NIKON D5500 tělo černý
NIKON D5500 tělo černýNIKON D5500 tělo černýNIKON D5500 tělo černýNIKON D5500 tělo černýNIKON D5500 tělo černýNIKON D5500 tělo černýYouTube video - NIKON D5500 tělo

NIKON D5500 tělo černý

Nikon
Kód produktu: 4014690

Lehká a výkonná DSLR zrcadlovka Nikon D5500 s výjimečně dobrou přenosností a osvědčeným dotykovým ovládáním pozdvihne vaše fotografie na vyšší úroveň. Nikon D5500 s přehledem zvládá rychlé pohyby i náročné světelné podmínky a pořízené snímky budou i při tisku na velký formát brilantním odrazem vašeho vidění světa. Wi-Fi konektivita umožňuje snadné sdílení dat prostřednictvím chytrých zařízení.
Více o produktu »

 • 24,2Mp CMOS APS-C snímač (bez Anti-Aliasing filtru)
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–25 600 ISO
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 24,2Mp CMOS APS-C snímač (bez Anti-Aliasing filtru)
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–25 600 ISO
 • Výklopný a otočný 3,2" LCD monitor s rozlišením 1 037 000 bodů
 • LiveView režim s automatickou volbou motivových programů
 • 39 zaostřovacích polí (9 křížových)
 • 2016 bodový RGB snímač pro měření expozice
 • Možnost připojení stereofonního mikrofonu Nikon ME-1
 • Full HD video (1920×1080 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
 • HDR pro dosažení dokonalých fotografií
 • Systém redukce nečistot udržuje prach mimo obrazový snímač
 • IR přijímač na přední i zadní straně
 • 5 snímků za vteřinu při kontinuální snímání
 • Wi-Fi konektivita
Specifikace od výrobce

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D5500 tělo černý

Nikon D5500 získal prestižní ocenění TIPA:

„Nejlepší DSLR zrcadlovka pro začátečníky“

 


Vzhled a ergonomie

Kompaktní provedení
Výjimečně snadno přenosný fotoaparát D5500 bude vaší volbou častěji než byste očekávali. Tato digitální jednooká zrcadlovka obsahuje lehkou a současně robustní monolitickou konstrukci těla a je tak perfektním fotografickým partnerem pro každou příležitost.

Perfektní grip
Uchopte prsty hluboký grip fotoaparátu a již nikdy nebudete chtít tento přístroj položit. V kombinaci se štíhlým a lehkým tělem získáváte ve fotoaparátu D5500 maximum komfortu.

Dotykové ovládání
Dotykové ovládání s vynikající odezvou umožňuje pracovat s přístrojem D5500 stejně intuitivně jako s libovolným chytrým zařízením. Jednoduchým klepnutím na monitor lze zaostřit a exponovat nebo upravovat nastavení, jako je clona, citlivost ISO a čas závěrky. Rychlým pohybem prstu po monitoru můžete procházet snímky nebo můžete sevřením a rozevřením prstů během přehrávání zvětšovat a zmenšovat snímky.

3,2" LCD monitor
Rozměrný 8,1 cm (3,2“) výklopný a otočný monitor LCD nabízí široký pozorovací úhel, 1 037 000 pixelů a vysoké rozlišení. Monitor umožňuje vytvářet přesné kompozice snímků, provádět kontrolu pořízených snímků, aplikovat speciální efekty a pozorovat brilantní obraz při použití venku i uvnitř. Monitor s vysokým rozlišením zobrazí každý detail vašich snímků a videosekvencí během snímání z různých působivých perspektiv.

Optický hledáček
S pomocí optického hledáčku vidíte to, co fotoaparát, a můžete fotografovat za současné kontroly absolutně brilantního obrazu. Stačí jen přiložit oko k hledáčku a můžete sledovat objekty v reálném čase, bez jakéhokoli zpoždění nebo rušivých prvků. Pro dosažení ještě plynulejšího fotografického procesu zobrazuje fotoaparát D5500 právě pořízené snímky automaticky na monitoru LCD v okamžiku, kdy vzdálíte oko od hledáčku.

Snímač a obrazový procesor

24,2 Mpx CMOS
Obrazový snímač fotoaparátu D5500 se speciální konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF) maximálně využívá vysoké rozlišení 24,2 milionu pixelů pro ostré zachycení i těch nejjemnějších struktur a získání snímků s neuvěřitelně ostrými detaily.

EXPEED 4
Systém zpracování obrazu umožňuje rychlé zpracování dat a zaručuje pořízení brilantních snímků za všech světelných podmínek. Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon je vybaven pokročilými technologiemi redukce šumu a umožňuje plynulý záznam videosekvencí.

Expoziční režimy a ovládání

Motivové programy
Nikon D5500 se chlubí 16 motivovými programy jako příklady uveďme nejpoužívanější Sporty, Pláž a Sníh. Staří jen vybrat program odpovídající fotografovanému motivu nebo snímacím podmínkám a fotoaparát automaticky optimalizuje nastavení času závěrky, citlivosti ISO a clony pro dosažení vynikajících výsledků. Získejte výrazné snímky a videosekvence za pomoci množství speciálních efektů. Zdůrazněte jednotlivé barvy jejich izolováním, využijte černobílý režim, prozkoumejte efekt starých snímků nebo nechte budovy na snímcích vypadat jako miniaturní modely. Náhled vybraného efektu lze zobrazit na fotoaparátu a upravit jeho intenzitu přímo během fotografování.

Vysoká citlivost
Pořizujte brilantní snímky a videosekvence i za nízké hladiny osvětlení. S rozsahem citlivostí ISO 100–25 600 získáte ostré a brilantní snímky častěji než kdykoli předtím.

AF zaostřování
Systém automatického zaostřování fotoaparátu D5500 s 39 zaostřovacími poli včetně devíti křížových snímačů uprostřed obrazu je výjimečně přesný. Pokročilé 3D sledování objektu zachovává správné zaostření i těch nejmenších objektů bez ohledu na to, jak nepředvídatelné mohou být jejich pohyby.

Kontinuální snímání
Sériové snímání frekvencí 5 obr./s umožňuje fotografovat každou akci rychlou snímací frekvencí pět obrázků za sekundu a zachytit letmé okamžiky nebo pomíjivé výrazy ve správném okamžiku.

Manuální ovládání
Pro ty pokročilé z nás jsou připraveny režimy manuální a poloautomatické, jež umožní zvolit libovolné expoziční hodnoty. Počínaje programovou automatikou (P), přes režim priority času závěrky (S) – v rozsahu 1/4 000 až 30 sec. a moment „B“, pracovní clony (A) – rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, až po plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí +/- 5EV stupňů s kroky po 1/3 EV. Synchronizační čas blesku je 1/200 sec. a kompenzace záblesku je možné nastavit od -3 do +1EV po 1/3EV.

Další funkce

Brilantní video s čistým zvukem
Zaznamenávejte videosekvence, které nejen dobře vypadají, ale rovněž mají skvělý zvukový doprovod. Díky vestavěnému stereofonnímu mikrofonu fotoaparátu a kompatibilitě s externím stereofonním mikrofonem Nikon ME-1 je snadné pořídit videosekvence s brilantním a čistým zvukem. Mikrofon je vytvořen pro použití s DSLR fotoaparáty, s nimiž zaznamenává vysoce kvalitní stereofonní zvuk s potlačením hluku způsobeného automatickým zaostřováním objektivu. Dodává se včetně ochrany proti větru a měkkého pouzdra. Nikon D5500 disponuje přímým tlačítkem pro nahrávání videosekvencí D-Movie, které se nachází vpravo od tlačítka spouště. To usnadňuje stabilní držení fotoaparátu při přepínání mezi záznamem statických snímků a videosekvencí.

„Fotky, jak od profíka“
Rozsáhlé Menu retušování umožňuje upravovat a vylepšovat snímky a videosekvence přímo ve fotoaparátu. Menu nabízí široké spektrum efektů a filtrů, mezi které patří funkce Korekce perspektivy, Změkčovací filtr a funkce Omalovánky transformující snímky v perokresby. Speciální efekty lze s úspěchem aplikovat na fotografie i videosekvence. Režim nabízí množství speciálních efektů včetně efektů Barevná skica, Efekt miniatury a Noční vidění, a efektu Selektivní barva, který umožňuje zvýraznit až tři vybrané barvy a převést ostatní barvy snímku na monochromatické.

Předvolby Picture control 2.0
Perfektně zprostředkují veškeré vaše tvůrčí vize. Předvolby Picture Control nabízejí snadnou kompletní kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, barevným odstínem a sytostí barev při pořizování statických snímků a videosekvencí. K dispozici je sedm předvoleb: Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina a Ploché; předvolba Ploché zachovává veškeré detaily a bohaté tonální informace a je tak ideální volbou, pokud plánujete retušování snímků po jejich pořízení.

Rozhraní a napájení

Propojte fotoaparát přímo s televizorem HDTV a užívejte si videosekvence a snímky ve špičkovém rozlišení. Přístroj je kompatibilní se standardem HDMI-CEC (ovládání spotřební elektroniky) a umožňuje tak ovládat přehrávání pomocí dálkového ovládání televizoru.

„600 snímků na baterku
Fotoaparát Nikon D5500 je napájen akumulátorem EN-EL14, jehož výdrž je cca 600 snímků na jedno nabití. O stavu baterii informuje grafický ukazatel.

Wi-Fi konektivita
Fotoaparát Nikon D5500 vybavený vestavěným Wi-Fi ® umožňuje nejen sdílení pořízených dat, ale také aktivaci spouště fotoaparátu. Fotoaparát je s kompatibilní s iPhone, iPad, iPod touch nebo s inteligentními zařízeními běžícími na operačním systému Android.

Rozšiřitelný systém
Rozšiřte své tvůrčí možnosti s využitím systémového příslušenství pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon. Odhalte, jak může být snadná záblesková fotografie v kombinaci s přenosným bleskem Nikon, nebo dosáhněte maximální kvality zvukových záznamů s pomocí volitelného stereofonního mikrofonu ME-1. Bez ohledu na to, jaký fotografický žánr si zvolíte, vždy jsou k dispozici ty správné nástroje Nikon.

Poukázka na čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč zdarma

Tento poukaz se týká pouze DSLR zrcadlovek Nikon, které mají výměnné objektivy, po jejichž sejmutí je přímo přístupná závěrka a plocha snímače. Bezplatné čištění snímačeů DSLR zrcadlovke Nikon lze na základě této poukázky požádat pouze v autorizovaném servisu Nikon spol. s r.o. v České republice nebo partnerských střediscích. Aktuální seznam je zveřejněn na stránkách www.nikon.cz.

Obsah balení

Nikon D5500
Popruh AN-DC3
Krytka těla BF-1B
Gumová očnice DK-25
A/V kabel EG-CP16
Baterie EN-EL14a
Nabíječka baterií MH-24
Kabel USB UC-E23

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO25 600
Druh pamětiSDHC
LCD obrazovkavýklopná | 3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Synchronizace s bleskem1/200
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 50p | 60p
NapájeníEN-EL14a
Vlastnosti tělavestavěný blesk | živý náhled
Zaostřovací body (křížové)39 (9)
Scénické režimyHDR | ano
Rozhranísystémový blesk | HDMI | bezdrátový zábleskový systém | mikrofonní vstup | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná | červená
Počet fotografií za vteřinu5
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
31 990,-
NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye

NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye

*****
(1 recenze)
NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye
Recenze
 • První fish-eye objektiv, vyvinutý speciálně pro formát snímače Nikon DX (není kompatibilní s jednookými zrcadlovkami na kinofilm)
 • První objektiv pro formát Nikon DX, dosahující obrazového úhlu 180?
 • Extrémně širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 10,5 mm (ekvivalent 16 mm objektivu na kinofilm)
19 990,-
Skladem 2 - 3 ks
TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon

 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Macro 1:2
3 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
44 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR

NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR

NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR
 • textilní brašna pro DSLR, CSC či ultrazoom
 • vnitřní rozměry (š. X H. H x D). 26 x 19 x 7 cm
650,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh

MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh

*****
(1 recenze)
MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh
Sleva
 • možnost vyjmutí vnitřní vložky
 • praktický boční přístup k fototechnice
 • pojme střední velikost DSLR s nasazeným objektivem a dalším objektivem, fotopříslušenství a množství osobních věcí
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
7 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300
 • Snadno přenosný: ideální vybavení, které je praktické v okamžiku, kdy je třeba doplňkové osvětlení objektu a v případech tvůrčí práce se světlem. Kompatibilní s režimem i-TTL.
 • Kompatibilní: s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a fotoaparáty COOLPIX vybavenými sáňkami pro upevnění příslušenství.
 • Všestranné možnosti: směrné číslo 18 (m, ISO 100) umožňuje osvětlit vzdálené objekty i za nízké hladiny osvětlení.
3 790,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem > 5 ks
DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon
 • Kruhový LED blesk
 • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
 • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
4 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
Sleva
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
2 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ
 • lehké hliníkové provedení
 • výška složeného stavu je pouze 40 cm
 • snadné ovládání
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Sleva
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
6 290,-
Skladem 4 - 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
Sleva
 • výška sbaleného stativu : 724 mm
 • výška rozloženého stativu : 1750 mm
 • pohyby hlavy : 3
3 790,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
690,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
390,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
510,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(3 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

750,-
Skladem > 5 ks
Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Fotografujete se zrcadlovkou již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostla? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele zrcadlovek a pro "věčné...

1 490,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
Bez termínu
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
Bez termínu
Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Kurz shrnuje poznatky předcházejících kurzů, zabývá se i náročnou oblastí fotografických aktivit. Na každé lekci vystupuje jako host lektora specialista pro určitou...

7 390,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

110,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

190,-
Skladem > 5 ks
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

*****
(1 recenze)
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

Kvalitní a originální nabíječka vhodná pro dobíjení baterií typu EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

*****
(1 recenze)
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

90,-
Skladem > 5 ks
NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

Nikon EN-EL14a je originální dobíjecí baterie o kapacitě 1230 mAh pro digitální fotoaparáty Nikon D5300 a Df.

1 590,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(4 recenze)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

297,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Podobné produkty

NIKON D5300 černé tělo

NIKON D5300 černé tělo

 • 24,2Mp CMOS APS-C snímač (bez Anti-Aliasing filtru)
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–12 800 ISO (rozšířené až 25 600 ISO)
12 990,-
Skladem > 5 ks
SONY Alpha SLT-A77 M2 tělo

SONY Alpha SLT-A77 M2 tělo

*****
(2 recenze)
 • 24,3 Mpx APS-C CMOS snímač
 • 12 snímků z vteřinu v režimu sériového snímání s AF (až do 60 JPEGů)
 • 79 bodový AF modul s 15 křížovými AF body
28 990,-
NIKON D7200 tělo

NIKON D7200 tělo

NIKON D7200 tělo

Původní cena

27 890,-
 • 24,2Mpx snímač CMOS formátu DX bez antialiasingového filtru (OLPF)
 • Systém zpracování obrazu EXPEED 4 - lepší výsledky při vyšších citlivostech i rychlejší zpracování
 • Zaostření od -3 EV zaručující kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení
16 990,-
Skladem > 5 ks
CANON EOS 80D tělo

CANON EOS 80D tělo

 • 24.2 megapixelů APS-C CMOS senzor a DIGIC 6+
 • 45 bodů bodu AF křížového typu a snímání až 7 snímků za vteřinu
 • Okamžité sdílení a dálkové ovládání pomocí Wi-Fi
29 990,-
Skladem > 5 ks

Příslušenství k produktu NIKON D5500 tělo černý

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
31 990,-
NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye

NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye

*****
(1 recenze)
NIKON 10,5 mm f/2,8 G ED AF DX Fisheye
Recenze
 • První fish-eye objektiv, vyvinutý speciálně pro formát snímače Nikon DX (není kompatibilní s jednookými zrcadlovkami na kinofilm)
 • První objektiv pro formát Nikon DX, dosahující obrazového úhlu 180?
 • Extrémně širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 10,5 mm (ekvivalent 16 mm objektivu na kinofilm)
19 990,-
Skladem 2 - 3 ks
TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon

TAMRON 70-300 mm f/4-5,6 Di LD pro Nikon

 • Ohnisková vzdálenost 70-300 mm
 • 4,2x optický zoom
 • Macro 1:2
3 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
44 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR

NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR

NIKON CF-EU11 SYSTÉMOVÁ BRAŠNA PRO D-SLR
 • textilní brašna pro DSLR, CSC či ultrazoom
 • vnitřní rozměry (š. X H. H x D). 26 x 19 x 7 cm
650,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh

MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh

*****
(1 recenze)
MANFROTTO Off road HIKER 30L zelený - fotobatoh
Sleva
 • možnost vyjmutí vnitřní vložky
 • praktický boční přístup k fototechnice
 • pojme střední velikost DSLR s nasazeným objektivem a dalším objektivem, fotopříslušenství a množství osobních věcí
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 Camouflage
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté

EASYCOVER silikonové pouzdro pro Nikon D5500 žluté
 • ochranné silikonové pouzdro EasyCover pro Nikon D5500
 • chrání proti prachu, škrábancům a minimalizuje riziko zničení fotoaparátu
 • všechny ovládací prvky jsou s pouzdrem přístupné
NIKON blesk SB-700

NIKON blesk SB-700

*****
(9 recenzí)
NIKON blesk SB-700
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné použití blesku jak s DX / FX, tak i s DSLR / analogovými fotoaparáty
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody urychlují nabití blesku (2,5 sec s NiMH bateriemi) a automatická detekce FX/DX objektivu (kompatibilní se senzorem Multi-CAM3500 FX/DX)
7 990,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300

NIKON blesk SB-300
 • Snadno přenosný: ideální vybavení, které je praktické v okamžiku, kdy je třeba doplňkové osvětlení objektu a v případech tvůrčí práce se světlem. Kompatibilní s režimem i-TTL.
 • Kompatibilní: s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a fotoaparáty COOLPIX vybavenými sáňkami pro upevnění příslušenství.
 • Všestranné možnosti: směrné číslo 18 (m, ISO 100) umožňuje osvětlit vzdálené objekty i za nízké hladiny osvětlení.
3 790,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500

NIKON blesk SB-500
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem > 5 ks
DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon

DORR makroblesk DMF-15 TTL pro Nikon
 • Kruhový LED blesk
 • Volba mezi režimem blesk a trvalé světlo LED
 • Směrné číslo 15 (2×10,7) při ISO 100
4 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
Sleva
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
2 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ

MANFROTTO MKBFRA4 BeFree - stativ
 • lehké hliníkové provedení
 • výška složeného stavu je pouze 40 cm
 • snadné ovládání
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Sleva
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
6 290,-
Skladem 4 - 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
Sleva
 • výška sbaleného stativu : 724 mm
 • výška rozloženého stativu : 1750 mm
 • pohyby hlavy : 3
3 790,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
690,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
390,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
510,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

*****
(3 recenze)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

750,-
Skladem > 5 ks
Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Začínáme fotit zrcadlovkou Nikon

Fotografujete se zrcadlovkou již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostla? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele zrcadlovek a pro "věčné...

1 490,-
> 3 volných míst
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
Bez termínu
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
Bez termínu
Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Večerní FotoŠkola - Pokročilí

Kurz shrnuje poznatky předcházejících kurzů, zabývá se i náročnou oblastí fotografických aktivit. Na každé lekci vystupuje jako host lektora specialista pro určitou...

7 390,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

110,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

*****
(6 recenzí)
HAMA mikrofon klopový elektretový LM-09 Lavalier

Vysoce ziskový klopový mikrofon Hama LM-09 Lavalier, který jistě s úspěchem využijí amatérští i profesionální reportéři. Jeho součástí je také spona k připevnění a...

790,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

190,-
Skladem > 5 ks
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

*****
(1 recenze)
NIKON nabíječka MH-24 pro EN-EL14

Kvalitní a originální nabíječka vhodná pro dobíjení baterií typu EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

*****
(1 recenze)
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

90,-
Skladem > 5 ks
NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

NIKON EN-EL14a pro D5300/Df

Nikon EN-EL14a je originální dobíjecí baterie o kapacitě 1230 mAh pro digitální fotoaparáty Nikon D5300 a Df.

1 590,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(4 recenze)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

297,-
Skladem 2 - 3 ks

Podobné produkty produktu NIKON D5500 tělo černý

NIKON D5300 černé tělo

NIKON D5300 černé tělo

 • 24,2Mp CMOS APS-C snímač (bez Anti-Aliasing filtru)
 • Procesor EXPEED 4
 • 100–12 800 ISO (rozšířené až 25 600 ISO)
12 990,-
Skladem > 5 ks
SONY Alpha SLT-A77 M2 tělo

SONY Alpha SLT-A77 M2 tělo

*****
(2 recenze)
 • 24,3 Mpx APS-C CMOS snímač
 • 12 snímků z vteřinu v režimu sériového snímání s AF (až do 60 JPEGů)
 • 79 bodový AF modul s 15 křížovými AF body
28 990,-
NIKON D7200 tělo

NIKON D7200 tělo

NIKON D7200 tělo

Původní cena

27 890,-
 • 24,2Mpx snímač CMOS formátu DX bez antialiasingového filtru (OLPF)
 • Systém zpracování obrazu EXPEED 4 - lepší výsledky při vyšších citlivostech i rychlejší zpracování
 • Zaostření od -3 EV zaručující kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení
16 990,-
Skladem > 5 ks
CANON EOS 80D tělo

CANON EOS 80D tělo

 • 24.2 megapixelů APS-C CMOS senzor a DIGIC 6+
 • 45 bodů bodu AF křížového typu a snímání až 7 snímků za vteřinu
 • Okamžité sdílení a dálkové ovládání pomocí Wi-Fi
29 990,-
Skladem > 5 ks

Poradna k produktu

NIKON D5500 tělo černý

Přidat příspěvek
 • Kateřina Zemanová
  Odpovědět

  elektronická závěrka?

  Kateřina Zemanová 23.03.2017 v 20:02:57

  Dobrý den, má fotoaparát Nikon D5500 i elektronickou závěrku? Pokud ano, znamenalo by to, že v nějakém nastavení by nemusel vydávat tak hlasitý zvuk při zmáčknutí spouště? Pokud ne, je nějaká zrcadlovka, která nevydává tak hlasitý zvuk? Popřípadě bych byla ráda, kdybyste mi doporučili jiný fotoaparát vhodný pro budoucího reportéra (a bylo by fajn, kdyby nebyl tak hlasitý)... Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:elektronická závěrka?

   Jakub Valdivia 24.03.2017 v 15:09:42

   Dobrý den, bohužel fotoaparát Nikon D5500 nemá elektronickou závěrku. Standardní zrcadlovka kvůli pohyblivému zrcátku uvnitř fotoaparátu bude vždy vydávat cvakavý zvuk. Jedinou variantou jsou kompakty s výměnnou optikou, které mohou mít elektronickou závěrku. Z těch mohu vybírat například: https://www.fotoskoda.cz/fujifilm-x-t20-cerny-xf-18-55-mm/ .

 • Martin
  Odpovědět

  D 5500

  Martin 14.11.2016 v 18:25:29

  Dobrý den ,mám Nikon D5500 a chtěl bych nejaký lepší záklaďák rozhoduji se mezi TAMRON 17-50 mm f/2,8 SP XR Di II VC LD a Sigma AF 17-50/ 2,8 EX DC OS HSM prosím o radu ktery ...moc děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D 5500

   Jakub Valdivia 14.11.2016 v 19:23:23

   Dobrý den, z uvedeného výběru bych zvolil objektiv od Sigmy. Má lepší optické vlastnosti a kvalitnější konstrukci. Nabídnul bych však ještě jednu alternativu od firmy Sigma a to objektiv 17-70 mm: https://www.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ . Ten zmíněné objektivy převyšuje díky nové optocké konstrukci a rychlejším ostřením.

 • Lucie K.
  Odpovědět

  760D vs. d5500

  Lucie K. 15.10.2016 v 10:24:13

  Dobrý den, jsem vlastníkem canonu 450d a chtěla bych něco novějšího vzhledem k tomu, že k němu mám jen základní 18-55 tak nejsem na značku canon moc vázána a rozhoduji se tedy mezi 760d a d5500. Jaký byste mí spíš doporučil? Předem děkuji za odpověď

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:760D vs. d5500

   Jakub Valdivia 15.10.2016 v 10:49:57

   Dobrý den, model Canon 760D je mírně lepší na natáčení videa díky rychlejšímu zaostřování a nabídne navíc stavový display. Model Nikon D5500 zase nabídne lepší obrazový výstup a velmi povedenou ergonomii. Pokud bych se zaměřoval více na fotografování, tak bych doporučil model Nikon D5500.

 • Věra J.
  Odpovědět

  Vhodné objektivy

  Věra J. 06.10.2016 v 16:00:49

  Dobrý den, rozhodla jsem se koupit svou první zrcadlovku a po několika dnech pročítání recenzí, vzorových fotek a doporučení jsem vybrala právě Nikon D5500. Zvažovala jsem pro začátek objektivy Nikon 18-55mm AF-P VR + Nikon 70-300 mm AF-P VR (a prosím - jaký je rozdíl oproti AF-S?). Ocenila jsem i jejich nižší váhu. Fotím jednak takové ty univerzální fotky (krajiny, města, oslavy), ale zrcadlovku si pořizuji především na cestovatelské fotky (nejvíc asi zvířata v divočině, tudíž v pohybu a na dálku; pak také makra, tento objektiv však odkládám na později). Jsem ale ve výběru zařízení úplný začátečník, proto bych Vás chtěla požádat o doporučení vhodných objektivů - zatím asi v nižší cenové kategorii. Případně i o upozornění, pokud jsem se netrefila ani tělem foťáku:-) Děkuji Vám

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Vhodné objektivy

   Jakub Valdivia 07.10.2016 v 14:57:08

   Dobrý den, objektivy s ostřícím motorem AF-P umožňují velmi rychlé ostření během živého náhledu, jsou tedy ideální pro natáčení. Uvedené objektivy jsou pro začátek určitě vhodnou volbou. Dopnil bych je případně o pevný objektiv, vhodný do horších světelných podmínek a na portrétní fotografie: https://www.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ .

 • Pavel Fiala
  Odpovědět

  jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

  Pavel Fiala 27.08.2016 v 10:49:59

  Dobrý den, prosím Vás o radu. Chtěl bych koupit tělo fotoaparátu Nikon D5500, ale stále zvažuji jaký univerzálnější objektiv. Nejdříve jsem se díval po setovém objektivu Nikon 18-105, protože je za pěknou cenu, ale zase není prý moc kvalitní. Vlastně u Vás v obchodě vychází i pěkně cenově set D5500 + 18-105. Také mi byl doporučen Nikon 16-85, ale tam je zase mnohem vyšší cena a nedokážu posoudit, jestli rozdíl oproti 18-105 je opravdu tak znatelný a investice se vyplatí? A v poslední řadě jsem se ještě díval na Nikon 18-140, který je cenově někde mezi. Můžete mi prosím poradit, napsat názor, jaký základní kvalitnější univerzálnější objektiv koupit? Jestli nějaký z výše uvedených nebo máte ještě jinou alternativu?Co byste doporučili? Teď se mi opravdu jedná o univerzálnější objektiv. V budoucnu bych pak ještě jiné dokoupil (makro atd...) Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

   Jakub Valdivia 27.08.2016 v 11:14:49

   Dobrý den, osobně bych vám doporučil objektiv Nikon 18-140 mm. Nabídne z uvedených objektivů nejlepší rozsah, velmi dobrou obrazovou kvalitu a rychlé ostření. Spolu s fotoaprátem Nikon D5500 tvoří vyrovnanou kombinaci.

   • Pavel Fiala
    Odpovědět

    jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

    Pavel Fiala 27.08.2016 v 12:30:04

    Jakub Valdivia: Děkuji za rychlou odpověď a názor. Ještě se Vás zeptám, máte prosím zkušenost, jaký je rozdíl oproti zmiňovanému objektivu 16-85? Díval jsem se, že u té 18-140 je oproti 18-105 už výhoda kovového bajonetu a gumového těsnění. Jinak myslíte, že je tam i posun v kvalitě obrazu/optiky? Děkuji.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

     Jakub Valdivia 27.08.2016 v 13:49:51

     Dobrý den, objektiv Nikon 18-140 mm díky novější konstrukci nabídne oproti Nikonu 18-105 mm lepší optické vlastnosti.

     • Pavel Fiala
      Odpovědět

      jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

      Pavel Fiala 27.08.2016 v 19:59:09

      Dobrý večer, znovu děkuji za informaci. Ještě budu mít poslední dotaz a to ohledně objektivu Tamron AF SP 17-50mm f/2,8 XR Di-II VC LD Nikon aspherical IF. Náhodně jsem na tento objektiv narazil, sice má menší rozsah, ale líbí se mi jeho světelnost a hlavně cena oproti obdobným objektivům od Nikonu, které jsou několikanásobně dražší. Nevíte prosím, jak je to s kompatibilitou s D5500? Četl jsem, že u některých Nikonů může být problém s ostřením atd. Děkuji.

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

       Jakub Valdivia 29.08.2016 v 09:43:02

       Dobrý den, může se stát že neoriginální objektiv nemusí správně ostřit s fotoaparátem. U originálních objektivů má uživatel větší jistotu, neoriginální objektivy na druhou stranu zaujmou zejména cenou a parametry.

       • Pavel Fiala
        Odpovědět

        jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

        Pavel Fiala 29.08.2016 v 21:12:07

        Dobrý večer, znovu moc děkuji za odpověď a ochotu. Nečekal jsem, že se do výběru vhodného objektivu takto zamotám. Dle Vašich rad mi tedy nejlépe vychází Nikon 18-140. Ještě Vás poprosím o jednu odpověď a snad už poslední. Zaujal mne ještě tento objektiv, který máte v nabídce: https://www.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ Jaký na tento objektiv máte názor, nebyla by to na konec lepší volba oproti tomu 18-140? Co se týče kvality obrazu atd.? Myslíte, že by nebyl problém u těla D5500 s kompatibilitou? Děkuji!

        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

         Jakub Valdivia 30.08.2016 v 14:24:27

         Dobrý den, pokud budete preferovat univerzálnost a slušný rozsah optického zoomu, tak zvolte objektiv Nikon 18-140 mm. Pokud hledáte spíše objektiv s lepší světelností na snadnější práci ve zhoršených světelných podmínkách a možnosti více pracovat s hloubkou ostrosti, tak zvolte objektiv Sigma 17-70 mm.

         • Pavel Fiala
          Odpovědět

          jaký univerzální objektiv k Nikonu D5500

          Pavel Fiala 01.09.2016 v 18:33:08

          Dobrý den, děkuji Vám za názory a radu.

 • Renata Z
  Odpovědět

  D5500

  Renata Z 15.07.2016 v 18:21:03

  Dobrý den, mám Nikon D5500+ objektiv 18-140, jsem začátečník, jaký objektiv byste mi doporučil pro focení makra, šperků a portrétu k tomuto tělu, děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500

   Jakub Valdivia 15.07.2016 v 18:38:31

   Dobrý den, pro vaše účely bych doporučil tento objektiv: https://www.fotoskoda.cz/nikon-40-2-8-g-micro-af-s-dx/ .

 • Tomáš
  Odpovědět

  CLS

  Tomáš 02.06.2016 v 08:26:54

  Dobrý den. Dle manuálu neumí interní blesk D5500 řídit externí záblesková zařízení, avšak dokáže to pomocí přídavného blesku. V manuálu je v této souvislosti uváděn výhradně SB500. Rád bych se dozvěděl, zda tato funkce pracuje výhradně v kombinaci D5500+SB500 nebo lze použít jakýkoliv z blesků Nikonu, jenž dokáže řídit další blesky, např. SB800.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:CLS

   Jakub Valdivia 02.06.2016 v 10:22:32

   Dobrý den, v režimu CLS umí stejným způsobem pracovat i blesky SB-700, SB-910, SB-5000.

 • R.Z.
  Odpovědět

  objektiv

  R.Z. 23.05.2016 v 12:14:43

  Dobrý den, jaký je rozdíl mezi objektivy NIKON 55-200/4-5,6 G AF-S DX VR a NIKON 55-200/4-5,6 G AF-S DXED VRII? Moc děkuji :-)

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 23.05.2016 v 13:44:04

   Dobrý den, verze "II" má menší rozměry, váhu a je obrazově kvalitnější.

 • Radek Velebil
  Odpovědět

  synchronizace

  Radek Velebil 22.05.2016 v 08:19:50

  Dobry den vlastnim blesk Nikon sb700bude tento fotoaparat Nikon d5500 podporovat i rychlejsi casy nez jen 1/250? Dekuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:synchronizace

   Jakub Valdivia 22.05.2016 v 11:12:22

   Dobrý den, bohužel tento model nepodporuje vysokorychlostní synchronizaci.

 • Ondřej Havelka
  Odpovědět

  D5500 + 18-140 mm VR nebo D5500 + 18-55 mm VR + 55-300 VR nebo NIKON D7100 + 18-140 mm VR

  Ondřej Havelka 02.05.2016 v 17:57:51

  Dobrý den, budu kupovat zrcadlovku, bude moje první, i když doma máme chvíli Nikon D3300. Zvažuji, který z v předmětu uvedených setů bude pro mě nejlepší volba. Finančně to vychází cca stejně, takže tuto stránku neřeším. Jen mě zajímá, který z uvedených setů D5500 je podle Vás lepší, nebo jestli nebude lepší koupit zrovna řadu D7100. Na D5500 mě přitahuje ten dotykový výklopný display, konektivita k wifi a chytrému telefonu, u D7100 zase robustnost a druhý display nahoře. Co byste volili Vy na místě začátečníka, který by se focení rád začal dosti věnovat? Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500 + 18-140 mm VR nebo D5500 + 18-55 mm VR + 55-300 VR nebo NIKON D7100 + 18-140 mm VR

   Jakub Valdivia 03.05.2016 v 16:01:19

   Dobrý den, začátečníkům doporučuji model Nikon D5500 kvůli menším rozměrům, váze a podstatně jednodušší obsluze. Nikon D7100 je pokročilý přístroj, ale také náročnější na naučení se s ním pracovat. Kvalita fotografií bude u obou modelů velmi podobná, zde moc rozdíly nenajdeme. Model D5500 bych zvolil s univerzálním objektivem 18-140 mm. Pro začátek je to ideální a vyvážená volba.

 • Luboš Jílek
  Odpovědět

  NIKON D5300 vs NIKON D5500

  Luboš Jílek 01.05.2016 v 19:03:01

  Dobrý den, uvažuji o koupi foťáku, mezi těmito dvěma modely NIKON D5300 vs NIKON D5500. Můžete mi odpovědět jaký je mezi nimi rozdíl? Děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D5300 vs NIKON D5500

   Jakub Valdivia 02.05.2016 v 13:08:26

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D5500 má dotykový display, mírně lepší obrazovou kvalitu, rychlejší ostření zejména během živého náhledu a přepracovanou ergonomii díky které tělo pasuje lépe do ruky.

 • Erik Mikeska
  Odpovědět

  kompatibilita se staršími objektivy Nikon

  Erik Mikeska 08.01.2016 v 00:46:31

  Dobrý den, lze pro tento fotoaparát využít starších objektivů Nikon Af Nikkor 70-300 mm f: 4-5,6 a Nikon Af Nikkor 28-80 mm f: 3,3 - 5,6? Bude to fungovat (automatické ostření,...)?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilita se staršími objektivy Nikon

   Jakub Valdivia 08.01.2016 v 10:26:02

   Dobrý den, bohužel tělo Nikon D5500 ještě nemá vlastní ostřící motorek a starší objektivy nebudou automaticky ostřit. Jinak objektivy nasadit a používat lze.

   • Erik Mikeska
    Odpovědět

    kompatibilita se staršími objektivy Nikon

    Erik Mikeska 08.01.2016 v 13:13:17

    Děkuji za odpověď, prodáváte nějaké jiné fotoaparáty ve stejné cenové kategorii, kde bych mohl tyto objektivy použít? Klidně i jiné značky, pokud k nim existuje adaptér, aby mi daný fotoaparát automaticky ostřil. Které modely Nikonu by dokázaly automaticky ostřit s mými objektivy?

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:kompatibilita se staršími objektivy Nikon

     Jakub Valdivia 10.01.2016 v 10:43:41

     Dobrý den, ostření se staršími objektivy umí z aktuální nabídky těla Nikon D7100 a D7200.

 • Martina Knopová
  Odpovědět

  D5500 vs. D7200

  Martina Knopová 17.12.2015 v 16:47:19

  Dobrý den, vlastním Nikon D3200, ráda bych se posunula kousek dál, u D3200 vidím jistá omezení např. šumu při vyšším ISO. Uvažuji nad D7200 nebo D5500. Z popisů obou fotoaparátů mi přijdou dosti podobné a mnohdy mám dojem, jako by byl D5500 lepší než vyšší řada D7200. Můžete mi prosím objasnit hlavní rozdíly ve funkčnosti, ostření, barevnost? Vlastním objektiv Sigma 17-70mm/2,8 plus pevná 35mm/1,8. děkuji Martina

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500 vs. D7200

   Jakub Valdivia 18.12.2015 v 16:43:05

   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality, výstupu ISO a barev jsou fotoaparáty D5500 a D7200 velmi podobné. Rozdíly jsou v tělech fotoaparátů. Nikon D5500 je menší a uživatelsky jednodušší, s výklopným displayem. Model D7200 má velké robustní tělo, odolné vůči nepřiznivým vlivům a s více ovládacími prvky na těle.

 • Lukáš Osmanczyk
  Odpovědět

  brašna

  Lukáš Osmanczyk 15.12.2015 v 16:55:05

  Dobrý den. Jakou by jste doporučili brašnu pro D5500 s objektivem 18-140 ?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:brašna

   Jakub Valdivia 16.12.2015 v 10:30:31

   Dobrý den, doporučím tuto brašnu: https://www.fotoskoda.cz/lowepro-adventura-tlz-30-ii-fotobrasna/ .

 • Honza Houška
  Odpovědět

  nikon 5500

  Honza Houška 13.10.2015 v 19:11:54

  Samospoušť se musí na každou fotku znova nastavit a při spuštění se dá zastavit pouze vypnutím fotoaparátu nebo otevřením blesku.Je to chyba jenom mého přístroje a nebo u Nikonu zapomněli na to že už je 21.století?A to nemluvím o funkcích dotykového displeje(oproti canonům fakt tragické).Jestli je to tak drahé jenom kvůli dotykáči,tak je to fakt omyl...

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:nikon 5500

   Jakub Valdivia 15.10.2015 v 17:22:10

   Dobrý den, zastavení samospouště je v pořádku, není to standardní věc a musí se počkat do exponování nebo vypnutím přístroje. Funkčnost dotykového displaye je individuální věc, spousta uživatelů si jej nemůže vynachválit. Pokud vám nevyhovuje, dá se vypnout funkce dotyku. Lepší ovladatelnost samospouště je s dálkovým ovládáním.

 • Jaroslav Metelka
  Odpovědět

  D5500 - dotykový display a macroobjektiv

  Jaroslav Metelka 19.09.2015 v 12:22:40

  1. Dotykový display funguje také při ostření? Tzn. poklepnutím se určí bod ostření jako třeba u mobilu? 2. Prosím o doporučení macroobjektivů v rozumných cenových hladinách (i Tamron a Sigma). Děkuji!

  • Honza Houška
   Odpovědět

   re

   Honza Houška 15.10.2015 v 21:22:42

   Bohužel jsem odpověď poslal omylem o odstavec níže,tak doufám že v tom nebude moc zmatek.Taky by to mohl někdo z vašich moderátorů přesunout.Ďekuji,HH.

  • Honza Houška
   Odpovědět

   re:

   Honza Houška 15.10.2015 v 21:18:05

   Dotykový displej jsem chtěl využít při focení makra(ze stativu,u země) a samozřejmě i se samospouští.Bohužel funkce tohoto displeje se hodí tak akorát na prohlížení fotek typu "řekněte sýr" a rychlé focení s dost často nepřesným místem zaostření.I proti dnes již zastaralému canonu 650 je to dost ubohé.Ostřit budu radši manuálně a bude mně hřát pocit že mám krásný displej s perfektním rozlišením (a můžu na něm krom "focení" dělat spoustu jiných věcí).Dálkové ovládání si samozřejmě zakoupím,protože ta opičárna s nastavováním samospouště po každém snímku je dost ubíjející.HH.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500 - dotykový display a macroobjektiv

   Jakub Valdivia 20.09.2015 v 14:19:24

   Dobrý den, dotykový display funguje i během živého náhledu. Ze základních makro objektivů vhodných zejména na nepohyblivé objekty mohu doporučit: https://www.fotoskoda.cz/nikon-40-2-8-g-micro-af-s-dx/ . Na živé makro: https://www.fotoskoda.cz/tamron-9028-af-di-macro-pro-nikon-afs/ .

 • Luděk Černý
  Odpovědět

  D5500 - D7100

  Luděk Černý 06.06.2015 v 20:32:40

  Dobrý den,jsem spotter - fotím letadla v pohybu.Uvažuji o koupi NIKON D5500 + 18-55 mm VR + 55-300 VR , nebo NIKON D7100 + 18-300 mm VR získejte 2700Kč zpět.Můžete mi poradit jaký z těchto Nikonů je vhodnější,popřípadě dokoupit slušný objektiv v rozumné ceně.Pro fotky z cca 3m až 300m.Fotky nejen letadel,ale vše-rodina, příroda,interiér i s bleskem.Děkuji.P.S.ten druhý kit máte prý jen na objednání.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500 - D7100

   Jakub Valdivia 07.06.2015 v 17:42:09

   Dobrý den, výhodou Nikonu D7100 je ve větším těle a pohodlnějším úchopem. Na druhou stranu může být pro někoho těžší. Pokud máte tu možnost tak se k nám zastavte a vemte si fotoaparáty do ruky. Z hlediska obrazové kvality a výkonu jsou pro vaše účely naprosto vyhovující oba přístroje. Nikon D5500 je menší a příjemnější na delší přenášení. Objektiv 18-300 mm je určitě výbornou volbou a spíše bych se přikláněl k němu, nemusíte pak měnit objektivy.

 • Tomáš Racek
  Odpovědět

  Vibrace zrcátka a závěrky

  Tomáš Racek 29.04.2015 v 09:42:00

  Dobrý den Uvažuji o koupi Nikonu d5500. V recenzích na fotoaparát Nikonu d3300 a d5300 ze kterého pravděpodobně d5500 vychází se píše o problému s vibrací zrcátka a závěrky. Např. zde: http://www.digimanie.cz/recenze-nikon-d3300-drobek-se-silnym-srdcem/5732. Jaké s tím máte prosím zkušenosti u těchto starších modelů a jak je na tom Nikon d5500?. Děkuji za odpověď. Tomáš Racek

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Vibrace zrcátka a závěrky

   Jakub Valdivia 29.04.2015 v 11:33:01

   Dobrý den, ani já ani kolegové se s tímto problémem osobně nesetkali. Ani nic takového jsme u modelu D5500 u nás na prodejně nezaregistrovali.

 • Bedřich Hrstka
  Odpovědět

  D5500 a D7200

  Bedřich Hrstka 04.03.2015 v 08:55:46

  Nikde v recenzích nejsou uvedené váhy fotoaparátů, pro výlety a tůry je to podstatný údaj. Můžete mi sdělit váhu fotoaparátu D5500 a D7200?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500 a D7200

   Jakub Valdivia 04.03.2015 v 10:00:52

   Dobrý den, váha Nikonu D7200 je cca 765 g a váha Nikonu D5500 je cca 470 g.

 • Bedřich Hrstka
  Odpovědět

  D5500+fullfram objektivy

  Bedřich Hrstka 10.02.2015 v 13:27:28

  Vlastním Nikon D3, který je ale na cesty velký a těžký. Uvažuji koupit foťák do přírody a na výlety. Jelikož mám objektivy 24-70/2,8 a 70-200/2,8, zajímalo by mě, jestli se dají použít na DX formát a nebo je lepší koupit DX objektivy. Nebo mi doporučíte jiný foťák? Děkuji za odpověď.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D5500+fullfram objektivy

   Jakub Valdivia 10.02.2015 v 14:06:04

   Dobrý den, oba objektivy jsou plně kompatibilní i s DX těly. Jediné s čím musíte počítat je crop faktor Nikonu D5500. Výhodou DX objektivů by byla hlavně menší váha na cestování.

 • Marek Hudák
  Odpovědět

  d5500

  Marek Hudák 06.02.2015 v 20:49:30

  Chcem kupit Nikon d5500 + objektiv vyberam medzi sadou D5500+18-55+18-300 alebo telo d5500+TAMRON 16-300 mm f/3,5-6,3 Di-II VC PZD - co sa mi zda podla recenzii lepsi a este je v jednom co ma svoj plus. Pevne ohnisko mam z predchadzajuseho stateho nikonu Co mi poradite Vdaka

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:d5500

   Jakub Valdivia 09.02.2015 v 11:22:56

   Dobrý den, neměl bych problém se přiklonit k druhé variantě. Měl byste jeden univerzální objektiv který je velmi slušný.

 • Ota Bouček
  Odpovědět

  Popis

  Ota Bouček 08.01.2015 v 10:23:04

  V popisu Nikon D5500 máte spoustu chyb, v popisu místo D5500 udáváte D5300 a D5200, možná by nebylo špatné je opravit.:-)

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Popis

   Jakub Valdivia 08.01.2015 v 16:49:49

   Dobrý den, děkujeme za upozornění, chyby byly už opraveny.

   • karel
    Odpovědět

    Jaky objektiv k nikon D5500

    karel 13.05.2016 v 15:24:40

    Dobrý den rozhoduji se mezi tímto setem https://www.fotoskoda.cz/nikon-d5500-18-140-mm-vr/ a nebo jestli koupit jen telo a zvlašt objektiv https://www.fotoskoda.cz/tamron-18-200-mm-f-3-5-6-3-di-ii-vc-pro-nikon/#/tab/description jsem zacatecnik a fotit budu dovolený nejaké výlet-hrady zámky,výhledově dokoupím ještě nejaký pevný objektiv.Díky za radu

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Jaky objektiv k nikon D5500

     Jakub Valdivia 13.05.2016 v 15:49:56

     Dobrý den, osobně bych preferoval originální objektiv Nikon 18-140 mm. Nabídne rychlejší ostření a kvalitnější kresbu.

     • Karel
      Odpovědět

      D 5500

      Karel 13.05.2016 v 15:55:10

      Děkuji za bleskovou odpověd

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací