PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo | FotoŠkoda

PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

*****
(4 recenze) | Kód produktu: 4014418 | PN: DMC-GH4EG-K

EVF fotoaparát Panasonic Lumix DMC- GH4 je nástupcem modelu velice oblíbeného modelu GH3, který přinesl nové možnosti v natáčení videa pomocí EVF fotoaparátů. Model GH4 pokračuje v této cestě a přináší očekávané vylepšení. Mezi těmi klíčovými to je záznam videa ve 4K (4096 x 2160) a 4K Ultra HD (3840 x 2160) a výrazné zvýšení přenosové rychlosti. Díky tomuto vylepšení je nyní možné pořizovat vysoce kvalitní 4K videozáznamy bez potřeby profesionálních kamer jejichž ceny se pohybují v násobcích tohoto fotoaparátu. GH4 je vybaven 16Mpx snímačem, vysokou citlivostí (25 600 ISO), 3,0" dotykovým monitorem, vestavěným stereo mikrofonem, odolným hořčíkovým tělem, OLED displejem s vysokým rozlišením, hledáčkem OLED Live View (2 359 000 bodů), vstupem pro mikrofon a sluchátka a mnohým dalším.
Více o produktu »

 • 16,2 Mpx Live MOS snímač
 • čtyř jádrový procesor Venus Engine
 • 3,0" otočný OLED dislpej o rozlišení 1036K
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 90%

Panosonic vyrábí fotoaparáty i kamery už nějaký ten pátek a tak mu nemohlo uniknout, že lidé začínající natáčet video stále více fotoaparáty namísto kamerami. Kvalita videa je v tomto případě výborná, ale často chybí konektorová a funkční výbava, pokulhává i spolehlivost a rychlost kontinuálního...

 • video 4K CINEMA
 • možnosti nastavení formátu záznamu videa (ALL Intra , IPB..)
 • kvalitní tělo z hořčíkové slitiny
 • průměrný obrazový výkon při použití vyšších ISO v horších světelných podmínkách
 • ergonomie odpovídá spíše fotoaparátu než kameře

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 16,2 Mpx Live MOS snímač
 • čtyř jádrový procesor Venus Engine
 • 3,0" otočný OLED dislpej o rozlišení 1036K
 • EVF hledáček o rozlišení 2,3 M
 • citlivost v rozmezí 125 - 25 600 ISO
 • video v rozlišení 4K (4096 x 2160, 24p)
 • až 12 snímků za vteřinu
 • prachu a dešti odolné magnéziové tělo
90%
*****

hodnotilo 3 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

Vzhled a ergonomie

Stylové tělo fotoaparátu Panasonic DMC GH4, vyrobené z hořčíkové slitiny, dobře sedí v ruce a přitom může svými rozměry konkurovat mnohým EVF kompaktům. Ovládací prvky jsou rozděleny do dvou skupin, první v níž je zahrnuta spoušť, tlačítko pro přímé nahrávání, otočné kolečko pro nastavení pro přepínání mezi expozičními režimy (najdeme, zde i několik uživatelsky definovatelných nastavení) a otočný volič pro nastavení expozice je umístěna z vrchu fotoaparátu, zatímco zbývající ovládací prvky, jež slouží k snadnému a přímému nastavení hodnot a funkcí jsou umístěny vzadu vedle velkého otočného dotykového LCD displeje. Možnost připojení systémových blesků a směrového mikrofonu činí z tohoto fotoaparátu nástroj, který splní veškeré vaše touhy ať jsou zaměřeny na fotografii nebo video.

Snímač a obrazový procesor

16,2 Mpx snímač Live MOS ve spolupráci se čtyř jádrovým obrazovým procesorem Venus Engine nabízí mimořádně vyspělý systém zpracování obrazového signálu. Procesor odděluje chromatický šum od jasového a každý z nich optimální metodou redukuje, aby byly výsledné fotografie zcela čisté i při vysokých citlivostech. Další předností procesoru je účinné zpracování tonálních a barevných přechodů v jednotlivých barevných RGB kanálech, což má za následek vynikající barevné podání i těch nejmenších detailů. Výsledkem jsou barevně dokonale věrné snímky.

Pořízené snímky se zapisují na paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC v obrazovém formátu JPEG, případně v RAW* podobě. Úroveň citlivosti snímače je možné navýšit z původní hodnoty 100 ISO až na 25 600 ISO a proto, pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatkem světla, získá i v takto špatných podmínkách překvapivě dobré výsledky.

Přednost formátu RAW je nejen v možnosti přiřadit snímkům téměř jakoukoli podobu a snadné nápravě nedostatků, aniž by došlo ke ztrátě dat, ale také možnost konverze do 16bitového TIFFu majícího podstatně větší počet barevných odstínů než snímky v 8bitové hloubce.

Častá výměna objektivů vede k zanesení komory drobnými částečkami prachu a jinými nečistotami, což se následně projeví na vzniklých fotografiích, které jsou posety černými skvrnami. Fotoaparáty Panasonic Lumix řady G jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu, který tomu zabraňuje pomocí ultrazvukového filtru umístěným před snímačem. Při každém zapnutí přístroje vibruje filtr cca 50 000x za sekundu a tím prach i jakékoli jiné částice spolehlivě setřese.

Expoziční režimy

Fotoaparát Panasonic DMC- GH4 disponuje inteligentní automatiku iA, která v sobě zahrnuje automatickou volbu scénického režimu (Scene Detection), kontrolu optické stabilizace MEGA O.I.S. (v závislosti na objektivu), řízení expozice dle rozložení světel a stínů (Light Detection), pro předejití přeexpozice nebo nedostatečné expozice. AF zaostřování skýtá v režimu AF Tracking sledování pohybujícího se objektu, kdy si nejdříve zvolíte objekt vašeho zájmu a fotoaparát na něj pak kontinuálně doostřuje. Při portrétování osob přijde vhod rozpoznávání tváře a portrétované osoby. Poslední v řadě, nikoliv významem, rozpoznávání lidských tváří Face Dection. Fotoaparát si navíc zvládne zapamatovat vaše přátele a automaticky jim dávat ve skupině lidí přednost. Současně k nim lze přidat jméno a datum narození. Tyto užitečné informace jsou uloženy spolu se snímkem a usnadní orientaci ve vašem archivu.

Režim iA Mode je dále vybavený funkcí Inteligentní D-Range Control a rozvinutou technologií Inteligentní rozlišení, která poskytuje kombinaci funkcí, jež usnadňují pořizování zdařilých fotografií a videosekvencí. Díky rozvinuté technologii Inteligentní rozlišení jsou detekovány 3 oblasti; obrysy, oblasti s podrobnou texturou a oblasti s měkkou gradací. Kromě rovnoměrného zlepšení ostrosti provádí tato technologie přesné zpracování signálu pixel po pixelu co nejúčinnějším způsobem v souladu s oblastí. Výsledkem jsou jasné a čisté záběry.

Režim Moje barva a Film, disponující novým režimem Kino usnadňuje přizpůsobení barevných efektů, aby odpovídaly vaši představě. Při pořizování statických snímků režim Rozostření okolí automaticky nastavuje zaostření tak, aby odpovídalo oblasti autofokusu, na kterou jste se zaměřili, při současném jemném rozostření popředí a pozadí pro zvýraznění fotografovaného objektu. Při natáčení videosekvencí režim Variable Movie Mode natáčí videosekvenci pomalu nebo rychle.

Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven, jak programem (P), prioritou clony (A) a prioritou expozičního času (S) v rozmezí 60 sec. - 1/4000 sec. + moment Bulb (až 2 min), tak i možností volby plného manuálu (M). Synchronizační čas elektronického blesku je 1/160 sec.

Další funkce

Výkonný obrazový procesor umožňuje záznam ozvučených videosekvencí v rozlišení 4K (4096 x 2160, 24p) a to hned ve dvou formátech. Prvním je klasický Motion Jpeg a druhým pak progresivní AVCHD, který má díky pokročilé kompresy až 4 krát menší datový tok (9-17Mbps) bez znatelné ztráty kvality. Maximální datový tok je na hranici 200 Mb/s při Full HD videu. Kreativní fotograf by neměl zapomínat ani na široké možnosti barevných nastavení a efektů. S GH4 můžete plně vládnout barvám s barevnými a černobílými režimy či kreativními efekty. Nemusíte se omezovat pouze na předvolby, ale více se přiblížit vaší představě s vlastním nastavením. Abyste mohli pořízené snímky prezentovat na úrovni je k dispozici HDMI výstup. Vaše prezentace tak může být ve vysokém rozlišení navíc s hudebním doprovodem. Z přehršle snímků lez při prezentaci vybrat žádoucí, díky rozdělení na kategorie (podle použitých scénických režimů), či s využitím rozpoznávání tváře zobrazit fotografie jen určité osoby.

Výběr funkcí

 • Expoziční časy v rozmezí 60-1/4000 sec.
 • Možnost až 60 minutové expozice
 • 12 snímků za sekundu při kontinuálním snímání (až 40 snímků v RAW a 100 snímků v JPEG)
 • Zaostřovací AF systém s rychlostí zaostření 0,07 sek
 • 49 zaostřovací bodů s možností vlstního více oblastního zaostření (automatické ostření na tvář a oči),možnost plynulého zvětšení jedné oblasti zaostření
 • Funkce Double LiveView
 • Umělecké záběry s režimem My Color Mode (moje barva), Film Mode (film) a Variable Movie Mode
 • Vestavěný stereofonní mikrofon / 3,5mm vstup pro sluchátka, mikrofon
 • 4 kanálový vysílač pro ovládání externích blesků
 • Široká nabídka objektivů a dalšího příslušenství (mikrofony, blesky, videosvětla, bateriové gripy..)
 • Zpracování dat v RAW formátu
 • Tichý režim (přepne mechanickou závěrku na elektronickou a omezí provozní zvuky) - ideální pro akce, které chce zaznamenat bezhlučně
 • Intervalové snímání a animace Stop Motion - ideální pro rozfázování pohybu (obě funkce lze upravavat přímo v fotoaparátu bez nutnosti počítačové postprodukce)
 • iOS a Android aplikace přes Wi-Fi
 • Závěrka je testována na 200 000 pracovních cyklů

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Praktický dotykový OLED displej o úhlopříčce 3,0" (7,6 cm) s rozlišením 1036K bodů vám umožní jediným poklepem na plochu displeje vybrat oblast zaostření. Vyklopením displeje navíc získáte možnost komponovat realitu z neobvyklých a nečekaných úhlů. Panasonic DMC- GH4 je vybaven velkým a jasným elektronickým hledáčkem s rozlišením 2,3M bodů, v němž je scéna viditelná stejně dobře jako v optickém hledáčku špičkových fotoaparátů. To, že DMC- GH4 zachází s energií akumulátoru šetrně dokazuje schopnost zaznamenat až 500 snímků na jedno nabití baterie.

Rozměry a hmotnost

132,9 x 93,4 x 83,9 mm (bez výčnělků), hmotnost cca 560 g

Obsah balení

Panasonic DMC-GH4fotoaparát
krytka těla
baterie DMW-BLF19
nabíječka
krytka těla
USB kabel
ramenní popruh
CD-ROM

Stránky produktu (CZ)

Ukázkové snímky z fotoaparátu

Více o technologii 4K Photo a 4K video

Firmware k produktu PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

S příchodem fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-GH4R s vylepšeným softwarem se dostává majitelům předchozí verze možnost aktualizovat si stávající firmware. Stačí jen nainstalovat placenou softwarovou aktualizaci. Po zakoupení softwarového klíče DMW-SFU1 lze aktualizovat firmware přístroje na verzi 2.3, čímž majitelé DMC-GH4 získají mimo jiné přístup k systému V-Log L.

Postup při aktualizaci firmwaru u modelu LUMIX DMC-GH4

 • Zakupte aktualizační softwarový klíč DMW-SFU1.
 • Aktualizujte firmware GH4 na verzi 2.3.
 • Uložte sériové číslo modelu GH4 na paměťovou kartu SD do souboru SERIAL.LST.
 • Uploadujte soubor SERIAL.LST společně se zakoupením aktualizačním softwarovým klíčem na zadanou webovou stránku. Získáte aktivační klíč (soubor ACTIVE.LST).
 • Uložte soubor ACTIVE.LST na paměťovou kartu SD pro import do fotoaparátu.
 • Ujistěte se, že v menu fotoaparátu (Photo Style) přibyla položka V-Log L.

 

Parametry produktu

BajonetMicro 4/3
Barvačerná
Druh pamětiSDHC | SDXC
Druh snímačeLive MOS
LCD obrazovka3,0" | výklopná | dotyková
Max. citlivost v ISO25 600
Min. citlivost v ISO100
NapájeníBLF-19
Nejrychlejší čas závěrky1/16 000
Rozhranísystémový blesk | HDMI | mikrofonní vstup | A/V výstup
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Rozlišení v Mpx16
Scénické režimyHDR | ano | 3D
Stabilizace obrazupodle objektivu
Synchronizace s bleskem1/250
Velikost snímače17,3 x 13
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled
Zaostřovací body (křížové)49
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | HD (1280 x 720) | 4K (4096 x 2160)
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT

VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT
 • určeno pro M4/3
 • ohnisková vzdálenost 25 mm
 • světelnost f/0,95
19 890,-
SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý
 • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
 • 7,5 mm ohnisková vzdálenost
 • f/3,5 světelnost
7 490,-
Poslední kus
VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT

VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT

VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT
 • ohnisková vzdálenost 17,5 mm
 • světelnost f/0,95
 • min. vzdálenost zaostření 15 cm
22 590,-
VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT

VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT

*****
(1 recenze)
VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT
 • Ohnisková vzdálenost: 42,5 mm (zorný úhel 30,5 °)
 • Světelnost: f/0,95 (minimální clona f/16)
 • Konstrukce objektivu: 11 členů v 8 skupinách, včetně refrakčního členu
21 990,-
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

120,-
Skladem > 5 ks
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

*****
(1 recenze)
THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna
 • pojme standardní CSC systém s 2 – 3 středními objektivy (např. Olympus OM-D E-M5, 17mm...
 • nastavitelné vnitřní děliče, prostor pro paměťové karty
 • vnější rozměr: 22,5 x 15,5 x 11,5 cm
1 490,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
 • SDXC karta s kapacitou 32 GB
 • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
1 790,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(1 recenze)
SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • SDXC karta s kapacitou 128 GB
 • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
 • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
5 990,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

*****
(9 recenzí)
SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
 • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
 • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
 • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
3 290,-
Skladem > 5 ks
SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s
 • Extrémní odolnost
 • Stupeň krytí IP68
 • Kapacita 128 GB
2 290,-
Skladem > 5 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(6 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Poslední kus
MANFROTTO PIXI - ministativ

MANFROTTO PIXI - ministativ

*****
(1 recenze)
MANFROTTO PIXI - ministativ
 • upevnění zařízení 1/4" závit
 • materiál: adapto + ocel
 • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
590,-
Skladem 4 - 5 ks
MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
 • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
 • max. výška: 151,5 cm
 • min. výška: 9.0 cm
8 690,-
Poslední kus
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

2 190,-
Bez termínu
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
260,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
25,-
Skladem > 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

*****
(2 recenze)
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

350,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

Redukce k nabíjecí soupravě Avacom AV-MP (objednací číslo: 4070785) určená pro baterie Panasonic. Pro akumulátor:

80,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5

PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5

PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5
 • PANASONIC DMW-BLF19 je akumulátor pro PANASONIC DMC-GH3
 • Specifikace: Li-Ion 1860 mAh
 • Pro digitální fotoaparáty: Panasonic LUMIX DMC-GH3,4,5
2 490,-
Skladem 4 - 5 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

*****
(1 recenze)
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

269,-
Poslední kus
AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

Náhradní baterie AVACOM Panasonic DMW-BLF19 Li-ion 7.2V 1860 mAh 13Wh verze 2013. Bližší parametry: 56.6 x 39.25 x 21.00 mm, 76g, barva černá Použití: PANASONIC

490,-
Skladem > 5 ks
VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

Pomocí PEN/MFT adapteru je možné použít dálkoměrné objektivy opatřené bajonetem Pentax K s digitálními fotoaparáty systému Micro 4/3 (například Olympus E-P1, Panasonic...

2 990,-
Poslední kus
KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

Adaptér Kiwi LMA-L(M)_M4/3 je určen pro použití objektivů s bajonetem Leica M na fotoaparátech Micro4/3 systému.

890,-
Poslední kus
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

*****
(2 recenze)
KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

Kenko DG Extension Tube set pro makrofotografii obsahuje dva kroužky (10 a 16mm), které přenášejí veškeré údaje týkající se expozice , což v praxi vede k usnadnění...

3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic

DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic

DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic
 • DJI Ronin-MX / S RSS kabel
 • Pro fotoaparát Panasonic GH3 / GH4
 • Připojuje se k řídicímu portu Ronin-S
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Hodnocení odborníka 90%

Panosonic vyrábí fotoaparáty i kamery už nějaký ten pátek a tak mu nemohlo uniknout, že lidé začínající natáčet video stále více fotoaparáty namísto kamerami. Kvalita videa je v tomto případě výborná, ale často chybí konektorová a funkční výbava, pokulhává i spolehlivost a rychlost kontinuálního zaostřování. Odpovědí na to je systémová kamera GH4, která nemá zrovna malé ambice a chce zasáhnout i obec profesionálních kameramanů – fotografů. V kompaktním, ale kovovém těle s dobrou ergonomií, které může přečkat i nějakou tu expedici a zběsilé fotografování se závěrkou testovanou na 200 000 cyklů se ukrývá čtyřprocesorová obrazová jednotka, která z LiveMOS snímače dokáže získat videosekvence rozlišení 4K Cinema, tedy čtyřikrát větší než FullHD. Nadto nechybí taková funkční paleta, která i leckterého profesionála donutí podívat se na pokročilé funkce do manuálu. Když to vše orámujeme doladěným příslušenstvím, konektorovou výbavou, díky které počtem děr GH4ka připomíná cedník a konektivitou zahrnující WiFi a NFC, máme potenciál schopný rozbít prasátko úspor nejednoho kameramana – fotografa.

90%
*****

hodnotilo 3 uživatelů

 • video 4K CINEMA
 • možnosti nastavení formátu záznamu videa (ALL Intra , IPB..)
 • kvalitní tělo z hořčíkové slitiny
 • závěrka testovaná na 200 000 cyklů
 • rychlé sekvenční snímání a zaostřování
 • výborná funkční a konektorová výbava
 • WiFi a NFC konektivity
 • výklopný 3" OLED displej
 • výborný hledáček s velmi jemným rastrem
 • možnosti rozšíření
 • průměrný obrazový výkon při použití vyšších ISO v horších světelných podmínkách
 • ergonomie odpovídá spíše fotoaparátu než kameře

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
31.08.2015 08:54:49

Dokonalé video - perfektní v kombinaci s Panasonic 12-35mm

   avatar
   100%*****
   09.08.2015 13:01:55

     avatar
     100%*****
     26.02.2015 09:56:37

     - tento produkt som si vybral hlavne z možnosti nahrávania videa až do 4K, ale bol som milo prekvapený z kvalitnými fotkami-možnosťou ich nastavenia taktiež ostrenia tohto fotoaparátu a kvalitným objektívom 12-35.

       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Příslušenství k produktu PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

       VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT

       VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT

       VOIGTLÄNDER 25 mm f/0,95 Nokton II pro MFT
       • určeno pro M4/3
       • ohnisková vzdálenost 25 mm
       • světelnost f/0,95
       19 890,-
       SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

       SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý

       SAMYANG 7,5 mm f/3,5 UMC Fish-eye pro MFT černý
       • Fisheye objektiv s 180 ° zorným úhlem
       • 7,5 mm ohnisková vzdálenost
       • f/3,5 světelnost
       7 490,-
       Poslední kus
       VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT

       VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT

       VOIGTLÄNDER 17,5 mm f/0,95 Nokton Asph. pro MFT
       • ohnisková vzdálenost 17,5 mm
       • světelnost f/0,95
       • min. vzdálenost zaostření 15 cm
       22 590,-
       VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT

       VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT

       *****
       (1 recenze)
       VOIGTLÄNDER 42,5 mm f/0,95 Nokton pro MFT
       • Ohnisková vzdálenost: 42,5 mm (zorný úhel 30,5 °)
       • Světelnost: f/0,95 (minimální clona f/16)
       • Konstrukce objektivu: 11 členů v 8 skupinách, včetně refrakčního členu
       21 990,-
       HAMA šňůrka na krytku 5899

       HAMA šňůrka na krytku 5899

       *****
       (7 recenzí)
       HAMA šňůrka na krytku 5899

       Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

       HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

       HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

       *****
       (3 recenze)
       HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

       Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

       120,-
       Skladem > 5 ks
       THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

       THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

       THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
       • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
       • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
       • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
       THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

       THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna

       *****
       (1 recenze)
       THINK TANK Mirrorless Mover 20 - fotobrašna
       • pojme standardní CSC systém s 2 – 3 středními objektivy (např. Olympus OM-D E-M5, 17mm...
       • nastavitelné vnitřní děliče, prostor pro paměťové karty
       • vnější rozměr: 22,5 x 15,5 x 11,5 cm
       1 490,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II

       *****
       (9 recenzí)
       SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 300 MB/s UHS II
       • SDXC karta s kapacitou 32 GB
       • Maximální rychlost čtení: 280 MB/s
       • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
       1 790,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       *****
       (1 recenze)
       SANDISK SDXC 128GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
       • SDXC karta s kapacitou 128 GB
       • Maximální rychlost čtení: 300 MB/s
       • Maximální rychlost zápisu: 250 MB/s
       5 990,-
       Skladem > 5 ks
       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II

       *****
       (9 recenzí)
       SANDISK SDXC 64GB EXTREME PRO 300MB/s UHS-II
       • Velmi rychlá paměťová karta standardu SDXC s kapacitou 64 GB
       • Nabízí rychlost čtení až 300 MB/s, rychlost zápisu až 260 MB/s
       • Podporuje specifikaci UHS-II (vhodná je tak pro full HD videa i 4K nahrávání) a U3 včetně
       3 290,-
       Skladem > 5 ks
       SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

       SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s

       SONY SDXC 128GB TOUGH UHS-II SF-M 150 MB/s
       • Extrémní odolnost
       • Stupeň krytí IP68
       • Kapacita 128 GB
       2 290,-
       Skladem > 5 ks
       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

       *****
       (6 recenzí)
       CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
       • aretační páčka pro všechny tři směry
       • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
       • transportní výška: 16 cm
       490,-
       Skladem > 5 ks
       VELBON EX MINI - stativ

       VELBON EX MINI - stativ

       *****
       (3 recenze)
       VELBON EX MINI - stativ
       • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
       • stabilní jednopáková dvouosá hlava
       • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
       690,-
       Poslední kus
       MANFROTTO PIXI - ministativ

       MANFROTTO PIXI - ministativ

       *****
       (1 recenze)
       MANFROTTO PIXI - ministativ
       • upevnění zařízení 1/4" závit
       • materiál: adapto + ocel
       • náklon: -35° / +35°, otáčení hlavy o 360°
       590,-
       Skladem 4 - 5 ks
       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou

       MANFROTTO MK055XPRO3-BHQ2 - stativ s hlavou
       • max. výška s vytaženým střed. sloupkem: 181.5 cm
       • max. výška: 151,5 cm
       • min. výška: 9.0 cm
       8 690,-
       Poslední kus
       Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

       Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

       Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

       Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

       2 190,-
       Bez termínu
       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

       LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
       • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
       • životnost pera je cca 500 použití
       • velmi jednoduché použití
       260,-
       Skladem > 5 ks
       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

       GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
       • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
       • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
       • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
       25,-
       Skladem > 5 ks
       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

       ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
       • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
       1 190,-
       Skladem > 5 ks
       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       *****
       (2 recenze)
       B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

       Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

       350,-
       Skladem > 5 ks
       AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

       AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

       AVACOM AV-MP nabíjecí plato Panasonic DMW-BLF19

       Redukce k nabíjecí soupravě Avacom AV-MP (objednací číslo: 4070785) určená pro baterie Panasonic. Pro akumulátor:

       80,-
       Skladem 2 - 3 ks
       PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5

       PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5

       PANASONIC DMW-BLF19 akumulátor pro DMC-GH3/GH4/GH5
       • PANASONIC DMW-BLF19 je akumulátor pro PANASONIC DMC-GH3
       • Specifikace: Li-Ion 1860 mAh
       • Pro digitální fotoaparáty: Panasonic LUMIX DMC-GH3,4,5
       2 490,-
       Skladem 4 - 5 ks
       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       *****
       (1 recenze)
       Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

       Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

       269,-
       Poslední kus
       AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

       AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

       AVACOM Panasonic DMW-BLF19 a Sigma BP-61

       Náhradní baterie AVACOM Panasonic DMW-BLF19 Li-ion 7.2V 1860 mAh 13Wh verze 2013. Bližší parametry: 56.6 x 39.25 x 21.00 mm, 76g, barva černá Použití: PANASONIC

       490,-
       Skladem > 5 ks
       VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

       VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

       VOIGTLÄNDER adaptér objektivu Pentax K na tělo MFT

       Pomocí PEN/MFT adapteru je možné použít dálkoměrné objektivy opatřené bajonetem Pentax K s digitálními fotoaparáty systému Micro 4/3 (například Olympus E-P1, Panasonic...

       2 990,-
       Poslední kus
       KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

       KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

       KIWI adaptér objektivu Leica M na tělo MFT

       Adaptér Kiwi LMA-L(M)_M4/3 je určen pro použití objektivů s bajonetem Leica M na fotoaparátech Micro4/3 systému.

       890,-
       Poslední kus
       KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

       KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

       *****
       (2 recenze)
       KENKO Mezikroužky set 10/16 mm pro MFT

       Kenko DG Extension Tube set pro makrofotografii obsahuje dva kroužky (10 a 16mm), které přenášejí veškeré údaje týkající se expozice , což v praxi vede k usnadnění...

       3 990,-
       Skladem 2 - 3 ks
       DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic

       DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic

       DJI Ronin - Control cabel pro Panasonic
       • DJI Ronin-MX / S RSS kabel
       • Pro fotoaparát Panasonic GH3 / GH4
       • Připojuje se k řídicímu portu Ronin-S
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Alternativy k produktu

       Poradna k produktu

       PANASONIC Lumix DMC-GH4 tělo

       Přidat příspěvek
       • Vojta K.
        Odpovědět

        Hledáček

        Vojta K. 09.03.2020 02:08:33
        Dobrý den, je možné, že má hledáček nějaký “speciální” postup pro zapnutí? Při jakémkoliv režimu mi funguje pouze displej, nikoliv hledáček.
        Děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Hledáček

         Jakub Valdivia 10.03.2020 14:12:54
         Dobrý den, v menu fotoaparátu by měl být zapnutý senzor oka u hledáčku a tlačítkem "Disp" lze přepínat mezi režimy zobrazení, buď automatické nebo manuální.
       • Lukas Sladek
        Odpovědět

        GH4 / video

        Lukas Sladek 21.04.2017 11:05:53
        Dobry den,
        aktualne mam Canon EOS 600D, ktory pouzivam predovsetkym na video
        a uvazujem ho vymenit za Panasonic Lumix DMC-GH4, len sa obavam, ze GH4 bude narocnejsi,
        co sa tyka spracovania videa v pc, viete mi prosim Vas nieco k tomu napisat?
        Alebo ak moj pc zvlada pracu s videom vo fullhd / 30fps (600D), tak bude v pohode zvladat i pracu s videom vo fullhd / 60fps (GH4) ?
        Za akukolvek odpoved som Vam vopred vdacny.
        S pozdravom
        Sladek
        www.vimeo.com/LukasSladek
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:GH4 / video

         Jakub Valdivia 21.04.2017 14:03:49
         Dobrý den, pokud počítač bez problémů a záseků zvládá zpracovat video ve fullHD kvalitě při 30fps, tak by měl zvládnout i fullHD při 60 fps. Záznam ve kvalitě 4K by už však mohl být při zpracování problém. Záleží na specifikaci počítače.
       • Petr Lenz
        Odpovědět

        Při každém zapnutí GH4 musím nastavit datum a čas

        Petr Lenz 12.04.2017 09:39:04
        Dobrý den, při ukládání GH4, když se nechystám nic fotit nebo točit, vyndávám baterii. Pak ale vždy musím znovu nastavit datum a čas. U GH3 se to neděje a i když je měsíc nebo dva bez vložené baterie, tak si datum a čas pamatuje. Je to porucha nebo má GH4 někde uvnitř baterii, která je vybitá ?
        Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Při každém zapnutí GH4 musím nastavit datum a čas

         Jakub Valdivia 13.04.2017 10:58:26
         Dobý den, můžete se zastavit u nás na prodejně, kde fotoaparát můžeme vyzkoušet s jiným akumulátor jestli problém stále přetrvává. Pro kompletní diagnostiku je zapotřebí obrátit se na autorizovaný Panasonic servis: http://www.panasonic-sindler.cz/svoz/index.html .
       • Standa
        Odpovědět

        Dotaz

        Standa 27.01.2016 07:07:52
        Dobrý den. Má tento fotoaparát nainstalovaný Post Focus?
        Děkuji za odpověď.
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Dotaz

         Jakub Valdivia 28.01.2016 16:41:36
         Dobrý den, zatím stále čekáme na vydání firmwaru, který umožní používat funkci soft focus i na fotoaparátu Panasonic GH4.
       • Ondřej
        Odpovědět

        propojení s externí spouští

        Ondřej 24.06.2015 23:00:11
        Dobrý den,
        potřeboval bych poradit. Nelze mi propojit drátová externí spoušť s fotoaparátem Panasonic GH 4. Respektive místo, aby fotoaparát vytvořil fotku při zmáčknutí spouště zapne nahrávání videa a to v jakémkoliv režimu. Doufám že je to jen chyba nastavení, bohužel se mi to nedaří změnit. Setkali jste se s tím? Dokážete poradit?
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:propojení s externí spouští

         Jakub Valdivia 26.06.2015 15:40:08
         Dobrý den, zkoušel jste restartovat nastavení fotoaparátu? Většinou reset zabírá na tyto nestandardní situace.
       • Jiří Solnička
        Odpovědět

        lumix gh4

        Jiří Solnička 18.08.2014 00:18:24
        Dobrý den,
        chtěl bych si pořídit tělo gh4 a k tomu bych chtěl metabones speed booster pro objektivy od nikonu a tímto se chci zeptat zda by se dal u vás speed booster objednat předem děkuji
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:lumix gh4

         Jakub Valdivia 18.08.2014 17:12:52
         Dobrý den,

         speed booster od Metabones lze dodat do konce srpna. Chcete jej tedy objednat?
       • Martin Novák
        Odpovědět

        region PAL/NTSC, časový limit záznamu

        Martin Novák 07.05.2014 14:52:24
        Dobrý den,
        chtěl bych se Vás zeptat zda GH4 umí přepínat region a zda je rozdíl mezi evropskou a americkou verzí v délce nahrávaní. Tuším, že předchozí evropská ver. GH3 měla limit video záznamu 29 min 59 sec. a americká ver. byla bez časového limitu.

        Na tomto webu http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_gh4_review/ píší:
        The GH4 is one of the few cameras that isn't geographically limited, as you can choose from both NTSC and PAL settings, so you get the full range of frame rates regardless of where you bought the camera. It's capable of recording continuously for an unlimited time or for 29 min 59 sec in PAL mode. The SMPTE-compliant Time Code makes it easy to synchronize multiple video footage or sound source in your post-production workflow.

        Můžete prosím v praxi vyzkoušet jestli je možné přepnout GH4 do NTSC a nahrávat bez časového limitu a to včetně UHD?

        Za odpověď děkuji moc.

        Novák Martin
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:region PAL/NTSC, časový limit záznamu

         Jakub Valdivia 03.06.2014 13:17:50
         Dobrý den,

         fotoaparát má možnostpřepínat region ale nemá to vůbec žádný vliv na délku videa. Vždy tu bude limit záznamu 29 min 59 sec zejména z důvodu velikosti jednoho souboru 4GB. Možnost prodoužit délku záznamu lze pomocí HDMI kabelu a externího úložiště.
       Další podobné produkty

       Alternativy k produktu

       Servisní knížka plná výhod
       • 4 servisní prohlídky
       • základní kurz ovládání zrcadlovky
       • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

       Kompletní informace »

       Čekejte prosím...