KENKO filtr UV no coated 67 mm
Sleva
KENKO filtr UV no coated 67 mm

KENKO filtr UV no coated 67 mm

Kenko
Kód produktu: 2121708

UV filtr KENKO absorbuje ultrafialové (UV) záření, která má často za následek zamlžené a nejasné fotografie v exteriéru. Filtry, které nejsou opatřeny povrchovými vrstvami jsou vhodné především pro takové přístroje, u nichž není vyžadován přenos kontrastního a plnotonálního obrazu (například průmyslové kamery atd.), ale především ochrana objektivu před jeho poškozením.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu KENKO filtr UV no coated 67 mm

K čemu slouží
UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.


Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.
Ukázka funkce filtru

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se používá
Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.
 

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

KENKO filtr UV no coated 67 mm

Přidat příspěvek
 • Pavel
  Odpovědět

  Vhodný na 18-135?

  Pavel 14.01.2012 10:28:57
  Dobrý den,mám objektiv Canon 18-135mm, chtěl bych si pořídit UV filtr a potřebuji poradit, jaký mám vybrat. Nechci ztratit kvalitu obrazu. Mám si tedy připlatit např. za: SIGMA UV filtr 67mm DG, nebo můžu použít tento?Děkuji předem za odpověď.
  • Lucie Kaňková
   Odpovědět

   RE: Vhodný na 18-135?

   Lucie Kaňková 16.01.2012 13:24:07
   Dobrý den Pavle, tento filtr nemá žádnou antireflexní vrstvu, raději bych Vám doporučila filtr od firmy Sigma, který uvádíte, nebo popřípadně tento: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2122439-cz-kenko-dmc-uv-pro1-digital-67mm
 • Erik
  Odpovědět

  Vnitřní závit

  Erik 13.09.2010 18:08:36
  Dobrý den, má tento filtr vnitřní závit? Děkuji za odpověď.
  • Lucie Kaňková
   Odpovědět

   RE: Vnitřní závit

   Lucie Kaňková 14.09.2010 09:18:37
   Dobrý den, ano tento filtr má přední závit.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím