FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma
Recenze Dárek
FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaFUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarmaYouTube video - FUJIFILM X30

FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma

*****
(3 recenze) | Kód produktu: 4014571

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X30, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS (bez optického low-pass filtru) a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X30 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • snímač bez optického low-pass filtru
 • Inovovaný procesor EXR II
Již není v prodeji Doprava zdarma
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Fujifilm X30 je kvalitně zpracovaný kompaktní fotoaparát. Fotoaparát je vybaven kvalitním výklopným LCD displejem, který je jasný i na přímém slunci, ten kdo upřednostňuje hledáček, rozhodně nebude zklamaný. Oproti minulému modelu s průhledným hledáčkem zde najdeme elektronický Real time...

 • kvalita zpracování
 • výborný poměr cena/výkon
 • vysoký dynamický rozsah
 • odlesky na vyšší clony
 • kresba na nejkratším ohnisku

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • snímač bez optického low-pass filtru
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický a manuální zoom
 • 3" LCD displej, rozlišení 920 000 bodů
 • elektronický Real time hledáček - což je největší a nejrychlejší hledáček s nejvyšším rozlišením ve své třídě
 • Inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
96%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma

Vzhled a ergonomie

FUJIFILM X30Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Nový elektronický Real Time hledáček je největším a nejrychlejším hledáčkem s nejvyšším rozlišením ve své třídě. Zvětšení 0,65x(*4) a prodleva displeje pouhých 0,005 s. Přináší jasný, živý pohled Live View s vysokým rozlišením, díky novému organickému elektronickému EL hledáčku s 2,36 milióny bodů a nově navrženému samostatnému objektivu, a viditelnost se dále zlepšila prostřednictvím automatického řízení jasu hledáčku podle úrovně okolního osvětlení.

FUJIFILM X30Displej Live View lze rovněž nastavit do režimu ‘Preview Pic Effect’, který odráží podmínky snímání nebo nabízí přirozený pohled, blízký tomu, co je vidět pouhým okem, a snímač oka v hledáčku rovněž automaticky přepne zobrazené informace při svislém natočení aparátu, což u předchozího modelu s optickým hledáčkem nebylo možné. 

Kromě hledáčku je k dispozici také větší, jemnější  3" LCD monitor s rozlišením 920 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR II systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x30/sample_images/img/index/ff_x30_001.JPG

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

FUJIFILM X30Vybraná specifikace

 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání (18 snímků průběžně při snímání JPEG) v plném rozlišení
 • Citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • Režim Motion Panorama 360 / EXR Auto / 
 • Vstup pro externí stereo mikrofon
 • Funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR IIDalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

FUJIFILM X30Fujifilm FinePix X30 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

FUJIFILM X30Fotoaparát Fujifilm FinePix X30 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X1080bodů) při rychlosti snímání až 60 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 400%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí nový režim simulace filmu Classic Chrome, který přináší tlumené tóny a hlubokou reprodukci barev, Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

 

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Výběr efektů

Pop Color - zdůrazňuje kontrast a saturaci barev.
Toy Camera - vytváří stínované okraje, jako byste fotografovali jednoduchým fotografickým přístrojem.
Miniature - přidává rozostření nahoře a dole a vzniká efekt dioramatu nebo miniatury.
Dynamic Tone - vytváří efekt fantazie zdůrazněním určitých tónů.
 

FUJIFILM X30Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen novým vykokapacitním akumulátorem NP-95, jehož kapacita je až 470 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA), což je o 200 snímků více, než u předchozího modelu.

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
118,7 x 71,6 x 60,3 mm při 383 g (423 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X30
akumulátor NP-95
nabíječka AC-5VT
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | výklopná
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůpo zakoupení adaptéru (v příslušenství produktu)
Velikost snímače (snímačů)2/3"
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
NapájeníNP-95
GPS modulNe
Rozlišení LCD (px)922 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | Rodinný | S hledáčkem
Počet fotografií za vteřinu12
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

 • pevná a zároveň lehká konstrukce
 • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
 • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
LOWEPRO Apex 100AW - brašna
Doprava zdarma
Poslední kus
990 ,- 818 ,- bez DPH

LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna

 • Praktická brašna pro profi kompakty Canon G.., Olympus XZ..) a bezzrcadlové fotoaparáty (Olympus PEN a Sony NEX...)
 • Kapacita: CSC fotoaparát s objektivem, dalším kompaktním objektivem, nebo profi kompakt a příslušenství
 • Vnitřní rozměry: 130 x 70 x 135 mm
LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna
Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
890 ,- 736 ,- bez DPH

AQUAPAC 448 obal pod vodu large

 • voděodolné pouzdro pro elektroniku nebo příslušenství
 • vodotěsné do 5m a svými rozměry je ideální větší kompaktní fotoaparáty, malé dlaňové videokamery nebo jakýkoli jiný předmět o obvodu 265mm
AQUAPAC 448 obal pod vodu large
Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
750 ,- 620 ,- bez DPH

VANGUARD UP-RISE 45 II - fotobatoh AKCE

 • Velmi pohodlný baťoh se snadným přístupem i když ho máte na zádech
 • Zádová část z prodyšné a větrací látky pro pohodlnější nošení
 • Vnější kapsa a poutko na připevnění vybavení
VANGUARD UP-RISE 45 II - fotobatoh AKCE

*****

Doprava zdarma Sleva
Zjistit dostupnost
1 990 ,- 1 645 ,- bez DPH

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
750 ,- 620 ,- bez DPH

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

*****

Skladem > 5 ks
230 ,- 190 ,- bez DPH

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

 • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
 • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
 • Pop-up design chrání sloty pro karty
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

*****

Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
750 ,- 620 ,- bez DPH

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

 • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
890 ,- 736 ,- bez DPH

AVACOM Fujifilm NP-95

Baterie Avacom Fujifilm NP-95 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

AVACOM Fujifilm NP-95
Skladem > 5 ks
390 ,- 322 ,- bez DPH

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-95

Výměnné plato určené pro nabíjecí soupravu AVACOM AV-MP

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-95

*****

Skladem 4 - 5 ks
110 ,- 91 ,- bez DPH

FUJIFILM NP-95 X100

Originální náhradní baterie Fujifilm určená pro zařízení FinePix F31fd.

FUJIFILM NP-95 X100
Doprava zdarma
Skladem > 5 ks
1 090 ,- 901 ,- bez DPH

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

 • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
 • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
 • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
Doprava zdarma
Zjistit dostupnost
1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****

Skladem > 5 ks
490 ,- 405 ,- bez DPH

VELBON EX-888 - stativ

 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
VELBON EX-888 - stativ

*****

Doprava zdarma
Skladem 2 - 3 ks
1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

JOBY GORILLAPOD - ministativ

 • unikátní ohebný stativ
 • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
 • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
JOBY GORILLAPOD - ministativ

*****

Sleva
Skladem > 5 ks
399 ,- 330 ,- bez DPH

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****

Skladem > 5 ks
90 ,- 74 ,- bez DPH

B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

B+W Utěrka Photo - clear

*****

Skladem > 5 ks
180 ,- 149 ,- bez DPH

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****

Skladem > 5 ks
20 ,- 17 ,- bez DPH

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

Čistící měch ofukovací se štětečkem.

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

*****

Poslední kus
285 ,- 236 ,- bez DPH
Další podobné produkty

Podobné produkty

LEICA C (Typ 112) temně červený

 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
LEICA C (Typ 112) temně červený
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 2 - 3 ks
15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

LEICA C (Typ 112) světle zlatý

 • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
 • Vestavěný EVF hledáček
LEICA C (Typ 112) světle zlatý
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem 2 - 3 ks
15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

CANON PowerShot G1 X MARK II

 • špičkový kompaktní fotoaparát s výkonem zrcadlovky v těle kompaktu
 • velký snímač CMOS typu 1,5"
 • objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9
CANON PowerShot G1 X MARK II
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby

*****

Skladem 2 - 3 ks
16 990 ,- 14 041 ,- bez DPH

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
Skladem > 5 ks
13 890 ,- 11 479 ,- bez DPH

Hodnocení odborníka 95%

Fujifilm X30 je kvalitně zpracovaný kompaktní fotoaparát. Fotoaparát je vybaven kvalitním výklopným LCD displejem, který je jasný i na přímém slunci, ten kdo upřednostňuje hledáček, rozhodně nebude zklamaný. Oproti minulému modelu s průhledným hledáčkem zde najdeme elektronický Real time hledáček, což je největší a nejrychlejší hledáček s nejvyšším rozlišením ve své třídě. O pohodlné ovládání se stará hned několik volitelných tlačítek, přibyl i kroužek na objektivu, kam si můžete nastavit v podstatě cokoliv. Nechybí ani retro přepínač ostření. Mnozí určitě uvítají manuální ovládání zoomu, oproti prstenci u spouště to je rychlejší a pohodlnější. Mimochodem se tak zapíná i celý fotoaparát, tudíž se samovolně nezapne v brašně, nebo kapse. Za špatných světelných podmínek, kdy už nebude stíhat vysoké ISO, určitě užijete vestavěný blesk. Pro hravé fotografy jsou určeny kreativní filtry, monochromatické režimy, panorama a 2 kroky voliče pro různé scény. O tom, jak tento kvalitní fotoaparát fotí, se dozvíte dále.

96%
*****

hodnotilo 2 uživatelů

 • kvalita zpracování
 • výborný poměr cena/výkon
 • vysoký dynamický rozsah
 • kresba na delší ohniska na veškerá clonová čísla
 • velikost
 • vzhled
 • odlesky na vyšší clony
 • kresba na nejkratším ohnisku

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • snímač bez optického low-pass filtru
 • Inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický a manuální zoom
 • 3" LCD displej, rozlišení 920 000 bodů
 • elektronický Real time hledáček - což je největší a nejrychlejší hledáček s nejvyšším rozlišením ve své třídě
 • Inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)

Videoprezentace

Shrnutí modelu Fujifilm X30

Pokud chcete malý a kvalitní kompaktní fotoaparát, může být právě Fujifilm X30 ta správná volba. Tělo je kvalitně zpracovaně, nikde nic nevrže, vše sedí tak jak má a pro mnohé může být výhodou krásný retro look. Můžete si říct, že 12 Mpx není mnoho. Pro čip to však stačí, podává perfektní výsledky. Vyznačuje se vysokým dynamickým rozsahem, navíc jsou použitelné i snímky na ISO 1600 – důležité je vypnout redukci šumu, aby se to neslévalo do jedné hmoty. Fotografování ve špatných podmínkách vám usnadní světelný objektiv, který perfektně kreslí od nejnižších clon. To však platí až od delších ohnisek, na nejkratší kresba v rozích už více ztrácí a proto je potřeba více clonit. Odlesky se v protisvětle za nízkých clon skoro neobjevují, ovšem když přicloníte, tak se nepříjemné odlesky objeví. Chromatická aberace se také lehce vyskytuje. Co ale musím pochválit je podání barev a kontrast. Ten, kdo má rád černobílou fotografii, jistě užije různé nastavení monochromatického režimu. Fotoaparát se ovládá velice dobře, všechny tlačítka jsou pohodlně přístupná, oceňuji i ovládací kroužek u objektivu. Autofokus také ostří tak jak má, je pohotový a přesný. Dále musím pochválit elektronický hledáček. Na tak malé tělo se s ním fotí výborně, musíte si ale zvýšit jas. Nemáte-li rádi hledáček a je vám pohodlnější fotit přes displej, budete také spokojeni, i na jasném slunci je vše vidět. Jediné, co bych čekal u takové kategorie, je dotykový displej. S fotoaparátem se fotilo velice příjemně, jelikož působí nenápadně, tak s ním můžete v klidu fotografovat na ulici a v podstatě nikdo si vás nevšimne. Maximálně ho upoutá krásný retro fotoaparát. Díky všem výše vyjmenovaným vlastnostem bych ho doporučil cestovatelům, kteří s ním chybu rozhodně neudělají.

Kresba na clonu f/2,8 na nejkratším ohnisku je velice dobrá. Na nízká clonová čísla je kresba po celém rozsahu zoomu dobrá. O tom se však přesvědčíte na následujících snímcích.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

1/35
I na delší ohnisko je kresba na clonu f/2,8 výborná. Zaostřený objekt je krásně prokreslený, každý chlup i vlas je ostrý.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

2/35
Už na clonu f/7,1 je ostré vše na snímku. Krásné podání barev a kontrastu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 7,1 - ISO: 200 - Ohnisko: 15 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

3/35
Na delším ohnisku je kresba skvělá už při cloně f/5,6. Rozlišovací schopnost je také výborná.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 19 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

4/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 19 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

5/35
I na clonu f/8 je vše prokreslené a detailní.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 8,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

6/35
Ukázka snímku při použití makro režimu. Za nejnižší clony vzniká lehký bokeh. Převážně je lehký a jemný, příjemný pro lidské oko.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 2,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

7/35
Za horších světelných podmínek a použití přednastaveného automatického režimu fotoaparát nastavil clonu na f/2,8 a výsledky nejsou příliš dobré, především kresba.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/150 s - Clona: 2,8 - ISO: 640 - Ohnisko: 26 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

8/35
Kontrast a podání barev jsou výborné.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2100 s - Clona: 7,1 - ISO: 200 - Ohnisko: 13 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

9/35
Podání modrého nebe je reálné, stejně tak jako kontrast a barvy proti jasné obloze.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

10/35
Ukázka podání zelené barvy v rozptýleném protisvětle.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/500 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

11/35
Za špatných světelných podmínek a zvýšení citlivosti ISO jsou výsledky dobré, na malý čip.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 11 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

12/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,8 - ISO: 1250 - Ohnisko: 11 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

13/35
Případně se dá použít zabudovaný blesk. Při použití blesku je barevné podání skvělé, nic není přepálené a pleť je reálně zbarvená.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

14/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,8 - ISO: 2500 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

15/35
Při západu slunce lze použít předvolený režim. Sice vzniknou lehce kýčovité snímky, ale tak to doopravdy vypadalo...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2100 s - Clona: 2,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

16/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

17/35
Na nejnižší clonu a zvýšení citlivosti ISO na 640 sice nějaký šum vznikne, ale dlouho se takový udrží i za zvyšování citlivosti.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,8 - ISO: 640 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

18/35
Fotoaparát se svou nenápadností a velikostí velice hodí na pouliční fotografování. Většinou si vás nikdo nevšimne a to vám umožní jít i blíže, než byste čekali.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/520 s - Clona: 7,1 - ISO: 200 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

19/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

20/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3400 s - Clona: 3,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 23 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

21/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

22/35
A i když si vás někdo všimne, tak se fotoaparátu nikdo nelekne, na rozdíl od obrovské a podezřelé zrcadlovky.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

23/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2100 s - Clona: 9,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

24/35
Tento koloběžkář byl vyfocený v podstatě od pasu, protože jsem si nestihl ani dát fotoaparát před obličej. To dokazuje, jak rychlý a přesný autofokus je.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/12500 s - Clona: 3,2 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

25/35
Rozsah zoomu od 18 mm vám umožní i fotografování a vytváření nevšedních kompozic.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8500 s - Clona: 7,1 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

26/35
Za přiclonění v přímém protisvětle vznikají nepříjemné odlesky. Tomu se však dá předejít většímu otevření clony a fotografie budou v podstatě bez odlesků.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 11,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

27/35
Na nejdelším ohnisku je kresba výborná až do rohů na všech clonách. Což jsou výborné výsledky.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6800 s - Clona: 2,8 - ISO: 100 - Ohnisko: 21 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

28/35
Na nejkratším ohnisku už to je horší. Nejlepších výsledků je od clony f/5,6.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

29/35
Fotoaparát umožňuje i plně manuální monochromatický režim, který barvy podává s příjemným kontrastem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1700 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

30/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1700 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 20 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

31/35
Na nejkratším ohnisku a cloně f/4 vznikne lehká chromatická aberace.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/450 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

32/35
Fotoaparát obsahuje i několik kreativních filtrů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

33/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

34/35

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2400 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X30

35/35

Uživatelské recenze

avatar
90%*****
25.08.2015 v 08:08:50

   avatar
   100%*****
   Tomáš Kopecký10.06.2015 v 12:46:31

   Doporučuji.

     Příslušenství k produktu FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma

     LOWEPRO Apex 100AW - brašna

     • pevná a zároveň lehká konstrukce
     • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
     • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
     LOWEPRO Apex 100AW - brašna
     Doprava zdarma
     Poslední kus
     990 ,- 818 ,- bez DPH

     LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna

     • Praktická brašna pro profi kompakty Canon G.., Olympus XZ..) a bezzrcadlové fotoaparáty (Olympus PEN a Sony NEX...)
     • Kapacita: CSC fotoaparát s objektivem, dalším kompaktním objektivem, nebo profi kompakt a příslušenství
     • Vnitřní rozměry: 130 x 70 x 135 mm
     LOWEPRO Compact Courier 80 - fotobrašna
     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     890 ,- 736 ,- bez DPH

     AQUAPAC 448 obal pod vodu large

     • voděodolné pouzdro pro elektroniku nebo příslušenství
     • vodotěsné do 5m a svými rozměry je ideální větší kompaktní fotoaparáty, malé dlaňové videokamery nebo jakýkoli jiný předmět o obvodu 265mm
     AQUAPAC 448 obal pod vodu large
     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     750 ,- 620 ,- bez DPH

     VANGUARD UP-RISE 45 II - fotobatoh AKCE

     • Velmi pohodlný baťoh se snadným přístupem i když ho máte na zádech
     • Zádová část z prodyšné a větrací látky pro pohodlnější nošení
     • Vnější kapsa a poutko na připevnění vybavení
     VANGUARD UP-RISE 45 II - fotobatoh AKCE

     *****

     Doprava zdarma Sleva
     Zjistit dostupnost
     1 990 ,- 1 645 ,- bez DPH

     CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

     • Rozměry:
     • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
     • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
     CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     790 ,- 653 ,- bez DPH

     MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

     • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
     • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
     • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
     MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     799 ,- 660 ,- bez DPH

     CRUMPLER Proper Roady 2000 - fotobrašna

     • Prostor pro: malé zrcadlovky a CSC se středně dlouhým objektivem, náhradní objektiv a příslušenství
     • Rozměry:
     • Vnitřní: 21 x 13 x 8 cm
     CRUMPLER Proper Roady 2000 - fotobrašna
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     1 390 ,- 1 149 ,- bez DPH

     LOWEPRO ProTactic 450 AW - fotobatoh

     • pevná a mimořádně lehká konstrukce
     • batoh pojme: ProDSLR tělo se základním objektivem, druhé ProDSLR tělo s objektivem 70-200/f2.8, dalších 5-8 objektivů, blesk, příslušenství, stativ, tablet / notebook (do 15“), osobní věci
     • 8 pásů z technického plátna s řadouSlipLock™ smyček na přední o bočních stranách pro upevnění pouzder a dalších komponent modulárního systému SlipLock™
     LOWEPRO ProTactic 450 AW - fotobatoh
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     5 490 ,- 4 537 ,- bez DPH

     CRUMPLER Light Delight 200 - brašna

     • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
     • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
     • Hmotnost: 108 g
     CRUMPLER Light Delight 200 - brašna

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     590 ,- 488 ,- bez DPH

     CRUMPLER Light Delight 300 - brašna

     • Rozměry vnější: 12,5 × 14 × 10,5 cm
     • Rozměry vnitřní: 10 × 12,5 × 9 cm
     • Hmotnost: 146 g
     CRUMPLER Light Delight 300 - brašna

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     750 ,- 620 ,- bez DPH

     LOWEPRO Pro Runner 350 AW II - fotobatoh

     • pevná konstrukce při zachování velmi nízké hmotnosti
     • kapacita: DSLR s objektivem (300mm), 3-4 další objektivy, blesk, fotopříslušenství, notebook (15,4"w) osobní věci, stativ
     • hlavní fotokomora je vybavena sadou oddělovacích příček na suchý zip, které umožňují modulární přizpůsobení vnitřního prostoru fotokomory individuálním potřebám fotografa
     LOWEPRO Pro Runner 350 AW II - fotobatoh
     Doprava zdarma
     Poslední kus
     4 990 ,- 4 124 ,- bez DPH

     VANGUARD Adaptor 22 - brašna

     • Fotografická brašna s popruhem přes rameno vhodná pro CSC i DSLR fotoaparáty
     • Pojme1 x DSLR s malým zoomovým objektivem, 1-2 další objektivy, zábleskové světlo (systémové) a příslušenství (paměťová karta, kabely, baterka a nabíječka)
     • Brašna je bohatě polstrovaná což zmírňuje následky pádu
     VANGUARD Adaptor 22 - brašna
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     1 290 ,- 1 066 ,- bez DPH

     LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

     • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
     • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
     • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
     LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     3 990 ,- 3 298 ,- bez DPH

     SANDISK SDXC 64GB ULTRA

     • základní řada karet od Sandisku
     • klasické rozměry SD
     • rychlost čtení až 40 MB/s
     SANDISK SDXC 64GB ULTRA
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     750 ,- 620 ,- bez DPH

     ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

     USB 2.0 čtečka I-TEC s přímou podporou micro formátů (micro SD a micro M2) je ideální pro přenos dat z paměťových karet do PC či notebooku. Tyto USB čtečky umožňují...

     ITEC USB 2.0 ALL in ONE reader/writer černá

     *****

     Skladem > 5 ks
     230 ,- 190 ,- bez DPH

     LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

     • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
     • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
     • Pop-up design chrání sloty pro karty
     LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     750 ,- 620 ,- bez DPH

     SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

     • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
     • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
     • záruka 5 let
     SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     890 ,- 736 ,- bez DPH

     SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

     • 8GB karta SDHC Class 10 UHS-1
     • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
     • záruka 5 let
     SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

     *****

     Skladem > 5 ks
     340 ,- 281 ,- bez DPH

     SONY SDXC 64 GB UHS-1 94MB/s

     • 64GB karta SDXC Class 10 UHS-1
     • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
     • záruka 5 let
     SONY SDXC 64 GB UHS-1 94MB/s
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     1 690 ,- 1 397 ,- bez DPH

     LEXAR SDXC 128GB UHS-II 1000x Professional

     • Velmi rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
     • kapacita 128GB
     • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 150 MB/s
     LEXAR SDXC 128GB UHS-II 1000x Professional
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     2 390 ,- 1 975 ,- bez DPH

     LEXAR SDXC 64GB UHS-II 1000x Professional

     • Velmi rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
     • kapacita 64GB
     • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 150 MB/s
     LEXAR SDXC 64GB UHS-II 1000x Professional
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     1 350 ,- 1 116 ,- bez DPH

     LEXAR SDHC 32GB UHS-I 633x Professional

     • velmi rychlá paměťová karta typu SDHC
     • kapacita 32 GB
     • rychlostní třída Class 10/U3
     LEXAR SDHC 32GB UHS-I 633x Professional

     *****

     Doprava zdarma Sleva
     Skladem > 5 ks
     550 ,- 455 ,- bez DPH

     LEXAR SDXC 256GB UHS-I 633x Professional

     • velmi rychlá paměťová karta typu SDXC
     • kapacita 256 GB
     • rychlostní třída Class 10/U3
     LEXAR SDXC 256GB UHS-I 633x Professional
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     3 890 ,- 3 215 ,- bez DPH

     AVACOM Fujifilm NP-95

     Baterie Avacom Fujifilm NP-95 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

     AVACOM Fujifilm NP-95
     Skladem > 5 ks
     390 ,- 322 ,- bez DPH

     AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-95

     Výměnné plato určené pro nabíjecí soupravu AVACOM AV-MP

     AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-95

     *****

     Skladem 4 - 5 ks
     110 ,- 91 ,- bez DPH

     FUJIFILM NP-95 X100

     Originální náhradní baterie Fujifilm určená pro zařízení FinePix F31fd.

     FUJIFILM NP-95 X100
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     1 090 ,- 901 ,- bez DPH

     CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

     • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
     • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
     • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
     CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

     CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

     • aretační páčka pro všechny tři směry
     • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
     • transportní výška: 16 cm
     CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

     *****

     Skladem > 5 ks
     490 ,- 405 ,- bez DPH

     VELBON EX-888 - stativ

     • hliníkové nohy
     • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
     • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
     VELBON EX-888 - stativ

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

     JOBY GORILLAPOD - ministativ

     • unikátní ohebný stativ
     • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
     • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
     JOBY GORILLAPOD - ministativ

     *****

     Sleva
     Skladem > 5 ks
     399 ,- 330 ,- bez DPH

     VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

     • maximální nosnost stativu 5 kg
     • čtyřdílné nohy, nastavitelné ve třech různých úhlech (25°, 50° a 80°)
     • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 155,0 cm
     VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     3 690 ,- 3 050 ,- bez DPH

     VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

     • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
     • transportní výška: 63 cm
     • hmotnost: 2,0 kg
     VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

     *****

     Doprava zdarma Sleva
     Skladem 4 - 5 ks
     3 990 ,- 3 298 ,- bez DPH

     HAMA 4024 - ministativ

     • univerzální ministativ
     • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
     HAMA 4024 - ministativ

     *****

     Zjistit dostupnost
     99 ,- 82 ,- bez DPH

     VELBON EX MINI - stativ

     • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
     • stabilní jednopáková dvouosá hlava
     • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
     VELBON EX MINI - stativ

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     690 ,- 570 ,- bez DPH

     VELBON EX-330Q - stativ

     • hliníkové nohy
     • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
     • dokonalá pevnost a stabilita
     VELBON EX-330Q - stativ

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     990 ,- 818 ,- bez DPH

     MANFROTTO PIXI - ministativ

     • upevnění zařízení 1/4" závit
     • materiál: adapto + ocel
     • náklon: -35° / +35°
     MANFROTTO PIXI - ministativ

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     590 ,- 488 ,- bez DPH

     MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

     • lehké hliníkové provedení
     • výška složeného stavu je pouze 40 cm
     • snadné ovládání
     MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ
     Doprava zdarma
     Poslední kus
     3 990 ,- 3 298 ,- bez DPH

     BallPod ministativ

     • inovativní stativ pro fotoaparáty, videokamery a smart-telefony, perfektní pro hobby-fotografy, vhodný rovněž i pro profesionály
     • díky jedinečné kombinaci funkčnosti a designu vypadá lépe než běžný stativ a zároveň nabízí mnohostranné a praktické využití
     • zaručí fotky bez výkyvů
     BallPod ministativ
     Zjistit dostupnost
     499 ,- 412 ,- bez DPH

     VELBON SHERPA G5300D - stativ AKCE

     • Max. výška (cm) 159,5
     • Min. výška (cm) 62,0
     • Délka ve složeném stavu (cm) 64,8
     VELBON SHERPA G5300D - stativ AKCE
     Doprava zdarma Sleva
     Skladem > 5 ks
     2 700 ,- 2 231 ,- bez DPH

     MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

     • Nohy Manfrotto MT190X3
     • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
     • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
     MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     6 390 ,- 5 281 ,- bez DPH

     VELBON Videomate 538 - stativ

     • hliníkové nohy
     • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
     • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
     VELBON Videomate 538 - stativ
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     2 490 ,- 2 058 ,- bez DPH

     VANGUARD VEO 204AB - stativ s kulovou hlavou

     • lehký, pevný a kompaktní cestovatelský stativ
     • vhodný pro lehčí profesionální zrcadlovky, CSC nebo profi kompakty
     • vyměnitelné konce nohou - hroty nebo gumové konce
     VANGUARD VEO 204AB - stativ s kulovou hlavou
     Doprava zdarma
     Skladem 2 - 3 ks
     2 990 ,- 2 471 ,- bez DPH

     HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

     Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

     HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

     *****

     Skladem > 5 ks
     90 ,- 74 ,- bez DPH

     B+W Utěrka Photo - clear

     Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

     B+W Utěrka Photo - clear

     *****

     Skladem > 5 ks
     180 ,- 149 ,- bez DPH

     GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

     • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
     • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
     • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
     GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

     *****

     Skladem > 5 ks
     20 ,- 17 ,- bez DPH

     KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

     Čistící měch ofukovací se štětečkem.

     KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

     *****

     Poslední kus
     285 ,- 236 ,- bez DPH

     ZEISS čisticí set na optiku s balónkem

     • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
     ZEISS čisticí set na optiku s balónkem

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     690 ,- 570 ,- bez DPH

     HAMA čisticí set na optiku 5930

     Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

     HAMA čisticí set na optiku 5930

     *****

     Skladem > 5 ks
     310 ,- 256 ,- bez DPH

     B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

     Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

     B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

     *****

     Zjistit dostupnost
     320 ,- 264 ,- bez DPH

     HAMA spoušť drátěná "Professional" 40 cm

     • drátěná spoušť s možností aretace
     • délka 40cm
     HAMA spoušť drátěná "Professional" 40 cm

     *****

     Skladem > 5 ks
     450 ,- 372 ,- bez DPH

     ARTISAN&ARTIST popruh ACAM E25R

     "Easy Slider" patentovaný nylonový řemínek. Šířka pásky na obou koncích je 10 mm. Inovativní design popruhu, nastavitelný a upravitelný, délku lze nastavit...

     ARTISAN&ARTIST popruh ACAM E25R
     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     1 990 ,- 1 645 ,- bez DPH

     FUJIFILM RR-90 dálková spoušť k X-E2, X-M1, X-A1

     Kabelová spoušť Fujifilm RR-90 usnadňuje ovládání spouště fotoaparátu. Vhodné pro noční záběry a delší expozice. Při namáčknutí do půle záběru se zaostří a po dorazu...

     FUJIFILM RR-90 dálková spoušť k X-E2, X-M1, X-A1
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     890 ,- 736 ,- bez DPH

     KIWI Thumb up grip TA-X20B pro Fujifilm X10/20/30 černý

     • zpracování pomocí CNC strojů
     • opěrka palce pro kompaktní fotoaparáty Fujifilm X10/20/30
     KIWI Thumb up grip TA-X20B pro Fujifilm X10/20/30 černý
     Doprava zdarma Sleva
     Skladem 2 - 3 ks
     590 ,- 488 ,- bez DPH

     JJC tlačítko na spoušť - různé barvy

     • tlačítko spouště
     • průměr: 11 mm
     • materiál: kov
     JJC tlačítko na spoušť - různé barvy
     Skladem > 5 ks
     290 ,- 240 ,- bez DPH

     LENSPEN štětec

     • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
     • životnost pera je cca 500 použití
     • velmi jednoduché použití
     LENSPEN štětec

     *****

     Skladem > 5 ks
     245 ,- 202 ,- bez DPH

     JOBY GORILLAPOD HYBRID - ministativ

     • Stativ s prakticky neomezeným rozsahem použití, díky patentované flexibilní konstrukci
     • učeno pro CSC a kompaktní fotoaparáty, akční kamery a další zařízení
     • 1/4" závit
     JOBY GORILLAPOD HYBRID - ministativ

     *****

     Doprava zdarma
     Skladem > 5 ks
     990 ,- 818 ,- bez DPH

     DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

     Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

     DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

     *****

     Skladem 4 - 5 ks
     297 ,- 270 ,- bez DPH

     DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

     Sada knih od Scotta Kelbyho, jednoho ze světově nejprodávanějších autorů populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách.

     DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih
     Doprava zdarma Sleva
     Zjistit dostupnost
     800 ,- 720 ,- bez DPH

     MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

     Fotografie (nejen ta digitální) nevzniká ve fotoaparátu, její původ je v myšlence fotografa. To je základ přístupu Michaela Freemana k fotografování, který prezentuje...

     MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman
     Zjistit dostupnost
     339 ,- 305 ,- bez DPH

     FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

     • Vybírat objektivy a jak se projevují jejich různé parametry
     • Používat filtry, předsádky, mezikroužky nebo telekonvertory
     • Ovlivnit světlo pomocí blesků, odrazných desek a difuzérů
     FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

     *****

     Zjistit dostupnost
     149 ,- 135 ,- bez DPH

     DOBRÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

     Naučte se rozpoznat dobré fotografie a (možná) je dokážete fotografovat i sami. Michael Freeman je českým zájemcům o fotografii již delší dobu známý. Jeho předchozí...

     DOBRÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman
     Skladem 2 - 3 ks
     359 ,- 323 ,- bez DPH

     PRAVIDLA FOTOGRAFOVÁNÍ A KDY JE PORUŠOVAT

     Dobrý fotograf potřebuje znát pravidla fotografování, skvělý je dokáže porušovat. Každý fotograf, bez ohledu na to, zda fotografuje filmovým nebo digitálním...

     PRAVIDLA FOTOGRAFOVÁNÍ A KDY JE PORUŠOVAT
     Zjistit dostupnost
     349 ,- 314 ,- bez DPH

     KURZ - Začínáme fotit zrcadlovkou NIKON

     • základy práce s digitální zrcadlovkou
     • Canon / Nikon / další značka
     • odpovědi k ovládání, doporučené příslušenství
     KURZ - Začínáme fotit zrcadlovkou NIKON

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

     KURZ - Večerní FotoŠkola - začátečníci

     KURZ - Večerní FotoŠkola - začátečníci

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     5 790 ,- 4 785 ,- bez DPH

     KURZ - Večerní FotoŠkola - mírně pokročilí

     KURZ - Večerní FotoŠkola - mírně pokročilí
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     6 790 ,- 5 612 ,- bez DPH

     KURZ - Večerní FotoŠkola - pokročilí

     KURZ - Večerní FotoŠkola - pokročilí
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     7 390 ,- 6 107 ,- bez DPH

     KURZ - Základy práce s digitální fotografií

     • ukázky profesionálních úprav fotografií / postprodukce
     • Adobe Lightroom a Adobe Photoshop
     • pro běžné uživatele
     KURZ - Základy práce s digitální fotografií

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 790 ,- 1 479 ,- bez DPH

     KURZ - Svícení portrétu v ateliéru

     • vyzkoušení si práce ateliérového fotografa
     • různé zdroje světla a odrazné desky
     • užitečné tipy a triky od profíků
     KURZ - Svícení portrétu v ateliéru

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 790 ,- 1 479 ,- bez DPH

     KURZ - Tvaroh - Svatební fotografie v praxi

     KURZ - Tvaroh - Svatební fotografie v praxi

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     2 490 ,- 2 058 ,- bez DPH

     KURZ - Fotografujeme jídlo

     KURZ - Fotografujeme jídlo
     Doprava zdarma Novinka
     Zjistit dostupnost
     2 490 ,- 2 058 ,- bez DPH

     KURZ - Produktová fotografie

     KURZ - Produktová fotografie
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 190 ,- 983 ,- bez DPH

     KURZ - Seznámení s GoPro kamerou

     KURZ - Seznámení s GoPro kamerou

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     590 ,- 488 ,- bez DPH

     KURZ - Svatební fotografie

     KURZ - Svatební fotografie
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     990 ,- 818 ,- bez DPH

     KURZ - Střih videa

     KURZ - Střih videa
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     1 490 ,- 1 231 ,- bez DPH

     FUJIFILM blesk EF-20

     Elektronický blesk EF-20 je ideálním doplňkem k fotoaparátu Fujifilm Finepix X100. Malý a skladný blesk je možné použít vždy, když jej budete potřebovat. Disponuje...

     FUJIFILM blesk EF-20

     *****

     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     2 990 ,- 2 471 ,- bez DPH

     FUJIFILM blesk EF-42

     Výkonný externí blesk Fujifilm EF-42 usnadní fotografování kdekoli, kde bude výkon interního blesku nedostatečný. Blesk komunikuje s tělem fotoaparátu prostřednictvím...

     FUJIFILM blesk EF-42

     *****

     Doprava zdarma
     Poslední kus
     4 990 ,- 4 124 ,- bez DPH

     FUJIFILM blesk EF-X20 pro X-PRO1

     Elektronický blesk EF-X20 je ideálním doplňkem k fotoaparátu Fujifilm X-PRO1. Blesk je vyroben v souladu s fotoaparáty řady X z prvotřídních materiálů. Směrné číslo...

     FUJIFILM blesk EF-X20 pro X-PRO1
     Doprava zdarma
     Zjistit dostupnost
     5 690 ,- 4 702 ,- bez DPH

     HAHNEL Captur rádiová spoušť fotoaparátu/blesku pro Fujifilm

     • spojuje dálkové ovládání fotoaparátu s dálkovým ovládáním externího blesku
     • pracuje na 2,4GHz frekvenci s dosahem až 100m
     • pro Fujifilm fotoaparáty
     HAHNEL Captur rádiová spoušť fotoaparátu/blesku pro Fujifilm
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     1 790 ,- 1 479 ,- bez DPH

     JJC krytka samootevírací ALC-X10 pro Fujifilm X10/20

     Krytka JJC ALC-X10 se společně s vysunutím či zasunutím objektivu automaticky rozevře či zavře. Toto řešení představuje úsporu času, který můžete věnovat samotnému...

     JJC krytka samootevírací ALC-X10 pro Fujifilm X10/20

     *****

     Sleva
     Skladem 2 - 3 ks
     390 ,- 322 ,- bez DPH

     JJC sluneční clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30

     • V kompletu je zahrnuta clona i adaptér
     JJC sluneční clona LH-JX20B černá pro Fujifilm X10/20/30
     Doprava zdarma
     Na dotaz
     890 ,- 736 ,- bez DPH

     FUJIFILM krytka pro X20/X30 černá

     Krytka objektivu fotoaparátu Fujifilm X20.

     FUJIFILM krytka pro X20/X30 černá
     Skladem 2 - 3 ks
     390 ,- 322 ,- bez DPH

     FUJIFILM krytka pro X20/X30 stříbrná

     Krytka objektivu fotoaparátu Fujifilm X20.

     FUJIFILM krytka pro X20/X30 stříbrná
     Skladem 4 - 5 ks
     390 ,- 322 ,- bez DPH

     JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná

     • set se skládá z kovové sluneční clony, krytky sluneční clony a ochranného filtru
     • pro Fujifilm X30 / X20 / X10
     JJC sluneční clona LH-X20GS sada s filtrem pro Fuji X10/20/30 stříbrná
     Doprava zdarma
     Skladem 4 - 5 ks
     1 190 ,- 983 ,- bez DPH

     FUJIFILM MIC-ST1 Microphone (X-E1, X-E2, X-20, X100S, X-S1, HS50)

     • Kompaktní směrový stereofonní mikrofon
     • Vylepšené nahrávání zvuku pro videozáznamy (nepřenáší se tolik rušivých zvuků fotoaparátu do zaznamenávaného zvuku)
     • připojení do patice a do audiokonektoru
     FUJIFILM MIC-ST1 Microphone (X-E1, X-E2, X-20, X100S, X-S1, HS50)
     Doprava zdarma
     Poslední kus
     2 490 ,- 2 058 ,- bez DPH

     Podobné produkty produktu FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma

     LEICA C (Typ 112) temně červený

     • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
     • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
     • Vestavěný EVF hledáček
     LEICA C (Typ 112) temně červený
     Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
     Skladem 2 - 3 ks
     15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

     LEICA C (Typ 112) světle zlatý

     • 12,1 Mpx CMOS snímač 1/1,7"
     • 3,0" LCD displej / rozlišení 920 K
     • Vestavěný EVF hledáček
     LEICA C (Typ 112) světle zlatý
     Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
     Skladem 2 - 3 ks
     15 990 ,- 13 215 ,- bez DPH

     CANON PowerShot G1 X MARK II

     • špičkový kompaktní fotoaparát s výkonem zrcadlovky v těle kompaktu
     • velký snímač CMOS typu 1,5"
     • objektiv s vysokou světelností f/2,0 až 3,9
     CANON PowerShot G1 X MARK II
     Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby

     *****

     Skladem 2 - 3 ks
     16 990 ,- 14 041 ,- bez DPH

     SONY CyberShot DSC-HX400V černý

     • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
     • 24 mm širokoúhlý objektiv
     • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
     SONY CyberShot DSC-HX400V černý
     Doprava zdarma Poukaz na FotoSlužby
     Skladem > 5 ks
     13 890 ,- 11 479 ,- bez DPH

     Poradna k produktu

     FUJIFILM X30 černý + SDHC 16 GB zdarma

     Přidat příspěvek
     • Vít Kučera
      Odpovědět

      X30 - ekvivalent ohniskové vzdálenosti

      Vít Kučera 02.09.2015 v 10:05:12

      Dobrý den, bylo by možné uvést rozsah ohniskové vzdálenosti přepočtené na "kinofilm? Děkuji.

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:X30 - ekvivalent ohniskové vzdálenosti

       Jakub Valdivia 03.09.2015 v 18:04:14

       Dobrý den, ekv. kinofilmu je 28-112mm.

     • Karol Belas
      Odpovědět

      X30 - fólia na LCD

      Karol Belas 21.01.2015 v 11:05:13

      Dobrý deň, je už v predaji ochranná fólia na displej Fujifilm X30?

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:X30 - fólia na LCD

       Jakub Valdivia 22.01.2015 v 12:31:17

       Dobrý den, bohužel zatím nemáme v nabídce ochranou fólii pro Fujifilm X30.

     • VIT HOFMANN
      Odpovědět

      Dotaz

      VIT HOFMANN 10.11.2014 v 15:54:30

      Dobry den , bylo by mozne protiuctem , za starsi typ ( Fujifilm X20 ) rok stary a doplatit rozdil ??

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Dotaz

       Jakub Valdivia 10.11.2014 v 15:55:32

       Dobrý den, je to možné. Zajdete k nám na prodejnu dolů do bazaru kde naleznete výkup a poté pujdete nahoru k novým fotoaparátům a vyberete si váš přístroj.

     Servisní knížka plná výhod
     • 4 servisní prohlídky
     • základní kurz ovládání zrcadlovky
     • poukázka na fotoslužby

     Kompletní informace »

     Čekejte prosím...

     Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace