Portréty a párové focení s Kenjim | FotoŠkoda

Portréty a párové focení s Kenjim

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý

Toužíte vytvářet živoucí párové fotografie, které vypadají jako vystřižené z amerického slaďáku? Potřebujete do svých párových fotografií vnést tu správnou uvěřitelnou náladu a příběh, a to všechno v exkluzivním prostředí hotelu The Emerald Prague? Naučte se takové fotky vytvářet s Kenjim – ambasadorem značky SIGMA. Skončete se strojenými a aranžovanými pózami. Vyzkoušejte si, jak správně komunikovat s modely a jak si při focení vytvořit pohodu potřebnou pro co nejpřirozenější výsledek. Zahoďte trému a stud, přijďte se focením bavit.

Luxusní místo pro luxusní výsledek!

Kurz fotografování portrétu a párů proběhne v jednom z luxusních pokojů hotelu The Emerald Prague! Díky této exkluzivní spolupráci budete mít možnost zachytit fotografie, jaké jen tak nikdo jiný mít nebude. Není to přesně to, co vaše portfolio potřebuje?

 

© The Emerald Prague

Kompletní postprodukční workflow!

V následné postprodukci se naučíte vaše fotografie rychle a efektivně upravit. A zvládnou to i nezkušení Photoshopisté. Podíváme se na techniky jako frequency separation retušdodge&burn a povíme si o možnostech a principech coloringu, díky kterým fotografie ožijí úplně jiným svěžím životem. Nakonec zjistíte, jak fotky doostřit a uložit pro sociální sítě. Kenji vás provede kompletním postupem jeho prostprodukčního workflow!

Pro koho je kurz určen

 • Kurz je určen jak pro začínající, tak pokročilé fotografy. I profesionálové, kteří chtějí do své tvorby vnést nový svěží vzduch, jsou vítáni.
 • Účastníci by měli zvládnout nastavit základní funkce svého fotoaparátu. Přístup je ale velmi individuální, nebojte se odnést si to, pro co jste si přišli, a zeptat se na to, co vás zajímá!

Program kurzu

 • Seznámení s lektorem a modely.
 • Seznámení s luxusním prostředím The Emerald Prague.
 • Tipy na vybavení a nastavení fotoaparátu.
 • Praktická fotografická část – komunikace s modely a vytváření pohody, hledání vhodného místa k focení, využití prostředí k formování příběhu ve fotografii, využití přirozených i umělých zdrojů světla.
 • Zhodnocení fotografické části, diskuze k fotografiím.
 • Postprodukce v programech Adobe Lightroom (plugin Camera Raw) a Photoshop – ořez, zkapalnění, retuše pomocí Frequency Separation, technika Dodge&Burn, coloring, doostřování.

​S sebou

 • Nabitý fotoaparátobjektiv/objektivy, prázdná paměťová karta.
 • Notebook s programem Adobe Photoshop + Adobe Lightroom (Nebo Camera Raw plugin ve Photoshopu) – v případě, že nemáte notebook, můžete si fotit a zapisovat průběh postprodukce.
 • Doporučujeme mít vždy aktuální verzi Photoshop CC a Lightroom Classic CC.
 • Místo srazu bude upřesněno registrovaným účastníkům cca 2-3 dny před konáním kurzu.

Jak to na kurzu vypadá?


Lukáš „Kenji“ Vrábel

"Jako malý kluk jsem chtěl být indián. Marně by v tom kdokoliv hledal souvislost s focením, takže vám řeknu pravdu místo vymýšlení příběhu o kouzelném indiánském chlapci, který se stal fotografem. Kdysi v roce 2013 mě kousl jedovatý pavouk a já získal superschopnost skrze hledáček vidět a zachytit lidskou radost, lásku, touhu a jiné emoce. Spíchl jsem si tedy dobře padnoucí popruh na foťák a rozhodl se bojovat proti zločinům nevkusu, kýče a špatně aranžovaných póz. Každé ráno vyrážím (po snídani a kávě) ze svého úkrytu a fotím svatby, portréty, lifestyle a nechávám za sebou šťastné a spokojené obyvatele. Zároveň působím jako lektor fotografie, ambasador značek Sigma a Zoner. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívám kreativitu, emoce, vášeň, smysly, srdce a foťák. Mám za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Největší vášní a motivací je pro mě můj syn, skvělá žena, rodina, přátelé a sladkosti. Chcete se se mnou spojit? Nasviťte na oblohu znak plnovousu a nebo zavolejte!"

Portréty a párové focení s Kenjim
Portrét

Portréty a párové focení s Kenjim

3 290,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Portréty a párové focení s Kenjim

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín24. 6. 2023
3 290,-
> 3 volných míst
Uglamour photo (umělecký akt)
Uglamour photo (umělecký akt)
Akt Glamour Portrét

Uglamour photo (umělecký akt)

Fascinuje vás krása nahého ženského těla? Chcete se naučit, jak ji zachytit? Zúčastněte se kurzu s jedním z předních českých fotografů aktu a získejte vhled do tohoto choulostivého...

LektorJiří Růžek
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín19. 3. 2023
2 190,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", jedinečnost okamžiku a nestrojenou náladu. Na kurzu si i...

LektorMilada Koutníková
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín15. 4. 2023
2 090,-
1 - 3 volná místa
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...