VýstavyVýstavy

Czech Press Photo na Staroměstské radnici

Termín: 22. 11. - 30. 1. 2018| Místo: Staroměstská radnice
Czech Press Photo na Staroměstské radnici
| 2 minuty čtení

Nedávno byly vyhlášeny výsledky prestižní soutěže Czech Press Photo a do konce ledna příštího roku si můžete vítězné snímky prohlédnout tradičně na Staroměstské radnici. Fotografie zachycují nejen klíčové události uplynulého roku, které se odehrály jak u nás, tak ve světě, ale také témata, která nenajdete na titulních stránkách novin a magazínů.

Průřez uplynulým rokem

Letošního ročníku Czech Press Photo se zúčastnilo rekorních 482 autorů se 7277 fotografiemi a 26 autorů s 56 videy ve videosekci. Vítězné fotografie jednotlivých kategorií, které byly vyhlášeny 21. listopadu, a další vybrané fotografie si nyní až do 30. ledna budete moci prohlédnout v Křížové chodně a Rytířském sále Staroměstské radnice. Těšit se můžete na klíčové události domácí i mezinárodní scény, který v uplynulém roce hýbaly společností - např. změny minulých měsíců v Turecku, volby nového amerického prezidenta či problémy na Blízkém Východě, z domácí scény je to třeba propuštění Jiřího Kajínka nebo portréty nedávno zesnulého herce Jana Třísky z natáčení jeho posledního filmu.

Kromě toho se můžete těšit na témata, která tradičně neplní titulní stránky novin a magazínů - snímky z kategorií Každodenní život, Umění a kultura, Sport a Lifestyle. Tady můžete zhlédnout indiány z amazonského pralesa či psy pomáhající opuštěným lidem. Kromě vítězných snímků si na obrazovkách můžete prohlédnout také další vybrané fotografie mapující událostí uplynulého roku a doplňující tak celkový přehled, který výběr Czech Press Photo představuje.

Výstava bude vyjma svátků otevřena každý den od 10 do 19 hodin. Více informací naleznete na stránkách výstavy.

RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
LAOWA 45 mm f/0,95 Argus FF pro Canon RF

Laowa Argus s bajonetem pro Canon RF, Určeno pro full-frame senzor, Vysoká světelnost f/0,95 až f/16

24 890,-
F-STOP Tilopa DuraDiamond - Magma

objem 50 l, materiál DuraDiamond™ - lehčí, pevnější a odolnější vůči vlivům počasí, hliníkový rám pro přenesení váhy z ramen na boky

9 790,-

Související články

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Galerie WWG.CZ vystavuje XIII

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Nová Sedlica očima Pavla Vavrouška v Leica Gallery Prague

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Ondřej Brůha: Krajina tichá

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...