SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)
SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)

SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)

Samsung
Kód produktu: 4013691

Fotoaparát Samsung NX20 využívá vyvinutých objektivů disponujících funkcí i-Function, která umožňuje všem fotografům pouhým stiskem prstu dosáhnout dokonalých snímků. Koncepčně se jedná o přístroj postrádající sklopné zrcátko, mezi jehož přednosti patří 20,3Mpx CMOS snímač, pohotové reakce, výklopný OLED displej, podpora i_Func objektivů, ergonomicky tvarované tělo a nově i podpora bezdrátového přenosu dat prostřednictvím Wi-Fi.
Více o produktu »

 • 20,3Mpx snímač CMOS (APS-C)
 • EVF hledáček / výklopný 3,0" LCD
 • výklopný blesk, směrné číslo GN11
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 20,3Mpx snímač CMOS (APS-C)
 • EVF hledáček / výklopný 3,0" LCD
 • výklopný blesk, směrné číslo GN11
 • citlivost v rozmezí 100-12 800 ISO
 • video ve Full HD kvalitě (1080p30)
 • stereofonní záznam zvuku
 • 8 snímků/sec. v režimu kontinuálního snímání
 • bezdrátové připojení prostřednictvím Wi-Fi

Parametry

Popis produktu SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)

ocenění EISA udělené fotoaparátu Samsung NX20Samsung NX20 byl představen společně s dalšími dvěma modely řady NX (NX210 a NX1000). Všechny je spojuje možnost bezdrátového připojení prostřednictvím Wi-Fi rozhraní. I u těchto modelů nadále platí, že přes své kompaktní rozměry, zprostředkovávají obraz prvotřídní kvality. Toho je dosaženo 20,3Mpx CMOS snímačem, vysokou rychlostí snímání, širokým rozsahem ISO i natáčením videa v Full HD kvalitě. Díky těmto technologiím, které jsou zabudovány do stylového a kompaktního těla fotoaparátu se dostává do rukou nadšených amatérů nástroj, s nímž dosáhnou profesionálních výsledků.

Vzhled a ergonomie

Plastové tělo Samsungu NX20 je vybaveno pohodlným gripem a jemně matovaným povrchem, což nejenže zpříjemňuje celodenní držení fotoaparátu, ale také zabraňuje pádu v případě vlhkých rukou. Fotoaparát nám tak může být stále k dispozici, čímž se rázem zvyšuje šance na pořízení jedinečného snímku, na nějž pak můžeme být léta pyšní. Prostřednictvím 3,0" OLED displeje s rozlišením 614 tisíc bodů či elektronického hledáčku je snadné volit výslednou kompozici snímku. Oba dva displeje zobrazují v režimu Liveview plných 100% snímané reality. Ovládání fotoaparátu je snadné a plně intuitivní. Fotoaparát Samsung NX20 využívá k tvorbě snímku objektivy řady NX, kromě nich lze použít i objektivy s bajonetem Pentax K-AF (s příslušnou redukcí).

Samsung NX20Snímač a obrazový procesor

20,3Mpx snímač technologie CMOS (velikosti APS-C) poskytuje fotografie s přirozeným podáním barevných odstínů, jejichž hodnota, se při fotografování do formátu Raw a následném převodu snímků do 16bitového TIFFu, rovná 39 miliardám. Pohotové zpracování obrazu má na starosti obrazový procesor, který svou práci odvádí výborně. Na výběr je vedle standardního poměru stran 3:2 a 16:9 i možnost volby 1:1. Při fotografování za zhoršených světelných podmínek je možné navýšit z původní citlivosti 100 ISO až na hodnotu 12 800 ISO. Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu SD/SDHC/SDXC. Fotoaparát je také vybaven funkcí ultrazvukového čištění, která dokáže z objektivu před fotografováním odstranit veškeré prachové částečky a je zárukou, že zachycený obraz bude vždy dokonalý i při časté výměně objektivů.

Objektiv v balení

Základní zoomový objektiv Samsung 18-55mm F3,5-5,6 ED OIS II s ohniskovou vzdáleností, která svým záběrem pokrývá většinu běžně fotografovaných námětů.

Pár slov k objektivům a funkci i-Function
kompatibilita fotoaparátu Samsung NX20 a objektivů s funkcí i-Function
"Objektivy s i-Function dokáží aktivně komunikovat s tělem fotoaparátu. Nabízejí tak naprostou kontrolu nad obrazem, možnost rychlého manuálního nastavení pro snadné a rychlé pořízení fotografií a také nabízejí možnost úpravy nastavení fotoaparátu, tak aby bylo optimální pro právě používaný objektiv. Objektivy jsou vybaveny prakticky umístěným tlačítkem i-Function, které uživatelům umožňuje listovat možnostmi manuálního nastavení, a zaostřovacím kroužkem, s jehož pomocí lze snadno měnit hodnoty jednotlivých parametrů. Vzhledem k tomu, že typický uživatel má při fotografování většinou tendenci uchopit fotoaparát jednou rukou za objektiv, umožňuje nový systém ovládání fotografům přirozeně prostřednictvím tlačítka i-Function měnit nastavení přístroje levou rukou bez nutnosti spouštět fotografovaný objekt z hledáčku přístroje. Uživatelé mohou použitím tlačítka i-Function společně se zaostřovacím kroužkem rychle a jednoduše přecházet mezi nastavením rychlosti závěrky, clony, EV, vyvážením bílé a nastavením citlivosti ISO, a snadněji a rychleji tak upravovat nastavení přístroje při fotografování. Režim priority objektivu nabízí možnosti nastavení scény optimalizované pro právě používaný objektiv – například pokud k fotoaparátu připojíte širokoúhlý „krajinářský“ objektiv, přístroj se okamžitě přepne do režimu pro fotografování krajiny. Pokud uživatel nasadí jiný specializovaný objektiv, fotoaparát rozpozná typ objektivu a automaticky zvolí nastavení nejlépe odpovídající připojenému objektivu." (zdroj Samsung).

Expoziční režimy a ovládání

ovládací prvky fotoaparátu Samsung NX20Samsung NX20 je předurčen pro autory užívající si svého života, o čemž vypovídají i takové funkce, které, berouc na sebe zodpovědnost za zvolení optimální expozice a nastavení dalších hodnot, umožňují bytostně prožívat každičkou vteřinu lidského bytí.

Fotoaparát v rámci automatického zaostřování podporuje i vícebodové ostření a také režimy Face detection (vyhledání a zaostření na lidskou tvář), Face Recognition (vyhledání a zaostření na předem do paměti fotoaparátu uloženou tvář) a Object tracking (sledování pohybujících se objektů).

V nabídce je i režim Smart Auto, jenž pro danou fotografovanou scénu vybírá nejvhodnější scénický program. Průvodcem a šikovným pomocníkem, který vás nenechá na holičkách, se vám při fotografování může stát režim Frame Guide.

Zajímavými se mohou jevit programy typu Živé panorama (2D/3D) a 3D foto i efektové filtry, které posouvají fotografie od klasického vzhledu ke kreativně řešenému originálu. Patří mezi ně: Vinětace, Miniatura, Rybí oko, Skica, Potlačení mlhy, Polotóny, Měkké ostření, dva efekty starého filmu a Negativ. Završením vaší kreativity může být třináct kouzelných rámečků. Manuální ovládání je přesně to, co láká každého pokročilého fotografa a jeho ovládnutí vede k okamžiku, kdy se z uživatele fotoaparátu stává fotograf. Expoziční časy se pohybují v rozmezí 30 -1/8000 sekundy + expoziční moment Bulb. Synchronizační čas pro blesky je 1/180 sec.

Další funkce

Video je u fotoaparátu Samsung NX20 v rozlišení 1920x1080 obrazových bodů s frekvencí 30fps. Při videu lze volit využívat jak programovou automatiku, režim s prioritou clony, času či plně manuální režim. Podporované je také nahrávací funkce Multi-motion.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Fotoaparát Samsung NX20 je vedle USB konektoru vybaven i miniHDMI výstupem. Udávaná výdrž akumulátoru BP1310 je dle přísných norem CIPA 360 snímků nebo 200 minut záznamu na jedno nabití.

výklopný a otočný LCD displej fotoaparátu Samsung NX20Stránky výrobce (EN)
Recenze na Dpreview (EN)

Rozměry a hmotnost:
122 x 89.6 x 39.5 mm při 341 g

Obsah balení:
Samsung NX20
akumulátor BP1310
nabíječka
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Poradna k produktu

SAMSUNG NX20 + 18-55 OIS(+ tablet 7" P6200 ZDARMA!)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace