HOYA filtr polarizační cirkulární HMC-Super 62 mm

Kód produktu: 2120095

SHMC (Super Hoya Mutli Coated) polarizační cirkulární filtr pro objektivy s průměrem 62mm v provedení Super HMC. Filtry v SHMC provedení mají více antireflexních vrstev - 7 vrstevná povrchová úprava Super Mutli Coating. Antireflexní vrstvy filtrů Hoya jsou považovány za jedny z nejlepších. Sklo jimi potažené propustí až asi 99.7% dopadajícího světla. (Pro srovnání, nepotažené sklo propustí asi 92% a sklo s jednou antireflexní vrstvou po každé straně asi 96-97%). Nízký 5mm vysoký profil kroužku polarizačních filtrů série HMC Super vylučuje jakýkoliv problém s vinětací a předurčuje tyto filtry pro použití se širokoúhlými objektivy. Na přední straně filtrů POL C. SUPER není závit. K filtru je možné přikoupit nasazovací krytku.
Více o produktu »

  • vícevrstvý (7) polarizační filtr s průměrem 62 mm
  • tenká obroučka zabraňuje vinětaci
  • povrchová úprava Super Mutli Coating
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

  • vícevrstvý (7) polarizační filtr s průměrem 62 mm
  • tenká obroučka zabraňuje vinětaci
  • povrchová úprava Super Mutli Coating

Parametry

Typ polarizačního filtrucirkulární
Průměr / šířka filtru (mm)62
Tloušťka objímkyslim

Popis produktu HOYA filtr polarizační cirkulární HMC-Super 62 mm

K čemu slouží 

Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje

Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde.
Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku - filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Jak se používá

Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.

Parametry produktu

Typ polarizačního filtrucirkulární
Průměr / šířka filtru (mm)62
Tloušťka objímkyslim

Poradna k produktu

HOYA filtr polarizační cirkulární HMC-Super 62 mm

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...