Leica o páté!

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

„V životě je jen pár hodin, které jsou příjemnější než doba zasvěcená rituálu nazvaného čaj o páté,“ řekl kdysi dávno americký spisovatel Henry James. Stejně výjimečné pro vás může být Leica setkání plné zapálených fotografů, produktových specialistů a zajímavých hostů. Staňte se i vy součástí naší tradice. Tentokrát bude naším hostem lifestyle fotograf Petr Klempa. Ne náhodou začínáme 9. října přesně od 17:00 hodin a to přímo v Leica Gallery Prague!

Program setkání

  • Úvodní slovo našich Leica specialistů, představení nejaktuálnějších informací ze světa Leica.
  • Petr Klempa - tvorba, projekty a zkušenosti s Leica fotoaparáty.
  • Prostor bude samozřejmě i na volnou diskuzi a vaše další dotazy.
  • Sejdeme se tematicky přímo v prostorách Leica Gallery Prague.

(POZOR! Setkání je určeno pro velmi malé  množství zájemců. Buďte proto, prosím, ohleduplní a neblokujte místo v případě, že si nejste účastí zcela jisti. Děkujeme za pochopení.)

Petr Klempa

Petr je 27letý fotograf a lektor v oblasti portrétní lifestyle fotografie a postprocessu s přesahem do videa. Jeho práce je specifická pro svůj rukopis nejen v barvě, ale také ve zvoleném ohnisku. Jeho největší vášní je cestovatelská reportáž, portréty a vše spojené s každodenním životem. Jeho fotografie totiž ve výsledku tvoří životní deník. Sám o sobě říká, že fotí a natáčí především pro sebe, protože vzpomínky stárnou, zatím co fotografie je jejich životabudičem. Poslední dva roky fotí výhradně Leicou a jeho specialitou je široké ohnisko, kterým fotí úplně všechno.

Zafoťte si s Petrem!

Možnost máte na kurzu Lifestyle fotografie! Upravit fotografie se pak společně můžete naučit na kurzu postprocessingu. Nebo snad chcete zabrousit i do oblasti videa?

petrovy kurzy u nás

LEICA - dlouholetá tradice a preciznost

Německá firma LEICA vytvořila během své více než 100leté historie několik milníků, které úzce souvisí s dějinami fotografie. Prvním prototypem kinofilmového fotoaparátu je Ur-Leica z roku 1914. První sériově vyráběný přístroj byl do výroby zaveden roku 1925. Dokumentární fotografové tak měli rázem možnost pořídit více snímků na jednu roličku filmu. O prozíravosti tohoto kroku svědčí celosvětový boom v oblasti živé fotografie, která se dodnes těší velké oblibě fotografů.

Leica Gallery Prague

Leica Gallery Prague, o.p.s. působí na poli umění od roku 2002 a je zaměřena výhradně na prezentaci fotografie. V roce 2005 představila Leica Gallery Prague veřejnosti ojedinělý mobilní výstavní projekt “Galerii ve vlaku”. Výstava Workers od Sebastiaa Salgada objela ve speciálně upravených železničních vagonech vybraná města České a Slovenské republiky a přivezla fotografie až k lidem. Pro velký úspěch následovaly další dva ročníky s projekty Antonína Kratochvila a manželů Wendersových.

Od roku 2008 působí Leica Gallery Prague v centru Prahy ve Školské ulici. Zde můžou návštěvníci kromě výstavní síně navštívit také galerijní kavárnuknihkupectví, specializované na fotografické publikace.

Mezi nejvýznamnější výstavy realizované Leica Gallery Prague patří projekty světových umělců jako jsou Mary Ellen Mark, Elliott Erwitt, Anton Corbijn, Helmut Newton, Edward Steichen, René Burri, Sebastião Salgado, Antonín Kratochvíl, Sarah Moon, Michel Comte nebo Andreas H. Bitesnich.

Garant tohoto kurzu je Leica

Leica
Leica o páté!
Dokument

Leica o páté!

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Leica o páté!

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Ulice vyžaduje pokoru
Ulice vyžaduje pokoru
Dokument Street

Ulice vyžaduje pokoru

Co je to vlastně street photo? Jaká technika se ukrývá ve fotobrašně správného streetaře? Je vůbec možné fotografovat lidi na ulici a jaké tabu s tím souvisí? Přijďte se dozvědět, jak si...

LektorKevin V. Ton
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín13. 6. 2020
1 990,-
> 3 volných míst
Vzpomínejte netradičně aneb Jak na fotoknihu on-line
Vzpomínejte netradičně aneb Jak na fotoknihu on-line
Fotokniha ON-LINE

Vzpomínejte netradičně aneb Jak na fotoknihu on-line

Ať už chcete fotoknihu věnovat jako dárek, nebo si touto cestou archivovat vzpomínky z dovolených či důležitých životních okamžiků, jste tu správně. Fotoknihu v našem programu zvládne...

LektorKateřina Babíková
LokalitaOn-line kurz
Nejbližší termín2. 6. 2020
Zdarma
> 3 volných míst
Úvod do makrofotografie
Úvod do makrofotografie
Makrofotografie

Úvod do makrofotografie

Fascinuje vás svět makrofotografie? Není divu. Svět makra je nádherný a zároveň nám všem snadno dostupný. Za krásnými makrozáběry nemusíte nikam cestovat, dokonce ani nemusíte opustit váš...

LektorLuděk Bouška
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín3. 6. 2020
890,-
> 3 volných míst
Uglamour photo (umělecký akt)
Uglamour photo (umělecký akt)
Akt

Uglamour photo (umělecký akt)

Na kurzu vás jeden z předních českých fotografů aktu Jiří Růžek provede základy fotografování uměleckého aktu a glamour. Uvidíte sami, že při fotografování aktu je zapotřebí notné dávky...

LektorJiří Růžek
LokalitaGalerie Langhans - suterén
Nejbližší termín6. 6. 2020
1 990,-
> 3 volných míst
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím