LEICA filtr UVa II 49 mm

Leica
Kód produktu: 2123622 | PN: 13035

Proslulost firmy Leica je daná nejen prvenstvím při výrobě kinofilmového fotoaparátu, ale také a to především bezkompromisní kvalitou objektivů. Se stejnou precizností jsou vyráběny i fotografické filtry.
Více o produktu »

Zjistit dostupnost Doprava zdarma
3 390,-
3390 CZK
2 801,- bez DPH
222 929 055 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Průměr49
Objímkastandardní
Efekty filtrůUV
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Ovlivnění expozice0

Popis produktu LEICA filtr UVa II 49 mm

K čemu slouží
UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.
Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.

Ukázka funkce filtru
Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.
 

Parametry produktu

Průměr49
Objímkastandardní
Efekty filtrůUV
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Ovlivnění expozice0
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

LEICA filtr UVa II 49 mm

Přidat příspěvek
 • HifiX
  Odpovědět

  Dotaz

  HifiX 03.01.2013 21:24:51
  Dobrý den, konečně se vracím od zrcadlovky na kino k focení, pořídíl jsem si Pentax K-5II v setu a s ním byly dva objektivy. Bohužel ne zcela dle mých představ, ale jistě na hranici mé peněženky, do budoucna plánuji ještě alespoň tři asi pevná skla. Krajinku, makro!!! a asitele ale s nej světelnostma a tak, ale časem. Potřebuji však i pro tyto umolousance "krytku", na 52mm je hoya ale druhý je 49mm a leica je příšerně drahá. Doporučte mi prosím pokud exisuje ekvivalent. Moc děkuji a omlouvám se za případné ještě dotazy. Funtíček.
  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: Dotaz

   Jana Žílová 03.01.2013 22:50:23
   Dobrý den,z ochranných UV filtrů doporučuji filtr značky B+W, který se řadí mezi profesionální filtry, je opatřen 16 antireflexními vrstvami a tenkou obroučkou:www.fotoskoda.cz/eobchod/p2123477-cz-b+w-filtr-uv-xspro-digital-mrc-nano-49-mmLevnější variantou je filtr značky Kenko Pro1, který je opatřen 12 antireflexními vrstvami a také má tenkou obroučku:www.fotoskoda.cz/eobchod/p2123252-cz-kenko-dmc-uv-pro1-digital-49mm
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...