NIKON D5200 černý | FotoŠkoda

NIKON D5200 černý

*****
(3 recenze) | Kód produktu: 4013460 | PN: VBA350AE

Nikon D5200 je určen pro všechny nadšené a začínající umělce, kteří touží po ztvárnění svého vnitřního hlasu, ať už v podobě fotografie či videozáznamu. A i když nemáte ambice stát se tvůrcem na poli uměleckém a chcete třebas jen dokumentovat život svých blízkých, také zde se vám stane Nikon D5200 spolehlivým průvodcem.
Více o produktu »

 • 24,1Mp CMOS APS-C snímač
 • Procesor EXPEED 3
 • 100 - 6 400 ISO ( rozšířené až 25 600 ISO)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 24,1Mp CMOS APS-C snímač
 • Procesor EXPEED 3
 • 100 - 6 400 ISO ( rozšířené až 25 600 ISO)
 • Výklopný a otočný 3.0" LCD monitor s rozlišením 921 000 bodů
 • LiveView režim s automatickou volbou motivových programů
 • Funkce D-Movie Full HD 1080p
 • Možnost připojení stereofonního mikrofonu Nikon ME-1
 • režim HDR pro dosažení dokonalých fotografií
 • Duální systém redukce nečistot udržuje prach mimo obrazový snímač
 • IR přijímač na přední i zadní straně
 • 5 snímků za vteřinu při kontinuální snímání
 • 39 zaostřovacích polí
 • 2016 bodový snímač pro měření expozice
Specifikace od výrobce
100%
*****

hodnotilo 3 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D5200 černý

Nikon d 3200Objevte nové fotografické perspektivy s inspirujícím fotoaparátem D5200. Tato digitální jednooká zrcadlovka se již nemůže dočkat odhalení vašich tvůrčích schopností působivými snímky nebo vynikajícími HD videi. Všestranný výklopný a otočný monitor přístroje obohatí vaše možnosti o nové, unikátní úhly pohledu. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů pořizuje snímky s jemnými detaily a pokročilé automatické zaostřování s 39 zaostřovacími poli zaručuje ostré snímky za všech okolností. Neuvěřitelně přesný 2016pixelový snímač měření expozice Nikon zajistí přesné expozice i v obtížných světelných podmínkách. K dispozici jsou také v reálném čase aplikovatelné speciální efekty pro statické snímky a videosekvence nebo bezdrátový mobilní adaptér Nikon pro odesílání vlastní tvorby přímo na kompatibilní chytrá zařízení a okamžité sdílení snímků a videosekvencí.

Vzhled a ergonomie

DSLR zrcadlovka Nikon D5200 je ergonomicky řešena tak, aby poskytovala co nejpřirozenější držení, a to i v takových situacích, kdy fotografujete z jiných pozic než "od oka". K tomu slouží i výklopný a otočný 3,0" LCD monitor s mimořádně vysokým rozlišením (921 000 bodů). Při pohledu na displej během režimu LiveView, tak můžete snadno nabýt dojmu, že se díváte na realitu samu. Displej svým poměrem stran (3:2) odpovídá snímači a zobrazuje 100% obrazu, jenž po dopadu na snímač vzniká. Fotoaparát je vyzbrojen přímými voliči pro nastavení těch nejčastěji používaných funkcí, čímž urychluje nastavení fotoaparátu pro dosažení dokonalých záběrů. V optickém hledáčku (pentagonální hranol) je možné spatřit kromě obrazu i stavový řádek informujícího fotografa například o expozičním čase, pracovní cloně, vybraném ostřícím bodě, ale i citlivosti v ISO, kompenzace expozice, vyvážení bílé a stavu SD karty. Fotoaparát je kompatibilní s AF-S objektivy a blesky Nikon Speedlight - podpora i-TTL.

Snímač a obrazový procesor

Nikon d 320024,1Mpx CMOS DX snímač, výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3 a brilantní objektivy NIKKOR zaručují pořízení excelentních snímků bez ohledu na to, co vy nebo váš objekt právě děláte, a dokonce i v prostředí se sníženou intenzitou osvětlení získáte díky vysoké citlivosti ISO 6400 (citlivost lze zvýšit až na hodnotu 25 600 ISO) a vestavěnému výklopnému blesku ostré snímky. Stabilizace je u DSLR fotoaparátů Nikon umístěna v objektivech. Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG a NEF (RAW) ukládají na paměťovou kartu typu SD/SDHC/SDXC. Zabudovaný duální systém redukce prachu využívá ke své funkci jednotku čištění obrazového snímače a systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu fotoaparátu, čímž udržují prach mimo obrazový snímač a zaručují tak čisté snímky bez skvrn.

AF modul Nikon Multi-CAM 4800DX s TTL fázovou detekcí, 39 zaostřovacími poli (včetně 9 křížových snímačů) a pomocným světlem AF. Přesné TTL změření expozice je dosaženo pomocí 2016 pixelového RGB snímače, který také umožňuje iTTL řízení blesku v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-400. Vyvažovaný vyjasňovací záblesk (i-TTL) pro digitální jednooké zrcadlovky při použití měření expozice Matrix a integrálního měření se zdůrazněným středem, standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky při použití bodového měření.

Expoziční režimy a ovládání

Nikon D5200 disponuje širokou škálou motivových programů, které, ač neskýtají prostor pro vlastní manuální zásah, dávají v rámci svých možností optimální výsledky. Tyto režimy potěší především začínající a občasné fotografy. Patří mezi ně Picture Control i Active D-Lighting. Pro jejich aktivaci stačí pootočit voličem do polohy SCENE, na ploše monitoru se zobrazí vzorové snímky, které ilustrují účinek daného motivu. Režim Vysoký dynamický rozsah se hodí ve chvílích, kdy má fotografovaná scéna vyšší kontrast, než jaký je snímač schopný zaznamenat. Přístroj při každém stisknutí tlačítka spouště pořídí dva odlišně exponované snímky, jejichž sloučením vznikne jeden s extrémně velkým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací. Pro ty pokročilé z nás jsou připraveny režimy manuální a poloautomatické, jež umožní zvolit libovolné expoziční hodnoty. Počínaje programovou automatikou (P), přes režim priority času závěrky (S) - v rozsahu 1/4000 až 30 sec. a moment "B", pracovní clony (A) - rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, až po plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí +/- 5EV stupňů s kroky po 1/3EV. Synchronizační čas blesku je 1/200sec. a kompenzace záblesku je možné nastavit od -3 do +1EV po 1/3EV.

Další funkce

Digitální fotoaparáty již delší domu nejsou pouhými fotoaparáty, ale jsou multifunkčními zařízeními, které nahrávají videosekvenci ve Full HD kvalitě (rozlišení 1920x1080px při snímací frekvence 30fps) a umožňují stereofonní záznam zvuku. V případě D5200 tomu není jinak, umožňuje připojení směrového mikrofonu ME-1 do sáněk externího blesku. Mikrofon je vytvořen pro použití s DSLR fotoaparáty, s nimiž zaznamenává vysoce kvalitní stereofonní zvuk s potlačením hluku způsobeného automatickým zaostřováním objektivu. Dodává se včetně ochrany proti větru a měkkého pouzdra. Nikon D5200 disponuje přímým tlačítkem pro nahrávání videosekvencí D-Movie, které se nachází vpravo od tlačítka spouště. To usnadňuje stabilní držení fotoaparátu při přepínání mezi záznamem statických snímků a videosekvencí. V režimu sériového snímání je možné pořídit 5 obr./s.

Rozsáhlé Menu retušování umožňuje upravovat a vylepšovat snímky a videosekvence přímo ve fotoaparátu. Menu nabízí široké spektrum efektů a filtrů, mezi které patří funkce Korekce perspektivy, Změkčovací filtr a funkce Omalovánky transformující snímky v perokresby. Speciální efekty lze s úspěchem aplikovat na fotografie i videosekvence. Režim nabízí množství speciálních efektů včetně efektů Barevná skica, Efekt miniatury a Noční vidění, a efektu Selektivní barva, který umožňuje zvýraznit až tři vybrané barvy a převést ostatní barvy snímku na monochromatické.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Kromě standardního Hi-Speed USB je přístroj vybaven i HDMI konektorem a 3,5 mm stereo mini-jackem. Prostřednictvím HDMI konektoru (s podporou standardu HDMI-CEC) lze fotoaparát připojit k libovolnému televizoru HDTV a vy tak můžete pohodlně sledovat snímky a videosekvence a ovládat jejich přehrávání pomocí dálkového ovladače televizoru. Fotoaparát Nikon D5200 je napájen akumulátorem EN-EL14, jehož výdrž je cca 660 snímků na jedno nabití. O stavu baterii informuje grafický ukazatel.

Rozměry a hmotnost:
129 x 98 x 78 mm a 555 g (tělo)

Obsah balení:
Nikon d 3200Nikon D5200
akumulátor EN-EL14
nabíječka baterií MH-24
popruh AN-DC3
A/V kabel EG-CP16
kabel USB UC-E17
krytka okuláru DK-5
krytka sáněk BS-1
gumová očnice DK-20
krytka těla BF-1B
CD-ROM se softwarem ViewNX 2
návod k obsluze

Stránky produktu (CZ)

Poukázka na čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč zdarma

Tento poukaz se týká pouze DSLR zrcadlovek Nikon, které mají výměnné objektivy, po jejichž sejmutí je přímo přístupná závěrka a plocha snímače. Bezplatné čištění snímačeů DSLR zrcadlovke Nikon lze na základě této poukázky požádat pouze v autorizovaném servisu Nikon spol. s r.o. v České republice nebo partnerských střediscích. Aktuální seznam je zveřejněn na stránkách www.nikon.cz.

Parametry produktu

Barva fotoaparátučerná | červená | bronzová
Vlastnosti tělaživý náhled
Počet efektivních pixelů (Mpx)24
Velikost snímačeAPS-C (DX, crop 1,5×)
Typ snímačeCMOS
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)6400 | 25600
Stabilizace obrazuzáleží na objektivu
Počet zaostřovacích bodů (křížové)39 (9)
BajonetNikon F
Velikost LCD displeje3,0"
Rozlišení LCD (px)922000
Synchronizační čas pro blesk1/200
Rychlost sériového snímání (sn/s)5
Záznam videaFull HD (1920 × 1080)
Rozhranísystémový blesk | infra spoušť | HDMI | mikrofonní vstup
NapájeníEN-EL14
Druh pamětiSDHC | SDXC
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

*****
(1 recenze)
LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
Doprava zdarma
 • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

*****
(1 recenze)
SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F
Doprava zdarma Recenze odborníka 4 roky záruka
 • DC objektiv určený pro digitální zrcadlovky s APS-C snímačem
 • Hyper Sonic Motor
 • optická skladba: 9 čoček v 8 skupinách
13 590,-
Poslední kus
SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)

SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)

*****
(4 recenze)
SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)
Doprava zdarma Recenze odborníka Sleva
 • Ohnisková vzdálenost 8 mm
 • Zorný úhel 180° (diagonální)
 • Minimální clona f/3,5 (22)
7 890,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

160,-
Skladem 4 - 5 ks
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

120,-
Skladem > 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(7 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
Doprava zdarma
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

*****
(1 recenze)
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Doprava zdarma
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
8 290,-
Poslední kus
SANDISK SDHC 32GB ULTRA

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

*****
(7 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
Sleva
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1
Sleva
 • Rychlost s podporou standardu UHS-I (U1) až 120MB/s
 • Velmi rychlá paměťová karta typu SDHC UHS-I (U1)
 • Kapacita 32GB
290,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

*****
(1 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e
Sleva
 • Kapacita: 950mAh
 • Napětí: 7,4V
 • Kompatibilita např.: Nikon D3100, Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D5200
790,-
Skladem 2 - 3 ks
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

1 990,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

2 190,-
Bez termínu
Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

2 290,-
Bez termínu
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
260,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
 • vhodné na čištění optiky
 • nepouští vlákna
25,-
Skladem > 5 ks
PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1
Doprava zdarma

Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

1 490,-
Skladem 4 - 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
Doprava zdarma Sleva
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

*****
(5 recenzí)
KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F
Doprava zdarma Sleva

KENKO Mezikroužky 12/20/36 AF DG jsou plně automatické a přenášejí veškeré údaje týkající se expozice. To v praxi vede k usnadnění samotného fotografování, protože...

4 490,-
Skladem 2 - 3 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

*****
(1 recenze)
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
 • POČET STRAN 224 stran
 • VAZBA Měkká s přebalem
 • JAZYK Čeština
499,-
Skladem 2 - 3 ks

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
Bohumír Brouček17.01.2015 11:29:37

Fi.Milan Škoda je cenově a nabídkou výborná. Produkt N5200-špičkové parametry.Nelze zprovoznit s instalačními CD na XP.Produkt bych doporučil pro jeho kvalitu. Koupil jsem pouze podle informací na webu,příště se asi zeptám prodejců.BB

 • Technicky dokonalý,krátká doba na přesnější hodnocení.
 • Vada v návodu na prohlížeč ViewNX2 není v češtině!!!!
 • RAF nejde ani v žádném ZONERU.
avatar
100%*****
22.12.2014 09:23:24

   avatar
   100%*****
   Roman David27.10.2014 09:05:24

   Po zkušeností s Nikon D40X jsem chtěl něco o stupeň lepšího Vyzkoušel jsem ho hned v sobotu a s výsledkem jsem spokojen

   • Lehký, pro mé amatérské focení dostačující.

    Příslušenství k produktu NIKON D5200 černý

    LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

    LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

    *****
    (1 recenze)
    LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
    Doprava zdarma
    • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
    SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

    SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

    *****
    (1 recenze)
    SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F
    Doprava zdarma Recenze odborníka 4 roky záruka
    • DC objektiv určený pro digitální zrcadlovky s APS-C snímačem
    • Hyper Sonic Motor
    • optická skladba: 9 čoček v 8 skupinách
    13 590,-
    Poslední kus
    SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)

    SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)

    *****
    (4 recenze)
    SAMYANG 8 mm f/3,5 UMC Fish-eye CS II pro Nikon F AE (APS-C)
    Doprava zdarma Recenze odborníka Sleva
    • Ohnisková vzdálenost 8 mm
    • Zorný úhel 180° (diagonální)
    • Minimální clona f/3,5 (22)
    7 890,-
    HAMA šňůrka na krytku 5899

    HAMA šňůrka na krytku 5899

    *****
    (3 recenze)
    HAMA šňůrka na krytku 5899

    Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

    160,-
    Skladem 4 - 5 ks
    HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

    HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

    *****
    (3 recenze)
    HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

    Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

    120,-
    Skladem > 5 ks
    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

    *****
    (7 recenzí)
    VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
    Doprava zdarma
    • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
    • transportní výška: 63 cm
    • hmotnost: 2,0 kg
    3 990,-
    Skladem 2 - 3 ks
    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

    *****
    (1 recenze)
    MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
    Doprava zdarma
    • Nohy Manfrotto MT190X3
    • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
    • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
    8 290,-
    Poslední kus
    SANDISK SDHC 32GB ULTRA

    SANDISK SDHC 32GB ULTRA

    *****
    (7 recenzí)
    SANDISK SDHC 32GB ULTRA
    • základní řada karet od Sandisku
    • klasické rozměry SD
    • rychlost čtení až 80 MB/s
    290,-
    Skladem > 5 ks
    SANDISK SDXC 64GB ULTRA

    SANDISK SDXC 64GB ULTRA

    SANDISK SDXC 64GB ULTRA
    Sleva
    • základní řada karet od Sandisku
    • klasické rozměry SD
    • rychlost čtení až 80 MB/s
    460,-
    Skladem > 5 ks
    LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

    LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

    LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1
    Sleva
    • Rychlost s podporou standardu UHS-I (U1) až 120MB/s
    • Velmi rychlá paměťová karta typu SDHC UHS-I (U1)
    • Kapacita 32GB
    290,-
    Skladem > 5 ks
    AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

    AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

    *****
    (1 recenze)
    AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e
    Sleva
    • Kapacita: 950mAh
    • Napětí: 7,4V
    • Kompatibilita např.: Nikon D3100, Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D5200
    790,-
    Skladem 2 - 3 ks
    Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

    Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

    Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

    Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

    1 990,-
    > 3 volných míst
    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

    Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

    2 190,-
    Bez termínu
    Svícení portrétu v ateliéru

    Svícení portrétu v ateliéru

    Svícení portrétu v ateliéru

    Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

    2 290,-
    Bez termínu
    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

    LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
    Sleva
    • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
    • životnost pera je cca 500 použití
    • velmi jednoduché použití
    260,-
    Skladem > 5 ks
    GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

    GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

    GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
    • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
    • vhodné na čištění optiky
    • nepouští vlákna
    25,-
    Skladem > 5 ks
    PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

    PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

    PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1
    Doprava zdarma

    Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

    1 490,-
    Skladem 4 - 5 ks
    ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

    ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

    ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
    Doprava zdarma Sleva
    • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
    1 190,-
    Skladem > 5 ks
    KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

    KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F

    *****
    (5 recenzí)
    KENKO Mezikroužky set 12/20/36 mm pro Nikon F
    Doprava zdarma Sleva

    KENKO Mezikroužky 12/20/36 AF DG jsou plně automatické a přenášejí veškeré údaje týkající se expozice. To v praxi vede k usnadnění samotného fotografování, protože...

    4 490,-
    Skladem 2 - 3 ks
    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    *****
    (1 recenze)
    Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

    Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    OČIMA FOTOGRAFA Grafický průvodce - Michael Freeman

    Kniha Očima fotografa – Grafický průvodce autora Michaela Freemana vás naučí principy kompozice, která je základem každé dobré fotografie.

    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman

    50 CEST KE KREATIVNÍ FOTOGRAFII - Michael Freeman
    • POČET STRAN 224 stran
    • VAZBA Měkká s přebalem
    • JAZYK Čeština
    499,-
    Skladem 2 - 3 ks

    Poradna k produktu

    NIKON D5200 černý

    Přidat příspěvek
    • Anet
     Odpovědět

     Pomoc

     Anet 08.03.2016 17:38:55
     Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou zrcadlovku by jste mi doporučili. Chtěla bych převážně fotit sport (jezdectví,agility, coursing) Nyní fotím na Nikon coolpix L830 a chci si pořídit už něco většího a lepšího. Zatím se rozhoduji mezi Nikon D5200 nebo Canon Eos 700D -->samozřejmě budu ráda i za jakékoliv vaše typy a rady.
     Hodně fotografů mi píše že na coolpix mám úžasné fotky a že už se řadím mezi ty mírně pokročilé, myslíte zda by mi tenhle foťák vyhovoval? A jaký objektiv by mi sedl, na focení jezdectví a celkově sportu? (TAMRON 18-200 mm f/ 3,,5-6,3) ? Předem strašně děkuji za odpověď :)
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Pomoc

      Jakub Valdivia 09.03.2016 17:42:21
      Dobrý den, fotoaparát Nikon D5200 bych vám pro tyto účely doporučil. Má velmi rychlé, přesné ostření a velmi dobrou obrazovou kvalitu. Z objektivů bych vám doporučil alespoň: https://www.fotoskoda.cz/sigma-18-200-3-5-6-3-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ . Má lepší mechanické zpracování, lepší obrazovou kvalitu a rychlejší ostření.
    • vl kutil
     Odpovědět

     hdr

     vl kutil 10.02.2016 17:28:37
     Ale já myslel D3300 ne D5300
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:hdr

      Jakub Valdivia 10.02.2016 17:33:51
      Dobrý den, model Nikon D3300 nemá funkci HDR jako D5200.
    • vl kutil
     Odpovědět

     hdr

     vl kutil 09.02.2016 18:48:47
     Dobrý den,zajímal by mě rozdíl při focení HDR fotek mezi D5200 a D3300
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:hdr

      Jakub Valdivia 10.02.2016 14:50:42
      Dobrý den, model Nikon D5300 má novější obrazový procesor a umí z funkce HDR vytěžit více kresby a detailů oproti modelu D5200.
    • Erik Svec
     Odpovědět

     Nikon D5200 a svetelný zoom

     Erik Svec 05.02.2016 09:46:55
     Dobry den,
     kvoli absencii AF motorceka mama trochu zmatok ohladom kompatibility objektivov. Potreboval by som svetelny zakladny zoom pre D5200, idealne f/2.8 v celom rozsahu...Ake objektivy odporucate? Ide mi o plnu funkcionalitu AF.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nikon D5200 a svetelný zoom

      Jakub Valdivia 05.02.2016 14:51:19
      Dobrý den, z objektivů s lepší světelností bych doporučil: https://www.fotoskoda.cz/sigma-175028-ex-dc-os-hsm-pro-nikon/ . Pokud netrváte úplně na cloně f/2,8 v celém rozsahu tak nabídnu kvalitnější: https://www.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ .
    • Pavel Mares
     Odpovědět

     nikon D5200 nebo D3300

     Pavel Mares 03.01.2016 09:22:30
     Prosím Vás o radu pro začátečníka. Jaký je rozdíl mezi D5200 + 18-105 mm VR a D3300 + 18-105 mm VR budu fotit vše a všude prostě život jak přichází. A cobyste doporučil. Předem děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:nikon D5200 nebo D3300

      Jakub Valdivia 03.01.2016 16:32:24
      Dobrý den, model Nikon D3300 je určen zejména pro začátečníky, kteří se chtějí naučit se zrcadlovkou. Má jednoduché ovládání, malé rozměry a po stránce obrazové kvality je lepší než starší model Nikon D5200. Ten má zase výhodu ve výklopném displayi a větší nabídce funkcí v menu. Osobně se spíše přikláním v tomto výběru k modelu D3300.
    • Michal Chovanec
     Odpovědět

     Nikon D5200

     Michal Chovanec 28.11.2015 17:28:30
     Dobrý den, zvažuji mezi Canonem 700D a Nikonem D5200, ale s největší pravděpodobnosti asi vyhrává Nikon D5200, jen nevím zda pro začátečníka, který rád fotí spíš budovy, památky, historická místa, zaujímavá místa, přírodu, občas zvířata, zda stačí objektiv 18-55, neb je lepší ve výhodném setu si zakoupit i 18-55 objektiv? Neb je lepší objektiv 18-105? Děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nikon D5200

      Jakub Valdivia 29.11.2015 12:44:36
      Dobrý den, pořízení fotoaparátu Nikon D5200 je rozhodně skvělá volba. Tento přístroj je velmi slušně vybaven, má lepší ostřící systém a jednoduchou obsluhu. Osobně se přikláním k univerzálnějšímu objektivu Nikon 18-105 mm kvůli většímu přiblížení.
    • Hana Pražáková
     Odpovědět

     Nikon D5200 nebo Pentax K-50

     Hana Pražáková 25.10.2015 19:57:33
     Dobrý den, zvažuji koupi zrcadlovky, kterou bych chtěla fotit hlavně děti, přátele (portréty, momentky z interiéru i exteriéru), příležitostně krajinu. Fotím amatérsky, nyní kompaktem. Prioritou pro mě jsou ostré fotografie ve velkém rozlišení, které by bylo možné např. nazvětšovat na plátno, a objektiv s větším rozsahem, abych jej nemusela měnit. Nahrávání videí nehraje roli. Zaujal mě Nikon D5200 + 18-140 mm VR a Pentax K-50 + 18-135 mm WR. Který z nich byste mi doporučil? Díky za radu.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nikon D5200 nebo Pentax K-50

      Jakub Valdivia 26.10.2015 13:38:02
      Dobrý den, osobně se více přikláním k fotoaparátu Nikon D5200. Má velmi uživatelsky příjemné ovládání a u firmy Nikon máte přeci jen větší nabídku objektivů a příslušenství.
    • Daniel Houdek
     Odpovědět

     Nikon D5200

     Daniel Houdek 16.10.2015 10:02:25
     Dobrý den,

     zakoupil jsem set D5200 + 18-105mm/3,5-5,6 DX VR, který byl prodáván i s řadou D o nižším rozlišení.Které konkrétně objektivy ( pevné ohnisko) budou dávat odpovídající výsledky s 24MP snímačem?Zatím jsem nenašel odpovídající recenzi s porovnáním.Děkuji za odpověď.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nikon D5200

      Jakub Valdivia 16.10.2015 12:51:36
      Dobrý den, mohu vám doporučit tyto pevné objektivy: https://www.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ . Nikon 35 mm je vhodný pro použití v interiérech kvůli mírně širšímu úhlu záběru a: https://www.fotoskoda.cz/nikon-50-1-8-g-af-s/ , který svým ohniskem spíše osloví portréního fotografa.
    • Ivan Hudík
     Odpovědět

     Baterie

     Ivan Hudík 06.07.2015 14:40:46
     Dobrý den,
     Lze pro Nikon D5200 použít Akumulátor NIKON EN-EL14a.
     Děkuji předem za odpověď
     I. Hudík
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Baterie

      Jakub Valdivia 06.07.2015 15:47:28
      Dobrý den, tento akumulátor lze použít i pro Nikon D5200.
    • Ivan Hudík
     Odpovědět

     Dotaz

     Ivan Hudík 06.05.2015 19:48:07
     Dobrý den,
     Jaký průměr filtru je třeba použít pro objektiv ze sady Nikon D5200+ 18-140mm VR.
     Děkuji
     I.Hudík
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Dotaz

      Jakub Valdivia 06.05.2015 20:50:46
      Dobrý den,

      objektiv má průměr filtru 67 mm.
    • Petra Vaňousová
     Odpovědět

     objektiv

     Petra Vaňousová 30.12.2014 12:06:10
     Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký pevný světelný (1,8) objektiv se k němu dá dokoupit. A má tohle tělo motorek aby sám ostřil? aby sám ostřil. Nějaký na portréty. Děkuji Petra
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:objektiv

      Jakub Valdivia 30.12.2014 12:17:26
      Dobrý den,

      fotoaparát nemá vlastní ostřící motorek. Doporučil bych vám tento objektiv: http://www.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ .
    • Jan Staněk
     Odpovědět

     paměťové karty

     Jan Staněk 17.12.2014 22:04:24
     Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které SDHC / SDXC karty jsou kompatibilní s NIKON D5200. Respektive jsou nějaká omezení? Děkuji.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:paměťové karty

      Jakub Valdivia 18.12.2014 09:35:18
      Dobrý den,

      žádné omezení u těchto karet není. Pouze doporučuji kartu s rychlejším zápisem aby vám nezpomalovala chod fotoaparátu,
    • Simona Švarcová
     Odpovědět

     Porovnání s D3100

     Simona Švarcová 24.11.2014 20:17:22
     Dobrý den, aktuálně mám Nikon D3100 a ráda bych si pořídila fotoaparát s výklopným displejem. Zaujal mě Nikon D5200 a ráda bych se zeptala, jaký je hlavní rozdíl v těchto dvou fotoaparátech. K D3100 jsem si dokoupila objektiv 50mm a 35mm a předpokládám, že budou kompatibilní i s tímto tělem.

     Předem děkuji za odpověď, případně za doporučení.

     Simona Švarcová
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Porovnání s D3100

      Jakub Valdivia 25.11.2014 12:20:27
      Dobrý den,

      fotoaparát Nikon D5200 má novější snímač a obrazový procesor což vám přinese lepší obrazovou kvalitu a nižší výstup šumu. Dále je vybaven vyšší třídou automatického zaostřování a má rychlejší sériové snímání. Oba objektivy budou samozřejmě plně kompatibilní.
    • František Vančura
     Odpovědět

     Typ objektivu

     František Vančura 22.11.2014 17:08:16
     Dobrý den,
     chci se zeptat o jaký objektiv se přesně jedná, nikde jsem nenašel přesné označení a z fotky kompletu nemohu usuzovat, může se jednat jen o ilustrativní foto.
     Děkuji za odpověď.
     S pozdravem.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Typ objektivu

      Jakub Valdivia 23.11.2014 14:19:27
      Dobrý den,

      jedná se o tento objektiv: http://www.fotoskoda.cz/nikon-18-140-3-5-5-6g-ed-vr/ .
    • Jan Kratochvíl
     Odpovědět

     objektiv 18-200

     Jan Kratochvíl 14.11.2014 12:38:18
     Dobrý den.
     Chtěl bych si zakoupit fotoaparát D5200.
     Mám doma D50 a objektivy
     - setový 18-55 f/3.5-5.6G AF-S DX
     - 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX NIKKOR
     Je možné tyto objektivy bez problémů použít s D5200 ?
     Děkuji za odpověď
     přeji krásný den
     JK
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:objektiv 18-200

      Jakub Valdivia 14.11.2014 20:42:34
      Dobrý den,

      oba objektivy jsou s Nikonem D5200 plně kompatibilní.
    • Tomáš
     Odpovědět

     Batery grip

     Tomáš 12.11.2014 08:21:38
     Dobrý den
     Rád bych se zeptal, jestli k Nikonu D5200 je možno dokoupit i batery grip.
     Děkuji předem
     S pozdravem
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Batery grip

      Jakub Valdivia 13.11.2014 20:21:44
      Dobrý den,

      existuje neoriginální alternativa v podobě: http://www.fotoskoda.cz/aputure-battery-grip-bpd5100-pro-nikon-d5100/ . Nikon totiž pro menší těla zrcadlovek grip nedělá.
    • Ladislav Jensik
     Odpovědět

     Ovladaci soft.

     Ladislav Jensik 05.11.2014 23:04:21
     Dobry den,
     umoznuje tento fotoaparat vzdalene ovladani a primou synchronizaci snimku pomoci aplikace v pc? Jde mi zejmena o produktovou fotografii. Dekuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Ovladaci soft.

      Jakub Valdivia 07.11.2014 17:25:01
      Dobrý den,

      pomocí USB nebo HDMI kabelu a softwaru Camera Control Pro 2 lze propojit počítač s Nikonem D5200.
    • Roman Válek
     Odpovědět

     kompatibilita s AF NIkkor 28mm

     Roman Válek 12.10.2014 22:04:22
     Dobrý den, dokáže Nikon D5200 ostřit objektiv Nikon AF Nikkor 28mm určený pro full frame zrcadlovky?
     Děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:kompatibilita s AF NIkkor 28mm

      Jakub Valdivia 13.10.2014 16:26:55
      Dobrý den,

      pokud se jedná o tento objektiv: http://www.fotoskoda.cz/nikon-28-1-8-af-s-g/ ,tak bude plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D5200.
      • Roman Válek
       Odpovědět

       Re: RE:kompatibilita s AF NIkkor 28mm

       Roman Válek 14.10.2014 19:42:32
       Je to tento objektiv.
       http://www.fotoskoda.cz/nikon-2828-d-af/
       • Jakub Valdivia
        Odpovědět

        RE:Re: RE:kompatibilita s AF NIkkor 28mm

        Jakub Valdivia 14.10.2014 21:10:18
        Dobrý den,

        tento objektiv nasadit lze, ale nebude vám fungovat automatické ostření.
    • Filip Šaroch
     Odpovědět

     Kompatabilita s objektivem

     Filip Šaroch 25.09.2014 13:22:10
     Dobrý den,

     je objektiv Nikkor AF-S 55-300 plně funkční s tímto fotoaparátem?

     Děkuji
     Filip
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Kompatabilita s objektivem

      Jakub Valdivia 25.09.2014 15:34:41
      Dobrý den,

      tento objektiv je plně kompatibilní.
    • kateřina Nedvídková
     Odpovědět

     jaký objektiv

     kateřina Nedvídková 24.09.2014 10:54:38
     Dobrý den, rozhodla jsem se pořídit si Nikon D5200, prosím poraďte jaký objektiv si vybrat mezi 18-140 nebo 18-105 , které jsou nabízeny k danému fotoaparátu v setu....fotím nejčastěji v exteriéru, děti, portréty, krajinu, ...děkuji za odpověď K.N.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:jaký objektiv

      Jakub Valdivia 24.09.2014 13:38:01
      Dobrý den,

      lepší variantou je zde pořízení objektivu Nikon 18-140 mm lepší volbou. Objektiv má kvalitnější konstrukci, kovový bajonet a těsnící kroužek u bajonetu. Oproti Nikonu 18-105 mm také lépe a rychleji ostří a má lepší kresbu.
    • Kateřina
     Odpovědět

     Kompatibilita se staršími objektivy

     Kateřina 31.07.2014 14:54:43
     Dobrý den, rozhoduji se mezi Nikonem D7000 a Nikonem D5200. Přemýšlím, že z ušetřených peněz z D7000 bych investovala do objektivu. Jelikož mám dost objektivů z kinofilmových zrcadlovek (např. Nikon F60 s objektivem Nikkor 28-80mm f/3.5-5.6) zajímalo by mě, zda by tyto objektivy ze starších zrcadlovek byly kompatibilní. Děkuji.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Kompatibilita se staršími objektivy

      Jakub Valdivia 31.07.2014 14:57:20
      Dobrý den,

      v takovém případě vám doporučím model Nikon D7000. Má motor v těle, takže staré objektivy s motorkem budou ostřit.
    • vita
     Odpovědět

     nikon

     vita 12.06.2014 06:42:11
     Prosím Vás o radu pro začátečníka. Jaký je zásadní rozdíl mezi D5200+D5300--fotím vše a všude -prostě život jak přichází. Děkuji Vám
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:nikon

      Jakub Valdivia 12.06.2014 10:52:12
      Dobrý den,

      novější model Nikon D5300 je osazen obrazovým procesorem Expeed 4, díky kterému můžete natáčet FullHD video v 60p, má rychlejší sériové snímání a snímač bez low-pass filtru, díky kterému získáte ostřejší detaily.
    • Jaromír Hlinka
     Odpovědět

     náhradní objektiv

     Jaromír Hlinka 27.05.2014 10:06:56
     Dobrý den. Vlastním tuto zrcadlovku s tímto objektivem. Hledám vhodnou alternativu objektivu 18-105mm, jako druhý náhradní objektiv, nebo naopak vhodnější alternativu 18-105mm, takže bych nechal tento objektiv jako náhradní, napadá mě z Vaší nabídky Sigma 17-70mm, s lepší světelností objektivu: http://obchod.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/
     Jaký je Váš názor, doporučíte prosím případně jinou vhodnou alternativu s rozsahem minimálně 18-70mm až max. 18-140mm, s cenou do 14000Kč? Aby tento objektiv měl i lepší vlastnosti než originál nikon 18-105mm? Děkuji za Vaši reakci.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:náhradní objektiv

      Jakub Valdivia 27.05.2014 15:51:23
      Dobrý den,

      osobně mám velice dobrou zkušenost s objektivem Sigma, který přikládáte v odkaze a rozohodně bych jej bral jako lepší alternativu k objektivu Nikon 18-105 mm.
    • Lukáš ŠIMEK
     Odpovědět

     poradit s vyberem zrcadlovky

     Lukáš ŠIMEK 27.04.2014 21:55:00
     NIKON D5200 nebo Canon EOS 600D
     Dobrý den ktery bude lepši pro zacatečníka Děkuji za odpověd
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:poradit s vyberem zrcadlovky

      Jakub Valdivia 28.04.2014 10:29:05
      Dobrý den,

      fotoaparát Nikon D5200 je oproti Canonu 600D lépe vybavená zrcadlovka. Zejména pro začátečníka je velice snadníá na obsluhu, např. díky integrované nápovědě. Dále má lepší třídu ostřícího systému a velmi povedený snímač.
    • Jakub Panovský
     Odpovědět

     Změna ceny

     Jakub Panovský 15.12.2013 15:03:24
     Dobrý den,
     chtěl bych se zeptat jestli je možné že se cena tohoto modelu nějak změní po období vánoc nebo po Novém roce.
     Děkuji za odpověď
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Změna ceny

      Jakub Valdivia 15.12.2013 16:02:45
      Dobrý den,

      obávám se že cena s největší pravděbodobností stoupne po novém roce kvůli zdražení eura.
    • Karel Dvořák
     Odpovědět

     Nikon D5200

     Karel Dvořák 20.11.2013 16:18:16
     Dobrý den, tělo jsem si již vybral ale teď si lámu hlavu s objektivem. Nevím jestli 18-105mmVR nebo setový 18-55 VR AF-S DX + 55-200 VR AF-S. Budu převážně fotit venku i za zhoršených světelných podmínek sportovní kynoligii, takže někdy i rychlé objekty ze vzdálenosti 10-15metrů. Poradíte mi s výběrem nebo i jiný objektiv vhodný na toto focení? Předem děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:Nikon D5200

      Jakub Valdivia 20.11.2013 18:46:57
      Dobrý den,

      pro rychlejší akci a sport je vhodnější tento, cenově dobře vycházející teleobjektivhttp://obchod.fotoskoda.cz/tamron-70300456-di-vc-usd-pro-nikon/ .
    • Milan Balda
     Odpovědět

     dotaz

     Milan Balda 07.06.2013 10:19:12
     Dobrý den,Dovolte mi prosím dotaz: Lze u Nikonu5200 zapnout zobrazení mřížky prosrovnání svislých a vodorovných linií?Pokud ano, je možné ji sledovat v hledáčku i namonitoru?Děkuji za odpověď.S pozdravem M. Balda
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: dotaz

      Jakub Valdivia 13.06.2013 23:22:39
      Dobrý den,v hledáčku i na displayi je možné zapnout mřížku. Tlačítkem display ji aktivujete na lcd a v menu nastavení si ji můžete zapnout v hledáčku.
    • tauchman
     Odpovědět

     tamron 18-270

     tauchman 27.05.2013 16:44:56
     Dobrý den. Chtěl bych objektiv s velkým rozsahem a kvalitní foťák. Je dobrá volba objektiv Tamron 18-270 a fotoaparátu Nikon d 5100 nebo d5200. Ke kterému se přikláníte. Děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: tamron 18-270

      Jakub Valdivia 29.05.2013 17:30:42
      Dobrý den,spíše bych se přiklonil k fotoaparátu Nikon D5200. Oproti staršímu modelu má lepší snímač s novým obrazovým procesorem a vyšší třídu automatického zaostřování.Pokud trváte na širokorozsahovém objektivu, tak se jedná o rozumnou volbu za slušné peníze. Do budoucna bych však uvažoval alespoň o pořízení jednoho pevného objektivu, jako je např: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021617-cz-nikon-3518-afs-g-dx
    • Jana
     Odpovědět

     Blesk

     Jana 22.05.2013 12:25:51
     Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký byste mi doporučil externí blesk k tomuto fotoaparátu. Díky Jana
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: Blesk

      Jakub Valdivia 23.05.2013 20:41:23
      Dobrý den,perfektní volbou externího blesku je Nikon SB-700: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2031663-cz-nikon-blesk-sb700
    • Aleš
     Odpovědět

     dotaz ke koupi

     Aleš 20.03.2013 23:27:28
     Dobrý den,rozhoduji se o koupi fotoaparátu. Byl jsem i u Vás v prodejně. Fotoaparát budu používat asi z 80% pro focení koček v interiéru a na výstavách (kulturní domy, haly ...). Kočky fotím buď z bezprostřední blízkosti nebo při závěrečných show ze vzdálenosti 5 - 15 metrů. Někdy i přes stojící lidi, pokud se nedostanu přímo k pódiu (výklopný-otočný monitor však není v tomto případě podmínkou, vždy jsem to "nad hlavou" zvládnul). Zvažuji d5200, d7000 nebo d7100. Nevím zda-li objektiv 18 - 105, 18 -200 nebo 18 - 300. Chtěl bych se vejít do částky 35.000 Kč. Určitě jsem rozhodnut pro značku NIKON. Fotoaparát chci koupit u Vás potřebuji se rozhodnout do 23.3. Děkuji za odpověď
    • Honza
     Odpovědět

     Vhodný objektiv

     Honza 27.02.2013 19:30:48
     Dobrý den.Budu si pořizovat tuto zrcadlovku.Potřebuji poradit jaký objektiv si k ní koupit.Hlavně budu fotit štěňata v místnosti ve dne i za umělého osvětlení.V klidu i pohybu.Dále psi venku v klidu i pohybu a na výstavách v pohybu za slabého osvětlení.Je mi jasné,že 1 objektiv na to vše nebude stačit.Díky
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: Vhodný objektiv

      Jakub Valdivia 28.02.2013 11:36:26
      Dobrý den,skvělým pevným objektivem s nízkou světelností je kupříkladu lehký a cenově výhodný: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021617-cz-nikon-3518-afs-g-dxPokud však potřebujete větší přiblížení tak mohu doporučit tento objektiv: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2020866-cz-nikon-703004556-g-afs-vr-ifed
    • Zdenka
     Odpovědět

     Nikon D5200 nebo D7000

     Zdenka 11.02.2013 15:16:00
     Dobrý den, prosím o radu, na ateliérové a exteriérové focení dětí, bude stačit novinka D5200 nebo vyšší model D7000. Rozhodující je výsledná kvalita portrétu. Děkuji
     • zdenka
      Odpovědět

      RE: Nikon D5200 nebo D7000

      zdenka 12.02.2013 11:08:38
      Ještě doplním, že chci fotografie dále upravovat ve Photoshopu a využívat je k tisku větších rozměrů a fotoobrazů. Přesvědčuje mě nižší model, i když nevím, jestli bude vyhovovat všem potřebám. Děkuji předem za Vaši radu.
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE: RE: Nikon D5200 nebo D7000

       Jakub Valdivia 12.02.2013 15:18:56
       Dobrý den,dle mého je skvělou volbou Nikon D5200. Jedná se o novější model, který přebírá z vyššího modelu Nikon D7000 precizní autofokus. Dále má nový snímač s vyšším rozlišením díky kterému získáte více detailů a můžete snáze pracovat s fotografií, následně tisknout ve velkém formátu.Důležité je však jak chcete odpalovat zábleskové zařízení. Nikon D7000 totiž umožňuje odpalování záblesků pomocí Commander módu. Nikonen D5200 touto funkcí nedisponuje a je potřeba pracovat s rádiovou spouští.
    • Michal Chramosta
     Odpovědět

     objektiv

     Michal Chramosta 01.02.2013 10:48:14
     Dobrý den ,užažuji o koupi Nikonu D5200 a mám stárý objektiv tohoto tipu bude pasovat i tento fotoaparát? Nikkor 70-300mm f/4-5.6G ZoomDěkuji za odpověď
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: objektiv

      Jakub Valdivia 04.02.2013 14:08:56
      Dobrý den,tento objektiv bude plně kompatibilní.
    • Radek
     Odpovědět

     Nikon D 5200 vs Canon 650 D

     Radek 28.01.2013 17:17:18
     Zvažuji koupi Nikon D 5200 nebo Canon 650 D. Použití by bylo v poměru 50% focení a 50% točení videa. Nemůžu se stále rozhodnout poraďte.Rád bych aby foťák vydržel "mladý" alespoň 5let.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: Nikon D 5200 vs Canon 650 D

      Jakub Valdivia 30.01.2013 21:33:52
      Dobrý den,vašim potřebám by vyhovoval více Canon 650D. Nikon D5200 je určen spíše fotografům co nechtějí tolik natáčet. Fotoaparát vám určitě vydrží 5 let o to bych se určitě nebál.
    • Jaroslav Klepiš
     Odpovědět

     poslední doplňující otázka

     Jaroslav Klepiš 26.01.2013 13:33:09
     Dobrý den,přesvědčil jste mne, pane Valdivio, myslím, že D5200 bude dobrá volba. Doporučil by jste z Vaší nabídky tuto paměťovou kartu?:www.fotoskoda.cz/eobchod/p4062575-cz-sandisk-sdhc-16gb-extremeNebudu nahrávat videa, skutečně mi jde jen o kvalitní fotografie do nejvyššího rozlišení v rawu, bude tato karta vyhovující (hlavně spolehlivá)? Kdy očekáváte naskladnění toho aparátu s tímto objektivem? Děkuji a budu se těšit na nákup u Vás.
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: poslední doplňující otázka

      Jakub Valdivia 28.01.2013 13:06:12
      Dobrý den,tato karta je výbornou volbou pro tento fotoaparát a nebude nijak zpomalovat chod přístroje.Bohužel s dostupností je to horší, doporučuji udělat nezávaznou rezervaci a jen co bude skladem, tak vás ihned telefonicky informujeme.
    • Jaroslav Klepiš
     Odpovědět

     D 5200

     Jaroslav Klepiš 25.01.2013 14:10:21
     Dobrý den, hodně se hovoří o větším dynamickém rozsahu než u jiných aparátů, zajímala by mě konkrétní čísla dynamického rozsahu u D5100, u D5200 a D7000, děkuji. Nikde jsem tyto informace zatím nedohledal. Stále se nemohu rozhodnout mezi D5100 a D5200 (příp. D7000).
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: D 5200

      Jakub Valdivia 25.01.2013 20:54:16
      Dobrý den,dynamický rozsah Nikonu D5200 činí přibližně 14 EV, stejně jako Nikon D7000. U Nikonu D5100 je cca o 1/2 EV nižší. Pro Nikon D7000 hovoří vyšší třída těla z hořčíkové slitiny, utěsnění vůči nepříznivým podmínkám a více ovládacích prvků vyvedených na těle. Nižší třída nabízí zase kompaktní rozměry a jednodušší obsluhu.
    • Václav Mačl
     Odpovědět

     D5100 nebo D5200

     Václav Mačl 24.01.2013 18:31:37
     Dobrý den, zvažuji koupi digitální zrvadlovky a momentálně se rozhoduji mezi modely Nikon D5100 a D5200. Jedná se mě o focení portrétů, momentek, ale i přírody a dále plánuji využití možnosti videa. Teď se mě jedná především o srovnání těchto fotoaparátů v oblasti videa - jestli se opravdu vyplatí investovat více peněz do modelu D5200 a proč. Dále jestli by jste mě nemohl doporučit vhodný objektiv, nejlépe univerzální, pro tyto aplikace v cenové relaci do 10.000,-. Děkuji
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE: D5100 nebo D5200

      Jakub Valdivia 28.01.2013 12:42:00
      Dobrý den,dle mého se vyplatí investovat do novějšího modelu Nikon D5200. Zejména lepší automatické zaostřování převzaté z vyššího modelu Nikon D7000 a vyšší dynamický rozsah jsou pro mě dostatečné důvody ke koupi.Ideální universální objektiv je Nikon 18-105 mm, který je součástí setu.Z pevných ohnisek bych jako výborný doplněk doporučoval: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021617-cz-nikon-3518-afs-g-dx
    • Jaromír Novák
     Odpovědět

     CLS

     Jaromír Novák 26.01.2014 08:10:44
     Dobrý den
     disponuje tento přístroj funkcí MASTER SLAVE pro ovládání ext. blesků mimo tělo.
     Díky
     JN
     • Jakub Valdivia
      Odpovědět

      RE:CLS

      Jakub Valdivia 27.01.2014 12:40:37
      Dobrý den,

      tento fotoaparát nemá funkci CLS bezdrátového odpalování blesků.
      • Jaromír Novák
       Odpovědět

       Re: RE:CLS

       Jaromír Novák 27.01.2014 19:56:36
       Šlo by věc řešit pomocí dvou blesků jeden v módu Master a jeden jako Slave. (např. http://obchod.fotoskoda.cz/nissin-blesk-di866-mark-ii-speedlite-pro-nikon/ a http://obchod.fotoskoda.cz/nissin-blesk-di466-speedlite-nikon/) tedy obejít tělo.
       Díky
       JN
       • Jakub Valdivia
        Odpovědět

        RE:Re: RE:CLS

        Jakub Valdivia 27.01.2014 21:14:44
        Dobrý den,

        s použitím originálních blesků Nikon lze obejít tělo.
        • Jaromír Novák
         Odpovědět

         Re: RE:Re: RE:CLS

         Jaromír Novák 28.01.2014 12:49:20
         Ok moc děkuju za ochotu.
         JN
    • Jaroslav Klepiš
     Odpovědět

     doplnění k původní o