PENTAX Optio WG-1 GPS oranžový
PENTAX Optio WG-1 GPS oranžový

PENTAX Optio WG-1 GPS oranžový

Pentax a Ricoh
Kód produktu: 4012473

Podvodní fotoaparát 12. generace Pentax Optio WG-1 GPS ví, jak se vetřít do vaší přízně. Vysoká odolnost ve všech prostředních, v nichž se můžete vyskytovat, zápis lokace pomocí GPS a propracovaný systém makrofotografie, z něj činí mazlíčka pro outdoorové nadšence.
Více o produktu »

 • 14 Mpx CCD snímač
 • 5x optický zoom 28-140mm
 • Širokoúhlý 2,7" LCD displej (16:9) / 230 000 bodů
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 14 Mpx CCD snímač
 • 5x optický zoom 28-140mm
 • Širokoúhlý 2,7" LCD displej (16:9) / 230 000 bodů
 • Videosekvence v HD kvalitě (1280x720) / výstup Micro-HDMI
 • Citlivost 80-6400 ISO
 • Digital SR stabilizace obrazu
 • Vestavěný GPS modul / Geo-Tagging
 • Režim digitální mikroskop
 • Pokročilý režim makra od 1cm (5x LED diody + speciální stojánek)
 • Odolný vůči vodě (ponor 10m), mrazu (-10°C), tlaku (100kg) i pádu (1,5m)

Parametry

Popis produktu PENTAX Optio WG-1 GPS oranžový

 

Vzhled a ergonomie

Fotoaparát působí již na první dojem notně sportovně. Pogumované kovové tělo se opatřeno výstupky, které jej činí pohodlným při držení. Z frontální strany je nejvýraznější objektiv opatřený černým kroužkem, v němž jsou zasazeny LED diody. Na pravém horním rohu je integrovaný blesk s dosahem až 4 metry. Přístroj nemá žádná přebytečná tlačítka a ty co má jsou rozmístěna dle intenzity s jakou jsou používána. Spoušť je umístěna na horní hraně přístroje a všechna ostatní (ovládání zoomu, prohlížení snímků, funkce face detection, blesk atd.) jsou vzadu. Zadní straně dominuje velký 2,7" displej (rozlišení 230 tisíc bodů). Fotoaparát je vyráběn v několika barevných modifikacích.

Snímač a objektiv

Širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem (28 - 140 mm ekv. 135, f/3.5-5.5, makro od 1 cm). V kombinaci s digitálním zoomem je možné dosáhnout až 33,5x přiblížení. 28 mm ohnisko je využitelné v mnoha oblastech fotografického žánru a při fotografování pod vodou je téměř podmínkou. Pod vodou totiž dochází vlivem jiného lomu světelných paprsků k prodloužení ohniskové vzdálenosti. V objektivu jsou použity optické členy minimalizující vznik optických vad. Antireflexní SMC vrstvy potlačují rušivé odlesky i v přímém protisvětle.

Skrze objektiv dopadají na plochu 14 Mpx CCD snímače světelné paprsky, jímž obrazový procesor dodává správný význam a v podobě elektronických dat a obrazovém formátu JPEG je ukládá na paměťovou kartu typu SD/SDHC/SDXC (podporovány jsou i karty typu Eye-Fi SD) případně do interní paměti, jejíž kapacita je cca 97MB. Při fotografování či natáčení videa ve zhoršených světelných podmínkách je možné využít elektronické stabilizace (Pixel Track SR / Digital SR / Movie SR), jež efektivním způsobem využití rozsah citlivosti CCD senzoru, jehož horní hranice je 6400 ISO.

Expoziční režimy

Pentax Optio WG-1 nabízí svým uživatelům širokou škálu praktických funkcí a motivových režimů, mezi něž mimo jiné patří: Auto Picture (rozpozná snímanou scénu a automaticky zvolí patřičný scénický režim, který je možné zvolit i manuálně) a D-Range (zabraňuje ztrátě informací ve světlech i stínech). Mezi další pokročilé funkce patří Face Detection, pohotově vyhledávající lidskou tvář, Smile Capture (automatické rozpozná úsměvu), Digital Panorama (automaticky vytvoří působivé panorama ze tří pořízených snímků) a Blink detection (fotoaparát rozpozná mrknutí portrétované osoby a spoušť aktivuje až po mrknutí). Digitální filtry dodají každému snímku punc originality, patří sem Toy camera, miniatury, rybí oko a další kreativní vizuální filtry. Fotografie lze pořizovat ve formátech 16:9 i 1:1.

Další funkce

Kompaktní fotoaparáty v současné době zastívají funkci multifunkčního přístroje, který kromě fotografií zaznamenávají ve vysoké kvalitě i videozáznamy. Pentax Optio WG-1 je schopný zaznamenat realitu do nejmenších detailů a v HD kvalitě (rozlišení 1280 x 720 bodů při 30 sn/sec.) ji zobrazit na obrazovce vašeho monitoru či televizoru. Vestavěný GPS modul podporuje oblíbené funkce mezi něž patří i Geo-Tagging (zápis zeměpisných poloh do snímku). Režim Digitální mikroskop předurčuje fotoaparát všem obdivovatelům makrofotografie, kteří se během svých výletů setkávají s miniaturními detaily, které rádi dokumentují. Pětice centricky rozmístěných LED diod, osvítí objekt, což umožní pořídit snímky i v takových světelných kde by jiné fotoaparáty neuspěly. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pouhý centimetr. K dispozici je i speciální stojánek umístěný na spodku fotoaparátu.

Rozhraní napájení a výdrž na baterie

Kromě standardního vysokorychlostního USB konektoru je k dispozici i Micro-HDMI výstup. Výdrž akumulátoru D-Li92 je 205 snímků na jedno nabití.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
115,5 x 58,5 x 28,5 mm při 167 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
Pentax Optio WG-1 GPS
Li-ion akumulátor D-LI92
nabíječka K-BC92U
USB kabel I-USB7
AV kabel I-AVC7
CD-ROM se software
návod k použití

Poradna k produktu

PENTAX Optio WG-1 GPS oranžový

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace