SONY 10-20 mm f/4 pro bajonet E (powerzoom)

Kód produktu: 2025624 | PN: SELP1020G

Sony rozšiřuje svou nabídku objektivů o širokoúhlý výkonný zoom model 10-20 mm f/4 (VX8025). Výkonný a kompaktní objektiv s ohniskovou vzdáleností 10-20 mm (na APS-C ekvivalentně 15-30 mm po přepočtu na full frame) a světelností f/4. Vynikající obrazové vlastnosti, dokonalý výkon ostření (AF) a všestranný power zoom se spojují v kompaktním zoomovém objektivu s konstantní délkou v celém rozsahu zoomu. Objektiv se skvěle uplatní jak při natáčení videa tak i fotografování.
Více o produktu »

Sleva 15 %
s kódem SW415
Končí za 5 dní
 • Sony 10-20 mm f/4
 • Bajonet E / pro APS-C senzor
 • Světelnost f/4
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Sony 10-20 mm f/4
 • Bajonet E / pro APS-C senzor
 • Světelnost f/4
 • 3 asférické členy
 • 2 ED členy
 • Minimální ostřící vzdálenost 0,2 m
 • Maximálním zvětšení 0,14×
 • Průměr závitu: 62 mm
 • Hmotnost: 178 g

Parametry

BajonetSONY E (NEX/ILCE)
Objektiv pro formátmalý digitální formát (APS-C / Micro4/3)
Typ objektivuširokoúhlý | krajinářský | architektura/interiér | street/reportáž/dokument
Min. ohnisková vzdálenost (mm)10
Max. ohnisková vzdálenost (mm)20
Zaostřováníautomatické/manuální
Optická stabilizacene
Filtry (průměr v mm / aplikace)62
Typ fotoaparátubezzrcadlovka
Pevná světelnost v celém rozsahu zoomuano

Popis produktu SONY 10-20 mm f/4 pro bajonet E (powerzoom)

Vynikající kvalitu obrazu a dynamickou perspektivu poskytne ultraširokoúhlý zoom Sony 10-20 mm f/4, který je navržen tak, aby při všech nastaveních zoomu poskytl konzistentně vynikající optický výkon od středu až do okrajů snímku. Tři asférické členy jsou umístěny tak, aby potlačily zakřivení obrazového pole i astigmatismus - běžné problémy ultraširokoúhlých objektivů. Součástí optické soustavy jsou také dva ED členy ze skla s nízkým rozptylem (Extra-low Dispersion), účinně potlačující chromatickou aberaci. Asférický člen ED dále přispívá k vysokému rozlišení až do krajů snímku. Konstantní světelnost objektivu f/4 umožňuje udržet stabilní kvalitu obrazu při natáčení videa a současně i rozumné časy závěrky za soumraku nebo v interiérech s horšími světelnými podmínkami.

Sony 10-20 f/4 Power Zoom img1

Pro jedinečnou mobilitu i snadnou manipulaci

Sony 10-20 mm f/4 je o 20 % lehčí než jeho předchůdce (SEL1018), jedná se tedy o nejkompaktnější objektiv ve své třídě s celkovou hmotností pouhých 178 gramů včetně power zoomu. Objektiv navíc využívá vnitřní mechanismy zoomu a ostření, díky čemuž se při zoomování / ostření nemění jeho délka. Změny těžiště objektivu jsou minimální, což z něj činí skvělou volbu pro stabilní natáčení vlogů či natáčení s gimbalem.

Sony 10-20 f/4 Power Zoom img2

Vlastnosti objektivu

Světelnost f/4 společně s kruhovou clonou přispívají jak k vytváření přirozeného bokehu, tak i ke kreativnější práci s hloubkou ostrosti. Minimální vzdálenost automatického zaostřování je 0,2 metru při maximálním zvětšení 0,14x. Minimální vzdálenost manuálního ostření je 0,13 ~ 0,17 metru při maximálním zvětšení 0,18x.

Sony 10-20 f/4 Power Zoom img3

Pokročilý výkon AF pro film i video

AF režim využívá k pohonu ostření dva lineární motory zajišťující rychlé a tiché zaostření, což a přináší fotografům i filmařům nebývalou svobodu. Ostřící mechanismus je navíc uvnitř objektivu, takže délka objektivu zůstává při ostření konstantní. Rychlé a spolehlivé ostření dokáže objekty při natáčení videa s vysokou snímkovou frekvencí plynule sledovat. Spolehlivě sleduje také rychle se pohybující objekty při kontinuálním fotografování vysokou rychlostí. Pokročilý AF navíc účinně redukuje „focus breathing“ (dýchání) při ostření a minimalizuje kolísání zorného úhlu tak, aby byl obraz při natáčení videa plynulý a stabilní.

Sony 10-20 f/4 Power Zoom img4

Power zoom

Sony 10-20 mm f/4 je vybaven novým elektronickým systémem power zoom, který zajišťuje přímé a citlivé ovládání a nastavitelnou rychlost zoomování. Systém detekuje i to nejjemnější pootočení kroužku zoomu a okamžitě uvede systém zoomu do chodu. Uživatelé mají široké spektrum možností ovládání objektivu pomocí páčky zoomu při nejrůznějších scénářích fotografování. Výkonný zoom minimalizuje chvění fotoaparátu, takže tvůrci tak mohou vytvářet plynulé, stabilní záběry. Na kompatibilních tělech fotoaparátů lze navíc přiřadit programovatelná tlačítka pro pohodlné ovládání zoomu.

Sony 10-20 f/4 Power Zoom img5

Skvělý objektiv do každé situace

Kompaktní objektiv Sony 10-20 mm f/4 s power zoomem je navržen tak, aby maximalizoval možnosti ovládání a všestrannosti při nahrávání videí i pořizování fotografií. Práci s objektivem výrazně zpříjemní ostřící kroužek, kroužek zoomu i páčka zoomu. Přizpůsobitelné tlačítko pro aretaci zaostření a přepínač režimů ostření byly pečlivě začleněny tak, aby usnadnily přizpůsobení v měnících se podmínkách fotografování. S objektivem lze využít také fotografické filtry nebo předsádky s průměrem závitu 62 mm. Objektiv je navíc odolný proti prachu a vlhkosti, takže je spolehlivým partnerem i v náročnějších podmínkách.

Parametry produktu

BajonetSONY E (NEX/ILCE)
Objektiv pro formátmalý digitální formát (APS-C / Micro4/3)
Typ objektivuširokoúhlý | krajinářský | architektura/interiér | street/reportáž/dokument
Min. ohnisková vzdálenost (mm)10
Max. ohnisková vzdálenost (mm)20
Zaostřováníautomatické/manuální
Optická stabilizacene
Filtry (průměr v mm / aplikace)62
Typ fotoaparátubezzrcadlovka
Pevná světelnost v celém rozsahu zoomuano
Světelnost při nejkratší ohniskové vzdálenosti4
Světelnost při nejdelší ohniskové vzdálenosti4
Odolnost proti povětrnostním vlivůmano
Délka objektivu (mm)55
Průměr/šířka objektivu (mm)69
Hmotnost objektivu (g)178
Světelnost objektivu4,0

Poradna k produktu

SONY 10-20 mm f/4 pro bajonet E (powerzoom)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...