > 5 ks
245 ,- 202 ,- bez DPH

B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

B+W Utěrka Photo - clear

*****

Skladem > 5 ks
180 ,- 149 ,- bez DPH

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****

Skladem > 5 ks
20 ,- 17 ,- bez DPH

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

Čistící měch ofukovací se štětečkem.

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

*****

Poslední kus
285 ,- 236 ,- bez DPH

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****

Skladem 4 - 5 ks
297 ,- 270 ,- bez DPH

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

Sada knih od Scotta Kelbyho, jednoho ze světově nejprodávanějších autorů populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih
Doprava zdarma Sleva
Zjistit dostupnost
800 ,- 720 ,- bez DPH

MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

Fotografie (nejen ta digitální) nevzniká ve fotoaparátu, její původ je v myšlence fotografa. To je základ přístupu Michaela Freemana k fotografování, který prezentuje...

MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman
Zjistit dostupnost
339 ,- 305 ,- bez DPH

FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 • Vybírat objektivy a jak se projevují jejich různé parametry
 • Používat filtry, předsádky, mezikroužky nebo telekonvertory
 • Ovlivnit světlo pomocí blesků, odrazných desek a difuzérů
FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

*****

Zjistit dostupnost
149 ,- 135 ,- bez DPH
Další podobné produkty

Podobné produkty

LEICA C (Typ 112) temně červený

 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
LEICA C (Typ 112) temně červený
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 2 - 3 ks
15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

LEICA C (Typ 112) světle zlatý

 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
LEICA C (Typ 112) světle zlatý
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 2 - 3 ks
15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 4 - 5 ks
13 890 ,- 11 479 ,- bez DPH

SONY QX1 + 16-50 mm

 • 20 Mpx CMOS APS-C snímač
 • Procesor BIONZ X
 • Výměnná optika (bajonet SONY E)
SONY QX1 + 16-50 mm
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 2 - 3 ks
12 490 ,- 10 322 ,- bez DPH

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

80%
*****
 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • široké možnosti nastavení a přizpůsobení fotografovi
 • manuální ovládání transfokátoru
 • kvalitní panorama
 • relativně rychlé zasotřování
 • široký dynamický rozsah
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • objektivFujinon 28-112mm (f/2-2,8), 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • optický průhledový hledáček se zobrazením hodnot
 • inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920x2080, 60fps), nastvení urovně zvuku
 • režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • možnost použití externího mikrofonu a přílušenství přes systémovou patici
 • funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
 • výdrž akumulátoru 270 snímků (dle normy CIPA)

Videoprezentace

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

1/50
Ohnisko stabilizovaného objektivu začíná na 28 mm při hodnotě clony F2.0...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

2/50
...a končí na 112 mm při stále výborných F2.8, tedy 4x optický zoom.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

3/50
Milovníci makro snímků mohou fotografovat již od 1 cm.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4200 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

4/50
V makro snímcích lze u nízkých hodnot clonových čísel dosáhnout velmi malé hloubky ostrosti.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

5/50
Vysokou světelnost objektivu jsem se vydal vyzkoušet do potemnělých tubusů Blanky.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

6/50
Hra světel a stínů pružný snímač příliš nezaskočila.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

7/50
Jeho dynamický rozsah vybočuje z kategorie a nabídne více kresby ve stínech a světlech.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

8/50
S množstvím rušivého šumu by to ale mohlo být lepší.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/250 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

9/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

10/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

11/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/280 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 10 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

12/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

13/50
Patice blesku neslouží, jinak velmi zajímavému tělu fotoaparátu, jen k okrase. Záblesková světla na rozdíl od tunelu dají vyniknout kresbě objektivu, dobře patrné na textuře plátna či svetru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

14/50
Podání pleťové barvy při automatickém vyvážení bílé by mohlo být o něco méně syté.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

15/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 6,4 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

16/50
Automatická expozice má občas sklon k podexpozici ...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

17/50
..a to i u méně náročných expozičních podmínek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

18/50
Chromatické aberaci se objektiv s vysokou světelno výjimkou a její náznak (patrně potlačený postprocessingem) najdeme i zde na přechodu mezi větvemi stromu a nebem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

19/50
Delší ohnisko bude díky vysoké světelnosti a malé hloubce ostrosti výtaným nástrojem všech fotografů portrétistů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

20/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2800 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

21/50
Průhledový hledáček, manuální transfokátor a relativně rychlé reakce dělají z X20 ideální stroj k pořizování momentek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

22/50
Rychlost zaostřování ovlivňuje fázová detekce na snímači.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4500 s - Clona: 2,8 - ISO: 800 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

23/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

24/50
Fujifilm X20 se chlubí procesorem EXR II a zvěsti o jeho výkonu nejsou jen plácnutím do vody. Sériové snímání rychlostí 12 fps se každý kompakt honosit nemůže.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

25/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

26/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

27/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

28/50
EXR II přinesl mimo rychlého snímání i automatické sestavení panoramatických snímků, s kterým se Fuji může zařadit ke špičce ve své třídě.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

29/50
Tato funkce vytvoří panorama bez viditelných přechodů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2400 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

30/50
Test výkonu v horších světelných podmínkách (ranní rozbřesk) začíná na ISO 100 a snad nebudu předbíhat, když prozradím, že se dostaneme až na hodnotu ISO 12 800.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 19/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

31/50
U ISO 200 se snížil kontrast a snímek působí více přirozeně. Ale šum způsobený delším expozičním časem zde najdeme. Jedničkou v této oblasti mezi kompakty tak asi nebude.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 12/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

32/50
ISO 400 vyhlazuje detaily ukryté v blízkých barevných tónech (viz. přechody na střeše).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/17 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

33/50
U ISO 800 vstupuje šum i do jednolitých ploch a jeho lehký náznak je vidět i na modré obloze. Pro standardní tisky je ale snímek velmi dobře použitelný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32 s - Clona: 8,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

34/50
ISO 1600 dále redukuje jemné detaily a redukuje barvy blízkých tónů (viz. stromoví napravo od domu)

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/70 s - Clona: 8,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

35/50
ISO 3200 ještě více vstupuje do redukce barev. Mírou detailů se snímky hodí spíše již jen pro pohlednicové formáty.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/140 s - Clona: 8,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

36/50
U ISO 6400 hraje významnou roli mimo redukce detailů i barevný šum.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 8,0 - ISO: 6400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

37/50
ISO 12800 je již síše hodnota v podobě parametrového lákadla, možná by šla použít v šedé škále jako obdoba fitlru napodobující filmové zrno.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/750 s - Clona: 8,0 - ISO: 12800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

38/50
Přejdeme nyní na kreativní filltry. Mimo efektu připomínající snímky z fotoaparátu Lomo...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8500 s - Clona: 3,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

39/50
..najdeme i multiexpozici.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

40/50
Dále nabídne sérii barevných nastevní imitujících podání proslavených filmových materiálů z produkce FUJIFILM.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

41/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

42/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

43/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

44/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

45/50
Nemusíme zůstat jen u barev i převod do šedé škály nabídne filtry odpovídající RGB složkám.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

46/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

47/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

48/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

49/50
Konec peletonu uzavírá známá sépie.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

50/50

Uživatelské recenze

avatar
80%*****
Viktor Tůma13.06.2014 v 14:33:25

klady: optický hledáček kvalitní světelný objektiv velký snímač možnost focení do RAW zápory: malá výdrž baterie k produktu chybí český manuál, nelze dohledat ani v elektronické podobě

 • možnost manuálního režimu
 • optický hledáček
 • tělo z kvalitní slitiny
 • kvalitní objektiv
 • v kategorii kompaktů velký snímač
 • malá výdrž baterie
 • chybí český manuál
avatar
100%*****
11.06.2014 v 10:42:03

   avatar
   100%*****
   Vladimír Šabata16.01.2014 v 22:36:34

   Koupil jsem si ho jako druhý aparát k zrcadlovce Canon EOS 5D Mark 2, na focení tam , kde mi těžká taška vadí. Teď nosím skoro všude Fuji. Byla to dobrá koupě, nelituji, že jsem po mnoha Nikonech,Olympusech a Canonech přesedlal.

   • výborná kresba, díky manualnímu zoomu rychlý výběr záběru,
   • pěkné makro, optický hledáček, retro vzhled. Mnoho lidí
   • už se mi ptalo, proč ještě fotím na kinofilm. No nefotím,
   • od roku 2000 je můj starý Nikon ve vitrině. Ale Fuji je vzpomínka na předchozích 50 let.
   • malá výdrž baterie
   avatar
   90%*****
   30.12.2013 v 14:36:53

     avatar
     90%*****
     10.11.2013 v 12:11:33

       avatar
       100%*****
       19.09.2013 v 17:03:24

         avatar
         100%*****
         19.09.2013 v 17:03:24

           Příslušenství k produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           LOWEPRO Apex 100AW - brašna

           • pevná a zároveň lehká konstrukce
           • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
           • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
           LOWEPRO Apex 100AW - brašna
           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           990 ,- 818 ,- bez DPH

           LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna

           • Praktická brašna pro profi kompakty Canon G.., Olympus XZ..) a bezzrcadlové fotoaparáty (Olympus PEN a Sony NEX...)
           • Kapacita: CSC fotoaparát s objektivem, dalším kompaktním objektivem, nebo profi kompakt a příslušenství
           • Vnitřní rozměry: 130 x 70 x 135 mm
           LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna
           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           890 ,- 736 ,- bez DPH

           O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20/30 černé

           • Kompatibilita: Fujifilm X10/20/30
           • Barva: černá
           • Materiál: koženka
           O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20/30 černé
           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           790 ,- 653 ,- bez DPH

           CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

           • Rozměry:
           • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
           • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
           CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           790 ,- 653 ,- bez DPH

           MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

           • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
           • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
           • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
           MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           799 ,- 660 ,- bez DPH

           CRUMPLER Light Delight 200 - brašna

           • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
           • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
           • Hmotnost: 108 g
           CRUMPLER Light Delight 200 - brašna

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           590 ,- 488 ,- bez DPH

           CRUMPLER Light Delight 300 - brašna

           • Rozměry vnější: 12,5 × 14 × 10,5 cm
           • Rozměry vnitřní: 10 × 12,5 × 9 cm
           • Hmotnost: 146 g
           CRUMPLER Light Delight 300 - brašna

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           750 ,- 620 ,- bez DPH

           VANGUARD Adaptor 22 - brašna

           • Fotografická brašna s popruhem přes rameno vhodná pro CSC i DSLR fotoaparáty
           • Pojme1 x DSLR s malým zoomovým objektivem, 1-2 další objektivy, zábleskové světlo (systémové) a příslušenství (paměťová karta, kabely, baterka a nabíječka)
           • Brašna je bohatě polstrovaná což zmírňuje následky pádu
           VANGUARD Adaptor 22 - brašna
           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           1 290 ,- 1 066 ,- bez DPH

           SANDISK SDXC 64GB ULTRA

           • základní řada karet od Sandisku
           • klasické rozměry SD
           • rychlost čtení až 40 MB/s
           SANDISK SDXC 64GB ULTRA
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           750 ,- 620 ,- bez DPH

           ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

           USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

           ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

           *****

           Skladem > 5 ks
           230 ,- 190 ,- bez DPH

           LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

           • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
           • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
           • Pop-up design chrání sloty pro karty
           LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           750 ,- 620 ,- bez DPH

           SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

           • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
           • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
           • záruka 5 let
           SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           890 ,- 736 ,- bez DPH

           SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

           • 8GB karta SDHC Class 10 UHS-1
           • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
           • záruka 5 let
           SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

           *****

           Skladem > 5 ks
           340 ,- 281 ,- bez DPH

           SONY SDXC 64 GB UHS-1 94MB/s

           • 64GB karta SDXC Class 10 UHS-1
           • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
           • záruka 5 let
           SONY SDXC 64 GB UHS-1 94MB/s
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           1 690 ,- 1 397 ,- bez DPH

           LEXAR SDXC 128GB UHS-II 1000x Professional

           • Velmi rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
           • kapacita 128GB
           • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 150 MB/s
           LEXAR SDXC 128GB UHS-II 1000x Professional
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           2 390 ,- 1 975 ,- bez DPH

           LEXAR SDXC 64GB UHS-II 1000x Professional

           • Velmi rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
           • kapacita 64GB
           • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 150 MB/s
           LEXAR SDXC 64GB UHS-II 1000x Professional
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           1 350 ,- 1 116 ,- bez DPH

           LEXAR SDHC 32GB UHS-I 633x Professional

           • velmi rychlá paměťová karta typu SDHC
           • kapacita 32 GB
           • rychlostní třída Class 10/U3
           LEXAR SDHC 32GB UHS-I 633x Professional

           *****

           Doprava zdarma Sleva
           Skladem > 5 ks
           550 ,- 455 ,- bez DPH

           LEXAR SDXC 256GB UHS-I 633x Professional

           • velmi rychlá paměťová karta typu SDXC
           • kapacita 256 GB
           • rychlostní třída Class 10/U3
           LEXAR SDXC 256GB UHS-I 633x Professional
           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           3 890 ,- 3 215 ,- bez DPH

           CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

           • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
           • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
           • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
           CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
           Doprava zdarma
           Zjistit dostupnost
           1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

           CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

           • aretační páčka pro všechny tři směry
           • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
           • transportní výška: 16 cm
           CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

           *****

           Skladem > 5 ks
           490 ,- 405 ,- bez DPH

           VELBON EX-888 - stativ

           • hliníkové nohy
           • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
           • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
           VELBON EX-888 - stativ

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

           JOBY GORILLAPOD - ministativ

           • unikátní ohebný stativ
           • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
           • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
           JOBY GORILLAPOD - ministativ

           *****

           Sleva
           Skladem > 5 ks
           399 ,- 330 ,- bez DPH

           VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

           • maximální nosnost stativu 5 kg
           • čtyřdílné nohy, nastavitelné ve třech různých úhlech (25°, 50° a 80°)
           • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 155,0 cm
           VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           3 690 ,- 3 050 ,- bez DPH

           VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

           • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
           • transportní výška: 63 cm
           • hmotnost: 2,0 kg
           VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

           *****

           Doprava zdarma Sleva
           Skladem > 5 ks
           3 990 ,- 3 298 ,- bez DPH

           JOBY GORILLAPOD HYBRID - ministativ

           • Stativ s prakticky neomezeným rozsahem použití, díky patentované flexibilní konstrukci
           • učeno pro CSC a kompaktní fotoaparáty, akční kamery a další zařízení
           • 1/4" závit
           JOBY GORILLAPOD HYBRID - ministativ

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           990 ,- 818 ,- bez DPH

           HAMA 4024 - ministativ

           • univerzální ministativ
           • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
           HAMA 4024 - ministativ

           *****

           Zjistit dostupnost
           99 ,- 82 ,- bez DPH

           VELBON EX MINI - stativ

           • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
           • stabilní jednopáková dvouosá hlava
           • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
           VELBON EX MINI - stativ

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           690 ,- 570 ,- bez DPH

           VELBON EX-330Q - stativ

           • hliníkové nohy
           • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
           • dokonalá pevnost a stabilita
           VELBON EX-330Q - stativ

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           990 ,- 818 ,- bez DPH

           MANFROTTO PIXI - ministativ

           • upevnění zařízení 1/4" závit
           • materiál: adapto + ocel
           • náklon: -35° / +35°
           MANFROTTO PIXI - ministativ

           *****

           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           590 ,- 488 ,- bez DPH

           MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

           • lehké hliníkové provedení
           • výška složeného stavu je pouze 40 cm
           • snadné ovládání
           MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ
           Doprava zdarma
           Poslední kus
           3 990 ,- 3 298 ,- bez DPH

           BallPod ministativ

           • inovativní stativ pro fotoaparáty, videokamery a smart-telefony, perfektní pro hobby-fotografy, vhodný rovněž i pro profesionály
           • díky jedinečné kombinaci funkčnosti a designu vypadá lépe než běžný stativ a zároveň nabízí mnohostranné a praktické využití
           • zaručí fotky bez výkyvů
           BallPod ministativ
           Zjistit dostupnost
           499 ,- 412 ,- bez DPH

           VELBON SHERPA G5300D - stativ AKCE

           • Max. výška (cm) 159,5
           • Min. výška (cm) 62,0
           • Délka ve složeném stavu (cm) 64,8
           VELBON SHERPA G5300D - stativ AKCE
           Doprava zdarma Sleva
           Skladem > 5 ks
           2 700 ,- 2 231 ,- bez DPH

           MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

           • Nohy Manfrotto MT190X3
           • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
           • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
           MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           6 390 ,- 5 281 ,- bez DPH

           VELBON Videomate 538 - stativ

           • hliníkové nohy
           • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
           • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
           VELBON Videomate 538 - stativ
           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           2 490 ,- 2 058 ,- bez DPH

           VANGUARD VEO 204AB - stativ s kulovou hlavou

           • lehký, pevný a kompaktní cestovatelský stativ
           • vhodný pro lehčí profesionální zrcadlovky, CSC nebo profi kompakty
           • vyměnitelné konce nohou - hroty nebo gumové konce
           VANGUARD VEO 204AB - stativ s kulovou hlavou
           Doprava zdarma
           Skladem 2 - 3 ks
           2 990 ,- 2 471 ,- bez DPH

           LENSPEN štětec

           • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
           • životnost pera je cca 500 použití
           • velmi jednoduché použití
           LENSPEN štětec

           *****

           Skladem > 5 ks
           245 ,- 202 ,- bez DPH

           B+W Utěrka Photo - clear

           Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

           B+W Utěrka Photo - clear

           *****

           Skladem > 5 ks
           180 ,- 149 ,- bez DPH

           GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

           • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
           • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
           • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
           GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

           *****

           Skladem > 5 ks
           20 ,- 17 ,- bez DPH

           KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

           Čistící měch ofukovací se štětečkem.

           KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

           *****

           Poslední kus
           285 ,- 236 ,- bez DPH

           HAMA čisticí set na optiku 5930

           Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

           HAMA čisticí set na optiku 5930

           *****

           Skladem > 5 ks
           310 ,- 256 ,- bez DPH

           B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

           Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

           B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

           *****

           Skladem 2 - 3 ks
           320 ,- 264 ,- bez DPH

           S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s

           Folie S+M je určena k ochraně LCD displeje digitálního fotoaparátu. Předností folie je rychlé a jednoduché připevnění na displej.

           S+M folie na LCD pro Fujifilm X10/20/100/100s
           Sleva
           Skladem > 5 ks
           100 ,- 83 ,- bez DPH

           HAMA spoušť drátěná "Professional" 40 cm

           • drátěná spoušť s možností aretace
           • délka 40cm
           HAMA spoušť drátěná "Professional" 40 cm

           *****

           Skladem > 5 ks
           450 ,- 372 ,- bez DPH

           ARTISAN&ARTIST popruh ACAM E25R

           "Easy Slider" patentovaný nylonový řemínek. Šířka pásky na obou koncích je 10 mm. Inovativní design popruhu, nastavitelný a upravitelný, délku lze nastavit...

           ARTISAN&ARTIST popruh ACAM E25R
           Doprava zdarma
           Skladem > 5 ks
           1 990 ,- 1 645 ,- bez DPH

           JJC sluneční clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

           • V kompletu je zahrnuta clona i adaptér
           JJC sluneční clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30
           Doprava zdarma
           Na dotaz
           890 ,- 736 ,- bez DPH

           KIWI Thumb up grip TA-X20B pro Fujifilm X10/20/30 černý

           • zpracování pomocí CNC strojů
           • opěrka palce pro kompaktní fotoaparáty Fujifilm X10/20/30
           KIWI Thumb up grip TA-X20B pro Fujifilm X10/20/30 černý
           Doprava zdarma Sleva
           Skladem 2 - 3 ks
           590 ,- 488 ,- bez DPH

           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

           Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

           *****

           Skladem 4 - 5 ks
           297 ,- 270 ,- bez DPH

           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

           Sada knih od Scotta Kelbyho, jednoho ze světově nejprodávanějších autorů populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách.

           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih
           Doprava zdarma Sleva
           Zjistit dostupnost
           800 ,- 720 ,- bez DPH

           MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

           Fotografie (nejen ta digitální) nevzniká ve fotoaparátu, její původ je v myšlence fotografa. To je základ přístupu Michaela Freemana k fotografování, který prezentuje...

           MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman
           Zjistit dostupnost
           339 ,- 305 ,- bez DPH

           FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

           • Vybírat objektivy a jak se projevují jejich různé parametry
           • Používat filtry, předsádky, mezikroužky nebo telekonvertory
           • Ovlivnit světlo pomocí blesků, odrazných desek a difuzérů
           FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

           *****

           Zjistit dostupnost
           149 ,- 135 ,- bez DPH

           DOBRÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

           Naučte se rozpoznat dobré fotografie a (možná) je dokážete fotografovat i sami. Michael Freeman je českým zájemcům o fotografii již delší dobu známý. Jeho předchozí...

           DOBRÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman
           Skladem 2 - 3 ks
           359 ,- 323 ,- bez DPH

           PRAVIDLA FOTOGRAFOVÁNÍ A KDY JE PORUŠOVAT

           Dobrý fotograf potřebuje znát pravidla fotografování, skvělý je dokáže porušovat. Každý fotograf, bez ohledu na to, zda fotografuje filmovým nebo digitálním...

           PRAVIDLA FOTOGRAFOVÁNÍ A KDY JE PORUŠOVAT
           Zjistit dostupnost
           349 ,- 314 ,- bez DPH

           JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

           • set se skládá z kovové sluneční clony, krytky sluneční clony a ochranného filtru
           • pro Fujifilm X30 / X20 / X10
           JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná
           Doprava zdarma
           Skladem 4 - 5 ks
           1 190 ,- 983 ,- bez DPH

           Podobné produkty produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           LEICA C (Typ 112) temně červený

           • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
           • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
           • Vestavěný EVF hledáček
           LEICA C (Typ 112) temně červený
           Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
           Skladem 2 - 3 ks
           15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

           LEICA C (Typ 112) světle zlatý

           • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
           • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
           • Vestavěný EVF hledáček
           LEICA C (Typ 112) světle zlatý
           Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
           Skladem 2 - 3 ks
           15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

           SONY CyberShot DSC-HX400V černý

           • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
           • 24 mm širokoúhlý objektiv
           • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
           SONY CyberShot DSC-HX400V černý
           Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
           Skladem 4 - 5 ks
           13 890 ,- 11 479 ,- bez DPH

           SONY QX1 + 16-50 mm

           • 20 Mpx CMOS APS-C snímač
           • Procesor BIONZ X
           • Výměnná optika (bajonet SONY E)
           SONY QX1 + 16-50 mm
           Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
           Skladem 2 - 3 ks
           12 490 ,- 10 322 ,- bez DPH

           Poradna k produktu

           FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           Přidat příspěvek
           • Tomas Slama
            Odpovědět

            jaký kompakt

            Tomas Slama 11.08.2014 v 10:34:05

            Dobrý den, mám Canon 7D a canon G11, uvažuji o náhradě za g11, doporučite mi G1x-je nyní za dobré peníze, či nějakou jinou značku? Fujifilm X20? Děkuji za odpověď

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:jaký kompakt

             Jakub Valdivia 12.08.2014 v 12:44:21

             Dobrý den, fotoaparát Canon G1x je perfektní volbou pro náročného a mohu vám jej doporučit. Pokud nefotíte hlavně makro, kde je tento fotoaparát slabší, tak budete naprosto spokojený.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            X-20 - ochrana disleja

            Karol Belas 12.05.2014 v 11:43:00

            Dobrý deň, akú ochrannú fóliu na displej Fuji X-20 z Vašej ponuky (bez nutnosti úpravy rozmerov) by ste mi odporučili? Ďakujem.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X-20 - ochrana disleja

             Jakub Valdivia 12.05.2014 v 16:04:29

             Dobrý den, zde naleznete kompatibilní ochranou fólii: http://obchod.fotoskoda.cz/s-m-folie-na-lcd-display-pro-fujifilm-x10/ .

             • Karol Belas
              Odpovědět

              Re: RE:X-20 - ochrana disleja

              Karol Belas 12.05.2014 v 18:25:09

              Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.

           • Lubomír Vancl
            Odpovědět

            X20 vs X10

            Lubomír Vancl 02.05.2014 v 15:58:53

            dobrý den, uvažuji o koupi kvalitního kompaktu pohotovostní alternativě k zrcadlovce. Podmínkou je hledáček, větší snímač, rychlost - a vyhrává X20. Jen jsem narazil při srovnání se starší X10 - podle všeho by měla X20 být lepší v ovládání, rychlosti ostření apod. Recenze však zmiňují jiný(lepší?) typ senzoru v X20 (uspoř.pixelů bez AA filtru), procesoru a absenci DR (což jsem pochopil jako zvýšení dyn.rozsahu na úkor pixelů) Můžete mi nějak detailněji vysvětlit odlišnosti v těchto věcech, či zda ostatní kvality X20 jednoznačně převažují ? děkuji

            • Karol Belas
             Odpovědět

             Re: X20 vs X10

             Karol Belas 12.05.2014 v 18:17:49

             Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním na požadovaný rozmer. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.

             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Re: X20 vs X10

              Jakub Valdivia 13.05.2014 v 16:14:12

              Dobrý den, teď jsem tuto fólii zkoušel a seděla přesně na displayi X20.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X20 vs X10

             Jakub Valdivia 02.05.2014 v 16:46:29

             Dobrý den, velkou výhodu v modelu Fujifilm X20 vidím hlavně ve velkém zvýšení rychlosti zaostřování. Nový typ snímače je mírně lepší oproti snímači z X10. Laicky řečeno absence AA filtru by vám měla přinést větší ostrost v detailu. Na menším snímači, jako je právě v těchto fotoaparátech je však rozdíl malý.

             • Lubomír Vancl
              Odpovědět

              Re: RE:X20 vs X10

              Lubomír Vancl 02.05.2014 v 17:07:22

              Ok, děkuji za odpověď a potvrzení, rychlost ostření a reakce závěrky je pro mě důležitá (jsa již zvyklý na zrcadlovku) Jen mě z některých diskuzí poněkud zviklaly "nářky" na absenci EXR-DR oproti x10, takže jsem nevěděl, jak moc je tento režim (ne)postradatelný.

              • Jakub Valdivia
               Odpovědět

               RE:Re: RE:X20 vs X10

               Jakub Valdivia 02.05.2014 v 17:11:11

               Dobrý den, osobně si myslím že absenci EXR-DR ani nezaregistrujete.

           • Zdeněk KOUBA
            Odpovědět

            Fuji Film X20

            Zdeněk KOUBA 12.02.2014 v 21:24:40

            Před dvěma dny jsem zakoupil fotoaparát Fuji Film X20. Dostal jsem manual pouze na CD-ROM , když jsem požadoval vytištěný manual, bylo mi zděleno, že manual je dodáván pouze na CD. CHci se zeptat, zda tištěný manual se běžně dodává a nebo je k tomuto výrobku pouze na CD. Děkuji za odpověď.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Fuji Film X20

             Jakub Valdivia 14.02.2014 v 12:48:21

             Dobrý den, bohužel je manuál pouze na CD.

           • Josef Chroustal
            Odpovědět

            Černo-bílá fotografie

            Josef Chroustal 09.02.2014 v 20:37:36

            Dobrý den, rád bych se zeptal, zda umí fotoaparát totit černobílé snímky, nemyslím tím stupně šedi, ale pouze černou a bílou. Jde mi čistě o focení textů a veškeré jiné barvy jsou kvůli dalším úpravám zbytečné. Díky za odpověď. JCH

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Černo-bílá fotografie

             Jakub Valdivia 10.02.2014 v 12:37:17

             Dobrý den, fotoaparát Fujifilm X20 má černobílý režim.

             • Josef Chroustal
              Odpovědět

              Re: RE:Černo-bílá fotografie

              Josef Chroustal 10.02.2014 v 14:08:12

              Díky za odpověď.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            Veľkosť optického hľadáčiku

            Karol Belas 23.01.2014 v 12:11:43

            Dobrý deň, je veľkosť (a použiteľnosť) optického hľadáčiku Fuji X20 porovnateľná s hľadáčikom APS-C zrkadloviek? Uvažujem nad prechodom z Nikonu D5000 + 18-105 na Fuji X20, ale bojím sa, aby som nebol sklamaný. Od fotoaparátu očakávam pohotovosť a kvalitu obrazu (tlač do A3+). Na Fuji ma lákajú kompaktné rozmery a tichá prevádzka.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Veľkosť optického hľadáčiku

             Jakub Valdivia 24.01.2014 v 11:08:36

             Dobrý den, od fotoaparátu Fujifilm X20 nemůžete očekávat stejnou obrazovou kvalitu jako u zrcadlovek, tisk A3+ určitě není použitelný. Hledáček u Fujifilmu je sice na danou kategorii fotoaparátu přijemně velký, ale u širokého ohniska je vidět část objektivu.

             • Karol Belas
              Odpovědět

              Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

              Karol Belas 25.01.2014 v 12:25:23

              Ďakujem za odpoveď. Mohli by ste ešte doplniť, aká je veľkosť hľadáčika Fuji X20 v porovnaní s veľkosťou hšadáčika APS-C zrkadlovky?

              • Jakub Valdivia
               Odpovědět

               RE:Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

               Jakub Valdivia 27.01.2014 v 12:30:35

               Dobrý den, je přibližně o třetinu menší.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            X20 - spracovanie RAW-u

            Karol Belas 03.01.2014 v 11:01:01

            Dobrý deň, dodáva sa s fotoaparátom aj program na spracovanie RAW-u?

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X20 - spracovanie RAW-u

             Jakub Valdivia 03.01.2014 v 14:06:02

             Dobrý den, ano software na základní úpravy se dodává v balení.

           • Petr
            Odpovědět

            Rozhodování

            Petr 11.07.2013 v 08:11:05

            Dobrý denProdal jsem zrcadlovku a rozhodl se, že příští fotoaparát bude profikompakt, který se lépe hodí na moje focení. tzn, courky, street, rodina, reportáž...Ale jako naprostý elév ve světě kompaktů se v tom trošku plácám. Všude narážím na větu: Kupte si Sony RX100 , na druhou stranu, recenze už tak jednoznačné nejsou a ono to RX100 za ty peníze není až taková bomba... déle je tu klasika G15 a Nokon 7700 ... (o 7700 uvažuji jako o jedné z možností ) A potom člověk, skoro omylem narazí na X20 a zjišťuje, že ten fotoaparát je podle tištěných údajů, hodně super a má skoro vše, co "bývalý zrcadlovkář" ocení... hledáček, manualní zoom atp. Obrazová kvalita mi na referenšních foto také nepřipadá nijak špatná... takže, proč vlastně X20 tak nějak zapadá a moc ho nikdo netahá z regálu, když se v obchodě zeptám na "nějaký profi kompakt" ? Co je s X20 špatně nebo proč si mám raději koupit jinou značku ? A pokud ano, jakou by jste mi doporučovali?

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: Rozhodování

             Pavel Galler 11.07.2013 v 17:13:33

             Dobrý den,pro mně je X20 zrovna jedním z oblíbených kompaktů. Myslím, že se tzv. profikompaktům vyrovná, jak svým výstupem tak mechanickým zpracováním. Navíc má opravdu pěkné podaní barev a pěkný design. Osobně ho mohu jen doporučit.

           • Tereza
            Odpovědět

            Srovnání

            Tereza 03.05.2013 v 13:39:33

            Dobrý den,rozhoduji se, že koupím fuji X10 či X20. Nicméně jsem pořád na vážkách, který z těchto fotoaparátů vybrat. Pořád se považuji za amatéra, tak bych potřebovala vědět, co je na té X20 krom vylepšeného optického hledáčku lepší a naopak. Četla jsem mnoho recenzí, ale nikde nejsou pro mě shrnuté přednosti X20 oproti X10( plus opačně! ) Fotoaparát bych využívala pro focení streetových fotek, krajiny a rychle se pohybujících zvířat :)Děkuji předem za odpověď.

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: Srovnání

             Pavel Galler 06.05.2013 v 10:24:05

             Dobrý den,vyloženě ohromující rozdíly u těchto dvou modelů nejsou. Kromě Vámi uvedenými. Oba fotoaparáty mají vynikající výstup a na vaše účely jsou vhodné.

           • Petr Šustek
            Odpovědět

            ostření

            Petr Šustek 03.04.2013 v 22:08:56

            Dobrý den, nabízí fotoaparát i možnost ostření nějakým tlačítkem, či je zde pouze možnost manuálního ostření? Děkuji za Vaši odpověď.

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: ostření

             Pavel Galler 05.04.2013 v 13:53:57

             Dobrý den,automatické ostření namáčknutím spouště, v manuálním pak s pomocí lupy a peakingu ostříte zadním kolečkem.

           • Jan Šlouf
            Odpovědět

            kvalita videa

            Jan Šlouf 21.03.2013 v 08:05:20

            Dobrý den.Netrpělivě očekávám naskladnění X20,ale ukazuje se , že od fotoaparátu budu potřebvovat ve větší míře práci s videem. Pro video doporučíte X20, nebo raději něco jiného? Například Olympus XZ-2 či Sony RX100?

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE: kvalita videa

             Jakub Valdivia 24.03.2013 v 16:22:13

             Dobrý den,již jsem viděl několik opravdu povedených videozáznamů z fotoaparátu Sony RX100 a osobně jej mohu doporučil. Je to výborně vybavený fotoaparát v kompaktním balení.

           • Jan Šlouf
            Odpovědět

            naskladnění X20?

            Jan Šlouf 28.01.2013 v 09:48:06

            Dobrý den.Kdy lze očekávat stanovení ceny a naskladnění X20? Děkuji Šlouf

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: naskladnění X20?

             Pavel Galler 31.01.2013 v 11:57:58

             Dobrý den,předpoklad je během měsíce Dubna. Cena cca 14tis.

           • Tomik
            Odpovědět

            rozdíl

            Tomik 16.01.2013 v 19:26:50

            Je nějaký technický rozdíl mezi X10 a X20?? Mě to příjde dle popisu uplně stejný až asi na ten design?

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: rozdíl

             Pavel Galler 17.01.2013 v 15:06:26

             Dobrý den,hlavně inovovaný snímač a procesor a také inovovaný hledáček který zobrazuje expoziční hodnoty.

             • Marek H.
              Odpovědět

              RE: RE: rozdíl

              Marek H. 30.01.2013 v 14:37:45

              V textu píšete, že hledáček bude ukazovat mj. i zaostřovací bod. Tzn přímo v hledáčku bude označené místo kam se ostří?

              • alino
               Odpovědět

               RE: RE: RE: rozdíl

               alino 31.01.2013 v 11:02:03

               Presne ako pises - bude oznacovane miesto ostrenia .Na tomto videou je to vidno - cca od 38min 50 secwww.youtube.com/watch?v=BEausRAF3qg

           • Jan Skoupý
            Odpovědět

            Cenová politika

            Jan Skoupý 11.01.2013 v 21:06:45

            No, vypadá to krásně, jenom mám trochu obavu aby Fuji nenastavilo podobnou cenovou politiku jako Sony u RX100..

           Servisní knížka plná výhod
           • 4 servisní prohlídky
           • základní kurz ovládání zrcadlovky
           • poukázka na fotoslužby

           Kompletní informace »

           Čekejte prosím...

           Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace