HOYA filtr UV PRO 1D 37 mm
Sleva
HOYA filtr UV PRO 1D 37 mm

HOYA filtr UV PRO 1D 37 mm

Hoya
Kód produktu: 2123462

Výjimečnost filtrů Hoya DMC tkví v kombinaci technologií 3.tisíciletí a nejvyšší kvality všech použitých materiálů. Výrobci jde o poskytnutí vysoké kvality svých produktů všude tam, kde je vyžadována (například v náročných klimatických a světelných podmínkách).
Více o produktu »

222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Průměr37
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída

Popis produktu HOYA filtr UV PRO 1D 37 mm

Speciální vlastnosti
DMC (Digital Multi-Coated) Filtry s mnohavrstevou povrchovou úpravou DMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.
BAF (Back Almite Frame) U filtrů je použit černý hliníkový kroužek s matnou saténovou úpravou, který snižuje reflexe.
BRG (Black Rimmed Glass) Hrana skel filtrů je černá, aby se snížila možnost odrazu světla na hranách.
LPF (Low Profile Frame) Ultra tenké kroužky filtrů zamezují vinětaci na superširokých objektivech. Kroužky mají na přední straně závit a je možné na ně nasadit krytku.
KEF (Knurling Edge Frame) Kroužek filtru je z vnější strany vroubkovaný. Tato úprava kroužku usnadňuje manipulaci při nasazování na objektiv a snímání.
UVC (UV Protected Case) Pouzdra filtrů poskytují ochranu proti UV záření a prodlužují tak životnost filtru.
 

K čemu slouží

UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.
Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.

Ukázka funkce filtru

Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.

Parametry produktu

Průměr37
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

HOYA filtr UV PRO 1D 37 mm

Přidat příspěvek
 • Aleš
  Odpovědět

  kompatibilita s Olympus M. Zuiko Digital ED 14-42

  Aleš 04.02.2013 11:38:57
  Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda je tento filtr kompatibilní se setovým objektivem Olympus PEN - Olympus M. Zuiko Digital ED 14-42 mm f/3,5-5,6 II R. V nějaké recenzi jsem četl, že závit filtru má jinou stoupavost, než je závit objektivu. Dále prosím o doporučení, jaký polarizační k tomuto UV filtru koupit filtr polarizační v rozumné ceně. U polarizáku HOYA filtr POLARIZAČNÍ CIRKULÁRNÍ Std. 37mm, který máte v nabídce, je uvedeno, že nemá žádné antireflexní vrstvy. U filtru v této cenové relaci se mi to zdá divné.Jaké je srovnání s filtry Kenko? Poznám jako amatér výrezný rozdíl?Díky
  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: kompatibilita s Olympus M. Zuiko Digital ED 14-42

   Jana Žílová 04.02.2013 12:05:56
   Dobrý den, Aleši,tento filtr je vhodný pro Vámi zmíněný objektiv. Závit má standardní stoupání. Filtry Hoya mají lepší optické sklo, jinak zde rozdíl není znatelný. Z polarizačních filtrů doporučuji filtr Kenko Pro1, který má několikanásobné antireflexní vrstvy:www.fotoskoda.cz/eobchod/p2123343-cz-kenko-filtr-polarizacni-cirkularni-dmc-pro1d-37-mm
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím