Leica o páté!

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

„V životě je jen pár hodin, které jsou příjemnější než doba zasvěcená rituálu nazvaného čaj o páté,“ řekl kdysi dávno americký spisovatel Henry James. Stejně výjimečné pro vás může být Leica setkání plné zapálených fotografů, produktových specialistů a zajímavých hostů. Staňte se i vy součástí naší tradice. Tentokrát bude naším hostem lifestyle fotograf Petr Klempa. Ne náhodou začínáme 9. října přesně od 17:00 hodin a to přímo v Leica Gallery Prague!

Program setkání

  • Úvodní slovo našich Leica specialistů, představení nejaktuálnějších informací ze světa Leica.
  • Petr Klempa - tvorba, projekty a zkušenosti s Leica fotoaparáty.
  • Prostor bude samozřejmě i na volnou diskuzi a vaše další dotazy.
  • Sejdeme se tematicky přímo v prostorách Leica Gallery Prague.

(POZOR! Setkání je určeno pro velmi malé  množství zájemců. Buďte proto, prosím, ohleduplní a neblokujte místo v případě, že si nejste účastí zcela jisti. Děkujeme za pochopení.)

Petr Klempa

Petr je 27letý fotograf a lektor v oblasti portrétní lifestyle fotografie a postprocessu s přesahem do videa. Jeho práce je specifická pro svůj rukopis nejen v barvě, ale také ve zvoleném ohnisku. Jeho největší vášní je cestovatelská reportáž, portréty a vše spojené s každodenním životem. Jeho fotografie totiž ve výsledku tvoří životní deník. Sám o sobě říká, že fotí a natáčí především pro sebe, protože vzpomínky stárnou, zatím co fotografie je jejich životabudičem. Poslední dva roky fotí výhradně Leicou a jeho specialitou je široké ohnisko, kterým fotí úplně všechno.

Zafoťte si s Petrem!

Možnost máte na kurzu Lifestyle fotografie! Upravit fotografie se pak společně můžete naučit na kurzu postprocessingu. Nebo snad chcete zabrousit i do oblasti videa?

petrovy kurzy u nás

LEICA - dlouholetá tradice a preciznost

Německá firma LEICA vytvořila během své více než 100leté historie několik milníků, které úzce souvisí s dějinami fotografie. Prvním prototypem kinofilmového fotoaparátu je Ur-Leica z roku 1914. První sériově vyráběný přístroj byl do výroby zaveden roku 1925. Dokumentární fotografové tak měli rázem možnost pořídit více snímků na jednu roličku filmu. O prozíravosti tohoto kroku svědčí celosvětový boom v oblasti živé fotografie, která se dodnes těší velké oblibě fotografů.

Leica Gallery Prague

Leica Gallery Prague, o.p.s. působí na poli umění od roku 2002 a je zaměřena výhradně na prezentaci fotografie. V roce 2005 představila Leica Gallery Prague veřejnosti ojedinělý mobilní výstavní projekt “Galerii ve vlaku”. Výstava Workers od Sebastiaa Salgada objela ve speciálně upravených železničních vagonech vybraná města České a Slovenské republiky a přivezla fotografie až k lidem. Pro velký úspěch následovaly další dva ročníky s projekty Antonína Kratochvila a manželů Wendersových.

Od roku 2008 působí Leica Gallery Prague v centru Prahy ve Školské ulici. Zde můžou návštěvníci kromě výstavní síně navštívit také galerijní kavárnuknihkupectví, specializované na fotografické publikace.

Mezi nejvýznamnější výstavy realizované Leica Gallery Prague patří projekty světových umělců jako jsou Mary Ellen Mark, Elliott Erwitt, Anton Corbijn, Helmut Newton, Edward Steichen, René Burri, Sebastião Salgado, Antonín Kratochvíl, Sarah Moon, Michel Comte nebo Andreas H. Bitesnich.

Garant tohoto kurzu je Leica

Leica
Leica o páté!
Dokument

Leica o páté!

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Leica o páté!

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Ulice vyžaduje pokoru
Ulice vyžaduje pokoru
Street Dokument

Ulice vyžaduje pokoru

Přijďte se dozvědět, jak si co nejvhodněji najít svoje místo, kdy a kde lze očekávat dobrý záběr a jak street fotografie vlastně funguje. Dozvíte se i odpovědi na mnohé otázky - např. co...

LektorKevin V. Ton
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín15. 6. 2024
2 190,-
> 3 volných míst
Fotografujeme v souladu s právem
Fotografujeme v souladu s právem
Právo

Fotografujeme v souladu s právem

Během tohoto kurzu se dozvíte odpovědi na řadu právních otázek, které se pojí s autorskou tvorbou! Vystavujete svá díla na internetu, fotíte s lidmi nebo jste objevili svou fotku na jiném...

LektorMgr. Marie Šebelová
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín25. 4. 2024
1 290,-
> 3 volných míst
Základy focení jídla na denním světle
Základy focení jídla na denním světle
Jídlo

Základy focení jídla na denním světle

Naučte se při focení jídla pracovat s přirozeným světlem a využívat ho ve svůj prospěch. Na připravené scéně také zjistíte, jak správně komponovat i na co si dát pozor. Především však...

LektorMarie Bartošová
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín27. 4. 2024
4 590,-
1 - 3 volná místa
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon
Ovládání fotoaparátu

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů a pro "věčné...

LektorVojtěch Kubec
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín28. 4. 2024
1 990,-
> 3 volných míst
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...