Recenze MANFROTTO RedBee-310 Backpack | FotoŠkoda
Recenze

Recenze MANFROTTO RedBee-310 Backpack: fotobatoh tak akorát

Luděk Bouška
5. 8. 2021 | 6 minut čtení

Fotobatohů jsem měl možnost vyzkoušel už celou řadu a poctivě musím říci, že vybrat ten ideální, který by vyhovoval mým potřebám a nárokům, není vůbec jednoduché. Už několik týdnů používám fotobatoh MANFROTTO RedBee-310 Backpack a až na pár drobností to vypadá, že se blíží mému ideálu. Schválně píšu “mému” ideálu, protože i když je tenhle batoh velice univerzální, pro každého určitě není. Tipuju ale, že spolehlivě dokáže vyhovět nárokům velké většiny fotografů, kameramanů, nebo pilotů dronů.

Hodnocení odborníka 93%

 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Velmi příznivá cena
 • Kvalitní materiály a vynikající zpracování
 • Dostatečně velký vnitřní prostor na 2 těla a 5 objektivů
 • Přístup i shora a z boků
 • Možnost uložení notebooku nebo tabletu
 • Možnost připnout stativ
 • Kromě hlavního vstupu mají všechny zipy jen jeden jezdec
 • Pláštěnka je přibalena zvlášť, není součástí batohu

Popis

Pro koho je batoh MANFROTTO RedBee-310 Backpack určen

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_001

Pokud se soustředím především na fotografy, tak ideálním bude pro majitele dvou těl (a klidně to mohou být i velké full frame zrcadlovky) a sady cca 4 - 5 objektivů, nějakého blesku a dalšího příslušenství. Vejde se dokonce až 400mm objektiv nasazený na těle a vše už zmíněné pohodlně poskládáte kolem. Pokud disponujete menšími bezzrcadlovkami, s prostorem nebudete bojovat téměř určitě.

Tím ale nekončíme, výrobce totiž počítal s tím, že fotograf s sebou dost často potřebuje vzít také menší notebook nebo tablet, nějakou powerbanku, karty, filtry, čisticí prostředky, menší stativ a tak podobně. Tedy dostatek prostoru je i na takové příslušenství.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_003

To by samo o sobě nebylo nic extra zvláštního, batohů s podobnou kapacitou jistě najdete spoustu. Ale dovolím si odhadnout, že málokterý bude tak (relativně) malých rozměrů a hmotnosti a málokterý bude také za tak příznivou cenu.

Batoh MANFROTTO RedBee-310 Backpack je tedy podle mého názoru vhodný pro majitele výše uvedené techniky, kterou potřebuje mít stále u sebe a také se k ní potřebuje poměrně snadno a pohodlně dostat (viz níže). Napadá mě třeba svatební fotograf, fotograf přírody, sportovní fotograf a vlastně i fotograf - cestovatel.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_004

MANFROTTO RedBee-310 Backpack - uspořádání a přístup do hlavního prostoru

Vnitřní prostor je svisle rozdělen dvěma červenými polstrovanými přepážkami, takže jej dělí na tři podélné oddíly. K dispozici máte celkem 5 příčných přepážek, které můžete libovolně přemisťovat, vše drží pomocí suchých zipů. Vnitřní prostor si tak velice snadno přizpůsobíte svým potřebám.

Moc se mi líbí, že hlavní vstup do batohu obepíná obousměrný zip se dvěma jezdci podél zádové části. Když totiž potřebujete celý prostor otevřít, nemusíte batoh pokládat na zem “zády dolů”, takže nehrozí znečištění vašeho oblečení. Tohle je jedna ze základních podmínek, které mám na jakýkoliv fotobatoh. Pohybuji se dost často v přírodě za špatného počasí a otevírání “zepředu” pokládám za velkou nevýhodu. Takže zde určitě palec nahoru.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_010

Jenže to není všechno. U fotobatohů mi vždycky vadilo, že když jsem se chtěl dostat dovnitř, musel jsem batoh sundat, položit na zem, celý rozepnout a až pak jsem se dostal k technice. To je dost nepohotové. Když ale máte batoh MANFROTTO RedBee-310 Backpack, nebusí vás to vůbec trápit. Kromě hlavního vstupu máte totiž k dispozici ještě tři další vstupy: dva z boků a jeden shora. To je prostě bezva. Chcete rychle vytáhnout foťák s nasazeným objektivem? Otevřete horní vstup a je to. Chcete rychle vyměnit základní objektiv za teleobjektiv nebo makroobjektiv? K tomu snadno poslouží dva boční vstupy a ani nemusíte batoh pokládat na zem. Stačí jej zavěsit jen na jedno rameno a máte vyřešeno.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_013

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_014

Batoh je vyroben z odolné Rip - Stop tkaniny, která bez problémů odolá lehčímu dešti. Pokud vás potká opravdový liják, nemusíte mít o svou techniku žádné obavy, k batohu totiž dostanete i pláštěnku, která voděodolnost podstatným způsobem zvýší. K mému překvapení ale není umístěna na dně batohu zvenku ve speciální kapse (jak tomu dost často bývá), ale je v samostatné síťované kapsičce, kterou v případě potřeby musíte zabalit dovnitř batohu.

Velice příjemná jsou poutka (madla, úchyty, držadla - nevím, jak nejlépe to nazvat) na horní a boční části batohu. Díky jim je manipulace s batohem velice příjemná v jakékoliv pozici.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_006

Jednu věc bych batohu MANFROTTO RedBee-310 Backpack přece jen vytknul. Obousměrný zip se dvěma jezdci je pouze kolem vstupu do hlavního prostoru. Dost by se mi líbilo, kdyby i všechny ostatní zipy měly dva jezdce.

Notebook, tablet, stativ a příslušenství

Notebook a tablet můžete umístit do k tomu určených polstrovaných kapes na zádové části. Ano, tady je už potřeba batoh sundat a položit, ale dá se předpokládat, že v takovém případě není rychlost přístupu tak důležitá.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_009

Drobné příslušenství patří do kapsy na přední straně batohu. Kapsa není malá a drobností se tam vejde opravdu dost. Ale překvapilo mě, že tato kapsa sahá jen do poloviny přední části. Klidně by totiž mohla dosahovat celé délky batohu, pak by její kapacita mohla být skoro dvojnásobná.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_012

Stativ umístíte na boční stranu, spodní část noh zasunete do malé kapsy, horní část přichytíte páskem s plastovým klipem, takže vás jeho uchycení také nebude zbytečně zdržovat.

recenze_MANFROTTO_RedBee-310_Backpack_008

chci koupit MANFROTTO RedBee-310 Backpack

 

Hlavní rysy

 • kvalitní zpracování
 • dostatek prostoru
 • vstup do hlavního prostoru zády
 • snadný přístup horním a dvěma bočními vstupy
 • prostor pro notebook a tablet
 • dostatečná odolnost
 • nízká hmotnost

Shrnutí

Fotobatoh MANFROTTO RedBee-310 Backpack se mi moc líbí. Dobře se nosí a dobře sedí na zádech, přístup k technice je možný kromě hlavního vstupu ještě shora a z boků. Hlavní vstup je zezadu, což pokládám u fotobatohů za klíčovou vlastnost. Vnitřní prostor je dostatečně velký, aby pojmul dvě těla a sadu cca 5 objektivů, příslušenství a notebook nebo tablet.

Další recenze

Recenze EIZO CS 2400 S (R)
Hodnocení 98%

Recenze EIZO CS 2400 S (R)

7. 12. 2023
Recenze: Leica SOFORT 2
Hodnocení 82%

Recenze: Leica SOFORT 2

1. 12. 2023
Recenze Fujifilm GFX 100 II
Hodnocení 99%

Recenze Fujifilm GFX 100 II

23. 11. 2023

Diskuze

Recenze MANFROTTO RedBee-310 Backpack: fotobatoh tak akorát

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...