Portréty a párové focení s Kenjim

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý

Toužíte vytvářet živoucí párové fotografie, které vypadají jako vystřižené z amerického slaďáku? Potřebujete do svých párových fotografií vnést tu správnou uvěřitelnou náladu a příběh, a to všechno v exkluzivním prostředí hotelu The Emerald Prague? Naučte se takové fotky vytvářet s Kenjim – ambasadorem značky SIGMA. Skončete se strojenými a aranžovanými pózami. Vyzkoušejte si, jak správně komunikovat s modely a jak si při focení vytvořit pohodu potřebnou pro co nejpřirozenější výsledek. Zahoďte trému a stud, přijďte se focením bavit.

Luxusní místo pro luxusní výsledek!

Kurz fotografování portrétu a párů proběhne v jednom z luxusních pokojů hotelu The Emerald Prague! Díky této exkluzivní spolupráci budete mít možnost zachytit fotografie, jaké jen tak nikdo jiný mít nebude. Není to přesně to, co vaše portfolio potřebuje?

 

© The Emerald Prague

Kompletní postprodukční workflow!

V následné postprodukci se naučíte vaše fotografie rychle a efektivně upravit. A zvládnou to i nezkušení Photoshopisté. Podíváme se na techniky jako frequency separation retušdodge&burn a povíme si o možnostech a principech coloringu, díky kterým fotografie ožijí úplně jiným svěžím životem. Nakonec zjistíte, jak fotky doostřit a uložit pro sociální sítě. Kenji vás provede kompletním postupem jeho prostprodukčního workflow!

Pro koho je kurz určen

 • Kurz je určen jak pro začínající, tak pokročilé fotografy. I profesionálové, kteří chtějí do své tvorby vnést nový svěží vzduch, jsou vítáni.
 • Účastníci by měli zvládnout nastavit základní funkce svého fotoaparátu. Přístup je ale velmi individuální, nebojte se odnést si to, pro co jste si přišli, a zeptat se na to, co vás zajímá!

Program kurzu

 • Seznámení s lektorem a modely.
 • Seznámení s luxusním prostředím The Emerald Prague.
 • Tipy na vybavení a nastavení fotoaparátu.
 • Praktická fotografická část – komunikace s modely a vytváření pohody, hledání vhodného místa k focení, využití prostředí k formování příběhu ve fotografii, využití přirozených i umělých zdrojů světla.
 • Zhodnocení fotografické části, diskuze k fotografiím.
 • Postprodukce v programech Adobe Lightroom (plugin Camera Raw) a Photoshop – ořez, zkapalnění, retuše pomocí Frequency Separation, technika Dodge&Burn, coloring, doostřování.

​S sebou

 • Nabitý fotoaparátobjektiv/objektivy, prázdná paměťová karta.
 • Notebook s programem Adobe Photoshop + Adobe Lightroom (Nebo Camera Raw plugin ve Photoshopu) – v případě, že nemáte notebook, můžete si fotit a zapisovat průběh postprodukce.
 • Doporučujeme mít vždy aktuální verzi Photoshop CC a Lightroom Classic CC.
 • Místo srazu bude upřesněno registrovaným účastníkům cca 2-3 dny před konáním kurzu.

Jak to na kurzu vypadá?


Lukáš „Kenji“ Vrábel

"Jako malý kluk jsem chtěl být indián. Marně by v tom kdokoliv hledal souvislost s focením, takže vám řeknu pravdu místo vymýšlení příběhu o kouzelném indiánském chlapci, který se stal fotografem. Kdysi v roce 2013 mě kousl jedovatý pavouk a já získal superschopnost skrze hledáček vidět a zachytit lidskou radost, lásku, touhu a jiné emoce. Spíchl jsem si tedy dobře padnoucí popruh na foťák a rozhodl se bojovat proti zločinům nevkusu, kýče a špatně aranžovaných póz. Každé ráno vyrážím (po snídani a kávě) ze svého úkrytu a fotím svatby, portréty, lifestyle a nechávám za sebou šťastné a spokojené obyvatele. Zároveň působím jako lektor fotografie, ambasador značek Sigma a Zoner. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívám kreativitu, emoce, vášeň, smysly, srdce a foťák. Mám za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Největší vášní a motivací je pro mě můj syn, skvělá žena, rodina, přátelé a sladkosti. Chcete se se mnou spojit? Nasviťte na oblohu znak plnovousu a nebo zavolejte!"

Portréty a párové focení s Kenjim
Portrét

Portréty a párové focení s Kenjim

3 290,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Portréty a párové focení s Kenjim

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín29. 1. 2022
2 990,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", fotogenické emoce a jedinečnost okamžiku. Na kurzu si v...

LektorMilada Koutníková
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 090,-
Bez termínu
Společenská fotografie
Společenská fotografie
Portrét Reportáž Svatba

Společenská fotografie

Znáte všechna pravidla společenské fotografie? A víte, kdy je můžete porušovat? Pokud je alespoň jedna odpověď negativní, tak byste neměli chybět na workshopu fotografa Jiřího Tvaroha,...

LektorJiří Tvaroh
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín23. 5. 2022
1 290,-
> 3 volných míst
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím