POCKETWIZARD Plus IV rádiový vysílač/přijímač blesku

PocketWizard
Kód produktu: 2032318 | PN: PW-PLUS4-CE

PocketWizard Plus IV je kompatibilní s většinou Canon, Nikon a Panasonic fotoaparáty a blesky, stejně jako některým Fuji a Olympus zařízením. To umožňuje fotografům fotografovat s nasazeným bleskem v režimu TTL, a mezitím může spouštět dálkový ovladač v manuálním režimu. Perfektní nastavení pro svatební fotografy
Více o produktu »

 • Frekvence: 340-354 MHz (FCC / IC)
 • 1/250 Sec Rychlost synchronizace
 • 32 kanálů a Quad-Zone spoušť
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Frekvence: 340-354 MHz (FCC / IC)
 • 1/250 Sec Rychlost synchronizace
 • 32 kanálů a Quad-Zone spoušť
 • až 14,5 FPS snímání
 • Snadno čitelný podsvícený 1 "LCD displej

Videoprezentace

Popis produktu POCKETWIZARD Plus IV rádiový vysílač/přijímač blesku

Nyní máte to nejlepší z obou světů v jedné spolehlivé bezdrátové spoušti, která je navíc jednoduchá k použití.

Funkce automatické citlivosti vysílače Plus IV nabízí fotografům výhody vestavěného TTL blesku kombinovaného se vzdáleným manuálním bleskem. Ať už fotíte portréty, svatby či sport, mít možnost kombinovat vestavěný TTL blesk se vzdáleným manuálním bleskem vám umožňuje obrovské  konkurenční výhody.

Hlavní výhody odpalovače

POCKETWIZARD PLUS IVVestavěný TTL Blesk / Vzdálený manuální blesk
Plus IV obsahuje sáňky poskytující TTL kompatibilitu s většinou fotoaparátů a blesků značky Canon, Nikon a Panasonic, stejně jako s některým vybavením značky Fuji a Olympus. Toto umožňuje fotografům všestrannost při focení s vestavěným bleskem v režimu TTL, zatímco spouštíte jejich dálkové ovladače v manuálním režimu. Jednoduše vsuňte blesk speedlite do sáněk vašeho přijímače a jste připraveni začít odpalovat váš vzdálený blesk během několika minut. Perfektní sestava pro téma svatby.

Horní Sáňky
Sáňky Plus IV dávají fotografům možnost jednoduše nastavit jejich blesky speedlite. Není potřeba žádné synchronizační kabely.

Jednoduché uživatelské rozhraní
Plus IV má intuitivní uživatelské rozhraní, kde všechny kanály, zóny a režimy mohou být jednoduše propojeny pomocí dotykové klávesnice a zobrazeny na dobře čitelném podsvíceném 2,5cm LCD displeji.
Jestliže chcete při práci v tmavém prostředí přisvětlit displej LCD, jednoduše stiskněte jakékoliv tlačítko, kromě tlačítka TEST.

32 Kanálů
Přijímač PocketWizard Plus IV umožňuje se svými 32 kanály (16 standard a 16 čtyř zónových kanálů) spouštět jednotlivá či skupinová světla, současně nebo jednotlivě.
Je to rozhodující pro práci v přeplněných prostorách nebo při vícenásobně osvětlovacích sestavách.

Čtyř zónové ovládaní
POCKETWIZARD PLUS IVVýběrové čtyř zónové spouštění vám umožňuje pořizovat snímky bez nutnosti manuální obsluhy vašich vzdálených osvětlení či fotoaparátů. Bez toho aniž byste museli měnit pozici fotoaparátu, můžete bezdrátově aktivovat či deaktivovat vaše vzdálené blesky či fotoaparáty ve čtyřech odděleně kontrolovatelných zónách: A, B, C nebo D.
To je ideální pro  užívání mnohonásobných osvětlovacích sestav nebo vypínání a zapínání vzdálených fotoaparátů či blesků dle potřeby.

Automatická citlivost vysílače
S patentovanou technologií automatické citlivosti je Plus IV chytrý rádiový modul. Při nastavení Tx/Rx se okamžitě a chytře podle potřeby pro lepší flexibilitu při práci přepne mezi režimem vysílače a přijímače. Plus IV může být v případě potřeby nezávisle nastaveno pro vysílání (Tx) či přijímání (Rx).

Dvoustupňové spouštění vzdáleného fotoaparátu
Plus IV je skvělým řešením pro spouštění vzdáleného fotoaparátu. 
Unikátní dvoustupňové tlačítko TEST pracuje stejně tak, jako tlačítko spouště na vašem fotoaparátu. Namáčkněte jej a váš vzdálený fotoaparát se probudí, aby měřil a zaostřoval. Zmáčkněte tlačítko TEST na doraz, aby ste pořídili fotografii. Po uvolnění se váš vzdálený fotoaparát přirozeně vrátí do režimu spánku, jako skutečný spořič baterie.

Režim automatického přenášení (Auto-Relay)
Naše technologie automaticky citlivého vysílače vám umožňuje spouštět  vzdálený fotoaparát v souladu se vzdálenými blesky, stačí vám použít pouze 3 moduly PocketWizard: ten, který je ve vašich rukou, Plus IV připojený k vašemu vzdálenému fotoaparátu a ten, který je připojen k vašemu vzdálenému blesku, nastaven o jeden kanál výš.

Schopnost dlouhého dosahu (Long Range)
Dosah je srovnatelný s ostatními rádiovými moduly od PocketWizard. Prostředí pro fotografování jsou zřídka kdy ideální, proto Plus IV zahrnuje dva režimy prodloužení dosahu pro problémové situace. Použijte režim dlouhého dosahu (LR), abyste téměř zdvojnásobili efektivitu vzdálenosti spouštění v téměř každém prostředí.

Režim opakování (Repeater mode - RP)
Ve velmi náročných prostředích či při extrémně dlouhých pracovních rozsazích, nastavte Plus IV do režimu opakování (RP) mezi váš vysílač a přijímač pro zopakování signálu a kompletní spojení. Tyto režimy také potřebují trochu času navíc na zpracování požadavku, proto by měla být maximálně snížena X-synchronizace, když spouštíte vzdálené blesky v režimu LR nebo RP.

Vysoko rychlostní příjem (HSR)
Obecně je Plus IV schopný spouštět světla či fotoaparáty na přenosové rychlosti až 12 snímků za sekundu (FPS) s normou pro moduly PocketWizard.
Nastavte Plus IV do režimu vysoko rychlostního přijímání (HSR) a spouštějte při rychlostech až do 14,5 FPS, což je mimo schopnosti dnešních fotoaparátů. Tento režim také pomoci vysoké kompatibility je spouští pro jakýkoliv blesk. Činnost TTL snižuje nejrychlejší snímání, jaké může systém použít.

Externí napájení a možnost aktualizace Firmware
Plus IV je obvykle napájen dvěma AA (IEC:LR6) bateriemi. Pro dlouhodobé vzdálené umístění použijte adaptér AC nebo adaptér PW-AC- USB, který se zapojuje do standardního Mini-B USB portu Plus IV. USB port také umožňuje budoucí aktualizace operačního systému Plus IV.

Kompatibilní PocketWizard
Plus IV je kompatibilní se všemi standardními kanály nebo jednoduchými odpalovači. Moduly PocketWizard na stejné frekvenci*, včetně PocketWizard kompatibilního vybavení Profoto, Dynalite, Norman, Photogenic a Sekonic expozimetrů.
Bezdrátový systém PocketWizard poskytuje celkovou flexibilitu s jakýmikoliv světly nebo fotoaparáty, se kterými budete pracovat. (*Rádia PocketWizard FCC a CE PocketWizard pracují na odlišných frekvencích)

Technické parametry:

Frekvence: 

Režim FCC/IC: 344,04 – 354,00  MHz Severní Amerika
Režim CE: 433,62 – 434,22 MHz  EU/Asie/Ostatní

Kanály: 32 kanálů (1-16 Standardních kanálů, 17 - 32 volitelných kanálů čtyř zónového ovládaní)
Zóny: A - B - C - D
Zpětně kompatibilní se všemi moduly PocketWizard při užívání standardního či čtyř zónového ovládaní kanálů
Kompatibilní s ostatními moduly PocketWizard se čtyř zónovým ovládáním kanálů
Anténa: Přesně naladěná interní cívka
Displej: Podsvícený 2,5cm LCD displej
Dosah: Srovnatelný s ostatními moduly PocketWizard  (aktuální dosah záleží na několika faktorech: vybavení, režim, prostředí, umístění, orientace a interference)
Synchronizace rychlosti:

Do 1/250 pro ploché uzávěrky
Do 1/500 pro listové uzávěrky v objektivu

Rychlost odpalování:Do 14.5 snímků za sekundu (FPS)
Rychlost spojení: 

62 milisekund za normálních podmínek
2 milisekundy v režimu vysoko rychlostního přijímání (HSR)

Stavové kontrolky:LED: Zelená, Jantarová, Červená
Napájení: Dvě alkalické (2) AA (IEC:LR6) doporučeny NiMH, NiCAD, NiZn, přípustné lithiové (nemusí přesně indikovat životnost baterky) USB (volitelný AC adaptér PW-AC- USB je dostupný)
Životnost baterie: Přibližně 50 hodin (s alkalickými bateriemi)
Maximální synchronizační napětí:

Port Fotoaparát / Blesk: 300 Voltů
Sáňky (externí fotoaparát): 300 Voltů
Sáňky (vestavěný fotoaparát): Při použití blesku na fotoaparátu od jiného výrobce, zkontrolujte specifikace fotoaparátu a blesku pro kompatibilitu napětí. Speedlite vestavěné kamery jsou elektronicky přímo spojené se sáňkami kamery.

Maximální proudové zatížení: Port fotoaparátu / blesku: 1.0 A max, 0.2 A nepřetržitě proudově omezeno
Pracovní napětí: 3 volty, bezpečné pro použití s jakýmkoliv digitálním a filmovým fotoaparátem
USB: USB 2.0 Mini-B Konektor
Obal: Nárazuvzdorný plast s uzavíratelnými bateriovými dvířky
Hmotnost: 130 g s nainstalovanými bateriemi 
Rozměry: 

Výška: 4,5cm
Šířka: 5,9cm
Hloubka: 10,4cm

Provozní teplota: -15 až 50 st C
Skladovací teplota: -30 až 85 stC (bez baterií)
Vstup/Výstup: 3,5mm sluchátkový konektor, sáňky
Upevnění: Železný podstavec, 1“ závit
Volitelné vybavení: Prodlužovací/Isolační tyč, tlačítka spouště, PC kabely a adaptéry, synchronizační kabely blesku a ochranné pouzdro

Kompatibilita:

Základní kompatibilita:
Plus IV je rádiový vysílač, schopný pracovat také jako vysílač či přijímač pro spouštění vzdálených blesků a fotoaparátů. Vyžaduje nejméně jedno další PocketWizard rádio pro bezdrátové spouštění. Může být spojen s téměř každým vzdáleným bleskem pomocí sáněk či s téměř každým fotoaparátem s vhodným kabelem.

Podrobná kompatibilita:
Kompatibilní pro použití se standardními sáňkami, PC synchronizačními terminály apod. Bezpečné 3 V synchronizační napětí pro moderní digitální fotografické systémy.
Kompatibilní s téměř všemi blesky a spouštěcími obvody. Schopen pracovat s napětím do 300V. Prohlédněte si sekci našich kabelů a adaptérů pro volbu správného propojovacího kabelu.
Dvoustupňové spouštění funguje podle očekávání pro většinu moderních fotoaparátů při užívání kabelu ACC. 

POCKETWIZARD PLUS IVPlus IV Funkční předpoklady:

1) Fotoaparáty Nikon s MC-DC2 porty neposkytují funkce namáčknutí či plného zmáčknutí přes tyto porty. To znamená, že každý fotoaparát, který používá kabel N-MCDC2- ACC kabel, nebude schopen poskytnout funkci namáčknutí z vašeho do vzdáleného fotoaparátu při používání uzávěrky spouště. Toto platí pro následující fotoaparáty:

D90
D7000
D5100
D5000
D3100

Poznámka: Toto NEOVLIVŇUJE funkci VSTUPU namáčknutí či plného zmáčknutí na fotoaparátu, jelikož bezproblémově pracuje s kabelem N-MCDC2- ACC na vzdáleném fotoaparátu.

2) Fotoaparáty Nikon s portem MC-DC1, které používají kabel NM4-ACC neposkytují výstup namáčknutí, ale poskytují výstup plného zmáčknutí. Toto platí pro následující fotoaparáty:

D70s
D80

3) Kompatibilní s blesky do 300 V

Balení obsahuje:

1 ks PW-PLUS4-CE - PocketWizard Plus IV

Více informací na stránkách výrobce

Parametry produktu

Podpora TTL komunikaceano
Příslušenství k bleskubezdrátové ovládání (vysílač, přijímač)
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

POCKETWIZARD Plus IV rádiový vysílač/přijímač blesku

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím