FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

*****
(6 recenzí) | Kód produktu: 4013537 | PN: 70100111070

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X20, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X20 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1....

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • Optický hledáček
 • Inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • Citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • Režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • Vstup pro externí stereo mikrofon
 • Funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
80%
*****

hodnotilo 5 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

 

Vzhled a ergonomie

 

Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Inovovaný optický hledáček fotoaparátu X20 nový Digital Trans Panel, díky tomu máte přehled o nastavených hodnotách času, clony, ISO zaostřovacím bodě a ostatních informacích. Optický hledáček je synchronizovaný se zoomem objektivu, takže vidíte jaká část scény bude zachycena.

Fotografům je tak navrácena možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Inovace se dočkal i snímač a v X20 je použit nový 12Mpx 2/3-inch X-Trans CMOS II snímač a EXR Processor II, který nabízí lepší rozlišení a až o 30% nižší šum.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR II. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X20 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X20 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X2080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 270 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze -test Fujifilm X20

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
118,7 x 69,6 x 56,8 mm při 333 g (353 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X20
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | Rodinný | S hledáčkem
Velikost snímače2/3"
Barva fotoaparátučerná
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)12
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)3200 | 12800
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Optický zoom
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost LCD displeje2,8"
Expoziční režimyautomatika | manuál M | programová automatika P
Blesksystémová patice
Bezdrátové rozhraníne
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

*****
(7 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 100 MB/s
290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional
Doprava zdarma
 • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
 • kapacita 64GB
 • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
2 690,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional
Doprava zdarma
 • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
 • kapacita 128GB
 • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
4 990,-
Skladem > 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(7 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
Doprava zdarma
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem 4 - 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

*****
(1 recenze)
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Doprava zdarma
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
8 290,-
Poslední kus
THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

*****
(4 recenze)
THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro
 • pojme CSC, profi kompakt s nasazeným základním objektivem, mobilní telefon
 • vnější rozměr: 12 x 15 x 10 cm
 • vnitřní rozměr: 9 x 12 x 8 cm
990,-
Skladem 4 - 5 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(6 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
260,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
 • vhodné na čištění optiky
 • nepouští vlákna
25,-
Skladem 4 - 5 ks
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

*****
(2 recenze)
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

350,-
Poslední kus
JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30
 • V kompletu je zahrnuta clona i adaptér
790,-

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

80%
*****

hodnotilo 5 uživatelů

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • široké možnosti nastavení a přizpůsobení fotografovi
 • manuální ovládání transfokátoru
 • kvalitní panorama
 • relativně rychlé zasotřování
 • široký dynamický rozsah
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
80%*****
Viktor Tůma13.06.2014 14:33:25

klady: optický hledáček kvalitní světelný objektiv velký snímač možnost focení do RAW zápory: malá výdrž baterie k produktu chybí český manuál, nelze dohledat ani v elektronické podobě

 • možnost manuálního režimu
 • optický hledáček
 • tělo z kvalitní slitiny
 • kvalitní objektiv
 • v kategorii kompaktů velký snímač
 • malá výdrž baterie
 • chybí český manuál
avatar
100%*****
11.06.2014 10:42:03

   avatar
   100%*****
   Vladimír Šabata16.01.2014 22:36:34

   Koupil jsem si ho jako druhý aparát k zrcadlovce Canon EOS 5D Mark 2, na focení tam , kde mi těžká taška vadí. Teď nosím skoro všude Fuji. Byla to dobrá koupě, nelituji, že jsem po mnoha Nikonech,Olympusech a Canonech přesedlal.

   • výborná kresba, díky manualnímu zoomu rychlý výběr záběru,
   • pěkné makro, optický hledáček, retro vzhled. Mnoho lidí
   • už se mi ptalo, proč ještě fotím na kinofilm. No nefotím,
   • od roku 2000 je můj starý Nikon ve vitrině. Ale Fuji je vzpomínka na předchozích 50 let.
   • malá výdrž baterie
   avatar
   90%*****
   30.12.2013 14:36:53

     avatar
     90%*****
     10.11.2013 12:11:33

       Příslušenství k produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

       SANDISK SDHC 32GB ULTRA

       SANDISK SDHC 32GB ULTRA

       *****
       (7 recenzí)
       SANDISK SDHC 32GB ULTRA
       • základní řada karet od Sandisku
       • klasické rozměry SD
       • rychlost čtení až 100 MB/s
       290,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDXC 64GB ULTRA

       SANDISK SDXC 64GB ULTRA

       SANDISK SDXC 64GB ULTRA
       • základní řada karet od Sandisku
       • klasické rozměry SD
       • rychlost čtení až 80 MB/s
       460,-
       Skladem > 5 ks
       LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

       LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

       LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional
       Doprava zdarma
       • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
       • kapacita 64GB
       • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
       2 690,-
       Skladem > 5 ks
       LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

       LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

       LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional
       Doprava zdarma
       • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
       • kapacita 128GB
       • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
       4 990,-
       Skladem > 5 ks
       VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

       VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

       *****
       (7 recenzí)
       VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
       Doprava zdarma
       • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
       • transportní výška: 63 cm
       • hmotnost: 2,0 kg
       3 990,-
       Skladem 4 - 5 ks
       MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

       MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

       *****
       (1 recenze)
       MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
       Doprava zdarma
       • Nohy Manfrotto MT190X3
       • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
       • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
       8 290,-
       Poslední kus
       THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

       THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

       *****
       (4 recenze)
       THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro
       • pojme CSC, profi kompakt s nasazeným základním objektivem, mobilní telefon
       • vnější rozměr: 12 x 15 x 10 cm
       • vnitřní rozměr: 9 x 12 x 8 cm
       990,-
       Skladem 4 - 5 ks
       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

       *****
       (6 recenzí)
       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
       • aretační páčka pro všechny tři směry
       • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
       • transportní výška: 16 cm
       490,-
       Poslední kus
       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
       • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
       • životnost pera je cca 500 použití
       • velmi jednoduché použití
       260,-
       Skladem > 5 ks
       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
       • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
       • vhodné na čištění optiky
       • nepouští vlákna
       25,-
       Skladem 4 - 5 ks
       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       *****
       (2 recenze)
       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

       350,-
       Poslední kus
       JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

       JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

       JJC clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30
       • V kompletu je zahrnuta clona i adaptér
       790,-

       Poradna k produktu

       FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

       Přidat příspěvek
       • Tomas Slama
        Odpovědět

        jaký kompakt

        Tomas Slama 11.08.2014 10:34:05
        Dobrý den, mám Canon 7D a canon G11, uvažuji o náhradě za g11, doporučite mi G1x-je nyní za dobré peníze, či nějakou jinou značku? Fujifilm X20? Děkuji za odpověď
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:jaký kompakt

         Jakub Valdivia 12.08.2014 12:44:21
         Dobrý den,

         fotoaparát Canon G1x je perfektní volbou pro náročného a mohu vám jej doporučit. Pokud nefotíte hlavně makro, kde je tento fotoaparát slabší, tak budete naprosto spokojený.
       • Karol Belas
        Odpovědět

        X-20 - ochrana disleja

        Karol Belas 12.05.2014 11:43:00
        Dobrý deň,

        akú ochrannú fóliu na displej Fuji X-20 z Vašej ponuky (bez nutnosti úpravy rozmerov) by ste mi odporučili?

        Ďakujem.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:X-20 - ochrana disleja

         Jakub Valdivia 12.05.2014 16:04:29
         Dobrý den,

         zde naleznete kompatibilní ochranou fólii: http://obchod.fotoskoda.cz/s-m-folie-na-lcd-display-pro-fujifilm-x10/ .
         • Karol Belas
          Odpovědět

          Re: RE:X-20 - ochrana disleja

          Karol Belas 12.05.2014 18:25:09
          Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.
       • Lubomír Vancl
        Odpovědět

        X20 vs X10

        Lubomír Vancl 02.05.2014 15:58:53
        dobrý den, uvažuji o koupi kvalitního kompaktu pohotovostní alternativě k zrcadlovce. Podmínkou je hledáček, větší snímač, rychlost - a vyhrává X20. Jen jsem narazil při srovnání se starší X10 - podle všeho by měla X20 být lepší v ovládání, rychlosti ostření apod. Recenze však zmiňují jiný(lepší?) typ senzoru v X20 (uspoř.pixelů bez AA filtru), procesoru a absenci DR (což jsem pochopil jako zvýšení dyn.rozsahu na úkor pixelů) Můžete mi nějak detailněji vysvětlit odlišnosti v těchto věcech, či zda ostatní kvality X20 jednoznačně převažují ?
        děkuji
        • Karol Belas
         Odpovědět

         Re: X20 vs X10

         Karol Belas 12.05.2014 18:17:49
         Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním na požadovaný rozmer. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.
         • Jakub Valdivia
          Odpovědět

          RE:Re: X20 vs X10

          Jakub Valdivia 13.05.2014 16:14:12
          Dobrý den,

          teď jsem tuto fólii zkoušel a seděla přesně na displayi X20.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:X20 vs X10

         Jakub Valdivia 02.05.2014 16:46:29
         Dobrý den,

         velkou výhodu v modelu Fujifilm X20 vidím hlavně ve velkém zvýšení rychlosti zaostřování. Nový typ snímače je mírně lepší oproti snímači z X10. Laicky řečeno absence AA filtru by vám měla přinést větší ostrost v detailu. Na menším snímači, jako je právě v těchto fotoaparátech je však rozdíl malý.
         • Lubomír Vancl
          Odpovědět

          Re: RE:X20 vs X10

          Lubomír Vancl 02.05.2014 17:07:22
          Ok, děkuji za odpověď a potvrzení, rychlost ostření a reakce závěrky je pro mě důležitá (jsa již zvyklý na zrcadlovku)
          Jen mě z některých diskuzí poněkud zviklaly "nářky" na absenci EXR-DR oproti x10, takže jsem nevěděl, jak moc je tento režim (ne)postradatelný.
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:X20 vs X10

           Jakub Valdivia 02.05.2014 17:11:11
           Dobrý den,

           osobně si myslím že absenci EXR-DR ani nezaregistrujete.
       • Zdeněk KOUBA
        Odpovědět

        Fuji Film X20

        Zdeněk KOUBA 12.02.2014 21:24:40
        Před dvěma dny jsem zakoupil fotoaparát Fuji Film X20. Dostal jsem manual pouze na CD-ROM , když jsem požadoval vytištěný manual, bylo mi zděleno, že manual je dodáván pouze na CD. CHci se zeptat, zda tištěný manual se běžně dodává a nebo je k tomuto výrobku pouze na CD. Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Fuji Film X20

         Jakub Valdivia 14.02.2014 12:48:21
         Dobrý den,

         bohužel je manuál pouze na CD.
       • Josef Chroustal
        Odpovědět

        Černo-bílá fotografie

        Josef Chroustal 09.02.2014 20:37:36
        Dobrý den, rád bych se zeptal, zda umí fotoaparát totit černobílé snímky, nemyslím tím stupně šedi, ale pouze černou a bílou. Jde mi čistě o focení textů a veškeré jiné barvy jsou kvůli dalším úpravám zbytečné. Díky za odpověď.

        JCH
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Černo-bílá fotografie

         Jakub Valdivia 10.02.2014 12:37:17
         Dobrý den,

         fotoaparát Fujifilm X20 má černobílý režim.
         • Josef Chroustal
          Odpovědět

          Re: RE:Černo-bílá fotografie

          Josef Chroustal 10.02.2014 14:08:12
          Díky za odpověď.
       • Karol Belas
        Odpovědět

        Veľkosť optického hľadáčiku

        Karol Belas 23.01.2014 12:11:43
        Dobrý deň,
        je veľkosť (a použiteľnosť) optického hľadáčiku Fuji X20 porovnateľná s hľadáčikom APS-C zrkadloviek? Uvažujem nad prechodom z Nikonu D5000 + 18-105 na Fuji X20, ale bojím sa, aby som nebol sklamaný. Od fotoaparátu očakávam pohotovosť a kvalitu obrazu (tlač do A3+). Na Fuji ma lákajú kompaktné rozmery a tichá prevádzka.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Veľkosť optického hľadáčiku

         Jakub Valdivia 24.01.2014 11:08:36
         Dobrý den,

         od fotoaparátu Fujifilm X20 nemůžete očekávat stejnou obrazovou kvalitu jako u zrcadlovek, tisk A3+ určitě není použitelný. Hledáček u Fujifilmu je sice na danou kategorii fotoaparátu přijemně velký, ale u širokého ohniska je vidět část objektivu.
         • Karol Belas
          Odpovědět

          Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

          Karol Belas 25.01.2014 12:25:23
          Ďakujem za odpoveď. Mohli by ste ešte doplniť, aká je veľkosť hľadáčika Fuji X20 v porovnaní s veľkosťou hšadáčika APS-C zrkadlovky?
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

           Jakub Valdivia 27.01.2014 12:30:35
           Dobrý den,

           je přibližně o třetinu menší.
       • Karol Belas
        Odpovědět

        X20 - spracovanie RAW-u

        Karol Belas 03.01.2014 11:01:01
        Dobrý deň,
        dodáva sa s fotoaparátom aj program na spracovanie RAW-u?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:X20 - spracovanie RAW-u

         Jakub Valdivia 03.01.2014 14:06:02
         Dobrý den,

         ano software na základní úpravy se dodává v balení.
       • Petr
        Odpovědět

        Rozhodování

        Petr 11.07.2013 08:11:05
        Dobrý denProdal jsem zrcadlovku a rozhodl se, že příští fotoaparát bude profikompakt, který se lépe hodí na moje focení. tzn, courky, street, rodina, reportáž...Ale jako naprostý elév ve světě kompaktů se v tom trošku plácám. Všude narážím na větu: Kupte si Sony RX100 , na druhou stranu, recenze už tak jednoznačné nejsou a ono to RX100 za ty peníze není až taková bomba... déle je tu klasika G15 a Nokon 7700 ... (o 7700 uvažuji jako o jedné z možností ) A potom člověk, skoro omylem narazí na X20 a zjišťuje, že ten fotoaparát je podle tištěných údajů, hodně super a má skoro vše, co "bývalý zrcadlovkář" ocení... hledáček, manualní zoom atp. Obrazová kvalita mi na referenšních foto také nepřipadá nijak špatná... takže, proč vlastně X20 tak nějak zapadá a moc ho nikdo netahá z regálu, když se v obchodě zeptám na "nějaký profi kompakt" ? Co je s X20 špatně nebo proč si mám raději koupit jinou značku ? A pokud ano, jakou by jste mi doporučovali?
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Rozhodování

         Pavel Galler 11.07.2013 17:13:33
         Dobrý den,pro mně je X20 zrovna jedním z oblíbených kompaktů. Myslím, že se tzv. profikompaktům vyrovná, jak svým výstupem tak mechanickým zpracováním. Navíc má opravdu pěkné podaní barev a pěkný design. Osobně ho mohu jen doporučit.
       • Tereza
        Odpovědět

        Srovnání

        Tereza 03.05.2013 13:39:33
        Dobrý den,rozhoduji se, že koupím fuji X10 či X20. Nicméně jsem pořád na vážkách, který z těchto fotoaparátů vybrat. Pořád se považuji za amatéra, tak bych potřebovala vědět, co je na té X20 krom vylepšeného optického hledáčku lepší a naopak. Četla jsem mnoho recenzí, ale nikde nejsou pro mě shrnuté přednosti X20 oproti X10( plus opačně! ) Fotoaparát bych využívala pro focení streetových fotek, krajiny a rychle se pohybujících zvířat :)Děkuji předem za odpověď.
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: Srovnání

         Pavel Galler 06.05.2013 10:24:05
         Dobrý den,vyloženě ohromující rozdíly u těchto dvou modelů nejsou. Kromě Vámi uvedenými. Oba fotoaparáty mají vynikající výstup a na vaše účely jsou vhodné.
       • Petr Šustek
        Odpovědět

        ostření

        Petr Šustek 03.04.2013 22:08:56
        Dobrý den, nabízí fotoaparát i možnost ostření nějakým tlačítkem, či je zde pouze možnost manuálního ostření? Děkuji za Vaši odpověď.
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: ostření

         Pavel Galler 05.04.2013 13:53:57
         Dobrý den,automatické ostření namáčknutím spouště, v manuálním pak s pomocí lupy a peakingu ostříte zadním kolečkem.
       • Jan Šlouf
        Odpovědět

        kvalita videa

        Jan Šlouf 21.03.2013 08:05:20
        Dobrý den.Netrpělivě očekávám naskladnění X20,ale ukazuje se , že od fotoaparátu budu potřebvovat ve větší míře práci s videem. Pro video doporučíte X20, nebo raději něco jiného? Například Olympus XZ-2 či Sony RX100?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE: kvalita videa

         Jakub Valdivia 24.03.2013 16:22:13
         Dobrý den,již jsem viděl několik opravdu povedených videozáznamů z fotoaparátu Sony RX100 a osobně jej mohu doporučil. Je to výborně vybavený fotoaparát v kompaktním balení.
       • Jan Šlouf
        Odpovědět

        naskladnění X20?

        Jan Šlouf 28.01.2013 09:48:06
        Dobrý den.Kdy lze očekávat stanovení ceny a naskladnění X20? Děkuji Šlouf
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: naskladnění X20?

         Pavel Galler 31.01.2013 11:57:58
         Dobrý den,předpoklad je během měsíce Dubna. Cena cca 14tis.
       • Tomik
        Odpovědět

        rozdíl

        Tomik 16.01.2013 19:26:50
        Je nějaký technický rozdíl mezi X10 a X20?? Mě to příjde dle popisu uplně stejný až asi na ten design?
        • Pavel Galler
         Odpovědět

         RE: rozdíl

         Pavel Galler 17.01.2013 15:06:26
         Dobrý den,hlavně inovovaný snímač a procesor a také inovovaný hledáček který zobrazuje expoziční hodnoty.
         • Marek H.
          Odpovědět

          RE: RE: rozdíl

          Marek H. 30.01.2013 14:37:45
          V textu píšete, že hledáček bude ukazovat mj. i zaostřovací bod. Tzn přímo v hledáčku bude označené místo kam se ostří?
          • alino
           Odpovědět

           RE: RE: RE: rozdíl

           alino 31.01.2013 11:02:03
           Presne ako pises - bude oznacovane miesto ostrenia .Na tomto videou je to vidno - cca od 38min 50 secwww.youtube.com/watch?v=BEausRAF3qg
       • Jan Skoupý
        Odpovědět

        Cenová politika

        Jan Skoupý 11.01.2013 21:06:45
        No, vypadá to krásně, jenom mám trochu obavu aby Fuji nenastavilo podobnou cenovou politiku jako Sony u RX100..
       Instagram feed
       Instagram feed
       Instagram feed
       Instagram feed
       I nás baví Instagram.
       @fotoskodacz
       Servisní knížka plná výhod
       • 4 servisní prohlídky
       • základní kurz ovládání zrcadlovky
       • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

       Kompletní informace »

       Čekejte prosím...