NIKON COOLPIX AW110 modrý

Kód produktu: 4013627 | PN: VNA312E1

Vodotěsný odolný fotoaparát Nikon Coolpix AW110 je určen především pro outdoorové nadšence, kterým se stane dobrým společníkem i průvodcem. Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje sdílení pořízených dat s chytrými telefony a tablety a z těchto zařízení dále na oblíbená sociální média. Svým blízkým, tak můžete zaslat svůj autoportrét s eifellovkou či s tyrolským trpaslíkem. Ať už se pohybujete na souši či ve vodě, všude můžete mít díky vestavěnému GPS modulu, elektronickému kompasu a mapě světa představu o aktuální poloze. Jeho kvalit však můžete využít kdykoli. 28mm širokoúhlý objektiv zoomový objektiv, citlivý snímač a pokročilé funkce učiní fotografování skutečným potěšením.
Více o produktu »

 • 16Mpx CMOS snímač s technologií přímého osvětlení
 • obrazový procesor EXPEED C2
 • 5 násobný optický zoom (28-140mm)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16Mpx CMOS snímač s technologií přímého osvětlení
 • obrazový procesor EXPEED C2
 • 5 násobný optický zoom (28-140mm)
 • 3,0" OLED monitor, rozlišení 614 000 bodů
 • 6 snímků o rychlosti 8 za vteřinu
 • citlivost až 3200 ISO
 • video ve Full HD 1080p (1920x1080)
 • propracovaný systém stabilizace (optická / elektronická)
 • elektronický kompas
 • vestavěný GPS modul (zobrazení mapy světa)
 • výškoměr (-300/4500 m), hloubkoměr (0 - 20 m)
 • zjednodušený režim panorama 360/180 °
 • odolné tělo vůči vodě (ponor 18 m), nárazům (pád z 2 m) i nízkým teplotám (-10°C)
 • Wi-Fi konektivita
 • snadné ovládání pod vodou i v rukavicích

Videoprezentace

Popis produktu NIKON COOLPIX AW110 modrý

 

Vzhled a ergonomie

Ona vysoká odolnost fotoaparátu je přesně to, čím se stává lákavým pro mnohé nadšence aktivního odpočinku. Nezastaví jej ani voda (18 m), ani mráz (-10 °C) a dokonce odolá i pádům z výšky (2 m). Kovové tělo s vytěsněným prostorem pro baterii a paměťovou kartu, lze proto nosit stále sebou. Konstrukční řešení objektivu vestavěného v těle umožňuje pohotovou aktivaci přístroje, a tedy i takřka okamžitou možnost pořízení snímku. Snímky si pak můžete prohlížet na 3,0" OLED monitoru o rozlišení 614 tisíc bodů.

Snímač a objektiv

28mm širokoúhlý objektiv Nikkor s 5x optickým zoomem (28-140 mm, ekv. 135, f/3,9-4,8, makro od 1 cm) je vhodný pro mnohé fotografické náměty, počínaje krajinou, architekturou přes dokumentární fotografii až po sportovní záběry. Při potápění je navíc široké ohnisko téměř nutností už kvůli tomu, že pod vodou dochází k odlišnému lomu světla, než na souši, a tím pádem i ke zúžení zorného úhlu. 140 mm ohnisko pro změnu umožní přiblížit vzdálené objekty. Objektiv obsahuje dva speciální ED členy, které minimalizují výskyt barevných vad.

16 Mpx CMOS snímač disponuje technologií, která ve spolupráci se světelností objektivu, umožňuje dosažení výtečných výsledků. Jedná se o zadní osvětlení snímače (nabízí vyšší světelnou účinnost jednotlivých pixelů, lepší citlivost a sníženou úroveň šumu pro vynikající snímky v libovolném osvětlení). Obrazový procesor EXPEED C2 představuje rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který poskytuje vylepšený záznam videosekvencí, vysokou citlivost a maximální kvalitu obrazu. Citlivost ISO lze volit v rozmezí 125 - 3200 ISO. Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG ukládají na SD/SDHC/SDXC paměťové karty, případně do interní paměti o celkové kapacitě 21 MB.

Expoziční režimy

Předností fotoaparátu jsou praktické automatické režimy, které usnadní fotografování za jakýchkoli podmínek. K dispozici jsou režimy, které usnadní fotografování pod vodou, za šera i v protisvětle. V režimu kontinuálního snímání lze pořídit šest snímků o rychlosti 8 obr/s. Ať už zvolíte jakýkoli režim a způsob fotografování vždy je samozřejmostí pohodlné ovládání pomocí ergonomických voličů a přehledného menu.

Nápověda Nikonu

"Technologie pro snížení rizika rozmazání snímků předchází pomocí čtyř různých systémů automaticky vzniku rozmazaných snímků. Hybridní redukce vibrací (optická a elektronická) eliminuje účinky chvění fotoaparátu. Vysoká citlivost ISO (až 3200) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za špatných světelných podmínek. Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) automaticky volí nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků."

Další funkce

Video ve Full HD 1080p se stereofonním záznamem zvuku.. Fotoaparát disponuje samostatným tlačítkem pro záznam videosekvence. Během záznamu lze použít optický zoom a automatické zaostřování a také pořizovat statické snímky. K dispozici je také možnost zpomaleného a zrychleného záznamu videosekvencí s využitím snímacích frekvencí 15 až 240 obr./s. V režimu zjednodušeného panoramatického režimu (úhel 360°/ 180°) lze pomocí vertikálního i horizontálního panorámování vytvářet dynamická panoramata. Stačí jen stisknout tlačítko spouště a panorámovat fotoaparátem přes fotografovanou scénu – získáte překrásné snímky rozsáhlých krajin nebo barevných podvodních světů.

Pro snazší orientaci při fotografování v terénu můžete použít vestavěný GPS modul, režim elektronický kompas i užitečný nástroj mapa světa. Údaje (zeměpisná délka a šířka pořízení snímku) se ukládají do EXIFu. Když právě nefotografujete, můžete pomocí fotoaparátu zaznamenávat svou trasu či si ověřit polohu pomocí kompasu na LCD monitoru. Výškoměr zaznamenává přesnou nadmořskou výšku místa pořízení snímku pomocí vestavěného výškoměru (rozsah: −300 až 4500 m). Při fotografování pod vodou je pomocí hloubkoměru měřena hloubka (rozsah: 0 až −20 m).

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je vybaven vestavěným konektorem HDMI s podporou standardu HDMI-CEC, který umožňuje přehrávat pořízené záznamy na televizoru HDTV. Dle norem CIPA lze na jedno nabití akumulátoru EN-EL12 pořídit až 250 snímků.

Vestavěné připojení Wi-Fi: dovoluje přenášet vysoce kvalitní snímky a videosekvence přímo na chytrá zařízení* a z těchto zařízení dále na oblíbená sociální média. Chytré zařízení lze navíc využívat jako dálkové ovládání fotoaparátu – praktické řešení pro autoportréty.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
110,1 x 64,9 x 22,8 mm při 178 g

Obsah balení:
fotoaparát Nikon Coolpix AW110
akumulátor EN-EL12
nabíječka MH-65
kabel USB UC-E6
kabel AV EG-CP16
disk CD-ROM se software
poutko AN-CP23
adaptér na filtry UR-E25
návod k použití

Parametry produktu

Zařazení kompaktuOdolný fotoaparát
Velikost snímače1/2,3"
Barva fotoaparátumodrá
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)16
Rozšířené ISO (minimum)125
Rozšířené ISO (maximum)3200
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu) | elektronická
Optický zoom
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost140
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost LCD displeje3,0"
Hledáčeknemá vestavěný hledáček
Expoziční režimyautomatika
Bezdrátové rozhraníWi-Fi
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion

Poradna k produktu

NIKON COOLPIX AW110 modrý

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...