OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO
Recenze testcentrum
OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PROOLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PROOLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

Olympus
*****
4.8 1 (1 recenze) | Kód produktu: 2023362

Teleobjektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150 mm 1:2.8 PRO umožňuje absolutně nejvyšší obrazovou kvalitu, jakou je schopen fotoaparát OM-D E-M1 nabídnout. Mimořádně kompaktní a lehký objektiv nabízí úžasnou přenosnost na objektiv této profesionální třídy s rozsahem ohniskových vzdáleností 80 až 300 mm (při přepočtu na 35mm film). Příznivci OM-D se ozvali a Olympus je vyslyšel: Tento výkonný objektiv nabízí také rychlé automatické ostření, minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností a další důležité profesionální vlastnosti, ideální pro fotografování svateb, divoké přírody a sportu.
Více o produktu »

 • 3,7× zoom přinášející nejvyšší obrazovou kvalitu (40–150 mm)
 • Konstantní světelností 1:2.8 v celém rozsahu zoomu
 • ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) povrch pro redukci odlesků
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Olympus uvedl na trh objektiv, který u konkurence nenajdete. Vzal si tradiční profesionální teleobjektiv 70-200/2,8 a poněkud jej protáhl, a to až na ohnisko 300, přitom světelnost zůstala nezměněna. Svojí velikostí se pak řadí k nejmenším objektivům v kategorii. Přiznejme ale na rovinu, že to...

 • profesionální zpracování těla pro každodenní práci odolné vůči prachu a povětrnostním vlivům
 • praktická sluneční clona (po otočení kroužku sjede dolů a není ji pro transport nutné otáčet)
 • duální lineární motor zabezpečuje rychlé automatické zaostřování
 • test byl krátký a žádnou nevýhodu jsem při něm nezaznamenal

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 3,7× zoom přinášející nejvyšší obrazovou kvalitu (40–150 mm)
 • Konstantní světelností 1:2.8 v celém rozsahu zoomu
 • ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) povrch pro redukci odlesků
 • Kompaktní a lehké provedení odolné proti prachu, stříkající vodě a mrazu
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm v celém rozsahu
 • Ultrazvukový motor automatického zaostřování Supersonic Wave Drive
 • Spojka manuálního ostření a automatická sluneční clona
 • Speciální Fn tlačítko
 • Hmotnost: 760 g

Parametry

Světelnost objektivu2,8
Typ objektivutelezoom
Objektiv pro formátmalý digitální formát (APS-C / Micro4/3)
Optická stabilizacene
Zaostřováníultrazvukové
Poměr zvětšení1:2,3
Filtry (průměr v mm / aplikace)72
BajonetMicro 4/3
Max. ohnisková vzdálenost150
Min. ohnisková vzdálenost40

Popis produktu OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

Praha, 15. září 2014 – Stále rostoucí počet profesionálních fotografů vyhledává aparáty Olympus kvůli mimořádně kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti, při zachování profesionálních výstupů a kvůli odolnosti proti povětrnostním vlivům. Uvedení nových produktů Olympus ještě více podporuje tento trend. Nová verze kultovního OM-D E-M1 přichází na trh s předinstalovaným novým firmware*, který nabízí režim pro dálkové (kabelové) ovládání fotoaparátu z počítače či naopak přímé fotografování do počítače. Další novinkou je funkce digitálního shiftování obrazu a režim Live Composite pro noční expozice hvězdné oblohy. Fotografové s profesionálními ambicemi budou stejnou měrou potěšeni i novým, nádherně stříbrným tělem E-M1, novým objektivem a kompatibilním telekonvertorem. Pro mimořádně rychlý M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) je k dispozici také skvělý pomocník, umožňující znásobit rozsah zoomu: telekonvertor M.ZUIKO Digital 1.4x. Stříbrná varinata E-M1 přijde na trh počátkem října a bude k dispozici jak samotné tělo, tak i v sadě s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO). Nový teleobjektiv 40-150mm a 1,4x telekonvertor budou následovat v průběhu listopadu. Nový teleobjektiv bude v nabídce také v sadě s telekonvertorem za zvýhodněnou cenu.

Profesionální design
Navzdory kompaktní a lehké konstrukci (E-M1 váží o 38% méně než průměrná digitální zrcadlovka) nabízí tento OM-D fotoaparát nejvyšší kvalitu snímků v celé historii fotoaparátů Olympus. Napomáhá tomu mimo jiné celosvětově první 5osá stabilizace obrazu, obrazový procesor TruePic VII a Live MOS obrazový snímač. Původní černá verze E-M1 získala doposud celou řadu ocenění a nová stříbrná varianta pokračuje v  tradici OM-D fotoaparátů s kovovým tělem a ikonickými hranatými tvary v retro stylu, odlišujícími se od mnohem těžších a objemnějších konkurentů v kategorii plnoformátových a APS-C digitálních zrcadlovek.

Profesionální workflow
Designéři společnosti Olympus se řídí pravidlem, že forma musí sloužit funkčnosti. Aktualizovaný firmware nového E-M1, s funkcemi pro profesionální a poloprofesionální fotografy, je proto stejně důležitý, jako skvělý vzhled fotoaparátu. Olympus zareagoval na požadavky profesionálních fotografů a vyvinul firmware V2.0, podporující plnou integraci do profesionálního ateliérového workflow, s možností fotografovat prostřednictvím USB připojení přímo do počítače. Jakmile je E-M1 připojen k počítači pomocí USB kabelu, zobrazí bezplatný program Olympus Capture*** na obrazovce počítače živý náhled z displeje fotoaparátu, takže lze snáze a beze stresu konzultovat s klienty, modely nebo dalšími členy týmu potřebné změny. Při focení produktové fotografie můžete naopak fotoaparát kompletně ovládat a odpalovat z počítače.
Od 16. září 2014 bude nová verze firmware k dispozici ke stažení i pro všechny stávající majitele E-M1.

Profesionální korekce
Další funkce firmware V2.0 zaujme především fotografy architektury: korekce perspektivy Digital Shift přímo ve fotoaparátu. S pomocí dvou kruhových voličů dokážete korigovat sbíhající se linie lichoběžníkového zkreslení v reálném čase přímo na obrazovce – bez ohledu na právě připevněný objektiv. Není tak třeba žádný post-processing nebo speciální shiftovací objektiv. V kombinaci s 5osou stabilizací obrazu, automatickým zaostřováním Dual Fast AF a OM-D visačkou odolnosti (E-M1 je odolný proti prachu, stříkající vodě a proti mrazu ****) je E-M1 ideálním nástrojem pro profesionální fotografování budov z široké škály úhlů a prakticky v libovolném počasí.

K dalším vylepšením nového firmware patří režim Live Composite, dva nové kreativní Umělecké filtry a další zkrácení prodlevy hledáčku (z 29 ms na 16 ms). Live Composite vám umožní zachytit světelné stopy hvězd, ohňostrojů nebo světel dopravních prostředků i v situacích, kdy by dlouhý expoziční čas scénu příliš přeexponoval. Postupný proces vzniku snímku přitom můžete pozorovat na displeji prostřednictvím živého náhledu.

Umělecké filtry Částečná barva a Retro rozšiřují možnosti tvorby sofistikovaných efektů přímo ve fotoaparátu. Částečná barva zvýrazní jednu část obrazu barevně, zatímco zbytek snímků ponechá černobílý. Stejně jako filtr Retro, který dodá snímkům nádech nostalgie, nabízí i filtr Částečná barva možnost třech různých nastavení.

Příchod nového verze E-M1 zahrnuje také aktualizaci aplikace OI.Share. Ta přináší řadu vylepšení. Kromě stávajících funkcí, jako je bezdrátové ovládání spouště z mobilního telefonu nebo tabletu, zrcadlení náhledu Live View a ovládání režimů P, A, S a M, je nyní možné například aktivovat časový spínač sekvenčního a intervalového snímání přímo z displeje chytrého telefonu, nebo dálkově aktivovat nahrávání videa.

Zoom profesionální kvality
Stejně jako samotný E-M1, je i zoomový objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) odolný proti prachu, stříkající vodě a mrazu**** – a ve třídě profesionálních objektivů zcela vybočuje z řady. „Příliš dlouhé, příliš velké a příliš těžké“ – to jsou výtky profesionálů směrem k DSLR konkurenci. Proto Olympus zkonstruoval tento objektiv kompaktnější a lehčí než typický plnoformátový objektiv se srovnatelnými charakteristikami a rozsahem.

Objektiv si zapsal prvenství v podobě úplně prvního zaostřovacího systému využívajícího dvě pohyblivé optické soustavy se dvěma individuálními lineárními motory. Výsledkem je jeho mimořádně rychlé zaostřování. To je navíc velmi tiché, takže je objektiv ideální pro fotografování plaché zvěře, stejně jako dalších prchavých okamžiků, například sportovních událostí nebo svatebních obřadů. S minimální vzdáleností zaostření pouhých 70 cm v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, speciálnímu tlačítku Fn, přepínacímu prstenci manuálního ostření a posuvné ochranné sluneční cloně, představuje nový M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) všestranný a zároveň snadno použitelný objektiv. S velkým rozsahem zoomu a konstantní světelností 1:2.8 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností je stejně mimořádný i jeho optický výkon.

Ještě větší přiblížení
Pro každého, kdo potřebuje ještě větší sílu zoomu, je určen 1,4x telekonvertor, který znásobí rozsah zoomu M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) až na 420** mm. S tloušťkou pouhých 15 mm se jedná o lehký a snadno přenosný doplněk výbavy každého opravdového fotografa. Přesto však nijak nezaostává za typickými kvalitami objektivů řady PRO (robustnost, kovové provedení, odolnost proti prachu, stříkající vodě a mrazu***), takže je ideálním pomocníkem při fotografování v terénu, třeba i v dešti.

Profesionální ochrana
Olympus vyvinul pro zoomový objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) také ochranný filtr těch nejvyšších kvalit. PRF-ZD72 PRO, první filtr svého druhu v řadě ZUIKO, je velmi kompaktní a je opatřen vrstvou ZERO (redukující odlesky a odrazy) a tenkým rámečkem s černou antireflexní povrchovou úpravou. Identická ochrana bude k dispozici také pro objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO, a to v podobě filtru ZUIKO PRF-ZD62 PRO.

Profesionální příslušenství
Olympus uspokojuje kompletní spektrum profesionálních potřeb širokou řadou odolného a vysoce kvalitního příslušenství pro OM-D E-M1. Nabídka příslušenství sahá od podvodních pouzder a blesků, přes speciální brašny na fotoaparáty a objektivy, až po bateriové gripy.

Modernizovaný E-M1 ve stříbrné barvě se na pultech obchodů objeví počátkem října jako samotné tělo nebo v sadě s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO). Objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm**) a 1,4x telekonvertor M.ZUIKO Digital přijdou na trh v průběhu listopadu. Objektiv bude v nabídce také spolu s telekonvertorem za zvýhodněnou cenu.

(tisková zpráva Olympus)

Parametry produktu

Světelnost objektivu2,8
Typ objektivutelezoom
Objektiv pro formátmalý digitální formát (APS-C / Micro4/3)
Optická stabilizacene
Zaostřováníultrazvukové
Poměr zvětšení1:2,3
Filtry (průměr v mm / aplikace)72
BajonetMicro 4/3
Max. ohnisková vzdálenost150
Min. ohnisková vzdálenost40
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

HOYA filtr UV HMC 72 mm

HOYA filtr UV HMC 72 mm

HOYA filtr UV HMC 72 mm

Filtry Hoya řady HMC jsou mezi fotografy pověstné svou kvalitou za rozumnou cenu a není se čemu divit. Tyto filtry jsou po obou stranách opatřen HMC vrstvou -...

1 150,-
Skladem > 5 ks
STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

Ať už jste nadšený dovolenkový fotograf či máte vyšší ambice, cirkulární polarizační filtr Starblitz SFi-CPL je přesně tím filtrem, který vám dovolí uskutečnit vaše...

790,-
Skladem 4 - 5 ks
HOYA filtr UV HD 72 mm

HOYA filtr UV HD 72 mm

HOYA filtr UV HD 72 mm

"Nejkvalitnější filtr v historii" tak jej označuje výrobce a nutno dodat, že to nejsou jen planá slova. Výjimečně odolné optické sklo ochrání váš objektiv i...

1 950,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

*****
(2 recenze)
HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

Hoya uvádí na trh novou sérii filtrů HD, která je určena pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální možnou kvalitu a odolnost. Tyto filtry jsou vyrobeny ze...

2 865,-
Skladem > 5 ks
SIGMA Krytka objektivu 72 mm

SIGMA Krytka objektivu 72 mm

*****
(2 recenze)
SIGMA Krytka objektivu 72 mm

Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 72 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

290,-
Poslední kus
KAISER převlečná krytka 72 mm

KAISER převlečná krytka 72 mm

KAISER převlečná krytka 72 mm

Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 72 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

290,-
Poslední kus
JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm

JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm

JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm
 • sluneční clona pro objektivy Olympus EZ 40-150mm f/4-5,6
390,-
Poslední kus
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

110,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

2 190,-
> 3 volných míst
Další podobné produkty

Podobné produkty

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA
 • Ohnisková vzdálenost 55–110 mm (ekvivalent kinofilmu 44–88 mm)
 • Světelnost objektivu: f/5,6
 • Quick Shift Focus
47 390,-
NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX

NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX

*****
(1 recenze)
NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX
 • Zoom objektiv 17–55 mm pro DSLR Nikon formátu DX
 • Světelnost f/2,8
 • Ultrazvukový SWM motor
47 690,-
Poslední kus
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
45 490,-
Poslední kus
CANON EF 24-70 mm f/2,8 L II USM

CANON EF 24-70 mm f/2,8 L II USM

*****
(4 recenze)
 • Profesionální L objektiv
 • Ohnisková vzdálenost 24–70 mm
 • Světelnost f/2,8
47 590,-
Skladem 2 - 3 ks

Hodnocení odborníka 95%

Olympus uvedl na trh objektiv, který u konkurence nenajdete. Vzal si tradiční profesionální teleobjektiv 70-200/2,8 a poněkud jej protáhl, a to až na ohnisko 300, přitom světelnost zůstala nezměněna. Svojí velikostí se pak řadí k nejmenším objektivům v kategorii. Přiznejme ale na rovinu, že to měl Olympus lehčí. Nevytvořil objektiv pro plný formát, ale pro svůj systém micro 4/3, a tedy skutečný rozsah ohnisek je 40-150 mm (80-300 ekv. 135). Objektiv lze ještě rozšířit o nový telekonvertor MC‑14 (rovněž jsme jej testovali), který je objektivu ušit na míru a posune ohnisko až na 420 mm (ekv. 135) a světelnost přitom padne na stále výborných f/4. Olympus je s objektivem a konvertorem připraven uspokojit i profesionální choutky ve sportovní fotografii či fotografii živé přírody. Mírou uspokojení jsme se v testu zabývali i my.

 • profesionální zpracování těla pro každodenní práci odolné vůči prachu a povětrnostním vlivům
 • praktická sluneční clona (po otočení kroužku sjede dolů a není ji pro transport nutné otáčet)
 • duální lineární motor zabezpečuje rychlé automatické zaostřování
 • ZERO speciální antireflexní vrstva současně zvyšující mechanickou odolnost čoček
 • vysoký optický výkon ( přirozený bokeh, vysoké rozlišení, potlačená vinětace a chromatická aberace)
 • optimalizovaný telekonvertor MC14
 • test byl krátký a žádnou nevýhodu jsem při něm nezaznamenal

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • profesionální série objektivů
 • rozsah ohnisek 40 - 150 (80 - 300 ekv. 135)
 • konstantní světelnost f/2,8 v celém rozsahu (max clona F22)
 • minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm (poměr zvetšení 1:4,7)
 • kruhová clona s 9 lamelami
 • 16 členů v 10 skupinách (3 ED a 1 Super ED člen)
 • ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) povrch pro redukci odlesků
 • ultrazvukový pohon zaostřování Supersonic Wave Drive
 • Fn tlačítko na těle objektivu
 • průměr závitu pro upevnění filtrů 72 mm
 • automatická sluneční clona (bez nutnosti ji pro transport otáčet)
 • přímé přepínání pro manuální ostření
 • ideální pro použití s novým telekonvertorem M.ZUIKO DIGITAL 1.4x teleconverter MC‑14
 • kompaktní rozměry a nízká hmotnost (79x160mm při 880g včetně stativového adaptéru)

Parametry

Světelnost objektivu2,8
Typ objektivutelezoom
Objektiv pro formátmalý digitální formát (APS-C / Micro4/3)
Optická stabilizacene
Zaostřováníultrazvukové
Poměr zvětšení1:2,3
Filtry (průměr v mm / aplikace)72
BajonetMicro 4/3
Max. ohnisková vzdálenost150
Min. ohnisková vzdálenost40

Popis

.

Shrnutí modelu OLYMPUS M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2,8 PRO

Olympusu se povedlo navrhnout objektiv s velmi vysokou užitnou hodnotou. Objektiv má profesionální tělo a tomu odpovídající odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům. Rozsah 40-150 mm (80 -300 mm ekv. 135) s konstantní vysokou světelností f/2,8 nabízí možnost využití všude tam, kde je potřeba delší sklo a je jedno zda půjde o portrét, svatební fotografii či akci při fotografování sportu a živé přírody. Na flexibilitě přidává i minimální zaostřovací vzdálenost 70 cm. Všude oceníte vysoký optický výkon objektivu, na kterém lze jen těžko hledat nějaké mouchy. Ke špičce se řadí i automatické zaostřovaní, které se opírá o výkon dvou lineárních motůrků. Pro znalé fotografy je asi zbytečné dodávat, že má objektiv s ohledem na parametry malé rozměry a nízkou hmotnost. Je to obecný znak napříč celým systémem micro 4/3. Potenciál objektivu lze zvýšit za pomoci nového telekonvertoru MC-14, který Olympus uvedl spolu s objektivem. Dvojice si tak rozumí takřka harmonicky. Telekonvertor má šířku pouhých 15 milimetrů a rovněž snese každodenní profesionální práci. Posun ohniska na na 210 mm (420 mm ekv. 135) sníží světelnost o 1 EV, takže se dostanete stále na výborných f/4. Pravda je, že kresba je na nejnižší clonu o něco měkčí, ale stále se pohybuje na profesionální úrovni.

Objektiv začíná na ohniskové vzdálenosti 40 mm (80 mm ekv 135).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1600 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

1/65
A končí na 150 mm (300 mm ekv. 135). Prodloužený rozsah v profesionální světelnosti f/2,8 propůjčuje objektivu vysokou univerzálnost. Nejnižší ohnisko můžete použít při fotografování v interiérech např. na svatbách, při portrétování apod.. Dlouhé ohnisko, které oproti zvyklostem nekončí na 200 mm ale na 300 mm (ekv. 135) dovoluje větší přiblížení všude tam, kde je to nutné. Rozšiřuje tak použitelnost pro fotografování sportu a živé přírody, kde právě ohnisko 200 mm mnohdy nestačí.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1600 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

2/65
Navíc lze objektiv dovybavit i novým telekonvertorem M.ZUIKO DIGITAL 1.4x teleconverter MC‑14. Zde ukázka na nejširším ohnisku.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/500 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 56 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

3/65
Při použití 1,4x telekonvertoru MC14 se dostaneme až na ohnisko 420 mm (840 mm ekv. 135) při poklesu světelnosti na stále velmi dobrých f/4. S tímto řešením se pak můžete stát lovcem živé přírody a to bez výstřelu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

4/65
S telekonvertorem se dostanete na ohniskové vzdálenosti, které umožní fotografovat živou přírodu.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 4,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

5/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 2,8 - ISO: 1000 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

6/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 4,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 115 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

7/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 2,8 - ISO: 5000 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

8/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 2,8 - ISO: 4000 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

9/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/50 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

10/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/100 s - Clona: 2,8 - ISO: 2500 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: -1,3 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

11/65
Objektiv má výborný kontrast.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

12/65
Viditelnou chromatickou aberaci se mi nepovedlo odhalit.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 4,0 - ISO: 640 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

13/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/50 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

14/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

15/65
Minimální zaostřovací vzdálenost je 70 cm (poměr zvetšení 1:4,76). To se hodí například při svatební fotografii pro zachycení detailů či při práci s portrétem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/2500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 57 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

16/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/800 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 52 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

17/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 2,8 - ISO: 2000 - Ohnisko: 125 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

18/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,8 - ISO: 640 - Ohnisko: 67 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

19/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 2,8 - ISO: 1250 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

20/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 4,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

21/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/160 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

22/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/80 s - Clona: 2,8 - ISO: 4000 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

23/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,8 - ISO: 4000 - Ohnisko: 64 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

24/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/125 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

25/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

26/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 160 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

27/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/400 s - Clona: 3,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

28/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/800 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

29/65
I na nejnižším clonovém čísle se výrazně neprojevuje častý neduh světelných teleobjektivů v podobě vinětace (pokles světelnost ke krajům obrazového pole).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

30/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/2000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 56 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

31/65
Nejširší ohnisko 40 mm bez použití telekonvertoru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

32/65
Nejdelší ohnisko 150 mm bez použití telekonvertoru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

33/65
Nejširší ohnisko 56 mm při použití telekonvertoru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

34/65
Nejdelší ohnisko 210 mm při použití telekonvertoru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 7,1 - ISO: 200 - Ohnisko: 56 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

35/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 105 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

36/65
V protisvětle nemusíte od objektivu očekávat nějaké záludnosti i díky antireflexním vrstvám ZERO, které navíc chrání jemnou optiku před poškrábáním.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 70 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

37/65
Test kresebnosti napříč clonovými čísly na nejdelším ohnisku 150 mm.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/2500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

38/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

39/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

40/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

41/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 11,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

42/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 16,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

43/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/320 s - Clona: 22,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

44/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 100 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

45/65
Vysoký kontrast žádná chromatická aberace.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

46/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1250 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

47/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/3200 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

48/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 90 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

49/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

50/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

51/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/500 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

52/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/1250 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

53/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

54/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/3200 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 150 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

55/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/2000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

56/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

57/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/250 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

58/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 4,0 - ISO: 160 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

59/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/3200 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

60/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/400 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

61/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/800 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 56 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

62/65
Použití telekonvertoru MC14 dovoluje zaměření se i na vzdálené detaily. Opět minimální vinětace, dobře potlačená chromatická aberace a kresebnost na profesionální úrovni.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/3200 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

63/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 125 - Ohnisko: 40 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: OLYMPUS M.40-150mm F2.8

64/65

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 1/640 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 210 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: OLYMPUS IMAGING CORP. - Model: E-M10 - Model objektivu: M.40-150mm F2.8 + MC-14

65/65

Příslušenství k produktu OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

HOYA filtr UV HMC 72 mm

HOYA filtr UV HMC 72 mm

HOYA filtr UV HMC 72 mm

Filtry Hoya řady HMC jsou mezi fotografy pověstné svou kvalitou za rozumnou cenu a není se čemu divit. Tyto filtry jsou po obou stranách opatřen HMC vrstvou -...

1 150,-
Skladem > 5 ks
STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

STARBLITZ filtr polarizační 72 mm

Ať už jste nadšený dovolenkový fotograf či máte vyšší ambice, cirkulární polarizační filtr Starblitz SFi-CPL je přesně tím filtrem, který vám dovolí uskutečnit vaše...

790,-
Skladem 4 - 5 ks
HOYA filtr UV HD 72 mm

HOYA filtr UV HD 72 mm

HOYA filtr UV HD 72 mm

"Nejkvalitnější filtr v historii" tak jej označuje výrobce a nutno dodat, že to nejsou jen planá slova. Výjimečně odolné optické sklo ochrání váš objektiv i...

1 950,-
Skladem > 5 ks
HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

*****
(2 recenze)
HOYA filtr polarizační cirkulární HD 72 mm

Hoya uvádí na trh novou sérii filtrů HD, která je určena pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální možnou kvalitu a odolnost. Tyto filtry jsou vyrobeny ze...

2 865,-
Skladem > 5 ks
SIGMA Krytka objektivu 72 mm

SIGMA Krytka objektivu 72 mm

*****
(2 recenze)
SIGMA Krytka objektivu 72 mm

Přední krytka Sigma určená pro zakrytí objektivů opatřených vnitřním závitem o průměru 72 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým...

290,-
Poslední kus
KAISER převlečná krytka 72 mm

KAISER převlečná krytka 72 mm

KAISER převlečná krytka 72 mm

Převlečná krytka Kaiser určená pro objektivy, jejichž vnější průměr je 72 mm. Ochrání vaši fotografickou techniku před znečištěním a mechanickým poškozením.

290,-
Poslední kus
JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm

JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm

JJC sluneční clona LH-J61D (LH-61D) stříbrná Zuiko 40-150 mm/M-Zuiko 40-150 mm
 • sluneční clona pro objektivy Olympus EZ 40-150mm f/4-5,6
390,-
Poslední kus
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

110,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Focení zvířat v Bavorském lese

Také vás baví focení divoce žijících zvířat? Přes mříže v Zoo je to sice fajn, ale není to to pravé a kromě toho malé výběhy nemají s divočinou nic společného. Náš...

2 190,-
> 3 volných míst

Podobné produkty produktu OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA

PENTAX 645 55-110 mm f/5,6 FA
 • Ohnisková vzdálenost 55–110 mm (ekvivalent kinofilmu 44–88 mm)
 • Světelnost objektivu: f/5,6
 • Quick Shift Focus
47 390,-
NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX

NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX

*****
(1 recenze)
NIKON 17-55 mm f/2,8 G IF ED AF-S DX
 • Zoom objektiv 17–55 mm pro DSLR Nikon formátu DX
 • Světelnost f/2,8
 • Ultrazvukový SWM motor
47 690,-
Poslední kus
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
45 490,-
Poslední kus
CANON EF 24-70 mm f/2,8 L II USM

CANON EF 24-70 mm f/2,8 L II USM

*****
(4 recenze)
 • Profesionální L objektiv
 • Ohnisková vzdálenost 24–70 mm
 • Světelnost f/2,8
47 590,-
Skladem 2 - 3 ks

Poradna k produktu

OLYMPUS M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 PRO

Přidat příspěvek
 • Martin Formánek
  Odpovědět

  OLYMPUS M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2,8 PRO

  Martin Formánek 16.07.2016 000 17:29:11

  Dobrý den, je tento objektiv vhodný pro Olym. E 520. Děkuji Martin Teplice

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:OLYMPUS M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2,8 PRO

   Jakub Valdivia 17.07.2016 000 16:34:48

   Dobrý den, bohužel tento objektiv má jiný, micro4/3 bajonet. Není tedy kompatibilní s vámi uvedeným fotoaparátem.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací