FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)
Recenze
FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)YouTube video - Fujifilm X20 - prezentace

FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

Fujifilm
*****
4 8 (8 recenzí) | Kód produktu: 4013537

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X20, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X20 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1....

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • Optický hledáček
 • Inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • Citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • Režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • Vstup pro externí stereo mikrofon
 • Funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
80%
*****

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

 

Vzhled a ergonomie

 

Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Inovovaný optický hledáček fotoaparátu X20 nový Digital Trans Panel, díky tomu máte přehled o nastavených hodnotách času, clony, ISO zaostřovacím bodě a ostatních informacích. Optický hledáček je synchronizovaný se zoomem objektivu, takže vidíte jaká část scény bude zachycena.

Fotografům je tak navrácena možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Inovace se dočkal i snímač a v X20 je použit nový 12Mpx 2/3-inch X-Trans CMOS II snímač a EXR Processor II, který nabízí lepší rozlišení a až o 30% nižší šum.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR II. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X20 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X20 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X2080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 270 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze -test Fujifilm X20

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
118,7 x 69,6 x 56,8 mm při 333 g (353 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X20
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekoptický
LCD obrazovka2,8"
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost snímače2/3"
NapájeníLi-Ion
GPS modulNe
Barvačerná
Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | Rodinný | S hledáčkem
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

*****
(2 recenze)
LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
 • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
 • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
 • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
450,-
Skladem > 5 ks
O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé
Sleva
 • Kompatibilita: Fujifilm X10/20
 • Barva: černá
 • Materiál: koženka
590,-
Poslední kus
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem > 5 ks
LOWEPRO Scout 100

LOWEPRO Scout 100

LOWEPRO Scout 100
 • Malá brašna přes rameno pro CSC fotoaparáty typu Fujifilm X-E2 s 35mm
 • Silné vnitřní polstrování pro vysokou ochranu fotoaparátu
 • Nastavitelný dělící systém
790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
690,-
Skladem > 5 ks
BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

Miniaturní přenosná čtečka/zapisovačka paměťových karet SD, SDHC a MMC. Ideální pro použití s notebooky nebo netbooky. Propojení: USB 2.0. Kompatibilita: SD/SDHC/MMC....

120,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
390,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
VELBON EX-888 - stativ

VELBON EX-888 - stativ

*****
(2 recenze)
VELBON EX-888 - stativ
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
1 190,-
Skladem > 5 ks
VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE

VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE
Sleva
 • třícestá hlava Vanguard PH-32 vyrobená z hořčíkové slitiny, je lehká a snadno ovladatelná
 • hmotnost: 2,5 kg
 • nosnost: 5,0 kg
2 590,-
Skladem > 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
Sleva
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
2 990,-
Skladem 4 - 5 ks
VELBON EX-330Q - stativ

VELBON EX-330Q - stativ

*****
(1 recenze)
VELBON EX-330Q - stativ
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
 • dokonalá pevnost a stabilita
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(4 recenze)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
590,-
Skladem > 5 ks
JOBY GORILLAPOD 3K Kit

JOBY GORILLAPOD 3K Kit

*****
(6 recenzí)
JOBY GORILLAPOD 3K Kit
Sleva
 • Odnímatelná kulová hlava
 • Ohebné, omotané nohy
 • Vyrobeno z japonského zdravotnického ABS materiálu a německého TPE
2 290,-
Skladem > 5 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

190,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

*****
(5 recenzí)
KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

Čistící měch ofukovací se štětečkem.

290,-
Skladem 4 - 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(5 recenzí)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

297,-
Skladem 2 - 3 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Skladem 2 - 3 ks
SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

490,-
Skladem 4 - 5 ks
OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

360,-
Skladem 2 - 3 ks
JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná
 • set se skládá z kovové sluneční clony, krytky sluneční clony a ochranného filtru
 • pro Fujifilm X30 / X20 / X10
1 190,-
Další podobné produkty

Podobné produkty

PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

*****
(5 recenzí)
PANASONIC Lumix DMC-FZ1000
Recenze Poukaz na fotoslužby
 • 20,1 Mpx 1" snímač
 • 4K záznam videa (s možností snížení rozlišení)
 • perfektní ergonomie těla inspirovaná DSLR
14 590,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

*****
(3 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý
Recenze Poukaz na fotoslužby

Původní cena

14 590,-
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
13 990,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný

PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný

*****
(1 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný
Recenze Poukaz na fotoslužby

Původní cena

14 590,-
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
13 990,-
Skladem > 5 ks
RICOH GR II

RICOH GR II

RICOH GR II
Dárek Poukaz na fotoslužby
 • 16,2 Mpx APS-C CMOS
 • Inovovaný procesor GR ENGINE V
 • 28 mm širokoúhlý monofokální objektiv se světelností f/2,8
15 590,-
Skladem 4 - 5 ks

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

80%
*****
 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • široké možnosti nastavení a přizpůsobení fotografovi
 • manuální ovládání transfokátoru
 • kvalitní panorama
 • relativně rychlé zasotřování
 • široký dynamický rozsah
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • objektivFujinon 28-112mm (f/2-2,8), 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • optický průhledový hledáček se zobrazením hodnot
 • inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920x2080, 60fps), nastvení urovně zvuku
 • režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • možnost použití externího mikrofonu a přílušenství přes systémovou patici
 • funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
 • výdrž akumulátoru 270 snímků (dle normy CIPA)

Videoprezentace

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

1/50
Ohnisko stabilizovaného objektivu začíná na 28 mm při hodnotě clony F2.0...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

2/50
...a končí na 112 mm při stále výborných F2.8, tedy 4x optický zoom.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

3/50
Milovníci makro snímků mohou fotografovat již od 1 cm.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4200 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

4/50
V makro snímcích lze u nízkých hodnot clonových čísel dosáhnout velmi malé hloubky ostrosti.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

5/50
Vysokou světelnost objektivu jsem se vydal vyzkoušet do potemnělých tubusů Blanky.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

6/50
Hra světel a stínů pružný snímač příliš nezaskočila.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

7/50
Jeho dynamický rozsah vybočuje z kategorie a nabídne více kresby ve stínech a světlech.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

8/50
S množstvím rušivého šumu by to ale mohlo být lepší.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/250 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

9/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

10/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

11/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/280 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 10 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

12/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

13/50
Patice blesku neslouží, jinak velmi zajímavému tělu fotoaparátu, jen k okrase. Záblesková světla na rozdíl od tunelu dají vyniknout kresbě objektivu, dobře patrné na textuře plátna či svetru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

14/50
Podání pleťové barvy při automatickém vyvážení bílé by mohlo být o něco méně syté.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

15/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 6,4 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

16/50
Automatická expozice má občas sklon k podexpozici ...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

17/50
..a to i u méně náročných expozičních podmínek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

18/50
Chromatické aberaci se objektiv s vysokou světelno výjimkou a její náznak (patrně potlačený postprocessingem) najdeme i zde na přechodu mezi větvemi stromu a nebem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

19/50
Delší ohnisko bude díky vysoké světelnosti a malé hloubce ostrosti výtaným nástrojem všech fotografů portrétistů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

20/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2800 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

21/50
Průhledový hledáček, manuální transfokátor a relativně rychlé reakce dělají z X20 ideální stroj k pořizování momentek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

22/50
Rychlost zaostřování ovlivňuje fázová detekce na snímači.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4500 s - Clona: 2,8 - ISO: 800 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

23/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

24/50
Fujifilm X20 se chlubí procesorem EXR II a zvěsti o jeho výkonu nejsou jen plácnutím do vody. Sériové snímání rychlostí 12 fps se každý kompakt honosit nemůže.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

25/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

26/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

27/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

28/50
EXR II přinesl mimo rychlého snímání i automatické sestavení panoramatických snímků, s kterým se Fuji může zařadit ke špičce ve své třídě.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

29/50
Tato funkce vytvoří panorama bez viditelných přechodů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2400 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

30/50
Test výkonu v horších světelných podmínkách (ranní rozbřesk) začíná na ISO 100 a snad nebudu předbíhat, když prozradím, že se dostaneme až na hodnotu ISO 12 800.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 19/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

31/50
U ISO 200 se snížil kontrast a snímek působí více přirozeně. Ale šum způsobený delším expozičním časem zde najdeme. Jedničkou v této oblasti mezi kompakty tak asi nebude.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 12/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

32/50
ISO 400 vyhlazuje detaily ukryté v blízkých barevných tónech (viz. přechody na střeše).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/17 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

33/50
U ISO 800 vstupuje šum i do jednolitých ploch a jeho lehký náznak je vidět i na modré obloze. Pro standardní tisky je ale snímek velmi dobře použitelný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32 s - Clona: 8,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

34/50
ISO 1600 dále redukuje jemné detaily a redukuje barvy blízkých tónů (viz. stromoví napravo od domu)

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/70 s - Clona: 8,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

35/50
ISO 3200 ještě více vstupuje do redukce barev. Mírou detailů se snímky hodí spíše již jen pro pohlednicové formáty.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/140 s - Clona: 8,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

36/50
U ISO 6400 hraje významnou roli mimo redukce detailů i barevný šum.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 8,0 - ISO: 6400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

37/50
ISO 12800 je již síše hodnota v podobě parametrového lákadla, možná by šla použít v šedé škále jako obdoba fitlru napodobující filmové zrno.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/750 s - Clona: 8,0 - ISO: 12800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

38/50
Přejdeme nyní na kreativní filltry. Mimo efektu připomínající snímky z fotoaparátu Lomo...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8500 s - Clona: 3,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

39/50
..najdeme i multiexpozici.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

40/50
Dále nabídne sérii barevných nastevní imitujících podání proslavených filmových materiálů z produkce FUJIFILM.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

41/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

42/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

43/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

44/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

45/50
Nemusíme zůstat jen u barev i převod do šedé škály nabídne filtry odpovídající RGB složkám.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

46/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

47/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

48/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

49/50
Konec peletonu uzavírá známá sépie.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20 -

50/50

Uživatelské recenze

avatar
80%*****
Viktor Tůma13.06.2014 v 14:33:25

klady: optický hledáček kvalitní světelný objektiv velký snímač možnost focení do RAW zápory: malá výdrž baterie k produktu chybí český manuál, nelze dohledat ani v elektronické podobě

 • možnost manuálního režimu
 • optický hledáček
 • tělo z kvalitní slitiny
 • kvalitní objektiv
 • v kategorii kompaktů velký snímač
 • malá výdrž baterie
 • chybí český manuál
avatar
100%*****
11.06.2014 v 10:42:03

   avatar
   100%*****
   Vladimír Šabata16.01.2014 v 22:36:34

   Koupil jsem si ho jako druhý aparát k zrcadlovce Canon EOS 5D Mark 2, na focení tam , kde mi těžká taška vadí. Teď nosím skoro všude Fuji. Byla to dobrá koupě, nelituji, že jsem po mnoha Nikonech,Olympusech a Canonech přesedlal.

   • výborná kresba, díky manualnímu zoomu rychlý výběr záběru,
   • pěkné makro, optický hledáček, retro vzhled. Mnoho lidí
   • už se mi ptalo, proč ještě fotím na kinofilm. No nefotím,
   • od roku 2000 je můj starý Nikon ve vitrině. Ale Fuji je vzpomínka na předchozích 50 let.
   • malá výdrž baterie
   avatar
   90%*****
   30.12.2013 v 14:36:53

     avatar
     90%*****
     10.11.2013 v 12:11:33

       avatar
       100%*****
       19.09.2013 v 17:03:24

         avatar
         100%*****
         19.09.2013 v 17:03:24

           Příslušenství k produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

           LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro

           *****
           (2 recenze)
           LOWEPRO Dashpoint 20 - pouzdro
           • Funkční design a dokonalá ergonomie vnějšího tvaru
           • Praktické je reverzní otevírání pouzdra „od těla“
           • Kapacita: „profi“ kompaktní fotoaparát, CSC (kompaktní systémový fotoaparát) s „pancake“ objektivem nebo výměnný objektiv k CSC
           450,-
           Skladem > 5 ks
           O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

           O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

           O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé
           Sleva
           • Kompatibilita: Fujifilm X10/20
           • Barva: černá
           • Materiál: koženka
           590,-
           Poslední kus
           CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

           CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

           *****
           (1 recenze)
           CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
           • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
           • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
           • Hmotnost: 108 g
           590,-
           Skladem > 5 ks
           LOWEPRO Scout 100

           LOWEPRO Scout 100

           LOWEPRO Scout 100
           • Malá brašna přes rameno pro CSC fotoaparáty typu Fujifilm X-E2 s 35mm
           • Silné vnitřní polstrování pro vysokou ochranu fotoaparátu
           • Nastavitelný dělící systém
           790,-
           Skladem > 5 ks
           SANDISK SDXC 64GB ULTRA

           SANDISK SDXC 64GB ULTRA

           SANDISK SDXC 64GB ULTRA
           • základní řada karet od Sandisku
           • klasické rozměry SD
           • rychlost čtení až 40 MB/s
           690,-
           Skladem > 5 ks
           BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

           BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

           BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

           Miniaturní přenosná čtečka/zapisovačka paměťových karet SD, SDHC a MMC. Ideální pro použití s notebooky nebo netbooky. Propojení: USB 2.0. Kompatibilita: SD/SDHC/MMC....

           120,-
           Skladem > 5 ks
           SANDISK SDHC 16GB EXTREME

           SANDISK SDHC 16GB EXTREME

           *****
           (5 recenzí)
           SANDISK SDHC 16GB EXTREME
           • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
           • klasické rozměry SD
           • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
           390,-
           Skladem > 5 ks
           SANDISK SDHC 32GB EXTREME

           SANDISK SDHC 32GB EXTREME

           *****
           (9 recenzí)
           SANDISK SDHC 32GB EXTREME
           Sleva
           • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
           • klasické rozměry SD
           • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
           VELBON EX-888 - stativ

           VELBON EX-888 - stativ

           *****
           (2 recenze)
           VELBON EX-888 - stativ
           • hliníkové nohy
           • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
           • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
           1 190,-
           Skladem > 5 ks
           VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE

           VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE

           *****
           (4 recenze)
           VANGUARD ALTA+ 263 AP - stativ AKCE
           Sleva
           • třícestá hlava Vanguard PH-32 vyrobená z hořčíkové slitiny, je lehká a snadno ovladatelná
           • hmotnost: 2,5 kg
           • nosnost: 5,0 kg
           2 590,-
           Skladem > 5 ks
           VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

           VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

           *****
           (4 recenze)
           VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
           Sleva
           • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
           • transportní výška: 63 cm
           • hmotnost: 2,0 kg
           2 990,-
           Skladem 4 - 5 ks
           VELBON EX-330Q - stativ

           VELBON EX-330Q - stativ

           *****
           (1 recenze)
           VELBON EX-330Q - stativ
           • hliníkové nohy
           • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
           • dokonalá pevnost a stabilita
           CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

           CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

           *****
           (4 recenze)
           CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
           • aretační páčka pro všechny tři směry
           • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
           • transportní výška: 16 cm
           490,-
           Skladem > 5 ks
           VELBON EX MINI - stativ

           VELBON EX MINI - stativ

           *****
           (3 recenze)
           VELBON EX MINI - stativ
           • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
           • stabilní jednopáková dvouosá hlava
           • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
           690,-
           Skladem 2 - 3 ks
           MANFROTTO PIXI - ministativ

           MANFROTTO PIXI - ministativ

           *****
           (1 recenze)
           MANFROTTO PIXI - ministativ
           • upevnění zařízení 1/4" závit
           • materiál: adapto + ocel
           • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
           590,-
           Skladem > 5 ks
           JOBY GORILLAPOD 3K Kit

           JOBY GORILLAPOD 3K Kit

           *****
           (6 recenzí)
           JOBY GORILLAPOD 3K Kit
           Sleva
           • Odnímatelná kulová hlava
           • Ohebné, omotané nohy
           • Vyrobeno z japonského zdravotnického ABS materiálu a německého TPE
           2 290,-
           Skladem > 5 ks
           LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

           LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

           LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
           Sleva
           • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
           • životnost pera je cca 500 použití
           • velmi jednoduché použití
           249,-
           Skladem > 5 ks
           B+W Utěrka Photo - clear

           B+W Utěrka Photo - clear

           *****
           (2 recenze)
           B+W Utěrka Photo - clear

           Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

           190,-
           Skladem > 5 ks
           GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

           GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

           *****
           (5 recenzí)
           GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
           • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
           • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
           • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
           20,-
           Skladem > 5 ks
           KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

           KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

           *****
           (5 recenzí)
           KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

           Čistící měch ofukovací se štětečkem.

           290,-
           Skladem 4 - 5 ks
           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

           *****
           (5 recenzí)
           DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

           Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

           297,-
           Skladem 2 - 3 ks
           Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

           Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

           Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

           Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

           269,-
           Skladem 2 - 3 ks
           SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

           SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

           SVĚTLO VE FOTOGRAFII - Michael Freeman

           Kniha Světlo ve fotografii autora Michaela Freemana vám prostě a jednoduše ukáže, jak správně pracovat se světlem. Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých...

           490,-
           Skladem 4 - 5 ks
           OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

           OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

           OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

           Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

           360,-
           Skladem 2 - 3 ks
           JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

           JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

           JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná
           • set se skládá z kovové sluneční clony, krytky sluneční clony a ochranného filtru
           • pro Fujifilm X30 / X20 / X10
           1 190,-

           Podobné produkty produktu FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

           PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

           *****
           (5 recenzí)
           PANASONIC Lumix DMC-FZ1000
           Recenze Poukaz na fotoslužby
           • 20,1 Mpx 1" snímač
           • 4K záznam videa (s možností snížení rozlišení)
           • perfektní ergonomie těla inspirovaná DSLR
           14 590,-
           Skladem > 5 ks
           PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

           PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

           *****
           (3 recenze)
           PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý
           Recenze Poukaz na fotoslužby

           Původní cena

           14 590,-
           • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
           • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
           • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
           13 990,-
           Skladem > 5 ks
           PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný

           PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný

           *****
           (1 recenze)
           PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný
           Recenze Poukaz na fotoslužby

           Původní cena

           14 590,-
           • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
           • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
           • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
           13 990,-
           Skladem > 5 ks
           RICOH GR II

           RICOH GR II

           RICOH GR II
           Dárek Poukaz na fotoslužby
           • 16,2 Mpx APS-C CMOS
           • Inovovaný procesor GR ENGINE V
           • 28 mm širokoúhlý monofokální objektiv se světelností f/2,8
           15 590,-
           Skladem 4 - 5 ks

           Poradna k produktu

           FUJIFILM X20 černý (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

           Přidat příspěvek
           • Tomas Slama
            Odpovědět

            jaký kompakt

            Tomas Slama 11.08.2014 v 10:34:05

            Dobrý den, mám Canon 7D a canon G11, uvažuji o náhradě za g11, doporučite mi G1x-je nyní za dobré peníze, či nějakou jinou značku? Fujifilm X20? Děkuji za odpověď

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:jaký kompakt

             Jakub Valdivia 12.08.2014 v 12:44:21

             Dobrý den, fotoaparát Canon G1x je perfektní volbou pro náročného a mohu vám jej doporučit. Pokud nefotíte hlavně makro, kde je tento fotoaparát slabší, tak budete naprosto spokojený.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            X-20 - ochrana disleja

            Karol Belas 12.05.2014 v 11:43:00

            Dobrý deň, akú ochrannú fóliu na displej Fuji X-20 z Vašej ponuky (bez nutnosti úpravy rozmerov) by ste mi odporučili? Ďakujem.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X-20 - ochrana disleja

             Jakub Valdivia 12.05.2014 v 16:04:29

             Dobrý den, zde naleznete kompatibilní ochranou fólii: http://obchod.fotoskoda.cz/s-m-folie-na-lcd-display-pro-fujifilm-x10/ .

             • Karol Belas
              Odpovědět

              Re: RE:X-20 - ochrana disleja

              Karol Belas 12.05.2014 v 18:25:09

              Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.

           • Lubomír Vancl
            Odpovědět

            X20 vs X10

            Lubomír Vancl 02.05.2014 v 15:58:53

            dobrý den, uvažuji o koupi kvalitního kompaktu pohotovostní alternativě k zrcadlovce. Podmínkou je hledáček, větší snímač, rychlost - a vyhrává X20. Jen jsem narazil při srovnání se starší X10 - podle všeho by měla X20 být lepší v ovládání, rychlosti ostření apod. Recenze však zmiňují jiný(lepší?) typ senzoru v X20 (uspoř.pixelů bez AA filtru), procesoru a absenci DR (což jsem pochopil jako zvýšení dyn.rozsahu na úkor pixelů) Můžete mi nějak detailněji vysvětlit odlišnosti v těchto věcech, či zda ostatní kvality X20 jednoznačně převažují ? děkuji

            • Karol Belas
             Odpovědět

             Re: X20 vs X10

             Karol Belas 12.05.2014 v 18:17:49

             Ďakujem za odpoveď. O tejto stránke viem, ale je tam reakcia nespokojného zákazníka (v záložke "Poradna"), ktorý uvádza, že fólia nemá požadované rozmery pre Fuji X-10/20, ale treba ju upravovať orezaním na požadovaný rozmer. Tak by ma zaujímalo, či je to pravda.

             • Jakub Valdivia
              Odpovědět

              RE:Re: X20 vs X10

              Jakub Valdivia 13.05.2014 v 16:14:12

              Dobrý den, teď jsem tuto fólii zkoušel a seděla přesně na displayi X20.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X20 vs X10

             Jakub Valdivia 02.05.2014 v 16:46:29

             Dobrý den, velkou výhodu v modelu Fujifilm X20 vidím hlavně ve velkém zvýšení rychlosti zaostřování. Nový typ snímače je mírně lepší oproti snímači z X10. Laicky řečeno absence AA filtru by vám měla přinést větší ostrost v detailu. Na menším snímači, jako je právě v těchto fotoaparátech je však rozdíl malý.

             • Lubomír Vancl
              Odpovědět

              Re: RE:X20 vs X10

              Lubomír Vancl 02.05.2014 v 17:07:22

              Ok, děkuji za odpověď a potvrzení, rychlost ostření a reakce závěrky je pro mě důležitá (jsa již zvyklý na zrcadlovku) Jen mě z některých diskuzí poněkud zviklaly "nářky" na absenci EXR-DR oproti x10, takže jsem nevěděl, jak moc je tento režim (ne)postradatelný.

              • Jakub Valdivia
               Odpovědět

               RE:Re: RE:X20 vs X10

               Jakub Valdivia 02.05.2014 v 17:11:11

               Dobrý den, osobně si myslím že absenci EXR-DR ani nezaregistrujete.

           • Zdeněk KOUBA
            Odpovědět

            Fuji Film X20

            Zdeněk KOUBA 12.02.2014 v 21:24:40

            Před dvěma dny jsem zakoupil fotoaparát Fuji Film X20. Dostal jsem manual pouze na CD-ROM , když jsem požadoval vytištěný manual, bylo mi zděleno, že manual je dodáván pouze na CD. CHci se zeptat, zda tištěný manual se běžně dodává a nebo je k tomuto výrobku pouze na CD. Děkuji za odpověď.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Fuji Film X20

             Jakub Valdivia 14.02.2014 v 12:48:21

             Dobrý den, bohužel je manuál pouze na CD.

           • Josef Chroustal
            Odpovědět

            Černo-bílá fotografie

            Josef Chroustal 09.02.2014 v 20:37:36

            Dobrý den, rád bych se zeptal, zda umí fotoaparát totit černobílé snímky, nemyslím tím stupně šedi, ale pouze černou a bílou. Jde mi čistě o focení textů a veškeré jiné barvy jsou kvůli dalším úpravám zbytečné. Díky za odpověď. JCH

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Černo-bílá fotografie

             Jakub Valdivia 10.02.2014 v 12:37:17

             Dobrý den, fotoaparát Fujifilm X20 má černobílý režim.

             • Josef Chroustal
              Odpovědět

              Re: RE:Černo-bílá fotografie

              Josef Chroustal 10.02.2014 v 14:08:12

              Díky za odpověď.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            Veľkosť optického hľadáčiku

            Karol Belas 23.01.2014 v 12:11:43

            Dobrý deň, je veľkosť (a použiteľnosť) optického hľadáčiku Fuji X20 porovnateľná s hľadáčikom APS-C zrkadloviek? Uvažujem nad prechodom z Nikonu D5000 + 18-105 na Fuji X20, ale bojím sa, aby som nebol sklamaný. Od fotoaparátu očakávam pohotovosť a kvalitu obrazu (tlač do A3+). Na Fuji ma lákajú kompaktné rozmery a tichá prevádzka.

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:Veľkosť optického hľadáčiku

             Jakub Valdivia 24.01.2014 v 11:08:36

             Dobrý den, od fotoaparátu Fujifilm X20 nemůžete očekávat stejnou obrazovou kvalitu jako u zrcadlovek, tisk A3+ určitě není použitelný. Hledáček u Fujifilmu je sice na danou kategorii fotoaparátu přijemně velký, ale u širokého ohniska je vidět část objektivu.

             • Karol Belas
              Odpovědět

              Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

              Karol Belas 25.01.2014 v 12:25:23

              Ďakujem za odpoveď. Mohli by ste ešte doplniť, aká je veľkosť hľadáčika Fuji X20 v porovnaní s veľkosťou hšadáčika APS-C zrkadlovky?

              • Jakub Valdivia
               Odpovědět

               RE:Re: RE:Veľkosť optického hľadáčiku

               Jakub Valdivia 27.01.2014 v 12:30:35

               Dobrý den, je přibližně o třetinu menší.

           • Karol Belas
            Odpovědět

            X20 - spracovanie RAW-u

            Karol Belas 03.01.2014 v 11:01:01

            Dobrý deň, dodáva sa s fotoaparátom aj program na spracovanie RAW-u?

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE:X20 - spracovanie RAW-u

             Jakub Valdivia 03.01.2014 v 14:06:02

             Dobrý den, ano software na základní úpravy se dodává v balení.

           • Petr
            Odpovědět

            Rozhodování

            Petr 11.07.2013 v 08:11:05

            Dobrý denProdal jsem zrcadlovku a rozhodl se, že příští fotoaparát bude profikompakt, který se lépe hodí na moje focení. tzn, courky, street, rodina, reportáž...Ale jako naprostý elév ve světě kompaktů se v tom trošku plácám. Všude narážím na větu: Kupte si Sony RX100 , na druhou stranu, recenze už tak jednoznačné nejsou a ono to RX100 za ty peníze není až taková bomba... déle je tu klasika G15 a Nokon 7700 ... (o 7700 uvažuji jako o jedné z možností ) A potom člověk, skoro omylem narazí na X20 a zjišťuje, že ten fotoaparát je podle tištěných údajů, hodně super a má skoro vše, co "bývalý zrcadlovkář" ocení... hledáček, manualní zoom atp. Obrazová kvalita mi na referenšních foto také nepřipadá nijak špatná... takže, proč vlastně X20 tak nějak zapadá a moc ho nikdo netahá z regálu, když se v obchodě zeptám na "nějaký profi kompakt" ? Co je s X20 špatně nebo proč si mám raději koupit jinou značku ? A pokud ano, jakou by jste mi doporučovali?

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: Rozhodování

             Pavel Galler 11.07.2013 v 17:13:33

             Dobrý den,pro mně je X20 zrovna jedním z oblíbených kompaktů. Myslím, že se tzv. profikompaktům vyrovná, jak svým výstupem tak mechanickým zpracováním. Navíc má opravdu pěkné podaní barev a pěkný design. Osobně ho mohu jen doporučit.

           • Tereza
            Odpovědět

            Srovnání

            Tereza 03.05.2013 v 13:39:33

            Dobrý den,rozhoduji se, že koupím fuji X10 či X20. Nicméně jsem pořád na vážkách, který z těchto fotoaparátů vybrat. Pořád se považuji za amatéra, tak bych potřebovala vědět, co je na té X20 krom vylepšeného optického hledáčku lepší a naopak. Četla jsem mnoho recenzí, ale nikde nejsou pro mě shrnuté přednosti X20 oproti X10( plus opačně! ) Fotoaparát bych využívala pro focení streetových fotek, krajiny a rychle se pohybujících zvířat :)Děkuji předem za odpověď.

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: Srovnání

             Pavel Galler 06.05.2013 v 10:24:05

             Dobrý den,vyloženě ohromující rozdíly u těchto dvou modelů nejsou. Kromě Vámi uvedenými. Oba fotoaparáty mají vynikající výstup a na vaše účely jsou vhodné.

           • Petr Šustek
            Odpovědět

            ostření

            Petr Šustek 03.04.2013 v 22:08:56

            Dobrý den, nabízí fotoaparát i možnost ostření nějakým tlačítkem, či je zde pouze možnost manuálního ostření? Děkuji za Vaši odpověď.

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: ostření

             Pavel Galler 05.04.2013 v 13:53:57

             Dobrý den,automatické ostření namáčknutím spouště, v manuálním pak s pomocí lupy a peakingu ostříte zadním kolečkem.

           • Jan Šlouf
            Odpovědět

            kvalita videa

            Jan Šlouf 21.03.2013 v 08:05:20

            Dobrý den.Netrpělivě očekávám naskladnění X20,ale ukazuje se , že od fotoaparátu budu potřebvovat ve větší míře práci s videem. Pro video doporučíte X20, nebo raději něco jiného? Například Olympus XZ-2 či Sony RX100?

            • Jakub Valdivia
             Odpovědět

             RE: kvalita videa

             Jakub Valdivia 24.03.2013 v 16:22:13

             Dobrý den,již jsem viděl několik opravdu povedených videozáznamů z fotoaparátu Sony RX100 a osobně jej mohu doporučil. Je to výborně vybavený fotoaparát v kompaktním balení.

           • Jan Šlouf
            Odpovědět

            naskladnění X20?

            Jan Šlouf 28.01.2013 v 09:48:06

            Dobrý den.Kdy lze očekávat stanovení ceny a naskladnění X20? Děkuji Šlouf

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: naskladnění X20?

             Pavel Galler 31.01.2013 v 11:57:58

             Dobrý den,předpoklad je během měsíce Dubna. Cena cca 14tis.

           • Tomik
            Odpovědět

            rozdíl

            Tomik 16.01.2013 v 19:26:50

            Je nějaký technický rozdíl mezi X10 a X20?? Mě to příjde dle popisu uplně stejný až asi na ten design?

            • Pavel Galler
             Odpovědět

             RE: rozdíl

             Pavel Galler 17.01.2013 v 15:06:26

             Dobrý den,hlavně inovovaný snímač a procesor a také inovovaný hledáček který zobrazuje expoziční hodnoty.

             • Marek H.
              Odpovědět

              RE: RE: rozdíl

              Marek H. 30.01.2013 v 14:37:45

              V textu píšete, že hledáček bude ukazovat mj. i zaostřovací bod. Tzn přímo v hledáčku bude označené místo kam se ostří?

              • alino
               Odpovědět

               RE: RE: RE: rozdíl

               alino 31.01.2013 v 11:02:03

               Presne ako pises - bude oznacovane miesto ostrenia .Na tomto videou je to vidno - cca od 38min 50 secwww.youtube.com/watch?v=BEausRAF3qg

           • Jan Skoupý
            Odpovědět

            Cenová politika

            Jan Skoupý 11.01.2013 v 21:06:45

            No, vypadá to krásně, jenom mám trochu obavu aby Fuji nenastavilo podobnou cenovou politiku jako Sony u RX100..

           Servisní knížka plná výhod
           • 4 servisní prohlídky
           • základní kurz ovládání zrcadlovky
           • poukázka na fotoslužby

           Kompletní informace »

           Čekejte prosím...

           Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací