RICOH Theta X | FotoŠkoda
RICOH Theta X
Dárek Poukaz 300 Kč na tisk fotek testcentrum

RICOH Theta X

Kód produktu: 4016091 | PN: 910840

Ricoh Theta X přináší celou řadu inovací. Jako vůbec první má dotykový displej s úhlopříčkou 2,25“ (5,7 cm), dále vyměnitelnou baterii nebo možnost použití paměťových karet. A tím to ještě zdaleka nekončí. Ricoh Theta řady X disponuje odolným a kompaktním tělem, ultravysokým rozlišením dosahující hodnoty až 60 MPix (interpolovaně) a schopností pořizovat snímky se záběrem až 360°. Díky svým špičkovým parametrům dosahuje Ricoh Theta X obrazových výstupů s vysokým rozlišením, při zachování kompaktního ale odolného těla a intuitivní ovladatelnosti s velice širokým záběrem využití.
Více o produktu »

RICOH SLIK StandPod PC-5 pro Thetu
Dárek v hodnotě 2 490,-RICOH SLIK StandPod PC-5 pro Thetu
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Ricoh Theta X 360° s CMOS senzorem
 • Efektivní rozlišení 48 MPix/max. až 60 MPix
 • Dotykový 2,25“ LCD, stabilizace obrazu
 • Výměnné baterie a paměťové karty (microSDHC)
 • 360° videa s rozlišením 5,7K/30 fps (5760×2880 bodů)
 • Možnost připojení k chytrým zařízením
 • Bezdrátová komunikační technologie MIMO
 • Technologie Multiple Input Multiple Output
 • Odolné a kompaktní tělo z hořčíkové slitiny
 • Běží na operačním systému Android

Parametry

Stabilizace obrazuelektronická
Rozlišení v Mpx48
Druh pamětimicroSDHC
LCD obrazovka2,2"
Expoziční režimyautomatika
Bezdrátové rozhraníBluetooth + Wi-Fi
Druh snímačeCMOS
Záznam videa5,7 K
NapájeníLi-Ion
GPS modulAno

Popis produktu RICOH Theta X

RICOH THETA X se jako vůbec první ve své třídě může pochlubit 2,25" (5,7 cm) barevným dotykovým displejem a také možností vyměnit baterii i použít k záznamu dat interní paměťové karty. Coby pokročilý model řady RICOH THETA 360° kamer přináší řadu dalších vylepšení proti předchozím verzím RICOH THETA V a RICOH THETA Z1.

Design a inovace

V souladu s původní koncepcí 360° kamer Ricoh Theta má i model X kompaktní a lehké tělo, které lze snadno přenášet. Samozřejmostí je zde obraz ve vysokém rozlišení ekvivalentní až 60 MPix. Jako první v řadě RICOH THETA je nový model vybaven velkým 2,25" plnobarevným dotykovým displejem, který zlepšuje ovladatelnost při použití samostatné kamery. Nový model, který je také prvním v řadě RICOH THETA, podporující použití výměnné baterie a externí paměťové karty pro efektivnější a spolehlivější záznam. 

Ricoh Theta X img1

Parametry a možnosti

Obrazový snímač CMOS, hlavní obrazový procesor i design objektivu byly vylepšeny. Díky začlenění nového snímače s efektivním rozlišením 48 MPix je nyní možné pořizovat 360° statické fotografie s vysokým rozlišením a maximálním výstupem až 60 MPix (interpolovaných). K dispozici jsou dvě velikosti obrazových výstupů, odpovídají dané scéně. Buď 11 K pro fotografování v interiérech s vysokým rozlišením a jasným světlem a nebo 5,5 K. Kromě toho vylepšená stabilizace obrazu zajišťuje živé a plynulé natáčení pro 360° videa, která mají být pořízena v ekvivalentním rozlišení 5,7 K / 5760 × 2880 pixelů při 30 snímcích za sekundu (fps).

Díky rozměrnému a dotykovému LCD, představují možnosti ovládání, náhledu scény před zachycením nebo úpravy nastavení fotografování a prohlížení pořízených snímků, velice příjemnou a intuitivní záležitost. Řadu operací tak lze pohodlně provádět bez použití chytrého telefonu, což nabízí výrazně lepší efektivitu při práci s kamerou.

Poprvé v řadě RICOH THETA je nový model X napájen vyměnitelnou baterií a kapacitu paměti lze zvýšit použitím externí paměťové karty (microSDXC). I při dlouhém fotografování nebo pořizování mnoha snímků mohou uživatelé pokračovat ve fotografování, aniž by se museli starat o zbývající úroveň baterie nebo kapacitu úložiště. Samostatně prodávanou dobíjecí baterii DB-110 lze použít jako náhradní zdroj energie.

Ricoh Theta X img2

Široké možnosti využití, rychlý přenos dat

RICOH THETA X dokáže snadno vytvořit bezdrátové připojení k chytrému telefonu bez nutnosti zadávat SSID přes připojení Bluetooth. Integrované bezdrátové komunikační technologie MIMO a zpracování v reálném čase - jako je korekce při natáčení videí - umožnily přenášet statické snímky a videa z RICOH THETA X do smartphonu vyšší rychlostí. Použitá technologie Multiple Input Multiple Output komunikuje pomocí více antén. Přenos dat je tak cca 1,5× rychlejší ve srovnání s konvenčním fotoaparátem RICOH THETA V při fotografování 5,5 K statických snímků za stejných podmínek podle skutečných měření provedených společností Ricoh. 

Vylepšená užitná hodnota kamery

RICOH THETA X navazuje na RICOH THETA V a RICOH THETA Z1 a využívá operační systém Android, umožňující vývojářům třetích stran vyvíjet a vydávat nové aplikace (pluginy) pro rozšíření funkcí zařízení. Nyní je také možné snadno nastavit „klientský režim“ (používaný k přímému připojení RICOH THETA s bezdrátovým routerem) a to navíc bez použití chytrého telefonu. Nové pluginy i aktualizace tak lze instalovat napřímo – bez použití dalšího přídavného zařízení. RICOH THETA X lze dále propojit se službami sdílení snímků poskytovaných společností Ricoh za účelem zlepšení pracovních postupů uživatelů.

 

Ricoh Theta X img3

Další funkce: 

 • Díky vestavěnému GPS a podpoře funkce A-GPS lze ze zařízení získat přesné informace o poloze.
 • Kamera využívá hořčíkovou slitinu na vnější straně těla, která zajišťuje robustnost a vynikající vlastnosti pro odvod tepla.
 • Prostřednictvím portu USB Type-C na boční straně hlavního těla lze napájet fotoaparát i při použití stativu bez volitelného prodlužovacího adaptéru.
 • Režim fotografování s časovým posunem umožňuje fotografovi zachytit snímek, aniž by byl v záběru, a režim sériového fotografování nepřetržitě pořídí 20 statických snímků za sekundu (při fotografování v rozlišení 5,5 K).
 • Funkce dotykové závěrky, umožňující kromě stisknutí spouště pořídit fotografii klepnutím na displej dotykové obrazovky.
 • Snímky lze zaregistrovat jako oblíbené ze seznamu snímků zobrazených na displeji dotykové obrazovky. Snímky označené jako oblíbené lze prohlížet v aplikaci THETA na chytrém telefonu.
 • Orientaci přehrávání statického snímku lze vybrat v nastavení snímání. RICOH THETA X je vybaven funkcí AI Auto, využívající chytrou technologii rozpoznávání AI k identifikaci objektu na snímcích.
 • Kompenzaci expozice a vyvážení bílé lze upravit pomocí kamery před živým přenosem.
 • Snadno přepínejte mezi různými režimy snímání (statický snímek, video, vlastní nastavení, živé vysílání, zásuvný modul) pouze pomocí tlačítka režimu na fotoaparátu.

Parametry produktu

Stabilizace obrazuelektronická
Rozlišení v Mpx48
Druh pamětimicroSDHC
LCD obrazovka2,2"
Expoziční režimyautomatika
Bezdrátové rozhraníBluetooth + Wi-Fi
Druh snímačeCMOS
Záznam videa5,7 K
NapájeníLi-Ion
GPS modulAno
Barvačerná | šedá
Počet fotografií za vteřinu30
Časosběrano
Materiál tělakovové
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

filtr
RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X

RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X

RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X
 • Kryje obě optické čočky
 • Nedotýká se čoček
 • Lze použít jako stojánek
650,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu RICOH Theta X

filtr
RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X

RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X

RICOH krytka objektivů TL-3 pro Thetu X
 • Kryje obě optické čočky
 • Nedotýká se čoček
 • Lze použít jako stojánek
650,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

RICOH Theta X

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...